Студентська віза.

Школи, вузи, курси, наука, все довкола освітньої галузі. Курси водіїв - в темі про странспорт, фахові курси та підтвердження дипломів - тема про роботу.
Iurii
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 07 квітня 2010, 12:57

Студентська віза.

Повідомлення Iurii »

Привіт усім! Можливо комусь останнім часом доводилось отримувати (чи може збирається) студентську візу у Швейцарію? Саме зараз це має бути цікаво багатьом, хто має намір продовжувати навчання у Шв.
Особливо цікавлять такі питання:
1.Чи проводиться в посольстві співбесіда для визначення рівня знання іноземної мови? Здається логічним, що така має бути, оскільки багато Шв вишів не вимагають складання мовних тестів.
2.Серед документів, що є обов'язковими для студ візи є письмове зобов'язання покинути Шв після закінчення навчання. Яка форма написання такого зобов'язання?
3.Також від студента вимагається подати лист обгрунтування навчання у Швейцарії. При вступі в університет доводилось писати Statement of purpose, але наскільки я розумію, лист обгрунтування - це дещо інше. Який його оптимальний розмір, та які основні акценти мають бути в ньому зроблені?
Буду вдячний, якщо Ви поділитесь своїм досвідом чи думками з цього приводу.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Студентська віза.

Повідомлення pol_serg »

Перед тим як податися до посольства вам треба визначитись де і що ви хотіли б вивчати. Умови практично в кожному вузі свої, вони зазвичай є на сайті вузу, там є і контакні дані осіб, які тим мають займатися. Ясна річ, без певного рівня мови ви вчитись не зможете, наприклад ETH зараховує мовні дипломи зразка Göthe інституту рівня DAF і вище (DAF і тому подібні з Німеччини, Австрії тощо), на місці швейцарські вузи курсів не проводять і дипломів про знання мови не видають. Далі залежно від вузу ви мусите подати перелік необхідних документів, про лист-обгрунтування я чую вперше, скоріше то має бути ввічливий лист про то як ви хотіли вивчати такий то напрям в такому чудовому місці і він мав би бути доповненням до вашого резюме та інших паперів, і коли уні повідомить вас, і перешле папери в посольство до Києва, тоді лише ви зможете отримати ту візу. Після приїзду на вас чекає щось подібне до вступного іспиту, при успішному його складанні ви зможете розпочати навчання на рівень бакалавра... Не забувайте про те, що навчання в Швейцарії платне, до офіційної плати додаються симестрові рахунки, що включають вартість практикумів і поточних витрат протягом симестру на "навчально-виховний процес".
Форма зобов"язання підписується при поданні паперів в посольсво, вона має узгоджену форму, скачати її можна прямо на сайті посольства.
То ж раджу зосередитись на сайтах вузів, швидко готувати папери і пересилати, бо прийом паперів проводиться десь так до 30 квітня (ETH)...
Аватар користувача
Гість

Re: Студентська віза.

Повідомлення Гість »

Прошу пробачення, мені варто було чіткіше сформулювати про яке навчання йдеться. В моєму випадку питання де та що вивчати вже вирішено: фізика в EPFL (магістратура). pol_serg, чи точно по приїзді потрібно складати іспит? Просто за інформацією, що я володію, для магістрських програм іспити складати не потрібно.
pol_serg писав:про лист-обгрунтування я чую вперше, скоріше то має бути ввічливий лист про то як ви хотіли вивчати такий то напрям в такому чудовому місці і він мав би бути доповненням до вашого резюме та інших паперів, і коли уні повідомить вас, і перешле папери в посольство до Києва, тоді лише ви зможете отримати ту візу...
Для вступу аналогічний "твір" - statement of purpose має ледве не вирішальне значення. Можливо комусь доводилось писати такий лист саме до посольства?
pol_serg писав:і коли уні повідомить вас, і перешле папери в посольство до Києва, тоді лише ви зможете отримати ту візу...
В моєму випадку прийшов лист на домашню адресу. Чи точно має університет пересилати папери в посольство?
І все ж таки, чи проводить посольство мовний тест на співбесіді?
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Студентська віза.

Повідомлення LSquirrel »

Я отримувала студентську візу в кінці 2008 року.
1. Так, певна співбесіда на визначення рівня знання іноземної мови проводиться. Я розмовляла зі швейцарцем, який працює в Посольстві в Києві. Спершу англійською, потім французькою, потім він мене ще запитав про знання інших державних мов Швейцарії. Я відповіла, що говорю тільки англійською і французькою, а також додала, що саме вони і будуть робочими мовами навчання. Розмова на визначення рівня мов виглядала просто як продовження співбесіди на отримання візи (я стояла перед віконцем на подачу документів, а він з іншого боку цього вікна). Він мене питав про те, як збираюсь оплачувати навчання, щось про університет, ще щось (я вже не пригадую) - англійською і французькою. Під час розмови робив помітки в своїх паперах.
2. Наскільки я пригадую, я підписала стандартну форму зобов"язання залишити Швейцарію після закінчення навчання (таку ж саму, яку вони вимагають підписувати, якщо подаєшся на туристичну або приватну візу). Ці форми є в Посольстві, охоронець на вході їх завжди дає. На сайті Посольства також була колись в ПДФ форматі.
3. Я не писала Statement of purpose для університету (від мене вимагалось інше), однак писала мотиваційний лист для отримання стипендії. Власне його я взяла за основу для мотиваційного листа для Посольства, дещо змінивши деякі моменти, розставивши інші акценти. Розмір його в мене був в межах однієї сторінки. Писала про свій education background, про те, чому власне Швейцарія, чому власне цей університет і ця Програма, що вона мені дасть, які професійні перспективи і т.і.
Бажаю успіху з візою!
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Студентська віза.

Повідомлення pol_serg »

Співбесіда в посольстві і є нею, до рівня володіння мови вона має вельми опосередковане відношення. Екзамен здається лише при вступі на перший симестр, на рівень бакалавра. В магістратурі ж ціль вашої роботи - магістерська робота, яка має рівень "хорошої дипломної" в Україні, ви би могли вже приблизно сконтактуватися з людьми на кафедрі, де будете робити, в них мабуть є певний напрямок досліджень, який вони вам запропонують і по тому можна було б написати коротку мотивацію на 2-3 сторінки, з вступом, описом проблеми і перспективами для дослідження на вашому рівні, посилання на поточну літературу (можливо маєте ваші власні публікації як співавтор, тощо -буде дуже навіть корисно), можливо хтось напише з місцевих в Лозанні як то там відбувається. Ну і ясна річ не забудьте написати що саме в Лозанні ви знайшли найбільш професійну і активну групу в обраному напрямі досліджень.
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Студентська віза.

Повідомлення LSquirrel »

В списку документів на подачу для студентської візи значиться «додаток із оцінкою рівня знання мови (співбесіда проводиться в Посольстві)». Як я зрозуміла Iurii власне про нього і питав. Я і відповіла, що так, певна співбесіда проводиться, але я не стверджувала, що це мовний тест. Це не TOEFL, це не IELTS, це не DELF-DALF, це не DAF. Це не екзамен, але вони в Посольстві називають це співбесідою на визначення рівня володіння мовою. Робітник посольства, який спершу зі мною спілкувався російською, зазначив це спеціально. Сказав щось типу того, що він має оцінити мій рівень мов, тому надалі ми будемо спілкуватись французькою (ну, ще частково англійською). Оцінка ця, звісно, суб’єктивна, але вона додається до тих паперів, які пізніше висилаються в Швейцарію на розгляд щодо видачі студентської візи. Саме тому, pol_serg, я і написала, що певна співбесіда щодо знання мов проводиться. Однак Ви маєте рацію – вона є частиною загальної співбесіди щодо візи, а не формальним екзаменом.
Востаннє редагувалось 08 квітня 2010, 16:54 користувачем LSquirrel, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Студентська віза.

Повідомлення LSquirrel »

Отже, як я вже зазначила вище, мовного тесту не буде, але розмова іноземною мовою та її оцінка робітником Посольства буде (якщо нічого не змінилось з жовтня 2008 року, коли я подавала документи на студентську візу). Щодо документів про зарахування, то я також отримала офіційний лист про зарахування на свою домашню адресу, а вже з ним і з рештою документів їхала в Посольство. Вони кілька років тому змінили практику і тепер вимагають нічого напряму в Посольство зі Швейцарії не висилати, а приносити всі потрібні документи із собою.


Гість писав:В моєму випадку прийшов лист на домашню адресу. Чи точно має університет пересилати папери в посольство?
І все ж таки, чи проводить посольство мовний тест на співбесіді?
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Студентська віза.

Повідомлення pol_serg »

В наших словах немає суперечності - в останньому пості ви написали точно те, що я і хотів сказати. Для виконання магістерської програми, думаю, мовний екзамен може бути й зовсім непотрібен, наприклад ,в ETH екзамени, що стоять в програмі магістра, можна здавати як німецькою так і англійською, проте, думаю, чоловікові треба тим детальніше поцікавитися, все-таки Швіц країна дуже специфічна, првила практично в кожному уні свої, як і в кантонах і тд...
Відповісти

Повернутись до “Освіта, діти”