Питання про Цюріх

Інформація стосовно місцевої влади, законів, тощо
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Шановні форумчани, звертаюся до вас за порадою. Справа в тому, що мені пропонують контракт в ЕТН Цюріха,
досвіду життя в швейцарії не маю, німецький не дуже допомагає. Поблема наступна:
За яку ціну реально знайти "недороге" вмебльоване 1-кім помешкання неподалік кампусу ETH Hönggerberg?
(по наведених посиланнях пошук поки що не вдався)
Чи існує в Цюріху таке поняття як "провізіон" і скільки він складає?
Скільки щомісячно доведеться викласти за медичне страхування (із стоматологією але без протезування)?
На яку "середню" суму "господарських" витрат можна розраховувати щомісячно 1 особі?
Буду щиро вдячний за допомогу і поради.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Шановні форумчани, звертаюся до вас за порадою. Справа в тому, що мені пропонують контракт в ЕТН Цюріха,
досвіду життя в швейцарії не маю, німецький не дуже допомагає. Поблема наступна:
Якщо не секрет - контракт КИМ? І на який термін? У будь-якому випадку в ETH їхати варто - це найвищий за рейтингом ВУЗ Швейцарії. Рівень оснащення тут також один з найкращих у світі (якщо не найкращий), зарплати постдоків та навіть аспірантів теж набагато вище ніж в ЄС чи в штатах. Навіть з урахуванням швейцарських цін житемете ви пристойно :) Про ціни - нижче (це буде ложкою дьогтю в бочці меду, але та ложка не така вже й велика :))
За яку ціну реально знайти "недороге" вмебльоване 1-кім помешкання неподалік кампусу ETH Hönggerberg?
(по наведених посиланнях пошук поки що не вдався)
Думаю, що з мебльованими помешканнями буде скрутно - такого в Швейцарії мало. Але то залежить від терміну вашого контракту, звичайно - чи матимете можливість знімати звичайну квартиру. Якщо-таки мебльована квартира - то почніть з сайту ETH та пошукайте якийсь Gästehaus для співробітників та аспірантів - вони там, напевно, є. До того ж домовитися буде набагато легше. Ну і, ясна річ, поняття "недороге" в Швейцарії дуже специфічне :) Не скажу про ETH та Цюріх, а от в Базелі я знімав у гестехаусі мебльовану 1кімнатну квартирку 21 кв.м. за 1050 фр. на місяць. Дешевші варіанти теж були - але без власної кухні, або з душем та туалетом в коридорі, та ін.
Чи існує в Цюріху таке поняття як "провізіон" і скільки він складає?
Скільки щомісячно доведеться викласти за медичне страхування (із стоматологією але без протезування)?
Порівняння всіх страховок - тут:
http://www.comparis.ch/krankenkassen/default.aspx

Ще, кажуть, дуже дешева, спеціально для студентів та молодих науковців:
http://www.swisscare.ch
Ця набагато дешевша, але читайте уважно, які там обмеження. До того ж в них мало офісів, і може бути проблемою прийти до них особисто, якщо виникнуть питання.

Найдешевша звичайна (не swisscare) базова страховка буде десь від 160 франків на місяць або трохи більше. На відміну від німецьких страховок, у Швейцарії діє так звана "франшиза", тобто сума витрат, яка вам НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ страховою компанією, якщо ви хворіли. Повертається лише те, що вище цієї суми. Мінімальна франшиза - 300 фр. на рік, максимальна - 2500 фр. Чим нижча франшиза - тим більше сплачуватимете страховки щомісяця. Якщо ви молодий та відносно здоровий - беріть 2500. Буде десь вдвічі дешевше, ніж з франшизою 300. Ще важливі нюанси - модель страхування (від найдешевшої до найдорожчої): HMO, Hausarzt, Freie Arztwahl, Halbrprivat та Privat (останні дві опції - то скоріше для багатих, бо коштують дуже дорого). Крім того (про всяк випадок) майте на увазі, що витрати, що перевищують суму франшизи, компенсуються на 90%. І лише все, що понад 7000 фр. на рік, страховка бере на себе повністю.

Стоматологія в Швейцарії ДУУУУЖЕ дорога. Багато хто навіть з місцевих лікує зуби у сусідніх країнах. Якщо у вас буде щось серйозне (не кажучи вже про протезування - то просто шалені гроші), то дешевше купити квиток на літак - і в Україну (маємо вже досвід). Навіть з урахуванням компенсації від страховки. Чому? Тому що страховка на зуби повертає лише 50% витрат (або 75% - коштує дорожче). Зубний "додаток" коштуватиме десь від 20 фр. на місяць (залежить від компанії та віку).

Простий щорічний огляд у стоматолога коштує від 150 франків. Зубна страховка дає на нього десь 100 франків. Будь-яке лікування зубів (простенька пломба) буде дорожче двох сотень.

Моя думка - якщо ви молодий та зуби у вас у нормальному стані - не переводьте гроші на зубну страховку.
На яку "середню" суму "господарських" витрат можна розраховувати щомісячно 1 особі?
Буду щиро вдячний за допомогу і поради.
Well, it depends.... :) Реально непогано одному прохарчуватися можна франків на 300 на місяць (без ресторанів та барів, ясна річ). Якщо з ними інколи, то набагато дорожче, бо ресторани десь удвічі дорожчі за німецькі. Якщо обідати в мензі, то буде дорожче, бо один обід буде коштувати не менше десятки (для студентів та аспірантів - знижки).

Електрика, швидкісний інтернет, мобільний зв"язок - ще десь до сотні на місяць. Якщо матимете радіо (або швидкісний інтернет) та TV - треба платити податок в сумі 115 фр. раз на 4 місяці (якщо без TV, то менше).
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Дякую за змістовні поради. Тепер Німеччина поступово починає мені здаватися ціновим раєм :verygood:
Про контракт - не секрет - стандартний постдок з можливістю вибору на рік чи на 2 в лабораторії неорганічної
хімії, професор - відома в наукових колах людина і взагалі приємний чоловік, пропонує цікаву тему і тд;
сума контракту теж, очевидно, стандартна і на перший погляд вища від німецької, проте це оманливо,
бо після сплати податків та страхування лишиться половина :sad:
Тому я й цікавлюся в досвідчених людей чи вартує то робити, ну і якщо так, то за якою допомогою звертатися
до колег на місці... :smile:
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Дякую за змістовні поради. Тепер Німеччина поступово починає мені здаватися ціновим раєм :verygood:
Про контракт - не секрет - стандартний постдок з можливістю вибору на рік чи на 2 в лабораторії неорганічної
хімії, професор - відома в наукових колах людина і взагалі приємний чоловік, пропонує цікаву тему і тд;
сума контракту теж, очевидно, стандартна і на перший погляд вища від німецької, проте це оманливо,
бо після сплати податків та страхування лишиться половина :sad:
Тому я й цікавлюся в досвідчених людей чи вартує то робити, ну і якщо так, то за якою допомогою звертатися
до колег на місці... :smile:
ОТУТ НЕПРАВДА ВАША! Після сплати податків та соц. виплат (а це не більше 20% у вашому випадку) та страховки у вас лишиться щонайменше 75%! Порівняйте з податками у Німеччині. Думаю, що ваша зарплата після відрахування всіх податків та страховки буде як мінімум не нижчою, ніж зарплата брутто у Німеччині. Скоріше дещо вищою.

В Європі нижчі, ніж у Швейцарії, податки лише в Ірландії. До того ж вони тут залежать від кантону, і в Цюріху вони невисокі, нижчі, наприклад, базельських.

Зарплатня постдока в Швейцарії - одна з найвищих (якщо не найвища) у світі. Як мінімум у півтора рази вища за штатівську, не кажучи вже про німецьку. Я вже не говорю про рейтинг ETH і про науковий та технічний рівень.

Робити то більше ніж вартує. На зарплатню постдока тут можна цілком комфортно жити не лише одному, але навіть з сім"єю.

Деякий німецький досвід в мене є теж, так що знаю, що кажу ;) За подробицями - велкам у приват.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

Пол-серг, раджу шукати житло не в самому Цюріху, а недалеко коло Цюріха - ціни знижуються на 100 фр. на кожен км. віддалення від Цюриха. Ну то так образно кажучи...

До речі, знаю, що десь через пару місяців звільниться кімната в одному центрально-розташованому веґе (це коли група студентів чи молодих людей знімає одну велику квартиру, щоб зекономити кошти). Меблі в кімнаті, думаю, можна буде перейняти за якусь невеличку оплату, всі інші меблі та кухонне начиння є. Живуть там в основному студенти і постдоки. Вартість не знаю, але не повинно перевищити 1000 я так думаю.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

Svitlana писав:Пол-серг, раджу шукати житло не в самому Цюріху, а недалеко коло Цюріха - ціни знижуються на 100 фр. на кожен км. віддалення від Цюриха. Ну то так образно кажучи...
Світлано, не слід забувати при цьому про витрати на транспорт. Плюс ще один важливий момент: якщо живеш у кампусі чи поблизу, завжди можна прийти на роботу в будь-який час дня або ночі :) Або піти додому пішки, коли засидівся допізна, а транспорт вже не ходить. Специфіка дослідницької роботи саме така, тим більше, коли контракт на короткий термін.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Отже тепер якесь уявлення я вже маю, я також схиляюся до думки Віталія, мені здається що краще жити в межах 20 хв
досяжності місця роботи, часом це дуже потрібно. Проте, боюсь, доведеться брати те, що даватимуть :dizzy:
Зрештою я все ще вагаюсь і маю кілька днів на роздуми, при самих оптимістичних обставинах раніше вересня мені там не з"явитися.
Щиро дякую всім за допомогу.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Отже тепер якесь уявлення я вже маю, я також схиляюся до думки Віталія, мені здається що краще жити в межах 20 хв
досяжності місця роботи, часом це дуже потрібно. Проте, боюсь, доведеться брати те, що даватимуть :dizzy:
Зрештою я все ще вагаюсь і маю кілька днів на роздуми, при самих оптимістичних обставинах раніше вересня мені там не з"явитися.
Щиро дякую всім за допомогу.
Цюріх - одне з найзручніших міст у світі для життя. Про ETH вже не говорю.

На вашому місці я би вагався лише в одному випадку: якщо ви безповоротно втрачаете в Німеччині при переїзді дуже привабливу постійну роботу або безстроковий дозвіл на перебування.

Ще одне: якщо ви хімік, то в Швейцарії цілком реально знайти непогану роботу, але, скоріше за все, у Базелі. Там штаб-квартири та дослідницькі лабораторії фарма- та хімічних гігантів (Novartis, Ciba, Roche, usw.) Вакансії там є завжди. А пост-док в ETH тільки збільшує ваші шанси, тим більше дає можливість шукати постійну роботу на місці.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Ви будете довго сміятись, проте я вже півроку в Україні і вибір йде між посадою доцента в Кам"янець-Подільській Аграрно-Технічній акакдемії :glad2: :glad2: :glad2: (це нейкраще, що вдалося знайти на умовно "західній" Україні) і ЕТН :think: , а головна причина вагань - проблеми сімейного характеру....
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Ви будете довго сміятись, проте я вже півроку в Україні і вибір йде між посадою доцента в Кам"янець-Подільській Аграрно-Технічній акакдемії :glad2: :glad2: :glad2: (це нейкраще, що вдалося знайти на умовно "західній" Україні) і ЕТН :think: , а головна причина вагань - проблеми сімейного характеру....
Хай проблеми вирішуються якнайшвидше!

І на правах реклами :smile:

-----------------------
London
UK, 10 June 2008

Известная консалтинговая компания Mercer опубликовала вчера результаты исследования городов мира на качество жизни в 2008 году. Большинство городов с высшим качеством жизни находятся в Европе, Австралии и Канаде.

Лучшие 10 городов мира по качеству жизни человека:
-----------------------
Цюрих, Швейцария
Вена, Австрия
Женева, Швейцария
Ванкувер, Канада
Окланд, Новая Зеландия
Дюссельдорф, Германия
Мюнхен, Германия
Франкфурт, Германия
Берн, Швейцария
Сидней, Австралия

Самыми безопасными городами мира признаны:
-----------------------
Люксембург
Берн, Швейцария
Женева, Швейцария
Хельсинки, Финляндия
Цюрих, Швейцария
Вена, Австрия
Осло, Норвегия
Стокгольм, Швеция
Сингапур
Окланд, Новая Зеландия

Среди самых опасных городов мира находятся Москва, Ташкент, Иерусалим и Багдад.

Полные результаты доступны на сайте компании http://www.mercer.com/pressrelease/deta ... nt/1307990
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав:Отже тепер якесь уявлення я вже маю, я також схиляюся до думки Віталія, мені здається що краще жити в межах 20 хв
досяжності місця роботи, часом це дуже потрібно. Проте, боюсь, доведеться брати те, що даватимуть :dizzy:
Зрештою я все ще вагаюсь і маю кілька днів на роздуми, при самих оптимістичних обставинах раніше вересня мені там не з"явитися.
Щиро дякую всім за допомогу.
http://markt.suedostschweiz.ch/v1/suche ... irection=0

Досить дешево, як для Цюріха. Ну та ще й з меблями.

До речі, з серпня точно буде вільна кімната в тому Веґе, що я раніше писала. Хоча вони вже проводять співбесіди і відбір. Але, думаю, колегам-постдокам повинні надавати перевагу :wink: Це в хвилині ходьби від головного вокзалу Цюриха - розташування просто ідеальне, як на мене.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Дякую за варіанти і прошу вибачення за мовчанку, "з технічних причин" не було можливості відповісти.
Тепер справа зрушилася з мертвої точки і дозвіл на роботу ніби отриманий, хоча його ще ніхто не бачив :dreamer:
і фаза пошуку житла переходить в активну фазу. Правда, з"явилося відчуття, що з тим я запізнююсиь, а головна проблема,
що я не на місці і не можу являтися на безіхтіґунґи, а так просто резервувати вони не хочуть, всі хочуть особисто знайомитись
з мітером, тобто мною...
Отож якщо хтось десь щось чув - буду вдячний за інфо.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав:Дякую за варіанти і прошу вибачення за мовчанку, "з технічних причин" не було можливості відповісти.
Тепер справа зрушилася з мертвої точки і дозвіл на роботу ніби отриманий, хоча його ще ніхто не бачив :dreamer:
і фаза пошуку житла переходить в активну фазу. Правда, з"явилося відчуття, що з тим я запізнююсиь, а головна проблема,
що я не на місці і не можу являтися на безіхтіґунґи, а так просто резервувати вони не хочуть, всі хочуть особисто знайомитись
з мітером, тобто мною...
Отож якщо хтось десь щось чув - буду вдячний за інфо.
Я вже написала вище. Читай мої повідомлення. Наскільки мені відомо - там ще шукають співмешканця з кінця серпня (за домовленістю можна раніше, я так думаю). Якщо дуже треба - то попитаю і дам контакти.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Я почитав повідомлення, якщо Вам не важко, то контактний мейл був би не лишній (але при умові що то
не створює Вам ніяких незручностей - то не факт, що я їм підійду і навпаки :dreamer: ).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

Я вчора запитала про поточний стан справ щодо вакантного місця.... там воно вже зайняте, на жаль. Буквально минулого тижня визначилися. :sad:
Але я бажаю вам удачі у пошуку.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Ясно, але дякую за клопотання :smile:
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

З горем пополам дістався Цюріха і тепер потроху стараюся "акліматизуватись". Залишилось одне невирішене питання -
медичне страхування, нажаль запитати немає в кого, а чекати порад від колег годі - там відповідь на все однаково
(взагалі я відверто розчарований відношенням на роботі і до себе, і зі сторони - між коллєгами) -
подивись comparis і вибери будь-яку. Тому на всяк випадок перепитаю, чи користувався хтось такою:
http://www.swisscare.ch/
Умови як для Швейцарії козирні, але сумніваюся, чи це бува не "сир в мишоловці"?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав:З горем пополам дістався Цюріха і тепер потроху стараюся "акліматизуватись". Залишилось одне невирішене питання -
медичне страхування, нажаль запитати немає в кого, а чекати порад від колег годі - там відповідь на все однаково
(взагалі я відверто розчарований відношенням на роботі і до себе, і зі сторони - між коллєгами) -
подивись comparis і вибери будь-яку. Тому на всяк випадок перепитаю, чи користувався хтось такою:
http://www.swisscare.ch/
Умови як для Швейцарії козирні, але сумніваюся, чи це бува не "сир в мишоловці"?
Якщо можеш ще трохи почекати (до кінця місяця), то поділюся своїми польовими дослідженнями з цього питання. Але, дійсно, головним орієнтиром є "компаріс". Звідти вибираєш так штук 5-10 фірм і просиш в них зробити тобі пропозицію. Потім читаєш умови всіх, говориш з усіма і задаєш питання свої (каверзні). Ну і потім вирішуєш кому віддавати свої грошики.... Приблизно така схема.

Ще можеш глянути у цьому підфорумі вже були теми на тему страхування і лікування і там є особисті враження і поради щодо конкретних фірм (обов"язково включай у список претендентів). Удачі. Я буду по ходу повідомляти про свої успіхи, а ти, давай - про свої. :52:
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Так, одним словом не засумуєш від тієї системи, я на той місяць ще маю "ширму" в вигляді української страховки і щиро не вірю в то,
що з них вдасться щось вибити в разі потреби (неприведи Боже). А взагалі (не сприйміть за нахабство - я читав ваші схвальні
враження від Швейцарії) я від Цюріха та ЕТН зокрема, в легкому шоці. Ну почалось з того, що мені була запропонована допомога
в пошуку житла секретаркою шефа, але далі тієї пропозиції діло не пішло, я з нею листувався і вона мене все щось базікала і нічого
не робила, вже вкінець я сам вже почав писати та дзвонити по конторах, мене все відшивали, і коли я вже зневірений почав
використовувати свій Др тітель одна з контор запропонувала мені 1 кімню апартаменти в Віпкінґені за ... 1750 Фр. Я перепитав
Барбару про то - вона "порадила" брати і не роздумувати, бо і то заберуть...
За тиждень до відїзду (квитки були куплені за 1.5 місяця і то ред-тікета туди вже не вистачило) мене повідомили, що перші 10 днів
на кафедрі майже нікого не буде, за виключенням 2 х людей - докторанта і студента, всі їдуть на неформальний воркшоп в Кортону, який вони й організували (східна філософія, нетрадиційні методи лікування, медитація і релакс, до слова кафедра неорг. хімії і матеріалознавства)...
То ж мене нікому зустріти і тд.
Отож я прилетів о 19.00, видзвонив дивного виду жіночку з агенства (було домовлено), яка протягом 3 (!!!) годин передавала мені ті апартаменти і з якою я
з 20.00 до 23.00 перевіряв всі тріщинки плитки, паркету і плямки бруду на стінах... В кінці вона сказала, що їй зі мною було дуже приємно побазікати і
клієнти, що говорять німецькою в неї рідкість....
Ну і далі почалось - в хаті не працював обіцяний інтернет, підключити телефон з інетом мені відмовили, бо я замельдувався а перміту немає і невідомо коли буде - попередили від місяця і до ...
В банку норм. рахунок не відкривають, лише картку для банкомата, а коли буде перміт, можуть то переглянути...
Головне, мій контракт виявився на 70% ставки і ніхто й не думав мене про то попередити перед приїздом про такі зміни...
Ну і крім того в "мінус" просто нікчемний вибір продуктів в магазинах типу Migros та Coop, ціни на ті продукти в 2-4 рази вищі в порівнянні з Дрезденом,
я досі не знайшов прийстойного і доступного магазину одягу (бо прилетів з 20 кг багажу і нотбуком) що купити пару необхідних тряпок та черевики на зміну, до слова Н und M, в Цюріху переважно торгує жіночим асортиментом, а в єдиному "чоловічому" на Банхоф стр. практично немає вибору, тай проштовхнутись годі, ціни в peek und cloppenburg теж близько 2-4 разів вище в порівнянні з німецькими при "голодному" виборі.
В "+" - чудове озеро і ріка, походив по вузеньких вуличках лівого берега, послухав оркестри і тд., класно, проте не те щоб аж вразило...
Про "рейтинговий" ЕТН мовчу, уникаючи негативних еміцій та стресу, часом бракує слів, сподіваюсь така ситуація лише в нашому підрозділі... :dizzy:
Такі справи.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

Сергію, дуже шкода. Схоже, саме вам не дуже пощастило. Колега з України працював в ETH і просто в захваті. Хоча і в Уні Базель як на мене то зовсім непогано, але там-таки в цілому краще. І все одно дуже залежить від конкретного підрозділу. Те, що не повідомили про 70% - просто немає слів :bad2:

Мені особисто в Базелі на перші місяці було заброньовано мебльоване помешкання (1 кімн) в 50 метрах від інституту, причому ще й на вибір запропонували варіанти від дешевого та спартанського до нормального та не дуже дешевого (як для Базеля). Там ми з дружиною прожили перші 2 місяці, поки не знайшли квартиру. При пошуку квартири доктортітель та більш-менш пристойна зарплата (наприклад, постдоківська) мають справляти враження. В мене було так: знайшли квартиру, що нам сподобалася (6й чи 7й безіхтігунг). Пішли до контори із заявкою, де мені м"яко кажучи не дуже ввічливо пояснили, що претендентів ціла купа, розраховувати не варто і продемонстрували стос заявок. Але вже за якихось 30 хв. передзвонили і вже набагато ввічливіше сказали, що вони обрали саме мене - мабуть, розібралися, що до чого ;)

Щодо до страхування, то за законом ви маєте обов"язково застрахуватися протягом трьох місяців, тобто трохи часу у вас ще є.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Та я не сильно тим переймаюся, ну хіба чи встачить мені тих коштів щоб "перезимувати", ну і головне я ж не приїхав
сюди чекати, поки потрібня людина дозволить собі прийти на роботу і провести мені інструктаж щодо роботи, щоб ніхто не заважав
і усьо....
Терпіти не можу чвар між коллєгами, особливо за мовною ознакою, і хоч то так ніби й приховується і я зберігаю
нейтралітет, виглядає, що скоро я стоятиму на лінії вогню між ними. :notgood:
А бажання в мене всього одне - попрацювати цей рік продуктивно, дістати рекомендацію і тікати звідси (з рази) :verygood:
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

Коли тікатимете, подумайте про Базель. Переваги:
1. Житла більше і дешевше, ніж у Цюріху. Транспорт і багато інших речей теж дешевші.
2. Прямо на кордоні з Німеччиною та Францією, тобто скуповуватися можна за нормальними цінами ще й 7% ПДВ повертають. "Прямо на кордоні" означає, що від будь-якої точки міста до величезного торговельного центру в Німеччині діставатися не більше півгодини на велосипеді. З північних районів міста всьго кілька хвилин, бо кордон прямо в місті. Шенген буде менше ніж за 3 місяці.
3. В Базелі осередок світових хімічних та фарма-гігантів. Ну і звичайно УніБас - найстаріший університет Швейцарії.

Мінус лише один - дещо вищі податки, але з урахуванням пп. 1-3 то не має значення.

Щодо людей, то все може бути і набагато краще. В мене, наприклад, чудовий колектив і жодної дискримінації.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Ну до Базеля я й скорше доберуся :grin: , от дістану студентський Halbtaxabo і потроху вивчатиму околиці,
ще би дуже хотілося щоб з грудня Швейцарія таки ввійшла в Шенген, страх як хочеться провідати громаду
в Дрездені :pray:
Наразі будете в Цюріху - давайтеся чути - я тут ще не так багато чого знаю - проте в якості компанії згожусь... :handshake:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

Сергій, якщо мене не зраджує пам"ять, то ми ж вас так і орієнтували з цінами на житло і умовами його отримання саме в межах міста Цюриха.... Тому і пропонувалися околиці Цюріха, як оптимальні для всього: податки нижчі і т.д. і т.п.
Магазини і ціни... я б не сказала, що набагато дорожчі, ніж в Німеччині, а тим більше - в Україні. Є такий торговий центр Sihlcity. Він в межах міста знаходиться і, кажуть, що там досить добрих магазинів, хоча мені він не дуже до душі припав.
Мені особисто набагато більше подобається торговий центр Glattzentrum. В тому Глаттцентрумі є величезний Мігро, де є і продукти і одяг і все. Хоча до нього потрібно доїжджати (там якийсь автобус ходить). Кооп насправді має добрий вибір продуктів, тільки не на вокзалі, звичайно.... На Бангофштрассе у них також маленький супермаркет. Великий, здається, є в Sihlcity.
Одяг можна ще дивитися в Manor і Jelmolli - це на Бангофштрассе. Манор - дешевший, ніж Єлмоллі і вибір чоловічого одягу там, здається, непоганий.
Крім того Esprit (також на головній вулиці) має чоловічий відділ. Та багато ніби магазинів є... :pardon:
Я ще зверну увагу на це і дам знати незабаром.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Та, саме так, орієнтували. Проте шок все-одно є, мені смішно з самого себе, коли мій
мозок каже рукам - "не купуй м"ясо - воно коштує 45 Фр за кілограм, а в німеччині ліпше коштувало 7-8 Є, ти
не протягнеш до кінця місяця" :grin: :grin: :grin:
Насправді про житло я писав - шансів на щось інше не було взагалі, окрім бізнес-готеля "Businesshome",
там ціни десь на 200 нижчі, але російські корені походження власників-бетрайберів мене відлякало.
Тепер 3 місяці по-любому буду мешкати тут, а там буде видно по зарплаті...
В Зілсіті і по центу пробіжку вже зробив, просто прицінився і насправді ті ж самі речі дорожчі, про знижки мовчу - їх
очевидно немає в природі і саме головне - вибір дуже малий і якщо річ нормальна - коштує від 100 Фр (а я ще не дістав
тут ні копійчини, потративши доволі суттєву, як для мене, суму), (для прикладу самий дешевий - С und А - в Дрездені займає
здоровенну 4-поверхову будівлю, де все завалене усіляким мотлохом, половину якого не можуть спихнути й при постійних
знижках, тут - один підвальний куточок, де речі за виглядом - ті самі неліквіди).
Ну не буду й далі товкти про те саме, я зрештою ходжу по магазинах лише при крайній потребі, не концентруйте на тому
увагу, це скорше комічна констатація факту, а не волання про допомогу... :wink:
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання швейцарських реалій”