Обговорення закону про Українське козацтво

Національне питання, національні проблеми, своє-чуже, роздуми і дискусії на тему
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Обговорення закону про Українське козацтво

Повідомлення cossachok »

Запрошуємо всіх небайдужих до обговорення Проекту Закону України "Про Українське козацтво" від 27 травня 2007 року на нашому сайті - http://gryva.mylivepage.com/forum/241/317

Залучайтесь до святої справи! Нам не байдужі ваші думки.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Зайшла, написала, а воно пропало. Жодної помилки не видало. Більше мислію по древу вже не тягне. Вибачайте

Знаю заочно одного козака в Україні. Ох і козак бравий... І стрій у нього як треба, і коня має, і на зльоти (чи сходини чи як там) їздить. І у газеті, і на телебаченні, і на вшануваннях, і на відзнаках... Всюди його є. А у житті - хабарі бере безбожно, державні кошти з лікарняного бюджету, зарплатню затримував раніше людям. Усе на козацьке хоббі старається. До працівників як до останніх ... ставиться, до хворих - відповідно до їх членських внесків та ієрархії знайомств. Сам головує лікарнею. Та й серед тих козаків не останній ніби.

Ох.... Знаю, що по одній паршивій вівці все стадо не можна забраковувати. І все ж.
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Повідомлення Stephan »

Svitlana

Мені цікаво -ХТО Вас впевнив в тому, що козаки святі? Чи може Вам нахвантазувалося? :D :D
Якось буде!
Аватар користувача
Oceanic
Дозвіл B
Повідомлень: 222
З нами з: 30 березня 2007, 21:39
Звідки: ZH

Повідомлення Oceanic »

Stephan писав:Svitlana

Мені цікаво -ХТО Вас впевнив в тому, що козаки святі? Чи може Вам нахвантазувалося? :D :D
Кожен живе як вміє, так само як і кожен несе особисто відповідальність за нажите.

:wink:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Stephan писав:Svitlana

Мені цікаво -ХТО Вас впевнив в тому, що козаки святі? Чи може Вам нахвантазувалося? :D :D
А ви зайдіть до них на форум і прочитайте трохи всього. Там і лицарська честь і купа гарних, я б сказала - ідеальних, слів про козаків. У мене навіть виникла асоціація з суперменом.
Аватар користувача
Oceanic
Дозвіл B
Повідомлень: 222
З нами з: 30 березня 2007, 21:39
Звідки: ZH

Повідомлення Oceanic »

Svitlana писав:
Stephan писав:Svitlana

Мені цікаво -ХТО Вас впевнив в тому, що козаки святі? Чи може Вам нахвантазувалося? :D :D
А ви зайдіть до них на форум і прочитайте трохи всього. Там і лицарська честь і купа гарних, я б сказала - ідеальних, слів про козаків. У мене навіть виникла асоціація з суперменом.
Не спиться Українцям на чужині... :D
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

:kg: Ой, йоли-пали, не спиться.... Думу думала... Здається, придумала. Ще щоб усе так вдалося, як придумалося. (Це, звичайно, жодного стосунку до козацтва не має. Так просто офф-топ).
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Повідомлення cossachok »

Svitlana писав:Там і лицарська честь і купа гарних, я б сказала - ідеальних, слів про козаків. У мене навіть виникла асоціація з суперменом.
а чом би й ні? :wink: якщо козака добре нагодувати, там сальца із борщем і хлібом, дати шаблю й коня, то хоч батмєном буде, або ж чи мєном чи ким схочете мила паночка :roll:
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Повідомлення cossachok »

Svitlana писав:Знаю заочно одного козака в Україні. Ох і козак бравий... І стрій у нього як треба, і коня має, і на зльоти (чи сходини чи як там) їздить. І у газеті, і на телебаченні, і на вшануваннях, і на відзнаках... Всюди його є. А у житті - хабарі бере безбожно, державні кошти з лікарняного бюджету, зарплатню затримував раніше людям.
Ох.... Знаю, що по одній паршивій вівці все стадо не можна забраковувати. І все ж.
нутож у родині не без покидька :oops: , дайте його адресу, паля по ньому плаче :shock:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ммммммм..... Я подумаю. :roll: Не хочу проблем для його дуже простого підлеглого, котрому до пенсії зовсім мало залишилося. Бо то таке. У нього вже черга гарантованих майбутніх працівників на робочі місця розписана на пару років наперед. І то не за малі внески.
Але назву колись точно. Коли якісь гарантії та беззахисна людина отримає. :wink:

От скажіть, як можна боротися з корупцією, коли боїшся той невеликий кусок хліба втратити?

Я ще розкажу одну історію. Почали у нас дебетні "зарплатні" карточки запроваджувати для бюджетників. Усім в добровільно-примусовому порядку, як у нас заведено. У найближчому відділені банку видавали на руки конверти з кодом і карточку. Ну ось. Більшість старших людей отримали конверти з кодом відкритими. Але одна таки дочиталася, що там написано про відкриття конверта виключно власником картки, і спробувала запротестувати. Але, кивнувши, що в усіх так і це нормально, вона все ж забрала її. Дочка у неї теж за кордоном. Навчила її уму-розуму, що то зовсім не нормально. Та пішла таки писати заяву на відмову. Що тоді почалося. Про це знає весь район, певно. І погрози телефоном, і заклики до совісті (!!), що вона, мовляв, намагається працівників банку до тюрми довести. Коротше кажучи, вона залишилася винною.
Коли я відвідувала батьків, то захотіла допомогти. Сама сходила в банк попитати як можна тій скривдженій людинці допомогти. В головному управлінні теж дуже здивувалися такій політиці. Попросили написати заяву, все описати. Обіцяли навіть відшкодування жінці. Але..... коли я зустрілася з жінкою, то вона просто злякано почала протестувати: "ні! Я не хочу, щоб мою хату вночі спалили. Потім ніхто не докаже хто і через що це зробив. А у мене буде клопоту більше, ніж треба". І, дійсно, у неї реально немає жодного захисту.
І так воно і лишилося все. І мають люди права, і банк ніби приватний і підтверджує, що треба розслідувати такі дії... і люди ж свої, знайомі у тому злощасному відділені. А таке діється.
Так і з тим козаком. Він має владу. Покараєте його палями (чи там посоромите), а він потім відіграється на невинних підлеглих удесятеро. То що то буде за допомога?
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Повідомлення cossachok »

Svitlana писав:Не хочу проблем для його дуже простого підлеглого, котрому до пенсії зовсім мало залишилося...................
Так і з тим козаком. Він має владу. Покараєте його палями (чи там посоромите), а він потім відіграється на невинних підлеглих удесятеро. То що то буде за допомога?
так дійсно ,зараз не ті часи, от як би тоді, давно, посадовили б його на палю, та вже б нікому він не зашкодив, але зараз то воно 21 століття на дворі. Але все одно не треба боятися, ото від того ми й так сумно й недобре живемо на Вкраїні, що всі бояться за щось і за когось, і посупившись шморгаємось і терпимо нелюдей різних. Так теж неправильно.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

cossachok писав:[ Але все одно не треба боятися, ото від того ми й так сумно й недобре живемо на Вкраїні, що всі бояться за щось і за когось, і посупившись шморгаємось і терпимо нелюдей різних. Так теж неправильно.
В більшості це так, від чого і сумно за Українців.
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

cossachok писав: від того ми й так сумно й недобре живемо на Вкраїні, що всі бояться за щось і за когось, і посупившись шморгаємось і терпимо нелюдей різних. Так теж неправильно.
Не за когось і за щось бояться люди. А за своє життя і здоров"я. Це дуже чітко мені було зрозуміло. Ну і не за статки такі люди теж переживають. Бо не мають їх. Переживають за ті копійки, щоб було за що хліба купити. Решту ж самі вирощують. І це якраз болить найбільше.

Сама я не дуже терплю. Намагаюся таки добиватися правди і ставити на місце тих, що зарвалися. Але іншим допомагати проти їх волі теж не можна. Я за себе зможу постояти у випадку непередбачених наслідків. Чи принаймні знаю чим ризикую. А ті, особливо старші люди, звичайно і не можуть дати відсічі. І, напевне, вже не боротися за правду хочуть, а спокою. Хоч який вже є.

Частково і залякана радянська ментальність ще відіграє роль. Але тут я вже ніякого, окрім Мойсеєвого, засобу не бачу. :?
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Повідомлення cossachok »

Svitlana писав:А ті, особливо старші люди, звичайно і не можуть дати відсічі. І, напевне, вже не боротися за правду хочуть, а спокою. Хоч який вже є.
це розмірковування старців, що просиджують свої дупи на лавках, це розмірковування егоїстів, типу - "нам начхати на долю дітей та онуків, аби тільки пенсію вчасно принесли"
Частково і залякана радянська ментальність ще відіграє роль. Але тут я вже ніякого, окрім Мойсеєвого, засобу не бачу. :?
а можливо краще обрати варіант Ісуса Навина, бо вже землі обетовані усі геть зайняті, та який толк у ходінні, бувають такі моменти, що ходишь - ходишь і повертаєся назад, бо ходиш по колу
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

cossachok писав: це розмірковування старців, що просиджують свої дупи на лавках,
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :lol: :lol: :lol:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

cossachok писав:
Svitlana писав:А ті, особливо старші люди, звичайно і не можуть дати відсічі. І, напевне, вже не боротися за правду хочуть, а спокою. Хоч який вже є.
це розмірковування старців, що просиджують свої дупи на лавках, це розмірковування егоїстів, типу - "нам начхати на долю дітей та онуків, аби тільки пенсію вчасно принесли"
Частково і залякана радянська ментальність ще відіграє роль. Але тут я вже ніякого, окрім Мойсеєвого, засобу не бачу. :?
а можливо краще обрати варіант Ісуса Навина, бо вже землі обетовані усі геть зайняті, та який толк у ходінні, бувають такі моменти, що ходишь - ходишь і повертаєся назад, бо ходиш по колу
Ну а чиї ж то ще думки? Звичайно, старців (пенсіонерів). Бо так і є. Їм уже начхати, якщо не на все, то на більшість. Вони і Сталіна пережили і бардак Перебудови, а тепер ще і Помаранчеву революцію. То боротися, витрачаючи свої останні роки, щоб напоротися знову, їм вже абсолютно не хочеться. Я можу лоба розбити пробуючи переконати, що коли ми не будемо поодинці добиватися правди, то вона ніколи не наступить. Але та тітка казала мені тільки одне: "А що мені вже треба? Дайте мені спокій. Мені не треба карточок. Аби гроші дали в касі, як раніше." А може то наше українське "моя хата скраю"... Я не знаю. Я лише констатую факт - так воно є зараз в Україні року 2007.

Ні, Мойсея я мала на увазі не через ходіння. А через суть його ходіння. Він водив людей 40 років по пустелі, щоб вимерло ціле покоління і народилося нове, котре не знатиме рабства і не плодитиме того духу на майбутнє. Тож, гадаю, доки старий менталітет ще житиме - нічого не зміниться ні з корупцією, ні з захистом своїх прав, хоч як би туго не були набиті гаманці чиновників та хоч як би суперово судова система не працювала (але і тут традиція корупції).
Як би там не було, але все менше з молодшого покоління вміють давати взятки. Доки батьки це робити будуть за них - доти ті взятки і даватимуться. А далі мусить то таки зійти у небуття. До того ж, все більше молодих кричать уголос про свої права, починаючи зі школи. То, думаю, таки є надія ще.
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Повідомлення cossachok »

Svitlana писав:............. Доки батьки це робити будуть за них - доти ті взятки і даватимуться. А далі мусить то таки зійти у небуття. До того ж, все більше молодих кричать уголос про свої права, починаючи зі школи. То, думаю, таки є надія ще.
отож і ми прагнемо зробити бодай щось запровадивши ідеологію козацтва в дітей, принаймні в хлопчаків, у тих що ще ходять під стіл пішки; щоб обєднати всі козацькі організації і зробити з козацтва не бутафорію, а щоб воно текло у крові. Ось так.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

То що ж то таке? Ви будете запроваджувати уроки в школах, чи то має стати якимсь підрозділом війська чи що власне ваша організація робить (робитиме)? Як саме ви бачите те виховання. На якому рівні то має бути запроваджено і як саме?

З вашого форуму залишилося без відповіді:
То що ж таке сучасне українське козацтво? Що то відродження? То має бути підрозділ у війську, альтернатива Беркуту? Чи то дружинники? Що то? Що конкретно ви робите, хлопці?
Я маю на увазі суспільно-корисного.
cossachok
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 13 червня 2007, 18:39

Повідомлення cossachok »

Svitlana писав:То що ж то таке? Ви будете запроваджувати уроки в школах, чи то має стати якимсь підрозділом війська чи що власне ваша організація робить (робитиме)? Як саме ви бачите те виховання. На якому рівні то має бути запроваджено і як саме?
З вашого форуму залишилося без відповіді: .........
я бачив ваш пост, почекайте можливо автор дасть відповідь, а щодо виховання, то зараз воно ніяке, його протсо нема, козацькі організації створюються під окремого політика чи заради своїх особистих потреб. Ось тому проект закону і був вивішаний на суспільне обговорення, отож пропонуйте, як саме ввести козацьку педагогіку в школи та родини, якщо це буде закон, то буде на багато легше його впроваджувати у життя
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Закон трохи формальний. З нього не зрозуміло взагалі про що йдеться. Про організацію якого типу. До чого той закон має призвести врешті-решт.
Якщо то щось на зразок жовтенятсько-піонерсько-комсомольської- і далі організації, що матиме на меті на усіх рівнях виховувати козацький дух, тоді більш-менш зрозуміло для чого приймати закон про козацтво. А так - не дуже, вибачте. Може я просто від того дуууууже далека. Козаки для мене лишилися у далекому минулому. А теперішні більш нагадують хобі-клуб, що захоплюється періодом Козацької доби.
Я ще раз зайду прочитаю закон. Може іншими очима на нього гляну.

Але, така деталь: але і ви не можете отак сходу цілей створення козацьких організацій назвати. Хоча, ніби-то, належите до неї теж, то мали б знати на зубок.

Ото, власне, біда у тому, що ті організації створюються під політиків чи власні інтереси (імідж). Це все дуже видно, як не крути, і проголошені благородні цілі, врешті-решт, втрачають рейтинг довіри у реципієнтів.
oleh_k
Дозвіл B
Повідомлень: 119
З нами з: 20 квітня 2007, 10:51
Звідки: Тернопіль, Україна - Muenchen, Deutschland

Повідомлення oleh_k »

знову переливаєте із пустого в порожнє? бачу, козачок на всіх форумах запрошує до дискусії про "закон"...

але створення нео-піонерської "козацької" організації наших проблем не вирішить: бо ж "наставниками" у ній будуть все ті ж самі спотворені рад. владою люди і нічого доброго вони насильно не виховають.

потрібно перейти НЕ ОДНОМУ поколінню...
Україно, вперед!
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Повідомлення Stephan »

Козацтво як явище повинно існуватив Україны. Козаки це патріоти, це ті, хто постійно нагадують людям, державі про те, що Україна - це те, що ми передаємо своїм дітям. У нас нема нічого, крім своєї країни! Патріотизм -це не гасла, а це уособлюється в людях. Я вважаю, що козаки це та суспільна группа яка може взяти на себе таку відповідальність.
Закон -потрібен.
Якось буде!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Я цілком згідна. Але чи є тими козаками (тобою описаними) ті козаки, що себе так називають. Я вже писала, що заочно знаю одного. Рятувати людей від такого треба. Але патріот він великий, цього нікуди не сховаєш. Що є то є.

То де ж тут біле, а де чорне? Чи усе сіре? Головне гасла кричати...


Олег, повністю тебе підтримую.
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Повідомлення Stephan »

Svitlana
Я цілком згідна. Але чи є тими козаками (тобою описаними) ті козаки, що себе так називають.
Я знаю одну жіночку. Вона дружина мого старого знайомого. Ох і паскудна вона жіночка скажу Вам. :(
Але її паскудність ніяк не лишає її права називатися жінкою та дружиною. Та ще й до того вона мати.
Я вже писала, що заочно знаю одного. Рятувати людей від такого треба. Але патріот він великий, цього нікуди не сховаєш. Що є то є.

Так отож.
То де ж тут біле, а де чорне? Чи усе сіре? Головне гасла кричати...
Це тільки молоді максімалісти шукають досконалості в інших людях.
Якось буде!
oleh_k
Дозвіл B
Повідомлень: 119
З нами з: 20 квітня 2007, 10:51
Звідки: Тернопіль, Україна - Muenchen, Deutschland

Повідомлення oleh_k »

Stephan писав:Козацтво як явище повинно існуватив Україны. Козаки це патріоти, це ті, хто постійно нагадують людям, державі про те, що Україна - це те, що ми передаємо своїм дітям. У нас нема нічого, крім своєї країни! Патріотизм -це не гасла, а це уособлюється в людях. Я вважаю, що козаки це та суспільна группа яка може взяти на себе таку відповідальність.
Закон -потрібен.
ТАКИМИ ВОНИ КОЛИСь, може, і були. але козацтво знищила ще Катерина ІІ-га, невже ви думаєте, що назвавши щось/когось козаками/козацтвом ви повернете тих мерців, які загинули на Хортиці?

немає тяглості традиції, вона просто вмерла разом із смертю козацтва на Україні. залишилися покорені козачки, що покірно виконували накази рос. царів протягом століть.

а ще залишилися міфи, які вміло використовуються різними партіями і іже з ними.

дайте спокій козакам, на певному етапі розвитку українських земель, вони свою роль відіграли. краще думати, як підняти інші сектори укр. економіки і суспільства. козацтво точно не зможе стати інтеґраційним фактором, бо воно тепер - термін без наповнення. це ніби театр - нащадки тих, що скорилися, переодягаються тими, що не скорилися і тому померли.
Востаннє редагувалось 23 червня 2007, 16:57 користувачем oleh_k, всього редагувалось 1 раз.
Україно, вперед!
Відповісти

Повернутись до “Політика, історія, філософія”