З Італії до Швейцарії на роботу

Оголошення про роботу в розділі "Оголошення". Тут лише загальні запитання про можливості і документи
Аватар користувача
kolesik1

З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення kolesik1 »

dobrogo dnya. hotila bi spitati. ya zivu v italii u milani, hotila bi pereihatu do shvizarii shob praziuvatu abo nav4atusia. hotila bi znatu 4i zakonno viizd ucrainziv do svizarii? yak zrobitu permesso i de mozno znaitu nashih ludei u svizarii? piscit: nadiakolesnikova@gmail.com
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення Svitlana »

Ви вже в іншій темі написали. Однаково незрозуміло про що ви питаєте.
Прочитайте спочатку в розділі "РОБОТА та НАВЧАННЯ" сусідні теми.

Українцям до Швейцарії можна так само, як і багатьом іншим. Тільки західним європейцям можна без візи, а українцям можна лише з візою.
Тимчасово - з шенгенською візою, а на довше - потрібно національну візу мати залежно від цілі: робота або навчання. Візу отримали, в'їхали у країну з візою і лише тоді йдете у місцеву "сільраду" отримувати "пермесу" (дозвіл на проживання).

За навчання потрібно платити, якщо хочете вчитися.
Для роботи потрібно мати якусь кваліфікацію, що дозволить вам знайти роботу. Роботодавець буде запрошувати дозвіл у міністерстві праці для вас. Якщо кваліфікація у вас особлива (комп'ютери тощо), то дозвіл дадуть, а з ним - візу на в'їзд легально. Якщо ж це робота некваліфікована, або якась низькокваліфікована (перукар, механік) - шансів дуже мало, точніше - ніяких.
Просто нелегально працювати - можете, якщо вас хтось взагалі найме. Але якщо хтось і візьме, то все одно контроль тут набагато строгіший, ніж в Італії. Я про нелегалів нічого не знаю, але сама б у такі пригоди не подалася б. Може хтось інший вам щось краще порадить.

Сподіваюся, зараз вам зрозуміліше як тут все влаштовано.
Аватар користувача
andriyporto

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення andriyporto »

Доброї ночі, земляки! В мене також є запитання до місцевих українців. Мені 38.Проживаю з сім,єю в Португалії якихось останніх 12 років. Але це умовно, бо працював останніх 7 років в Іспанії. На даний час в обох цих країнах знайти роботу достойну (по умовах праці і оплаті) майже неможливо. Взагалі ніяку неможливо. Давно думав про те, щоб перебратися до Швейцарії, відколи там побував перший раз(2001.Цюріх). Але всією сім,єю зразу це затяжко на перший час (є досвід переїзду до Іспанії). Зараз у мене громадянство Португалії. По професії я технік-механік по ремонту автомобілів і двигунів зі стажем 20 років. Також працював на будові, дещо вмію і на уборці урожаю.Володію, дуже добре, такими мовами: українська, російська, португальська, іспанська(кастеяно), польська. Тепер запитання: чи зміг би хтось допомогти мені влаштуватися (поселитися) в Швейцарії а також знайти працю(без неї ніяк, коли у тебе діти) по професії чи любу іншу на перший час. Звичайно не за дякую (таких ,напевно, вже немає) а за віддяку. Тільки без обману, я ,серйозно, в скрутному становищі. Наперед вдячний за допомогу. Андрій.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення Svitlana »

Без мови вам буде тяжко щось знайти (іспанська, португальська тут не є ходовими, не кажучи про наші). Є купа сайтів про роботу (є у нас тема лише про такі сайти, ціла добірка), напр. www.jobs.ch.
Паспорт ЕУ у вас є, тому просто шукайте роботу, як і усі інші, так, ніби ви вже тут: читайте оголошення, пишіть бевербунги (резюме + мотиваційний лист) і ходіть на співбесіди (ну не на кожну окремо, але приїхати на пару днів мусите).

І весь цей пошук абсолютно безкоштовний!
Скажете, як же я буду читати оголошення, як не знаю нім., фр., іт., англ... Ну тоді зустрічне питання - а як будете працювати?
Але читати можна з Гуглом-перекладачем, а на співбесіді чи на роботі з гуглом не вийде.

Ну і ще одне... Розумієте, тоді, коли українці їхали до Італії, Іспанії, Португалії, португальці, іспанці та італійці їхали до Швейцарії працювати. Розумієте? Їх тут багато. На будові тут і там чути чи то іспанську, чи то португальську... Тобто, може вам серед "своїх" там пошукати і з якоюсь бригадою приїхати? Тоді, думаю, можна працювати без мови, оскільки бригадир чи буде хтось, хто влаштовуватиме адміністративні питання та розподіл роботи.

Взагалі, раджу спершу знайти тут роботу, трохи вбутися і лише тоді сім'ю запрошувати. Пошукайте у старих повідомленнях: у нас була одна сім'я, що переїхали з Португалії. Десь через рік-півтора вони вернулися назад. Німецькою мовою вони володіли. Ото і думайте.

Ну і ще почитайте трохи інших повідомлень про те, як місцеві українці шукають роботу. Процес у вас буде дуже подібний.
Ну і ще по оголошеннях на сайтах про роботу спочатку подивіться чи для вас щось є взагалі. Чи є по вашому профілю багато пропозицій і що в них вимагається взагалі, оцініть, на скільки з них ви підходите за вимогами.

Не думаю, що тут є наші прудкі співгромадяни, що за гроші шукають роботу іншим так, як в Італії. Правда, може я просто по них ще не чула. Для того тут і інші заходять, може хтось щось вам краще порадить. В будь-якому випадку - хай вам щастить!
Аватар користувача
andriyporto

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення andriyporto »

Дякую, Світлано, за пояснення! Думав Ви не надрукуєте лист. Можливо знайдеться робота на фермах,на полях сезонна де не потрібне глибоке знання мови. З часом рівень мови піднімемо. До Португалії і Іспанії ми їхніх мов не знали взагалі. Взагалі то італійська і французька мови споріднені з португальською та іспанською, я вже маю досвід(багато раз був в Італії і Франції) спілкування. Порозумітися на цих обох мовах не буде проблем, хоча французьку чуть-чуть тяжче зрозуміти (для мене). Чому пишу про ферму- та тому,що прожили багато років у великому місті. Це тисне на голову. Зараз проживаємо у маленькому містечку де в окрузі є гори, ліси, сади, поля, ріки, озера, парки і спокій. Ось це є життя! Та й великих грошей з шумних міст нам не треба. Я,думаю, про елементарні умови для щасливого, безбідного та спокійного,мирного проживання на старості років багато хто задумувався. Ще раз вдячний за відповідь,Світлано, буду шукати за Вашими вказівками.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення Svitlana »

Про ферму я також вивішувала статтю. Не дуже радісно там все виходить також. Правда... може якщо порівняти з "нічим", то воно може і краще... Але - заробіток мізерний, фермери здирають безбожні гроші за проживання та харчування та інше, чого і не було. Робота - від раня до смеркання. Правда, легально, по якійсь програмі для практикантів. Тобто на півроку-рік.

ще раз повторюся, може десь нелегально щось і є, але мені про це просто нічого не відомо.
Аватар користувача
Барчий Оксана

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення Барчий Оксана »

Шукаю роботу в Швейцарии, маю стаж роботи 7 рокив в Италии по догляду за престарилими. Розмовляю италийською. тел.0507655130
nazar.lviv
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 19 березня 2012, 00:09

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення nazar.lviv »

Привіт всім. Мене цікавить таке питання: чи можна працювати(офіційно) в Швейцарії і жити в Італії? Розумію, може звучить дивно, але можливо є певні домовленості у прикордонній зоні(я про те щоб жити в +- 10км від кордону у Італії і їздити на роботу у Швейцарію)
Дякую за будь-яку інформацію.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення Svitlana »

З італійським (або іншим європейським) паспортом - без проблем. З українським (так само, як і з американським, австралійським...) - ні, потрібно жити у Швейцарії, якщо маєте дозвіл на роботу у Швейцарії.
Аватар користувача
Марія

Re: З Італії до Швейцарії на роботу

Повідомлення Марія »

Підкажіть бутьласка як можна поіхати на польову роботу до Швейцаріі.Я на даний час знаходжуся в Італіі.Тут у мене із документами все впорятку.Буду щиро вдячна за допомогу.
Відповісти

Повернутись до “Робота і підвищення кваліфікації. Загальна інформація”