Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Все про документи стосово легального перебування у країні
inskipp
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 травня 2010, 14:34

Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення inskipp »

Pruvit usim!

Zaraz navchayusa u Nimechinni, kolyi zakinchu(spodivayus kinec roku) bagayu pereihati do Schweiz,
Napishit bud-laska jake Aufenthaltserlaubnis otrimaesh pislya togo yak znayshow rabotu, cherez yakiy srok mogna otrimati Unbefristete Aufenthalterlaubnis? Vrahovuyetsa chas perebuvannya u Nimechini? Jaksho napriklad pisla roku chi dvoh firma obankrotitsya, Aufenthaltserlaubnis todi vtrachaye svoyu diysnist?
Dyakuyu!!
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення _vital_ »

inskipp писав:Pruvit usim!

Zaraz navchayusa u Nimechinni, kolyi zakinchu(spodivayus kinec roku) bagayu pereihati do Schweiz,
Napishit bud-laska jake Aufenthaltserlaubnis otrimaesh pislya togo yak znayshow rabotu, cherez yakiy srok mogna otrimati Unbefristete Aufenthalterlaubnis? Vrahovuyetsa chas perebuvannya u Nimechini? Jaksho napriklad pisla roku chi dvoh firma obankrotitsya, Aufenthaltserlaubnis todi vtrachaye svoyu diysnist?
Dyakuyu!!
Перш за все, треба ознайомитися з законодавством щодо працевлаштування громадян з третіх країн (Drittstaatsangehörige) в Швейцарії тут:
http://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/the ... erige.html

Aufenthaltsbewilligung для українців не дається автоматом після знаходження роботи. Залежно від обставин, це може бути або "B" (Jahresaufenthalt) або "L" (Kurzaufenthalt). Але отримати його можно лише за кількох важливих умов:
- висока кваліфікація з належною зарплатою
- на ваше місце не претендує ніхто зі Швейцарії або ЄС (це має бути доведено працедавцем, що він шукав на внутрішньому ринку півроку та не знайшов)
- влада дозволяє ваше працевлаштування і ви успішно отримали дозвіл за квотою (читайте про Höchstzahlen або Kontingente)

Niederlassung дають щонайменше через 5 років (або 10).
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення _vital_ »

Перебування в Німеччині не враховується ніяким чином. Якщо ви маєте ще дійсний дозвіл на перебування, то єдина користь від нього - можливість перебування у Швейцарії до 3х місяців в якості туриста, тобто без працевлаштування.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення Darynka »

Все дуже непосто тут. Просто так вам дозвіл ніхто не дасть. В мене теж німецька освіта я сюди переїхала бо чоловік тут живе. Щоб знайти роботу то треба вже існуючий швейцарський дозвіл. Скільки резюме я не подавала, більшість писали мені що без дійсного швейцарскього дозволу навіть розглядати не будуть. просили відсканувати та надіслати дійсний дозвіл. виходить замкнуте коло- без роботи нема дозволу, без дозволу нема роботи.
чесно кажучи в німеччині набагато легше знайти роботу. я б з радістю залишилася в Німеччині але вже сказала чоловік тут живе. :sad:
contra spem spero
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення _vital_ »

Darynka писав:Все дуже непосто тут. Просто так вам дозвіл ніхто не дасть. В мене теж німецька освіта я сюди переїхала бо чоловік тут живе. Щоб знайти роботу то треба вже існуючий швейцарський дозвіл. Скільки резюме я не подавала, більшість писали мені що без дійсного швейцарскього дозволу навіть розглядати не будуть. просили відсканувати та надіслати дійсний дозвіл. виходить замкнуте коло- без роботи нема дозволу, без дозволу нема роботи.
чесно кажучи в німеччині набагато легше знайти роботу. я б з радістю залишилася в Німеччині але вже сказала чоловік тут живе. :sad:
Можна й без дозволу знайти, можна навіть прямо з України. Все залежить від фаху, кваліфікації та досвіду. Але в будь-якому разі швейцарський дозвіл на роботу треба робити. Якщо є зацікавлений роботодавець, то це його справа.

Даринко, якщо ваш чоловік тут живе, то дозвіл у вас має бути автоматом і нічого більше не треба.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення Darynka »

в мене завжди вимагають дозвіл перш ніж взагалі розглядають резюме. :wow6:
contra spem spero
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення _vital_ »

Darynka писав:в мене завжди вимагають дозвіл перш ніж взагалі розглядають резюме. :wow6:
Ваш чоловік - швейцарець або громадянин ЄС? То дозвіл у вас ВЖЕ Є. Навіть якщо українець, що працює в Швейцарії. Треба лише повідомити владу, і можете працювати. Наскільки я розумію, ви маєте дозвіл "B"? То на ньому має бути написано "Familiennachzug mit Erwerbstätigkeit", якщо це картка нового зразка.

Запитайте в своєму міграціонсамті. Думаю, що я не дуже далекий від істини. Я впевнений, що процедура з отриманням квоти вас точно не стосується, і все набагато простіше, ніж по повній програмі.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення Darynka »

в мене ще нема. чекаю вже більше 2 місяців. :bad:
мене то не стосується а ось автора теми стосується. я її попереджаю що багато роботодавців вимагать вже існуючий дозвіл і що це дуже нелегко. імхо в німеччині легше.
contra spem spero
inskipp
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 травня 2010, 14:34

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення inskipp »

Dakuyu za vidpovidi!
Ja chuw sho moglivo takog pracuvati u Schweiz yak Grenzgänger z nimeckim arbeitserlaubniss, ale giti pru ciomu u Nimeccini poki ne otrimayesh nimeckuy Niederlassungserlaubnis abo pasport. Take spravdi moglivo? Moge hto takog znaye yaki regionu v Schweiz pidlagayut Grenzgängerregelung?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення Svitlana »

Можна жити за 300 км від кордону і буди Гренцгенгер. Головне, щоб ви згідні були щодня їздити 300 км туди і назад.
Але якщо у вас не паспорт ЄС, тоді вам потрібно отримати спершу дозвіл на роботу у Швейцарії.
Про паспорт ЄС я вам ще дещо можу розказати, а ось про паспорт "3-х країн" більше не скажу нічого.
inskipp
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 травня 2010, 14:34

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення inskipp »

A Vi ne znayete na yakomu vidstani vid kordonu mogna prazuvatu na teritorii Schweiz, ja des´ chuv sho ne bilshe nig 40 km vid kordonu, to ye grenzzone i tam mogna prazuvati yak Grenzgänger??
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Rabota v Schweiz pislya navchanna u Nimechini

Повідомлення Svitlana »

Ще раз - я не чула про обмеження в кілометрах з жодного боку. З паспортами ЄС - кататися можна без обмежень. Вони будуть вважатися, як такими, що живуть у Німеччині (і оподатковуватися там), навіть якщо житимуть через роботу 5 днів на тиждень тут (усі вихідні мають проводити у Німеччині, мати там сім'ю і все решта, окрім роботи).

Але якщо у вас не паспорт ЄС, то вас це не стосується, бо вам все одно потрібно буде отримати дозвіл на роботу у Швейцарії, незалежно від того, де ви проживаєте (у Шв. чи Нім) і незалежно, скільки кілометрів чи метрів до кордону з будь-якого боку. Ви зациклилися не на тому.
Зрозумійте, що гооловна проблема - з дозволом на роботу, а дозвіл на проживання отримати насправді дуже легко - він видається, якщо виконується якась інша умова: дозвіл на роботу, одруження тощо.
Хоча ці два дозволи у вас на руках виглядають як одна картка.

І ще у вас було питання, що буде, якщо фірма обанкротилася тощо... так, тоді дозвіл вам не подовжать... Але шанс збанкротування набагато менший, аніж звільнення.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”