Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Natella
Дозвіл L
Повідомлень: 51
З нами з: 31 травня 2009, 22:51

Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Natella »

Привіт усім,
Вже тут багато раз писали на цю тему, але системтичної інформації так і нема.
Я переїхала з Німеччини до чоловіка у Цюріх, чекаю свого Aufenthaltsbewilligung.
Як мені найшвидшим способом поміняти паспорт на нове призвіще?
Знаю, що потрібно в Україну - дуже не хочеться :sad:
Чи забирають в Україні старий паспорт при подачі документів на новий?
Я думала може на новий подати і поїхати назад, поки його робити будуть...
І ще може хтось має поради щодо пошуку роботи?
Я - прикладний лінгвіст - Англійська, німецька і основи інформатики,
дуже короткий досвід роботи als Sachbearbeiterin und auch die kaufmännlichen Erfahrungen
in den Bereichen Kundenbetreuung und Zahlungsabwicklung.
Буду дуже вдячна за поради!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Ага, вже так багато про це писалося, що аж оскомину набило.
Питання такі - де постійна прописка? Якщо в Україні, то іншого виходу нема - треба туди і їхати.
Якщо тут - подавайте через посольство. Буде робитися довше - але як не спішите, то яка різниця?
Третє питання - а воно вам конче треба міняти прізвище? Якщо ви вже легалізували свій шлюб в Україні, тоді певно треба (щось там таке було, що терміново треба міняти)... Але якщо ні - то нащо козі баян? :neat:
Аватар користувача
Natella
Дозвіл L
Повідомлень: 51
З нами з: 31 травня 2009, 22:51

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Natella »

Прописка в мене в україні і в німеччині була.
Я б хотіла тут в укр консульстві зареєеструватись, але ж для того все одно треба в україну їхати, щоб інші папери зібрати?
Воно ніби й не горить, але зараз все одно нічим не займаюсь, а потім буде Weiterbildung i hoffentlich einen Job :)
З одного боку, хотілось би все зробити і сидіти тут спокійно, а з іншого...

PS: Дуже хороший цей форум, я тут все читаю, якось так приємно на рідній мові :glad2:
І ви Світлано постійно даєте конкретні поради! Молодець :verygood:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

:shy2: Мерсі за компліман, стараюся...

Німеччина тут ні до чого. Тут ми про укр. прописку зараз. Якщо в Укр. у вас ще є прописка хоч яка-небудь і де-небудь, значить вам за паспортом тільки в Україну треба їхати... :bye2: Якщо ж ти в Німеччині на ПМЖ прописана (за правилами, тоді ти в Україні не можеш бути прописана, але у нас все буває), тоді ти просто йдеш і перереєстровуєшся тут на ПМЖ і отримуєш паспорт тут.
Ти молодець, що дбаєш про документи, поки час є :handshake: Тягнутися ця справа може дуууууже довго. Тому краще починати тоді, коли не горить.
Mariia
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 24 квітня 2016, 07:58

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Mariia »

Підкажіть, будь ласка, я громадянка України по польській шенген візі буду одружуватися 27 червня і буду брати прізвище чоловіка. Моя шенген віза закінчується 13 липня. Чи можу я без повернення на Україну отримати дозвіл на перебування в Швейцарії? І чи є якісь терміни по зміні закордонного паспорта у зв'язку зі зміною прізвища? Заздалегідь вдячна за допомогу....
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Ні, не можете по польській візі отримувати дозвіл на перебування. Для цього вам потрібна національна віза Швейцарії. То буде не шенгенська віза, а лише швейцарська для одноразового в'їзду до країни.
Про терміни українських паспортів і законів питайте в Україні краще. Хіба хто тут буде знайти найновіші зміни. Дізнаєтеся - поділіться і ви.
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення KristinaiSolik »

Підкажіть,хто вже одружений в Швейцарії і отримав дозвіл на проживання після візи Д. Якщо ви взяли прізвище чоловіка,як бути з закордонним паспортом при наступному виїзді-в'їзді? Треба міняти паспорти обов'язково? Чи можна бути з новим прізвищем,але старим паспортом?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Я собі так думаю, що якщо ви тут одружувалися, то Україна ще не знає, що ви одружені і тому для України ви неодружені і паспорт міняти вам не треба. Можете ще так поїздити. Якщо ви захочете повідомити Україну, що ви одружилися за кордоном (це називається легалізація шлюбу), тоді вам загс напевно автоматично в паспорт штамп такий вліпить "недійсний" і тоді вам терміново буде треба міняти паспорт. ...якщо після одруження все ще змушують міняти паспорти. Щось десь ніби такі слухи були, що вже лишилися того ровера, але точно не знаю чи то так.
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення KristinaiSolik »

Дякую,Світлана. В одній з тем прочитала,що вже посольство наше в Швайці видає теж закордонні паспорти,це було б ідеально. Як виглядає ця віза В,її теж в паспорт вклеять? Чи це окремий документ?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Та посольство завжди закордонні паспорти робило (коли бланки є). Справа в тому, що якщо ви хочете поміняти прізвище після шлюбу, то вам внутрішній паспорт спочатку треба поміняти і тільки після того вам закордонний поміняють. І це роблять за місцем прописки, тобто там, де ви в Україні прописані. Єдиний виняток, коли ви на ПМЖ з України виписалися (ви цю процедуру точно не проходили), тоді у вас внутрішнього паспорта нема, бо у вас нема прописки в Україні, ваше місце прописки тоді за кордоном у посольстві і вам посольство міняє тоді ваш єдиний закордонний паспорт.
А так посольство поновлює закордонні паспорти для всіх, хто стоїть на тимчасовому обліку, хоча постійно прописані в Україні.

Віза В - це ви так дозвіл на проживання називаєте напевно. Ні, це не віза, а це окремий документ, власне, дозвіл на проживання - пластикова картка або картонна книжечка.
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення KristinaiSolik »

Дякую. А якщо просто їздити з своїм закордонним,поки не закінчиться,і з цим пермітом,довідкою,що я змінила прізвище,так можна?
У нас же це напевно затягнеться на місяці,спочатку легалізація,потім зміна українського,ідентифікаційного,закордонного :dizzy:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Ви повністю поміняли прізвище і документи на дозвіл на проживання просили на чоловікове прізвище виключно? Якщо вам дійсно видадуть дозвіл тільки на одне чоловікове прізвище, тоді вам дійсно треба їхати міняти всі паспорти. У вас будуть документи так би мовити на різних людей з різними іменами.
Але швейцарці часто видають документи на подвійне прізвище - чоловікове і ваше. Тоді можете їздити.
Звичайно, що наші погранці привиїзді з України можуть приколупатися до того (але вони до будь-чого при бажанні (взятки) можуть приколупатися), але реально не випустити вас чи чогось іншого зробити не можуть. Проблема у вас фактично буде в дозволі на "інше" прізвище ніж паспорт (бо подвійне), тому це проблема швейцарської сторони і ваші теоретичні проблеми на в'їзді до Швейцарії, але аж ніяк не українських погранців на виїзді з України. А проблем на в'їзді до Швейцарії не буде, бо це у них така норма. Я сама так їздила багато років. І прикордонники, навіть наші, не приколупувалися, між іншим. Але копію сімейної книжки можете возити про всяк випадок. Ну а скан в телефоні взагалі місця не займає.

Легалізація робиться швидко, відразу з паспортом, якщо нічого не помінялося. Там нічого такого нема. Паспорти можна "терміново" робити за додаткові гроші. Думаю, що у відпустку можна вкластися. Хай хтось з ваших родичів чи знайомих перевірить терміни за місцем вашої прописки, щоб точно знати і подати все в перший день. Можливо, з цими новими паспортними послугами ви можете обидва паспорти одночасно замовити, щоб не чекати спочатку внутрішній, а потім додатково закордонний. До речі, робіть звичайний, не біометричний - швидше буде. Досвідчені закордонні українці так роблять. Практичного значення біометричний не має. Для безвізу - можливо, а так - ні.
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення KristinaiSolik »

Дуже дякую за відповідь. Звичайно,якщо напишуть обидва прізвища якось,то буде ідеально. Але взагалі,в Швейцарії вже заборонені подвійні прізвища,тільки одне. Паспорти роблять в Україні тільки біометричні,я недавно робила дочці, вибору не було.
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

Але швейцарці часто видають документи на подвійне прізвище - чоловікове і ваше. Тоді можете їздити.
Зараз проходжу процедуру одруження, і також думала зробити подвійне прізвище щоб всі документи не міняти, але мене дуже розчарували, сказавши, що з початку 2016 року потрібно вже обирати, чи залишати своє прізвище, чи брати чоловікове, тому це точно не варіант...

До речі, може хтось знає, чи складно змінювати прізвище на чоловікове вже через деякий час після одруження (маю на увазі, перміти і паспорт?). Зараз, для мене, трошки невдалий час щоб бавитися з поїздками до дому та зміною всіх документів, тому розмірковую над чим, чи не краще залишити все як є :dontknow:
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Та ні, вибирати-то вони кажуть, але дозвіл вам можуть видати на подвійне прізвище, а коли поміняєте паспорт, тоді лише на ваше.
Я значить одружилася, отримала перміт на 2 прізвища, потім через пару років поміняла паспорт (коли його термін підходив до кінця), котрий був вже на чоловікове прізвище, дозвіл все ще був на два прізвища, потім через якийсь час (знову скількись років) поміняла і дозвіл.
Це реально працює. Хоча, так, Україна всіх жене відразу всі документи міняти. Ну якщо вона знає, що ви одружилися, звичайно.
Вікі - вся інформація вище і вам підійде цілком. Процедура зміни документів не міняється чи це робити відразу чи пізніше.

Ще таке міркування (можете використати як аргумент для подвійного прізвища в дозволі на проживаня):
Дозвіл вам видають відразу, доки ви тут, а паспорт ви не можете відразу поміняти. Буде розбіжність у документах.
І, зрештою, ви ж самі заповнюєте заяву на дозвіл - пишіть там свої обидва прізвища, обгрунтовуйте, що доки паспорт не поміняєте (а через посольство то офіційно від 3 міс. до року займало), у вас будуть розбіжності в документах, з цього приводу прошу вказати у дозволі подвійне прізвище.

Тут з чиновниками можна добре говорити і домовлятися, треба тільки пробувати. То таки не Україна. В Україні, зрештою, також можна домовлятися, тільки з додатковим фінансуванням. :brovy:
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

Світлано, ви як ходяча енциклопедія :seeya: у яку тему не зайду, всюди можна прочитати пораду від вас, дякую!
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Я просто вмію добре гуглити :wink: :smile:
Нє, ну і, звичайно, сама також проходила різнці ці процедури.
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

Кому буде цікаво на рахунок прізвища. В кінці кінців мені дозволили взяти подвійне прізвище після одруження, я аргументувала прохання тим, що укр законодавство дозволяє мені як громадянці брати подвійне прізвище. Після розмов з відповідальною за наші папери для одруження особою, та жінка перевірила якусь базу даних, роздрукувати папір, на якому було написано те про що я їй говорила, і сказала ну ок, Можемо тобі і подвійне зробити ☺️ але нареченому ні. Ну я вже і на тому була рада :verygood:
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення KristinaiSolik »

Отримала сьогодні перміт В :glad: рівно через місяць після розпису, якщо не рахувати вихідних. Отже,звичайна пластикова картка, біометрична, на моє дівоче прізвище, оскільки видається згідно закордонного паспорту,з іншого боку в самому кінці маленькими буквами написано моє нове чоловікове прізвище)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Супер, вітаю!!! :flower2: Це ще досить по-божеськи навіть
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

KristinaiSolik писав:Отримала сьогодні перміт В :glad: рівно через місяць після розпису, якщо не рахувати вихідних. Отже,звичайна пластикова картка, біометрична, на моє дівоче прізвище, оскільки видається згідно закордонного паспорту,з іншого боку в самому кінці маленькими буквами написано моє нове чоловікове прізвище)
Класно! Вітаю! З якого ви кантону і як сама процедура проходила?
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

Vicky_vicky писав:
Класно! Вітаю! З якого ви кантону і як сама процедура проходила?
А, згадала, здається ви з Берну =)
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

KristinaiSolik писав:Отримала сьогодні перміт В :glad: рівно через місяць після розпису, якщо не рахувати вихідних. Отже,звичайна пластикова картка, біометрична, на моє дівоче прізвище, оскільки видається згідно закордонного паспорту,з іншого боку в самому кінці маленькими буквами написано моє нове чоловікове прізвище)
До речі, а ви паспорти змінювали?
Я літала до дому, але встигла тільки внутрішній поміняти і повернулася, а тепер не знаю чи то їхати до Берну змінювати закордонний, чи так і залишити старий, поки термін не вийде? Десь Читала, що якщо робити закордонний через Берн, то це все до 3ьох місяців займає, а я хочу у відпустку в серпні=(
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Svitlana »

Моя думка - можете жити зі старим, доки термін не вийде. Але, можливо, в Україну не варто з ним, тобто можна лише щоб там його і поміняти. Всім іншим країнам головне, щоб паспорт дійсним був і ви на фото (з досвіду).
Vicky_vicky
Дозвіл L
Повідомлень: 52
З нами з: 31 травня 2016, 17:17

Re: Допоможіть порадами, як поміняти паспорт

Повідомлення Vicky_vicky »

Svitlana писав:Моя думка - можете жити зі старим, доки термін не вийде. Але, можливо, в Україну не варто з ним, тобто можна лише щоб там його і поміняти. Всім іншим країнам головне, щоб паспорт дійсним був і ви на фото (з досвіду).
Я боялась, що зі старим мене не випустять, але вони здається не мають ніякого поняття, що в мене внутрішній новий :yahoo: єдине, що бачила, при подачі на візу деяких країн, хочуть внутрішній і закордонний паспорти :dum:
До мене, будь ласка, на 'Ти' :pray: :brovy:
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”