Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Школи, вузи, курси, наука, все довкола освітньої галузі. Курси водіїв - в темі про странспорт, фахові курси та підтвердження дипломів - тема про роботу.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Svitlana »

Ок, давй. Як твоя німецька йде? Важко? Я теж зараз взялася серйозно (-іше) за неї. Подивимось куди доскочу. Ніби тьфу-тьфу. Аккузатив з Дативом вже освоїла, часи ніби не складні, щоб дуже... Подивимося що у них ще є в запасі. :D
Востаннє редагувалось 22 жовтня 2007, 14:03 користувачем Svitlana, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Svitlana писав:Ок, давй. Як твоя німецька йде? Важко? Я теж зараз взялася серйозно (-іше) за неї. Подивимось куди доскочу. Ніби тьфу-тьфу. Аккузатив з Дативом вже освоїла, часи ніби не складні, щоб дуже... Подивимося що у них ще є в запасі. :D
Сильні дієслова і артиклі der, die, das вже вивичила? :wink:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну їх так всі відразу не вивчиш - вчу у міру надходження. :D Якусь частину вже знаю.
Olia
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 17 вересня 2007, 14:30
Звідки: Basel - Kyiv

Хто з наших живе у кантоні Zug або недалеко?

Повідомлення Olia »

Svitlana писав:Ок, давй. Як твоя німецька йде? Важко? Я теж зараз взялася серйозно (-іше) за неї. Подивимось куди доскочу. Ніби тьфу-тьфу. Аккузатив з Дативом вже освоїла, часи ніби не складні, щоб дуже... Подивимося що у них ще є в запасі. :D
:roll: Ja hozhu na kursy y Klubschule MIGROS, vziala super intensyvnyj kurs 5 raz na tyzhden po 3 godyny... pogariachkuvala... :) . Progres je, ale do rozmovnogo rivnia sche duzhe daleko. U grupi 9 cholovik z riznyh kinciv svitu, bilshist' spilkuetsia Anglijs'kou, tak my sche j Anglijs'ku mizh sobou praktykuemo :!: A vzagali duzhe zikavo :D
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

А чого ти кажеш погарячкувала? Надто інтенсивно чи щось інше?
Olia
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 17 вересня 2007, 14:30
Звідки: Basel - Kyiv

Повідомлення Olia »

Svitlana писав:А чого ти кажеш погарячкувала? Надто інтенсивно чи щось інше?
Vstavaty kozhnogo ranku o 7.30. i do vechora vchytys', bo bagato zavdan zadaut', trohu vazhkuvato. Ja dumau 3 razy na tyzhden bulo b dosyt' dlia mene. A ty sama vchysh :?:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Зараз сама. Граматику підтягую. Але і так - слова по темах...
Просто не було місця у групі мого рівня. Базовий рівень був занадто низький на письмових тестах, а для вищого не добрала декілька балів. То я таки вирішила піти на вищий рівень, а різницю довчити вдома сама. Ну, прогрес таки є, як би там не було. А чи буде його достатньо - подивимося. Але мої курси лише двічі на тиждень. То я ще сподіваюся у перервах надолужувати свої прогалини.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

спілкуватись, спілкуватись, і ще раз спілкуватись, це мій рецепт. так вивчила сама, так вчу інших. і головне, давати себе виправляти, не ображатись за це і АНАЛІЗУВАТИ помилки і їх виправлення
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну... то ще треба, щоб якось вміло виправляли. Бо бувало в мене, що слова не давали сказати. Так хочеться.... А на кожному слові зарубують... :evil: Я б сказала, щоб виправляли лише найтиповіші помилки і то лише вкінці. Бо якщо по ходу і відразу, то лише відбиває охоту говорити (особисто в мене).
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Повідомлення Ija »

Сильні дієслова і артиклі der, die, das вже вивичила? :wink:[/quote]

А це що таке і з чим його ідять? :eek:

А коли серйозно, то я цю частину проскочила (сильні і слабкі і т.д. , про групи відмінювання іменників теж) та й наша вчи"телиця" не надто й старалася "дурним іноземцям" такі речі роз"яснити.
Зараз шкодую . але що поробиш...
:cry: :cry:
Може хтось може тут на форумі хоч найелементарніші речі пояснити ( по Українськи!!!) чи принаймі досвідом поділитися. як сам граніт науки гриз.
Я думаю , ця тема є для багатьох актуальною.

Можна це і вигляді дискусії , порівняння знань ( я так зрозуміла(-в) , так вчила , я так вважаю і т.д.) зробити.

А то я з мого досвіду знаю, дуже часто школи беруть гроші ,дають тобі на курсах мініум знань ( для магазину вистачить) , І випихають на всі 4 сторони. А я хочу правильно розмовляти і не тільки сподіватися , що мене і так зрозуміють. Мову ж треба так учити з 0, з фонетики і граматики починаючи. І ніякі барвисті книжечки типу "Дельфінчиків " ,"темен актуелль" і новітніх методик не допоможуть.
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Хороша позиція. Почну з артиклів. Оскільки минулого разу ми ще раз їх повторили, а між іншим мені до рук потрапила книжка Übungsgrammatik EM. Вивчити по ній щось, певно, не можна (а може й можна :roll: ), але для підсумування і закріплення дуже підходить.

Усі іменники так само як і в нас поділяють за трьома родами: чол. жін. сер. Так само, як і в нас рід можна визначити за закінченням. але не завжди, тому краще вчити іменник відразу з артиклем та формою множини.
Але основні правила дадуть змогу визначити рід хоча б частини дієслів:

Чол. рід: der
-er
-ling
А також:
- дні тижня
- пори дня (крім die Nacht)
- місяці
- пори року
- сторони світу
- види погоди та інші слова гідрометцентру :smile: (крім die Wolke)
- алкогольні напої (крім das Bier)
- марки автомобілів

Сер. рід: das
-chen
-lein
Тобто це зменшувально-пестливі назви. А також:
- назви кольорів

Жін. рід: die
-t
-e (Виняток: der Junge)
-ung
-heit i -keit
-schaft
-ei
А також:
- марки мотоциклів

Прикладів не пишу - самі подумайте.
Але!!! Ці правила не є універсальними і бажано було б таки звіритися зі словником. Хоча мені особисто вони дуже допомагають.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

наскільки мені відомо, то рід в німецькій таки визначається саме за артиклем, а не за закінченням. А щоб вивчити, до якого іменника, який артикль належить, то треба, на мою думку, просто тупо зубрити, або народитися в німецькомовній країні! :grin:
Дуже то складна штука, вчити артиклі - адже швейцарці-німці прекрасно тебе зрозуміють і без них! Ну вже якщо хочеться володіти німецькою на вищому рівні - то звичайно прийдеться вчити! :sad:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Та то ти все правильно кажеш. Але щоб на 50% відсотків схалявити і не вчити, то можна цими правилами скористатися. Наприклад про середній рід - це працює 100%. Тому, що всі слова, що позначають щось маленьке і пестливеньке - то автоматично набуває середнього роду. Дійсно працює.

А крім того деякі слова мають 2 артиклі. І з кожним з них має інше значення. Das Tor - ворота, Der Tor - дурень. Але то одиниці.
Як на мене, то легше винятки вивчити, ніж всі слова підряд.
Tanja D.
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 25 лютого 2007, 19:52
Звідки: Solothurn

Повідомлення Tanja D. »

http://ebthek.ch/eblinks/index.php?env= ... 1-&reset=1
Тут величезна підбірка вправ з німецькоі мови,причому для різних рівнів.Є вправи для поповнення словникового запасу,для читання.писання,розуміння на слух.
Може комусь знадобиться :smile:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

О! Оце хороша штука. Пройдуся завтра-післязавтра по вправах.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Знаєте, чого кажуть німці "Gute Rutsch" під Новий рік? Не тому, що ковзають вони з одного року в інший. Виявляється, то від ідишського "Gut Rosch" (З Новим роком!), котре походить від гебрейського Rosch haSchana, що означає "початок року".
Така ось іронія долі у спільній історії німецького і єврейського народів.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

der Rutsch guten Rutsch
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ага, пардон, як чую так і пишу. :lol:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

как акын, што вижу, то паю :lol:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Svitlana »

http://www.swisseduc.ch/ - сайт для всіх. Особливо для тих, хто хоче піти вчитися і кому потрібно підтягнути специфічну лексику з німецької та згадати шкільну програму. Та й... не тільки шкільну.
Ольга Коваль
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 06 березня 2008, 11:07
Звідки: Україна

Re: Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Ольга Коваль »

Доброго дня всім!
Дуже складно вивчати німецьку мову в Україні, принаймі у Дніпропетровську. Через брак хороших, кваліфікованих спеціалістів, готових працювати з інтузіазмом, я вже мовчу про носіїв мови, яких просто не знайти. Будь ласка! Порадьте якісні, цікаві, інтенсивні курси, школи або центри з вивчення німецької у Швейцарії! Дуже вдячна! У кінці січня почала вивчати німецьку у культурному німецько-українському центрі, що начебто належить інституту Гете. Підручники купую сама, які познаходжу, диски, словники дарують друзі зі швейцарії. Але мене турбує ще одне питання щодо візи під час навчання мови у Швейцарії. Чула під стінами Посольства у Києві що стосується візи на навчання мови, то виникають ускладнення з її отриманням. Що порадите?
Найкращі побажання землякам та швейцарській землі з України! :)
Оля Коваль
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Svitlana »

Олю, школа Бенедикт надає візову підтримку. Правда, умов я не знаю. Отож радити хороші школи у тому випадку, коли тобі візова підтримка потрібна - немає сенсу. Школа Бенедикт, скажу тобі відверто, зараз не вважається доброю. Але вона відома саме візовим забезпеченням, то значить надає якусь гарантію чи що?
Взагалі лише ради німецької - Німеччина була би дешевшою і ефективнішою я так думаю. Хоча не знаю... :think:
http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php?f=9&t=7 - тут ще є про курси німецької

Удачі в будь-якому випадку. Зберешся до нас - дайся чути. :upside:
Ольга Коваль
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 06 березня 2008, 11:07
Звідки: Україна

Re: Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Ольга Коваль »

Дуже дякую за Вашу пораду, Світлано!
А німецьку я збираюсь вивчати саме у Швейцарії через те, що моя друга половина живе вже кілька років і працює у Швейцарії (Уцвіль), переїхав з Германії. Отже, з часом я теж збираюся приєднатися до української громади. Але спочатку, вважаю, треба вивчити німецьку, потім думаю про навчання, аби отримати пристойну роботу. Швейцарію пощастило відвідати два рази - враження дуже приємне!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Svitlana »

Ну якщо так - то вітаю! :handshake:
То найкращим варіантом було би все ж таки приїхати по гостьовій візі і записатися у якусь школу на 3 місяці (Мігро кажуть непогані класи має). Якщо є плани ще потім вчитися, то дуже високого рівня і не потрібно. Головне дізнатися який рівень вимагатимуть у тому закладі, де ви будете навчатися. Є такі, котрі мають свої мовні курси - це було би ідеально. А початковий рівень можна і в Україні вивчити. Чесно. Просто вдома. Тренуватися можете зі своїм коханим через скайп чи телефон (підкажіть йому дешеві тарифи - у темі "Лікбез" є відповідна тема :wink:). Цього має бути цілком достатньо.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Штудіювання німецької (обмін досвідом)

Повідомлення Svitlana »

http://www.penta.nl/~hmk/

Вправи з німецької, аудіокнижки і інше.
Відповісти

Повернутись до “Освіта, діти”