Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Все про документи стосово легального перебування у країні
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення KristinaiSolik »

Ну поки що так,зроблю копію і пркладу в паспорт. Це краще ніж подати на документи і все літо сидіти в Україні іх чекати :dizzy: :warn:
clematis
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 16 серпня 2007, 12:53
Звідки: Київ

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення clematis »

краще тоді з оригіналом (про всяк випадок)...

І ще, якщо Ви дійсно хочети подати в Україні на заміну закорд.пасп. і не дочекавшись його отримання, поїдете через кордоном зі старим, то раджу додатково уточнити можливість ситуації, що старий в системі вже анульовано і занесені дані про новий паспорт (виходячи з тієї старої статті, що я розмістила раніше).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

Краще подавати на другий закордонний паспорт, якщо плануються подорожі до отримання нового. Другий закордонний паспорт - звична процедура.

З досвіду - подорожувала без свідоцтва про одруження (правда, мала електронну копію при собі) з дозволом на подвійне і паспортом то на одне, то на інше прізвище - ніхто ні разу ніде не запитав. Оригінал я б з собою не тягала, а копії має бути досить. Якщо копію не приймуть, то оригінал же також не повинні прийняти - його ж апостилювати треба для офіційного представлення в інших країнах.
Аватар користувача
Тома

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Тома »

Всем добрый вечер! Я на днях получила пермит B после заключения брака на територии Швейцарии. Скажите, пожалуйста, может кто-нибудь знает случаи, когда жены, взявшие фамилии швейцарских мужей, не меняли паспорта в Украине? Насколько это обязательная процедура? Или можно поменять документы спустя некоторое время, через два года, например? Ну, уж очень не хочется провести два месяца в ожидании бумажек и особо возможности такой нет.
В пермите написана девичья фамилия, а сзади маленькими буквами - мужа.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

viewtopic.php?f=6&t=1338

Гляньте тут це все обговорюється зараз
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

Добрый вечер! В этом месяце предстоит заключение брака со швейцарцем. Про смену паспортов более или менее все понятно, планирую поехать в сентябре в Украину и сразу поменять паспорта на новую фамилию, надеюсь что получится подать документы одновременно на замену двух паспортов чтобы ускорить этот процесс. Но у меня вопрос на какую фамилию покупать билеты, в Украину на девичью фамилию, ту что сейчас стоит в моем паспорте, а назад в Швейцарию уже на новую фамилию мужа?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

Я так думаю, що теперішню. А коли будете робити паспорт попросіть старий вам на руки віддати (з дірками). Тоді зможете довести, що ви це ви і просто поміняли паспорт (довідку про шлюб також мати при собі).
До речІ, в дозволі на проживання у вас яке прізвище вказано? Якщо обидва - тоді проблем не буде - це ваша перепустка до Швейцарії.
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Vicky_vicky »

Квитки можна купляти на дівоче прізвище, а коли отримаєте новий паспорт, то до прикладу МАУ змінює квиток на нове прізвище (принаймні вони мені так сказали коли я купляла свої квитки, але на жаль, я не встигла оформити закордонний паспорт, бо одночасно на два документа подаватися не можна, так як для закордонного потрібен новий внутрішній і звичайно індифікаційний на нове прізвище, який також без внутрішнього не дадуть...) заплануйте собі більше часу в Україні, і не забудьте апостилювати свідоцтво про одруження тут в Швейцарії, і аж потім переклад +нотаріус, бо мене без апостилю завернули, мій мусив брати копію свідоцтва і терміново пересилати поштою.
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

Дякую за відповіді! Svitlana, Ми тільки одружуємось за тиждень і я ще не маю дозвіл на проживання. А коли просити щоб вписали два прізвища в дозвіл? Під час одруження чи коли подавати документи на дозвіл? І я читала вище, що згодом дозвіл на проживання з двома прізвищами можна буде змінити на одне прізвище, тільки те що в чоловіка, правильно?
Vicky_vicky, я сподівалась що можна подати документи одночасно на два паспорти((( я матиму в Україні два тижні, тепер маю сумніви що встигну замінити два паспорти((( Підскажіть ще будь ласка, апостилювати свідоцтво потрібно в Швейцарії я це зрозуміла, перекласти і завірити нотаріально апостиль з свідоцтвом теж потрібно тут?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

Інна-маліна, я так розумію, що одружуватися будете в Україні? В такому разі апостилювати свідоцтво мусите в Україні (вам це спочатку буде потрібно для візи). Бо ви робитимете візу на возз'єднання сім'ї. Ми ж виходили з того, що одружуватися ви будете у Шв.

Після одруження ви одружені в Україні, але не в Швейцарії. У Швейцарії вам ще буде потрібно легалізувати ваш шлюб. Це, ймовірно, робиться автоматично, коли ви подаєте на візу на возз'єднання сім'ї. Чи, може, при поданні на дозвіл на проживання (після того, як в'їдете).

Прізвище... якщо ви одружуєтеся в Україні, то перед одруженням при подачі заяви ви мали вибрати своє прізвище після одруження. Після одруження Україна ж змушує відразу міняти паспорт (ставить штамп? якщо знову щось не помінялося). Тобто, подавати на візу ви вже будете з новим паспортом і прізвищем, як ви собі вибрали. Відповідно, і дозвіл у вас буде також вже на нове прізвище.
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

Svitlana, Ви мене не правильно зрозуміли,ми одружуємось в Швейцарії. І про квитки я мала на увазі, що після одруження тут в Швейцарії я хочу летіти в Україну і замінити свої два паспорти на нове прізвище. Коли подавали папери на одруження я вказала тільки прізвище чоловіка. Тепер автоматично в дозволі на проживання буде тільки чоловіче прізвище? І апостиль + переклад та нотаріус на свідоцтво про одруження робиться все тут в Швейцарії , чи апостилізувати можна тут а переклад та нотаріально завірити можна в Україні?
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення KristinaiSolik »

Я теж подавала все на чоловікове,але видали перміт на моє прізвище по закордонному паспорту, сказали видається згідно ваших документів,з якими ви приїхали. Картон Берн. Тому і квитки всі на старе прізвище,навіть якщо паспорт поміняєте,в перміті буде ваше дівоче прізвище. Потім подасте на зміну перміту.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

Інно, ви трошки збили мене з пантелику питанням про те, коли вибирати прізвище. У Швейцарії воно теж вибирається, коли ви подаєте заяву на одруження.

Але далі Крістіна все детально описала. Десь вище було, що в перміті чоловікове прізвище буде маленькими буквами внизу. Коли поміняєте паспорт - тоді і перміт зможете поміняти (або жити з ним, доки він не закінчиться).

Апостиль можна зробити ЛИШЕ тут у Швейцарії. А переклад і нотаріуса робіть в Україні. Якби ви робили тут, тоді ще і переклад з нотаріусом місцевим потрібно було б апостилювати. Принцип апостилю - верховний доказ вірності і непідробності документів однієї країни для пред'явлення в іншій. Українського ж нотаріуса в Україні апостильовувати не треба - в них свої методи перевірки (ліцензія чи щось таке). Ну і банально дешевше в Україні
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

Тепер начебто все зрозуміло. Дякую вам за цей форум, дуже багато корисної інформації, а коли щось не зрозуміло можна завжди запитати у більш досвідчених користувачів форуму))) Думаю в процесі оформлення документів ще виникнуть питання, тому і в майбутньому сподіваюсь на вашу допомогу))
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення KristinaiSolik »

Я взагалі а розумію,чому вимагають апостиль свідоцтва про шлюб. Нам при одруженні видали свідоцтво міжнародного зразка,також англійською мовою якраз для того,щоб легалізувати в інших країнах його без апостилю...для чого апостилювати міжнародний документ :dizzy: :think: :dontknow:
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Vicky_vicky »

Так як вже сказали дівчата, апотилювати потрібно тут, у гемайнде де ви будете розписуватись там його і апостилюють (в Цуг це зайняло 10 хв), а переклад і нотаріус - в Україні (дешевше вийде), я коли вже мала на руках своє свідоцтво прислала його скан агентству перекладів в Україні, вони його переклали, а коли я прилетіла до дому, принесла оригінал, і вони мені за 3 години віддали повністю перекладене і завірене свідоцтво і в той же день я понесла документи у паспортний (ну але вже паспортний це все звернув, бо свідоцтво було без апостиля). Якщо перекладати свідоцтво у Швейцарії, тоді ще й на переклад ставити потрібно апостиль

Щоб оформити вже нову ІД картку я пішла в ДП Документ там роблять внутрішній за 10 роб днів (мені віддали за 9, і коштувало це 500 з чимось грн) а після того, як ви отримаєте внутрішній - потрібно піти в податкову і змінити ім'я там, і аж тоді можна подаватися на закордонний ( Який роблять за 7 роб днів)

Закордонний я не встигла зробити, тому повернулася назад з старим паспортом можливо зроблю його тут, або по можливості вдома.

На рахунок перміту, я, як і KristinaiSolik отримала картку на дівоче прізвище, а з іншого боку дрібними літерами написано моє нове, подвійне прізвище.
У кантоні Цуг я приходила в міграційний офіс здати відбитки, зробити фото та принести всі доки (до речі тут ще й хотіли довідку від агентства нерухомості, про те, що я знімаю квартиру), після того, коли я принесла довідку, мені прислали перміт поштою на 6-ий роб день.
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

Vicky_vicky, а ваш закордонний паспорт залишається дійсним якщо ви вже змінили звичайний український паспорт на нове прізвище, а закордонний не встигли? І ще питання, за скільки днів податкова міняє ідентифікаційний код?
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Vicky_vicky »

:teasing:
inna_malina писав:Vicky_vicky, а ваш закордонний паспорт залишається дійсним якщо ви вже змінили звичайний український паспорт на нове прізвище, а закордонний не встигли? І ще питання, за скільки днів податкова міняє ідентифікаційний код?
Наскільки я читала, то ні, але як показала практика - мене випустили з України без жодних запитань, і в Швейцарію впустили (це було 1,5 тижня тому).
Індифікацйний мені зразу на місці новий видали, але вони так роблять при умові, що перший Індифікацйний був виданий у податковій, в якій будете брати новий (це в Івано-Франківську так роблять, можливо в інших містах інша система)
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

А Ви ризикована)))) я всього боюсь і сиділа б в Україні доки не змінила б усі паспорти))))) я так думаю за 20 днів можна встигнути якщо платити за найкоротші терміни, буду орієнтуватись на ваш приклад, надіюсь в Миколаєві ситуація не гірша чим в Івано Франківську)) Для прикладу всі документи для візи нареченої я зібрала за тиждень, плюс ще приблизно тиждень апостилі і переклад, я навіть не чекала що буде так швидко зроблено.
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення KristinaiSolik »

Я робила все сама,без шарашкіних контор,які за апостилі 400 грн беруть, мінімальний термін для документів на візу нареченої вийшов 1,5 місяці.
inna_malina
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 18 січня 2017, 21:13
Звідки: Україна/Bernese Oberland

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення inna_malina »

Я теж майже всі документи робила сама, тільки за один апостиль заплатила трохи дорожче, здається 250грн щоб його швидше зробили, загалом весь пакет документів вийшов не дорого. Спочатку я думала щоб зробити апостилі я краще комусь заплачу і мені все зроблять швидко і без нервів, але коли я запитала одну тур фірму і мені відповіли що за 1200 грн :dizzy: вони допоможуть заповнити анкету і поставити апостилі на документи, які я вже сама до цього зібрала за один тиждень, я вирішила краще все зробити самій)))) Прочитавши всі відгуки я думала що весь збір документів затягнеться на місяці))) але на диво два тижні і все було готово. При чому віза нареченої теж прийшла через два місяці, я очікувала її мінімум через три місяці)))) мабуть як кому пощастить :dontknow:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

KristinaiSolik писав:Я взагалі а розумію,чому вимагають апостиль свідоцтва про шлюб. Нам при одруженні видали свідоцтво міжнародного зразка,також англійською мовою якраз для того,щоб легалізувати в інших країнах його без апостилю...для чого апостилювати міжнародний документ :dizzy: :think: :dontknow:
Зразок документа міжнародний, щоб не перекладати (чи він таки не двомовний?) але апостиль засвідчує, власне, що підпис не підроблений і документ видав саме той орган і підписала саме та людина, що має на це повноваження. Тобто апостиль підтверджує того, хто підтвердив інформацію в документі. Ну бюрократія така. Раніше була "легалізація" документів - повір, апостиль - краще і простіше.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

Vicky_vicky писав: закордонний ( Який роблять за 7 роб днів)
Десь бачила, що і за день-два можна зробити, тільки в розцінках замість ціни стояло "за довідкою звертатися..."
Але в принципі це ще дуже добре - за 3 тижні відпустки можна вкластися.
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Vicky_vicky »

Я взагалі планувала бути вдома поки все не зроблю, та й квитки назад були куплені на 17 червня, але моє нещастя виламалало собі коліно під час кайтсирфінгу, і я мусила терміново повертатися на 11 днів раніше...

Svitlana, я теж колись чула, що й за 3 дні роблять, але я вже знала, що треба летіти назад, то й і не розпитувалася... А свідоцтво видали на 5-ти чи 6-ти мовах :gigle:
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто має досвід одруження зі швейцарцем

Повідомлення Svitlana »

:wow4: Ой, хай твоє нещастя поправляється швидше.

Круто, що свідоцтво тепер на різних мовах видають. Перекладати не треба.
(Фіксую ще одне реальне покращення в Україні :ukrainian:)
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”