пошук квартири в швейцарії

Тонкощі пошуку житла, переїзду, сміттєва система і все довкола житла
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

І знову в мене питання про Швейцарію.
Як я писала, мій чоловік живе в Швейцарії а я в Констанці в Німеччині. Мі обоє не шейцарці. Мій чоловік працює та живе в квартирі разом зі співмешканцем, шо дла мене не прийнатно. В цю квартиру я не переїду 100%. В Констанц ми не можемо переїхати через податки.
Мій чоловік каже шо в швейцарії ми не можемо зїхатися бо неможливо знайти квартиру якшо обоє іноземці. За йоґо словами він отримав квартиру тільки тому шо йоґо співмешканець швейцарець. І каже шо знайти квартиру неможливо бо баґато попиту. (реґіон цюріх-Вінтертур).
Він правий або це просто відмовка? В мене таке враженна шо він не хоче зі мною жити.
Допоміжіть будь ласка мені. Я в Швейцарських порадках не розбираюся. В Німеччині в мене таких проблем не було хоча знімала одна. Може в Швейцарії по іншому?
Напишіть який досвід був у вас. Особлибо цікавить коли лише в жінки або чоловіка на момент пошуку була робота а в іншоґо поки шо не було.
Дуже вам дякую за відповіді, я зараз на межі нервовоґо зриву.
contra spem spero
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення _vital_ »

Darynka писав:І знову в мене питання про Швейцарію.
Мій чоловік каже шо в швейцарії ми не можемо зїхатися бо неможливо знайти квартиру якшо обоє іноземці. За йоґо словами він отримав квартиру тільки тому шо йоґо співмешканець швейцарець. І каже шо знайти квартиру неможливо бо баґато попиту. (реґіон цюріх-Вінтертур).
Це йому хтось таке сказав, чи він сам вигадав? Ніколи нічого подібного не чув і мій власний досвід прямо протилежний. Ну і як останній аргумент - ви ніколи не бачили в Швейцарії будинків, де більшість мешканців - іноземці? І без будь-яких швейцарських співмешканців, лише співвітчизники цілими сім"ями.
Darynka писав: Він правий або це просто відмовка? В мене таке враженна шо він не хоче зі мною жити.
Відмовка чи ні, вирішувати вам. А от що квартиру неможливо знайти двом іноземцям - це неправда. Тут головне, щоб була стабільна зарплата, достатня для того, щоб платити за квартиру. Байдуже, в одного чи в обох.
Darynka писав: Допоміжіть будь ласка мені. Я в Швейцарських порадках не розбираюся. В Німеччині в мене таких проблем не було хоча знімала одна. Може в Швейцарії по іншому?
Напишіть який досвід був у вас. Особлибо цікавить коли лише в жінки або чоловіка на момент пошуку була робота а в іншоґо поки шо не було.
Дуже вам дякую за відповіді, я зараз на межі нервовоґо зриву.
Особистий досвід саме такий - без проблем знайшли квартиру, обоє - українці. Дружина не працювала. Правда, це в Базелі. Відмінність від Цюріха в тому, що тут менший конкурс претендентів на квартири. Але принципово це нічого не змінює. Шукайте - і знайдете. При цьому не слід зациклюватися на одному варіанті, а дивитися багато квартир одночасно - бо агенції вирішують кілька днів, і претендентів в них багато.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення pol_serg »

В Цюріху дійсно є проблема з житлом, зараз активно починають шукати житло студенти на наступний рік, то ж пропозицій небагато, ціни високі і тд. То, що платити доведеться набагато більше ніж в Констанці, чи у ВҐ в Цюріху - теж факт, про то що іноземець (чи пара іноземців) не можуть винайняти житло - віриться якось важко. Не скажу, що мені з пошуками житла так вже й везло, проте знаходив вже 2 рази. Спочатку винайняв 1кімнатну вмебльовану, трохи задорогу, проте коли роздивився на місці, то можна знайти дешевшу і більш сприйнятну. Місяць тому взагалі повезло знайти новому коллєзі (до слова китайцю) 1 кім невеличку квартиру за 1000 фр "варм" в 5 хвилинах ходу від місця роботи - що є для Цюріха "нечуваною дешевизною". Так що вирішуйте самі, чому вірити і як шукати.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

Дякую величезне за відповіді.
Я так і думала шо це йоґо відмовки. Він просто не хоче переїзджати.
проблема ще в тому, що я думаю шо без досвіду в Швейцарії я роботу після навчання не знайду. Тобто чим раніше переїду тим більше шансів після навчання знайти роботу. Але він цьоґо не розуміє і не хоче зі мною зїзджатися.

І ше одне питання. Я розумію що заява на дозвіл на проживання розґладаеться 3 міс. Чи можна у ці 3 міс. працювати? Чи можна з папірицем про те шо твоя заява розґладається їздити ці 3 міс в Німеччину або покидати Швейцарію взаґалі? Бо 3 міс сидіти вдома без заняття я не буду. все так непросто з цією клятою Швейцарією шо я просто вже не рада що заміж вийшла.
contra spem spero
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення pol_serg »

Тут трохи забагато питань, як на мене, трохи занадто особистих. Якщо ви зараз у Швейцарії, то працювати без дозолу на роботу права не маєте. Крім того вас можуть при перетині кордону швейцарські браві прикордонники запитувати про дозвіл на роботу або причини вашої подорожі. Пошуки роботи дуже залежать від спеціальності, здобутої в уні. Знайомі, корті вчились в Німеччині, кажуть що в Швіці роботу знайти легше, проте я особисто з тим не згоден. Зараз в Швейцарії найбільшим попитом користуються фармакологи, біотехнологи, аналітики, синтетики, одним словом усі, хто має хоч щось до фарміндустрії (це з того, що ближче мені). Можете спробувати пошукати щось в кантоні Цуг - там море торгових "російських фірм", де, можливо, ваші знання мов будуть основним переважаючим аргументом.
Зрештою дуже багато моїх знайомих "подружніх пар" дуже часто працюють в різних містах та країнах - наприклад Кьольн і Цюріх, Берн і Цюріх, Ульм і Цюріх. Бачатся собі на вихідних і ніц їм не бракує - для них то норма. Вдалого пошуку.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Тут трохи забагато питань, як на мене, трохи занадто особистих. Якщо ви зараз у Швейцарії, то працювати без дозолу на роботу права не маєте. Крім того вас можуть при перетині кордону швейцарські браві прикордонники запитувати про дозвіл на роботу або причини вашої подорожі. Пошуки роботи дуже залежать від спеціальності, здобутої в уні. Знайомі, корті вчились в Німеччині, кажуть що в Швіці роботу знайти легше, проте я особисто з тим не згоден. Зараз в Швейцарії найбільшим попитом користуються фармакологи, біотехнологи, аналітики, синтетики, одним словом усі, хто має хоч щось до фарміндустрії (це з того, що ближче мені). Можете спробувати пошукати щось в кантоні Цуг - там море торгових "російських фірм", де, можливо, ваші знання мов будуть основним переважаючим аргументом.
Зрештою дуже багато моїх знайомих "подружніх пар" дуже часто працюють в різних містах та країнах - наприклад Кьольн і Цюріх, Берн і Цюріх, Ульм і Цюріх. Бачатся собі на вихідних і ніц їм не бракує - для них то норма. Вдалого пошуку.
Щодо роботи для подружніх пар "з третіх країн": якщо один з подружжя має роботу, то для іншого дозвіл - скоріше формальність. Ще більше це спростилося після 1.1.2008 з новим Ausländergesetz (вся інфа тут: http://www.bfm.admin.ch, шукайте для Drittstaatsangehörige).

Ця формальність не означає, що можна працювати без дозволу. Послідовність така: шукаєте і знаходите роботодавця, потім отримуєте дозвіл. Це значно простіше, якщо ваш чоловік вже має роботу в Швейцарії - вам тоді не потрібно пробивати так звану квоту, і питання вирішується набагато швидше. Якщо в чоловіка робота тимчасова - максимальний термін вашого контракту обмежений терміном дії контракту чоловіка.

Моя дружина щойно отримала новий аусвайс, в якому значиться: Familiennachzug mit Erwerbstätigkeit. В мене - просто Erwerbstätigkeit.
Востаннє редагувалось 13 липня 2009, 14:32 користувачем _vital_, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Бачатся собі на вихідних і ніц їм не бракує - для них то норма.
Дозволю собі не погодитися. Думаю, що їм бракує багато чого, і ніхто з них не відмовився б "осісти", а не мотатися щовихідних туди-сюди та жити одному між вихідними. Але що поробиш - таке життя, і така робота набагато краща, ніж ніякої.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

Ні я зараз ше в Німеччині. Але якшо подавати документи в Швейцарії то треба Немецький дозвіл на проживання анулювати бо не можна одночасно в двох шенґенских країнах мати візу або дозвіл на проживання.

Я питаю про перші 3 Місяці коли заява тільки розґладається та власне дозволу нема а е папірець шо ваші документи знагодяться на розґляді. Не готілося б тупо втрачати час. В Німеччуні такої проблемі не було бо там роблат за 15 хв. при тобі дозвіл на проживання.

Ми вже 2 роки окремо живемо я вже не можу так. Але здається моє бажання не взаємне. Питання тоді взаґалі навішо одружзватися якшо не жити разом. я тоґо не розумію.
contra spem spero
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення _vital_ »

Darynka писав:Я питаю про перші 3 Місяці коли заява тільки розґладається та власне дозволу нема а е папірець шо ваші документи знагодяться на розґляді. Не готілося б тупо втрачати час. В Німеччуні такої проблемі не було бо там роблат за 15 хв. при тобі дозвіл на проживання.
Тут треба чекати дозволу, який робиться набагато повільніше, ніж в Німеччині. Принаймні тиждень, а в кантоні Цюріх може й набагато довше. Без дозволу працювати не маєте права в будь-якому випадку.
Darynka писав:Ми вже 2 роки окремо живемо я вже не можу так. Але здається моє бажання не взаємне. Питання тоді взаґалі навішо одружзватися якшо не жити разом. я тоґо не розумію.
На ці ваші питання форум вам навряд чи дасть відповідь. Але в будь якому випадку - удачі і хай щастить. Все буде добре ;)
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення pol_serg »

_vital_ писав:Тут треба чекати дозволу, який робиться набагато повільніше, ніж в Німеччині. Принаймні тиждень, а в кантоні Цюріх може й набагато довше. Без дозволу працювати не маєте права в будь-якому випадку.
Дозвіл на роботу при активному сприянні "приймаючої сторони" в кантоні Цюріх я дістав через 6 тижнів після подання паперів (за мене їх подавав ETH), я був попереджений, що розгляд зазвичай може тривати від місяця до шести. Сподіваюсь, вам повезе дістати його скорше.
З прикладу про бюрократію в Швіці - розгляд подання, про змогу оформити мед. страхування не зі списку "офіційно прийнятих в кантоні" зайняв 9 (не смійтеся - чиста правда) місяців. І от щойно, за 1.5 місяців до закінчення контракту і 10 місяців користування власне тим самим страхуванням, я дістав "ствердну" відповідь з їхнього амту.... :wise: :oops:
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

Дякую всім за відповіді. Мій чоловік ґромадянин ЄС та має постійний контракт в Швейцарії та Б Аусвайс. Скоро отримає Ц Аусвайс.
Сподіваюся шо все пройде швидко.. Бо не хочеться час втрачати. Напевно не буду перші 3 місяці анульовувати німецький дозвіл. Анулюю тілки коли отримаю всі папери.

Вмовила чоловіка зїхатися через рік. То ж ше рік житиму в Констанці. Плюс шо не требва буде так довґо на навчання їздити.

Дякую ще раз за допомоґу! Ву мене морално підтримали. :good:
contra spem spero
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:
_vital_ писав:Тут треба чекати дозволу, який робиться набагато повільніше, ніж в Німеччині. Принаймні тиждень, а в кантоні Цюріх може й набагато довше. Без дозволу працювати не маєте права в будь-якому випадку.
Дозвіл на роботу при активному сприянні "приймаючої сторони" в кантоні Цюріх я дістав через 6 тижнів після подання паперів (за мене їх подавав ETH), я був попереджений, що розгляд зазвичай може тривати від місяця до шести. Сподіваюсь, вам повезе дістати його скорше.
З прикладу про бюрократію в Швіці - розгляд подання, про змогу оформити мед. страхування не зі списку "офіційно прийнятих в кантоні" зайняв 9 (не смійтеся - чиста правда) місяців. І от щойно, за 1.5 місяців до закінчення контракту і 10 місяців користування власне тим самим страхуванням, я дістав "ствердну" відповідь з їхнього амту.... :wise: :oops:
Мій дозвіл на роботу в Базелі робили щонайменше 2 місяці (при цьому тимчасовий - без квоти). Але тут трохи інший випадок. Поперше, воз"єднання сім"ї, коли чоловік ВЖЕ має дозвіл і працює. По-друге - чоловік громадянин ЄС (правда, важливо, якої саме країни, бо з "новими" трохи інші справи).

Страховку зробив собі нормальну за 5 хвилин і не мав жодного клопоту, бо мед. послугами користуємось доволі часто.

P.S. Ще про дивовижну швидкість місцевих міграціонсамтів: цього року подав формуляри на продовження аусвайсу Б за ДВА МІСЯЦІ до його закінчення, бо треба було їхати у відрядження до Німеччини і хотілося гарантовано мати до того часу документ. В результаті новий документ видали майже через два місяці за 3 дні до поїздки (саме так! і це незважаючи на постійні дзвінки і нагадування, в тому числі із залученням шефа). При тому новий документ був з помилкою в терміні дії - 2009 р. замість 2010 р. (формально він вже був не дійсний на момент отримання). Врешті решт все владналося. Але скільки разів довелося дзвонити і бігати туди сюди!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Svitlana »

Darynka писав:Ні я зараз ше в Німеччині. Але якшо подавати документи в Швейцарії то треба Немецький дозвіл на проживання анулювати бо не можна одночасно в двох шенґенских країнах мати візу або дозвіл на проживання.

Я питаю про перші 3 Місяці коли заява тільки розґладається та власне дозволу нема а е папірець шо ваші документи знагодяться на розґляді. Не готілося б тупо втрачати час. В Німеччуні такої проблемі не було бо там роблат за 15 хв. при тобі дозвіл на проживання.

Ми вже 2 роки окремо живемо я вже не можу так. Але здається моє бажання не взаємне. Питання тоді взаґалі навішо одружзватися якшо не жити разом. я тоґо не розумію.
Я ще не дочитала до кінця всіх відповідей, але вже вставлю свої 5 копійок, бо вони з особистого досвіду і по темі.
Значиться так: ти не мусиш нічого анульовувати, доки не отримаєш іншого дозволу на проживання. Доки папери розглядаються, ти тримаєш свій німецький дозвіл, а вже як швейцарський отримаєш, тоді німецький анульовуєш.
Я мала обидва ще довгенько, хоча Швейцарія тоді ще не була в Шенгені. Хоча.... як на мене, то Шенген до дозволів на проживання не має ніякого відношення. Шенген - це пересування між країнами і має відношення до віз. А дозвіл на проживання - то внутрішнє питання кожної країни окремо. Можливо те, про що ти пишеш має відношення до країн ЄС. Але воно, як на мене, не може мати відношення у випадку Нім-Шв. Хоча, я шенгенської угоди не знаю, звичайно настільки аж добре.

Переїхати і зареєструватися у Шв. ти можеш хоч зараз (і прописатися у квартирі з співмешканцем, жити з ним не мусиш), поки папери розглядаються, йдеш у відповідну контору (в Цюріху можу підказати де) і отримуєш в"їздну візу в паспорт. З цією візою катаєшся собі. Але скажу чесно, я її робила лише 1 раз. Інші рази в мене сходило з рук або я просто показувала лист від гемайнде, що папери на розгляді. До речі, як тільки рішення прийнято (але документ ще не отриманий), можна попросити факс з іміграційної служби, де буде написано, що твоє прохання одобрено. Цей папір буде тобі замість дозвола. Правда його видають ну на тиждень-два-три раніше, ніж сам дозвіл.

Щось мені все менше і менше подобається твій чоловік. :no3:
А щодо житла - пробуй шукати в Вінтертурі і по селах довколишніх. Ми живемо також коло Цюріха, але в селі. Набагато легше з житлом (до речі, в нашому будинку звільняється 4,5 км. квартира - якщо буде цікаво -напишу в ПП, але оголошення є в www.homegate.ch). Ти і сама можеш спробувати написати по оголошеннях.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Svitlana »

Особливо мені подобається твій підпис! :good:

"Вмовила чоловіка з"їхатися через рік" - це повний прикол.... Я тобою захоплююся. :52: Як ти ще його терпиш?
Давай якось зустрінемося. Правда коли?.... Ну може якось на вихідних будеш мати нагоду.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

Дякую Світлано за інфо. буду мати на увазі.
я ось боюся переізду бо боюся що не знайду роботу бо в мене нема швейцарського досвіду та вчилася я у Німеччині. мені ж ніхто не зобовязаний гроші платити я ж не громадянка Швейцарі. ось і боюся шо буде якшо роботу не знайду.. :unsure:
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Svitlana »

У тебе відмінна німецька, та єс-освіта - це твої найбільші переваги. Досвід швейцарський нічим не відрізняється від досвіду українського, німецького і так далі (з досвіду). Єдине, чого тобі бракує, щоб бути швейцаркою - це швіцердютч. Але швейцаркою тобі не потрібно бути, щоб знайти роботу. Така величезна кількість людей тут живе і працює, що взагалі не знає німецької..... що будь-які аргументи щодо не-швейцарськості чи незнання "менталітету" чи відсутність досвіду є просто надуманими і не мають нічого спільного з реальністю.

Раніше чи пізніше ти роботу знайдеш, як і я її знайшла. Грошей по безробіттю я також не отримувала, досить довгенько довелося посидіти вдома, але якось вижили на чоловікову зарплатню. Правда, він мене коло себе хотів мати і без додаткових умов щодо роботи, мови, дотацій тощо.
До речі, такий момент, якщо ти пропрацювала і платила соціальні виплати в будь-якій країні ЄС до того, то у Швейцарії ти також зможеш отримувати виплати по безробіттю. Правда, дуже часто люди цього робити не хочуть з певних причин. Тиск пошуку роботи з боку органів не завжди допомагає знайти добру роботу, після певного часу тебе можуть вимусити погодитися на будь-яку запропоновану роботу: погано оплачувану, віддалену територіально, невідповідну твоїй кваліфікації тощо... Особливо під час кризи усі ці мінуси посилилися.
Але кожен вибирає своє.

Тримайся там.
silin
Дозвіл L
Повідомлень: 51
З нами з: 26 жовтня 2008, 21:34

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення silin »

Svitlana писав: До речі, такий момент, якщо ти пропрацювала і платила соціальні виплати в будь-якій країні ЄС до того, то у Швейцарії ти також зможеш отримувати виплати по безробіттю.
Це схоже не так вже і просто. Я знаю, що пропрацювавши в Німеччині треба якусь спеціалну довідку робити в Німеччині із підписом минулого роботодавця, щоби розраховувати на гроші для безробітних. Це не зовсім зручно коли ви вже в Швейцарії.
Аватар користувача
Nadya
Дозвіл B
Повідомлень: 115
З нами з: 17 січня 2008, 16:13
Звідки: Lviv- kanton Zuerich
Контактна інформація:

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Nadya »

Даринко, як переїдеш в район Вітнертуру то маяч :hi2: - будемо сусідами,
я тут теж неподалік живу. :welcome:
Життя - це не генеральна репетиція.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

дякую. але думаю переїду не раніше ніж через рік. і то невідомо. :dontknow:
але коли переїду обовязково напишу.
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Svitlana »

silin писав:
Svitlana писав: До речі, такий момент, якщо ти пропрацювала і платила соціальні виплати в будь-якій країні ЄС до того, то у Швейцарії ти також зможеш отримувати виплати по безробіттю.
Це схоже не так вже і просто. Я знаю, що пропрацювавши в Німеччині треба якусь спеціалну довідку робити в Німеччині із підписом минулого роботодавця, щоби розраховувати на гроші для безробітних. Це не зовсім зручно коли ви вже в Швейцарії.
А що такого складного у тому, щоб зробити довідку? Пошта йде 2-3 дні максимум. телефони (дешеві тарифи), інтернети спілкування спрощує неймовірно. Так роблять дуже багато людей, тому то не є щось унікальне, яке треба розказувати і пробивати.
Єдиною перепоною може бути те, що стаж роботи повинен бути не менший за 12 місяців (і то я щось не знаю чи то дійсно так насправді).
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Darynka »

пошуки квартири тут це не для людей з поганими нервами. шось дууууже важко. хоча і не в кантоні Цюріх. А знайомий швейцарець в кантоні Цюріх розіслав 20 резюме поки знайшов одну квартиру.
сподіваюся в нас буде меньше 20ти бо задоволення не з приємних...
:dizzy:
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Знайти житло у Швейцарії стало легше

Повідомлення Svitlana »

Дослідницький інститут Іннофакт в грудні 2016 року провів опитування, за яким виходить, що винайняти житло у Швейцарії стало легше.
30% всіх, хто винаймає житло, переїхали за останні два роки (14% переїхали за останній рік)
59% з них шукали житло менше, ніж 2 місяці.
28% змогли знайти житло за місяць (три роки тому - 21%)
Приблизно 6 квартир потрібно подивитися.
В середньому 3-4 подачі документів потрібно було зробити для підписання договору (тобто в середньому вони отримували 2-3 відмови).
35% тим не менше змогли отримати квартиру з першою подачею документів
Тесіннцям в середньому доводилося 4 подачі документів робити, а франкомовним - 5 подач.

Є відмінності також у регіонах:
31% в німецькомовних кантонах змогли за місяць знайти собі житло
21% в Тесіні
17% у франкомовних кантонах
Аватар користувача
Shalena

Re: Знайти житло у Швейцарії стало легше

Повідомлення Shalena »

Svitlana писав:винайняти житло у Швейцарії стало легше.
я десь читала, що якщо винаймачі - це родина з декількох осіб, то кількість кімнат в квартирі має дорівнювати кількості осіб.
Цікаво, чи працює це на практиці? :think:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Svitlana »

Не знаю як для швейцарців, котрі з'їжджаються, а потім народжують, але іноземцям, що винаймають житло і хочуть родину забрати - при видачі дозволів дивляться на житлову площу. Особливо, коли з дітьми. Там ще за статтю і віком якось - якщо дівчатка, то можуть ділити кімнату, якщо хлопчик і дівчинка певного віку, то ні. Ну і на 99% можу гарантувати, що ці правила відрізняються залежно від місця проживання. Швейцарія все-таки.
Tiny
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 02 лютого 2014, 12:48

Re: пошук квартири в швейцарії

Повідомлення Tiny »

Я знаю случай, когда молодой паре не сдали 2к, так они сняли 3к и родили в ней троих детей. Так и живут в ней впятером теперь. :)
Відповісти

Повернутись до “Житло у Швейцарії”