Необхідні документи для виїзду...

Все про документи стосово легального перебування у країні
українець
Відрядження
Повідомлень: 15
З нами з: 03 березня 2008, 18:55

Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення українець »

І знову доброго дня!)))

Переривши форум в пошуках відповіді на своє питання, конктретно не знайшов, тому вирішив створити нову тему.) А мож теж кому корисним буде.)

Так от цікавить досвід тих хто виїжджав в Швейцарію. Хто які особисті документи готував та подавав? Наприклад, розглянемо ситуацію - швейцарська фірма запрошує мене на роботу, вона висилає мені контракт, підписую, відправляю назад, фірма оформляє і подає папірці(контракт, підтвердження пошуку такого спеціаліста як я)) в країнах ЄС..і звісно ж, безрезультатно))) і т.д....) на видачу дозволу на роботу. Коли таке матеріалізувалось) в папірець, я можу подавати на візу для в'їзду(тобто робочу візу), коли в'їжджаю - подаю на дозвіл на проживання. хух...ніби так??

Але от починаються питання(щоб заздалегідь приготуватися):
1. Які саме документи потрібні будуть при оформленні цього пакету документів? (маю на увазі довідки, свідоцтво про народження і т.д.... наприклад, знайома поїхала по AU-pair до Австрії, то вона крім того, що перекладала свідоцтво про народження апостилем, то ще отримувала його новий ПЛАСТИКОВИЙ вид - не ту картонну книжечку, яку раніше давали - хоча може це її потрібно було для одруження - Ich weiss nicht)...)
2. Спочатку можна їхати просто на роботу, без ПМЖ? (тобто, можна не збирати перелік всяких довідок(податкова, пенсійний фонд...) про "виписку з країни", такий перелік я бачив у ОВІРі для виїзду на ПМЖ).
3. Для видачі робочої візи є перелік на офіційному сайті посольства: http://www.eda.admin.ch/eda/uk/home/rep ... kviar.html
Для отримання робочої візи обов"язково слід подавати такі документи:
- 3 примірники заповненого (німецькою, французькою, італійською або англійською мовою), датованого і власноручно підписаного формуляру візової анкети
дійсний закордонний паспорт (дійсний, щонайменше, протягом трьох місяців після запланованого повернення зі Швейцарії) з копією
- 4 актуальні фотокартки паспортного формату. Фотокопії не приймаються
- Копія першої сторінки паспорту (з фото і прізвищем)
- Копії сторінок з дійсними візами інших країн
- 3 примірники підписаного робочого контракту

Це так?
4. Хто скільки часу чекав при оформленні документів швейцарської стороною? (дозвіл на роботу? робоча віза?) - на цьому ж сайті сказано, що для візи - від 8 до 12 тижнів, але цей термін не обов'яковий.

Дякую за відповіді.)))
українець
Відрядження
Повідомлень: 15
З нами з: 03 березня 2008, 18:55

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення українець »

Мабуть дуже складно "завернув"(((( ніхто не відповідає((((

Світлано, як видалити тему? Або ж видаліть її за мене. Все рівно ніякої користі з неї нема.

Дякую)
Аватар користувача
Alex

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення Alex »

Відповідний досвід у багатьох є. Просто не має зараз часу детально про все писати тут на сайті, тому що "розглянемо, наприклад ситуацію" це не є конкретне запитання. Давай реальну ситуацію, тоді зможу швидко, але коротенько відповісти.
українець
Відрядження
Повідомлень: 15
З нами з: 03 березня 2008, 18:55

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення українець »

Alex писав: Давай реальну ситуацію, тоді зможу швидко, але коротенько відповісти.
Так би одразу і сказали.)))
Вираз "наприклад, розглянемо ситуацію" взятий з конкретного, мого прикладу. Все написано з життя) Співпадіння з реальними подіями та особами НЕ ВИПАДКОВЕ!)))

Хоча б поділіться досвідом хто, які документи оформлював(довідки, дипломи, переклади і т.д.)

Буде дуже корисно! Можливо і не тільки мені)

Дякую.
Аватар користувача
Alex

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення Alex »

Так от цікавить досвід тих хто виїжджав в Швейцарію. Хто які особисті документи готував та подавав? Наприклад, розглянемо ситуацію - швейцарська фірма запрошує мене на роботу, вона висилає мені контракт, підписую, відправляю назад, фірма оформляє і подає папірці(контракт, підтвердження пошуку такого спеціаліста як я)) в країнах ЄС..і звісно ж, безрезультатно))) і т.д....) на видачу дозволу на роботу. Коли таке матеріалізувалось) в папірець, я можу подавати на візу для в'їзду(тобто робочу візу), коли в'їжджаю - подаю на дозвіл на проживання. хух...ніби так??

Все майже так. Дрібні уточнення: місцева фірма подає документи для того, щоб отримати дозвіл для Вашого в'їзду в країну для цілей працевлаштування. Дозвіл (Пермі) Ви будете отримувати вже в Швейцарії. Фірма повинна надати повний перелік документів, які для цього потрібно. Цей перелік доволі великий та включає, наприклад, справку із МВС, що Вас не було притягнуто до кримінальної відповідальності (спеціальна форма). Усі документи треба перекладати на іноземну мову. Я це робив сам. Якщо на певні документи будуть вимагати Апостіль, то це також треба зробити, бо в посольстві також можуть висунути подібні вимоги.
В посольство на візу треба подавати тільки (так бажано) коли на фірму прийде підтвердження, що усі формальності закінчено та можна звертатися у Посольство. На такі "формальності", які складаються із трьох рівнів, може піти від 2 до 4 місяців. Про ПМЖ треба тимчасово забути - завершіть спочатку цю процедуру. Після подачі документів в посольство на робочу візу треба попросити фірму, щоб вона сприяла скорішому підтвердженню в наданні візи (є окрема тема на форумі). Тоді визу можна отримати швидко, інакше ще треба бути додати до 6-8 тижднів (так Вам скажуть в посольстві). Робоча одноразова віза видається строком на 90 днів, протягом яких треба в'їхати в країну та подати документи на Дозвіл.

Стисло здається все. Будуть ще питання - відповімо. Не має просто часу для більш детального опису.
українець
Відрядження
Повідомлень: 15
З нами з: 03 березня 2008, 18:55

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення українець »

Нічого собі стисло) Алекс, дякую за таку змістовну відповідь. Питання можуть виникати вже потім. А от щодо строку в 2-4 міс. - це для мене новина! Не думав, що аж так довго. Просто виходячи з логіки - у фірми є вакансія інженера, моя кандидатура їм підходить, але чи погодятся вони на такий термін, поки будуть оформлюватись документи, адже їм інженер потрібен прямо ЗАРАЗ!???)
Їще питання:
Alex писав:Усі документи треба перекладати на іноземну мову. Я це робив сам.
Можна і самостійно? Не вимагають копії завіряти? В нотаріуса чи посольстві? А посольство може визнати тільки певні бюро перекладів з авторитетом і досвідом? Чи не так. Інша справа Апостиль. Тут самостіно не обійтись)))
Аватар користувача
Alex

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення Alex »

То зрозуміло, що люди потрібні в переважній більшості випадків майже терміново, але процедура є процедура. Її не обійти і тому потрібно розпочинати як найшвидше. Практично можна приступити до роботи на відповідній посаді поки іде ця процедура. Так деякі мої знайомі, маючи підписаний контракт, до постійного переїзду в Швейцарію їздили у "відрядження", оформлюючи чи вже маючи бізнес візи: один тиждень в Україні, а один тиждень в Швейцарії. Але тут треба бути акуратним та обережним.
Щодо перекладів, то раніше в Швейцарії достатньо було звичайного переклада без посвідчення. Але із свого досвіду скажу, що засвідчений нотаріусом переклад будь якого документу буде завжди корисним. Ніколи не чув, щоб в посольстві Швейцарії були "свої" фірми та нотаріуси. При оформленні робочиї візи в мене особисто вимагали копію Свідоцтва про одруження із Апостилем. На це я їм відповів, що такої немає, а є тільки завірений нотаріусом переклад на французську мову, і це їм підійшло.
Щоб не було затримок краще "відпрацьовувати" усі документи "по максимуму": якщо пишуть Апостиль, то його потрібно оформлювати.
Бажаю успіхів.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення Svitlana »

Наскільки я зрозуміла - по темах сусідніх ви не ходили і не читали. Бо мали би ідею як це робиться.

Додам лише те, що вважаю не було сказано ще (вибачайте, якщо пропустила).

Щодо "терміново потрібен працівник", то це поняття дуже відносне. Сьогодні на завтра можуть взяти на ресепшн когось, але інженерів та, особливо, менеджерів шукають довго і ретельно. 2-4 місяці - це не термін взагалі. Оскільки 3-6 місяців проходить від підписання контракту до першого робочого дня нового працівника навіть для місцевих, котрим візи не потрібні (людина шукає роботу, підписує контракт і лише тоді подає заяву на звільнення, з цього моменту проходить як правило 3 місяці і лише тоді працівник виходить на нову роботу).

Тепер схема найму працівника з третіх країн коротко:
- фірма знаходить працівника в країні-не-ЄС (для ЄС інші правила)
- фірма збирає документи (підписаний контракт, резюме, додає мотиваційний лист від себе тощо....)
- відсилає у Міністерство Праці місцеве
- справа розглядається, виноситься рішення і видається ДОЗВІЛ НА РОБОТУ (надсилають на фірму)
- лише з вказаної у дозволі дати працівник має право приступити до роботи на цій фірмі (дистанційно, наприклад, якщо це можливо)
- бо тоді лише працівник може йти у посольство і подавати заяву на візу (на в'їзд).
- візу отримав, в'їхав, на роботу вийшов (бо має право), або не вийшов, а пішов шукати, де буде жити
- тоді працівник йде за місцем проживання до сільради чи мерії і подає на ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ
- коли цей дозвіл отримано (і вас записали у податкову), можна розслабитися і вважати себе резидентом Швейцарії
українець
Відрядження
Повідомлень: 15
З нами з: 03 березня 2008, 18:55

Re: Необхідні документи для виїзду...

Повідомлення українець »

Svitlana писав:Тепер схема найму працівника з третіх країн коротко:
О це влучно)! Коротко і доступно)

Дуже дякую, Світлано!
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”