отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Повідомлення Darynka »

всім привіт,
в мене таке питання.
чекати швейцарського паспорта 12 років мені дуже не хочеться :-((. Оскільки мій чоловік має німецьке громадянство то хотіла б отримати німецький паспорт звідси, оськільки ми в Швейцарії проживаємо.
Я отримувала різну інформація стосовно цього. В німецькому посольстві в Берні співробітник скзазав що можна отримати німецький паспорт проживаючи в Швейцарії лише через 10 років шлюбу. Потім я звязалася з органом що розглядає заяви на прийняття німецького громадянства зза кордону. Вони мені сказали що можна подавати вже після 3 років шлюбу, але потрібно підтвердити тісні звязки з Німеччиною окрім чоловіка дружини. Тобто наприклад працювати в Німеччині.. Сказав що якщо ми обоє живемо та працюємо в Швейцарії то шансів отриматии паспорт м мене майже 0. А працювати в Німеччини в мої плани не входить поки що. :think:
Хтось отримував паспорт якоїсь іншої країни зі Швейцарії?? Є в когось чоловіки жінки нешвейцарці? Дуже була б рада почути досвід як це робиться на практиці.
contra spem spero
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Повідомлення natalotschka »

Привіт! В мене теж чоловік німець, та про німецьке громадянство годі й думати. Хіба що чоловік одержить швейцарське, так як він тут вже довго проживає, тоді вже може і я якось отримаю швейцарське. Але за мету то у мене не стоїть, можна спокійно і з українським жити. Знаю дівчину, в якої чоловік італієць, то вона вже має італійське громадянство. Мабуть, Італія на цей рахунок не така бюрократична як Німеччина.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Повідомлення Darynka »

теоретично це можливо, то ж я буду намагатися після 3 років шлюбу.
хочу працювати в консалтингу та якщо мене будуть надсилати на проекти в німеччину то може і вдасться довести звязки з німеччиною. :trap:
через трохи більше ніж 2 роки скажу чи вдалося чогось доссягти.
contra spem spero
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Повідомлення Darynka »

спокійно жити з українським точно не вийде. Бо як вже казала хочу працювати в консалтингу. Якщо мене надійшлють наприклад на довгостроковий проект в якусь країну ЕС то кожного разу потрібен дозвіл на роботу в тій країні. А якщо наприклад потрібні будуть відрядження в Великобританію або США то кожного разу потрібна віза. Навіщо такий геморой работодавцю? :think:
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Повідомлення Svitlana »

Слухай, про які зв'язки ти паришся, якщо ти у Німеччині вчилася? Оце і є твій головний зв'язок.
А ти особливо на консультації телефоном не зважай.
Шукай закони і офіційні тлумачення.

Я знаю приклади таких пар. Головною умовою, як правило, виступає проживання з чоловіком. При чому, якщо ви були одружені в 2005 році, але разом почали жити з 2007 року, то роки рахуватимуть, власне, з часу прописки за однією адресою.
Якщо у певній країні прописки нема, як такої, тоді треба доводити іншим чином - документи, що надійшли на ваше ім'я за такою ж адресою, як і в чоловіка, рахунки за телефон, тощо. Але це не твій випадок.

Так от, читай закони Німеччини, а потім вже можеш з тьотями по телефону сперечатися. Бо розказати тобі можуть що завгодно і щоразу - інше (навіть ті самі люди).

Думаю, що шанси непогані, лише треба всі бюрократичні кути обійти.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: отримати нешвейцарскьий паспорт проживаючі в Швейцарії

Повідомлення Darynka »

я по імейлу запитувала щоб потім докази були. Закони читала ага. але кожен чиновник закони по своєму трактує. як ти кажеш сьогодні він говорить одне а завтра інша вказівка і інше. як це мені подобається :dreamer:
процедура мені зрозуміла то ж через два роки буду намагатися.
правда великі проблеми напевне будуть з втратою українскього громаадянства але будемо вирішувати по мєрє поступлєнія як то кажуть.
обовязково відпишусь як щось буду знати. :oops:
contra spem spero
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”