зміна кантона - вплив на отримання постійних документів

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Liana
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 24 червня 2020, 16:51

зміна кантона - вплив на отримання постійних документів

Повідомлення Liana »

Доброго дня дорогі українці,

Чи хтось був у схожій ситуації? Підскажіть яке рішення прийняти...Пояснюю свою історію: я в Швейцарії вже 6,5років, приїхала по возз'єднанню сім'ї бо чоловік ще за півтори роки до мого приїзду поїхав робити PHD в Женеву. Коли я приїхала то через рік почала працювати бо мала перміт B з правом на роботу а у чоловіка був B formation. РНD було 5 років,(мали 5 років B permit) і коли він закінчив то перміт закінчився (мій теж автоматично бо прив'язаний до чоловіка ) але за місяць до закінчення попросили обновити бо я працювала...а чоловік щукав роботу. Нам відмовили не одразу а через 2 роки(мій шеф писав листи і просив перміт- мабуть посприяло що не одразу відмовили). І попросили покинути країну але в цей же момент чоловік в Цюриху почав post-doctorant....і ми написали в офіс міграції що він почав працювати і відправили контракт....нас переглянули і дають нам перміт L на рік з можливістю прожовжити якщо продовжуватиме post doc (чоловік каже що роки 2- мах 3 робитиме...скоріше 2 роки). В нас дитина 3 місяці. Живем в женеві...я- 6,5 а чоловік 8 років Чи є толк мені залишатись з дитиною в Женеві чи всеодно як перміт чоловіка завершиться то я автоматично теж втрачу роботу...бо хочеться отримати якісь стабільні документи....Або якщо переїду в Цюрих чи з часом можна буде просити перміт С (чи акумулюють вони роки проживання в інших кантонах?)...чи вже сидіти в женеві і пробувати добивати щось тут? По суті моя робота нічого не дає...бо офіс міграції каже що я прив'язана до чоловіка і тіки якщо він працює то матимемо документи....а він вже не впевнений що щось зможе знайти після 2 ох років постдока (враховуючи що перед цим у нього 2 роки заняло знайти цей пост док)...а роботи знаходив - але ніхто не хоче братись за документи. Порадьте як отримати стабільні документи. Чи аккумулюють кантони роки прожиті в інших кантонах? чи Женева може якось дати перміт враховуючи що чоловік буде вже проживати 10 ий рік в швейцарії після закінчення потдока? Порадьте будь ласка...не хочеться щоб знову нас виганяли через 2 роки
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: зміна кантона - вплив на отримання постійних документів

Повідомлення Svitlana »

Взагалі-то, роки акумулюються, але... це Швейцарія і кожен кантон має свої правила щодо натуралізації (отримання громадянства). Тобто, прожити у Швейцарії вам потрібно 10 років, але в кантоні отримання громадянства вам, наприклад, потрібно прожити останні 3 роки.

Оскільки ви працюєте, то пробуйте подавати на свій окремий дозвіл В. В принципі, кваліфіковані працівники не настільки тяжко це все отримують, але є якісь поодиночні випадки. Ось і ви тепер будете прикладом. Не виключено, що то місцеві кантональні особливості і, навіть, особисті якісь преференції чиновника, що опрацьовував вашу справу. Якщо переїдете в інший кантон, можливо, там вдасться вам. Гарантувати не можу, звичайно. Цюрих теж досить пальнутий в цьому сенсі.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”