Базове обовʼязкове медичне страхування

Медичне страхування і все, що стосується системи охорони здоровʼя.
Info
Site Admin
Повідомлень: 543
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення Info »

Воно одинакове в усіх компаніях та є законодавчо врегульованим щодо застрахованих послуг та медикаментів.
Ознайомитися з повними списками можна за ланкою (внизу сторінки посилання на списки за категоріями)

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/ve ... arife.html
Benefits and tariffs
Compulsory health insurance provides benefits in the case of illness, accident and maternity.

Benefits
Compulsory health insurance provides benefits in the case of illness, accident and maternity. These include examinations and treatments by doctors and in hospital as well as nursing and some non-medical services. In the case of accidents, however, the health insurance provider steps in only if the insured person has no other coverage. It furthermore covers the costs of medical prevention measures. The basic aspects of those benefits are explained below.

All health insurers that provide compulsory health insurance coverage must provide the identical scope of benefits, as mandated by law, as well as ensuring equal treatment of all insured persons. Additionally, the insurers are prohibited from covering any additional, “voluntary” services.

As prescribed by law, compulsory health insurance covers only those services that are effective, useful and cost-effective. Both new and existing services that may not meet these criteria are evaluated under the Health Technology Assessment (HTA) programme.

If a service provider (e.g. a doctor) provides services that are not part of the mandatory benefits of the compulsory health insurance, he or she is obligated to inform the patient of that fact.

For additional practice-oriented information, please consult the guidebook “Your questions, our answers: The compulsory health insurance in Switzerland”.
Info
Site Admin
Повідомлень: 543
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення Info »

Особам, що отримали статус еС (лист з позитивним рішенням про надання S), потрібно звернутися в обласну службу соціальної допомоги. Там вам дадуть заповнити формуляр і все за вас зроблять, повідомивши листом (або е-мейлом, якщо так вказано, частіше - поштою).
Спершу спробуйте пошукати цей формуляр на сайті, спокійно заповніть вдома. Страхівку вам теж оформлять. Також номер AHV - він або вашим першим роботодавцем буде вам виданим або соціаламт це зробить для вас.

Зверніть увагу, що установи в різних кантонах можуть мати дуже різні процедури і розміри допомоги. Це нормально для Швейцарії, тут кожен кантон має своє громадянство і є (було колись) іншою країною, відтак свої податки, свою поліцію, свої правила, святкові вихідні дні тощо.

Єдине спільне для всіх швейцарських установ - вони листуються з вами поштою. Якщо не вказано інакше. Якщо вам сказали, що надішлють е-мейл - очікуйте е-мейл. В усіх інших випадках автоматично очікуйте листа поштою. Для цього не забудьте наклеїти своє прізвище поруч з родиною, де ви проживаєте. Господарі не повинні бути проти. Вистачить папірця, наклеєного липкою стрічкою.

Якщо ви отримали статус еС, але ви не хочете подаватися на отримання соціальної допомоги, бо маєте свої кошти чи проживаєте на утриманні. Тоді ви можете вибрати собі страхову компанію на ваш розсуд. Часто порівняти ціни можна на https://en.comparis.ch/krankenkassen/default
Потім на сайті обраної компанії запросити "пропозицію", offer, Offerte. Або кількох компаній, щоб порівняти. Якщо ви її приймаєте, вам надсилають угоду, а потім картку і все інше. В середньому мінімальна обов'язкова страхівка для матері з двома дітьми коштуватиме в районі 500 франків на місяць. Менше - з великою франшизою.
Аватар користувача
ТарасБ

Re: Ліки для українців

Повідомлення ТарасБ »

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, я зараз перебуваю на лікуванні, діагноз: "Гострий промієлоцитарний лейкоз", чи покриває дану хворобу страхування у Швейцарії? Чи можуть хворі на гострий лейкоз працювати у Швейцарії без обмежень, щоб забезпечити своє існування? Буду Вам дуже вдячний за будь яку відповідь та допомогу!
Info
Site Admin
Повідомлень: 543
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення Info »

Хворі працювати можуть і працюють у Швейцарії, за винятками лікарняних днів.

Щодо покриття, то базове медичне страхування повинно покривати лікування. Що саме покриває і в якому об‘ємі краще запитати в лікарів.
В цьому оголошенні номер гарячої лінії і дані Червоного Хреста - нижче.
viewtopic.php?f=74&t=4104#p18147
Аватар користувача
ТарасБ

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення ТарасБ »

Дуже Вам дякую за відповідь!

Тобто певних обмежень для працевлаштування хворих на рак немає у Швейцарії? Так, як в Україні діють певні обмеження.

Дякую, написав. На жаль, зателефонувати і уточнити не можу, так як я в Україні.
Info
Site Admin
Повідомлень: 543
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення Info »

Офіційних обмежень ніби нема. Наскільки мені відомо. Стверджувати не беруся. Все, швидше за все, залежить від роботодавця. Проте, можливо, краще спробувати в країні, де кращий соціал, і де не дуже потрібно буде шукати роботу. Наприклад, в Німеччині, можливо, в Данії. Де будуть кращі умови проживання. Лікування ж таким самим буде.
Аватар користувача
ТарасБ

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення ТарасБ »

Чудово, дуже дякую Вам! Хоча можливо більш точну інформації по працевлаштуванню людей з інвалідністю можна отримати тільки на місці. Зрештою, щиро вдячний за відповідь. Розумію, та я не дуже хочу обтяжувати країну в якій перебуваю, готовий працювати стільки скільки зможу, в Україні я стараюся працювати на максимум можливостей, так як лікування тут усе платне. Єдине, що для мене важливо це можливість отримати лікування, бо вона дороговартісне, та можливість працювати, так як я втратив роботу в Україні і не можу елементарно забезпечити собі подальше лікування та існування. На жаль, по доступній мені інформації дозволу на роботу біженцям з України в Німеччині не надано. З приводу Данії пошукаю ще інформацію, дякую Вам.
Info
Site Admin
Повідомлень: 543
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення Info »

У вас невірна інформація щодо права на роботу українцям в Німеччині. Воно таке ж як і тут. Загалом у всіх країнах ЄС дуже подібні, майже ідентичні, правила.

https://www.bund-verlag.de/aktuelles~Be ... land~.html

Єдина відмінність - доступ до соціалу, його вид, тощо. Тут, наприклад, проживання зараз лише в центрах або в людей, що приймають. В Німеччині все ж таки розселяють людей по квартирах. І є живі приклади. Тут же поки невідомо про жодного, хто отримав окреме соціальне тут.
З великих здивувань і відгуків, так виглядає, що Швейцарія єдина країна, де соціальну допомогу повертати потрібно (так тут заведено вже давним-давно). В інших, мабуть, такого немає. Знайти роботу тут важко і з мовою. В теперішніх умовах та великою конкуренцією - то буде ще в рази складніше. Тому раджу вам пролікуватися там, де будуть кращі умови і не буде великої потреби працювати на початках. Тут таке можна теж, якщо ви маєте високу кваліфікацію в сфері науки, інформатики, фармацевтичної індустрії та інших вузькоспеціалізованих нішових галузей - для таких роботи є, таких спеціалістів шукають, зарплати дадуть змогу прожити в цій дуже дорогій країні. Розкажу по секрету - найкраще живеться тим, хто живе в Німеччині, Франції, Італії, а працює в Швейцарії і щодня через кордон їздять на роботу. Знову ж - роботу, бажано, мати висококваліфіковану.

4. Können Flüchtlinge aus der Ukraine in Deutschland arbeiten?

Ja, aber nur mit einer gültigen Arbeitserlaubnis. Die Beschäftigung in Deutschland ist nicht kraft Gesetzes erlaubt, sie kann jedoch von der Ausländerbehörde erlaubt werden (§ 24 Abs. 6 AufenthG). Die Aufenthaltsgenehmigung allein reicht für die Arbeitserlaubnis grundsätzlich nicht aus. Laut Bundesministerium wird die Ausländerbehörde aber bereits bei Erteilung der Aufenthaltserlaubnis, auch wenn noch kein konkretes Beschäftigungsverhältnis in Aussicht steht, in den Aufenthaltstitel eintragen, dass die Beschäftigung erlaubt ist. Das bedeutet, dass keine weitere Arbeitserlaubnis einer anderen Behörde erforderlich ist. Die Aufenthaltserlaubnis genügt daher ausnahmsweise, um in Deutschland arbeiten zu können.


Перекладено гугл-транслейт

4. Чи можуть біженці з України працювати в Німеччині?

Так, але тільки з дійсним дозволом на роботу. Працевлаштування в Німеччині не дозволено законом, але це може бути дозволено імміграційними органами (розділ 24 (6) Закону про проживання). Одного дозволу на проживання, як правило, недостатньо для отримання дозволу на роботу. За даними Федерального міністерства, орган влади з питань іноземців внесе у дозвіл на проживання те, що працевлаштування дозволено, коли буде видано дозвіл на проживання, навіть якщо немає перспективи конкретних трудових відносин. Це означає, що дозвіл на роботу від іншого органу не потрібен. Таким чином, дозволу на проживання достатньо у виняткових випадках, щоб мати можливість працювати в Німеччині.
Аватар користувача
ТарасБ

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення ТарасБ »

Дуже Вам вдячний за приділений час та розгорнуті відповіді. Дійсно є тонкощі, про які не здогадуєшся. У такому разі спробую попитати та пошукати інформацію в інших країнах. З приводу Німеччини, відповів з тієї інформації, яку отримав від людей які там зараз перебувають, мені пояснили, що не працевлаштовують, з соціальним житлом все погано, тому рекомендували шукати деінде можливості продовжити лікування. Тому й вирішив до Вас звернутися за відповіддями на чималі запитання. Щиро дякую Вам!
Info
Site Admin
Повідомлень: 543
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення Info »

Ви кажете «не працевлаштовують». Ні, роботою не забезпечують ніде. Єдина країна, яка спадає на думку де, власне, надавали місце роботи, це радянський Союз.

В країнах західної Європи максимум надають право на роботу (це вже багато). Роботу ж кожен шукає сам. Центри зайнятості надають доступ до своєї бази даних з вакансіями, але вони не мають валиву на роботодавця і не можуть змусити його взяти саме вас.
Аватар користувача
ТарасБ

Re: Базове обовʼязкове медичне страхування

Повідомлення ТарасБ »

Так, звісно я Вас розумію, це й мав на увазі. Тому й писав, з наданої мені інформації, від людей, що проживають у Німеччині, що тільки зараз розглядають можливість надання повноцінного права на роботу громадянам з України. Не заперечую, той факт, що і це може бути помилковим твердженням. Тому, що люди намагаються допомогти і надають інформацію, яка їм доступна на даний момент. Повірте, я Вас розумію та ціную те що роблять інші країни дозволяючи знайти прихисток та роботу українцям. В Україні, до речі, така сама ситуація, кожен сам собі шукає роботу, але через війну кількість робочих місць скоротилася, через те що багато підприємств та компаній припинило існування або вирішили скоротити штат робочого персоналу.
Відповісти

Повернутись до “Медицина і страхування”