Студентські питання

Школи, вузи, курси, наука, все довкола освітньої галузі. Курси водіїв - в темі про странспорт, фахові курси та підтвердження дипломів - тема про роботу.
volfy
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 13 червня 2009, 14:31

Студентські питання

Повідомлення volfy »

Привіт всім. Може мені хтось порадити, ситуація:
Мене зараховано до Швейцарського вузу на аспірантську програму, зараз я навчаюсь і живу у Чехії. Я не знаю як зручніше зробити, подавати на довготермінову Швейцарськку візу, чи поїхати у Швейцарію на своїй чеській і тоді вже на місті подавати на дозвіл на проживання? І чи можна не Швейцарії подати клопотання на постійне місце проживання?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Студентські питання

Повідомлення Svitlana »

Тут є один знаток, котрий зараз у відпустці. А з того, що я знаю - ти не мусиш подавати на дозвіл на проживання за місцем проживання тут у Швейцарії. Але якщо у тебе "робоча віза" (я не дуже знаю як воно у вас класифікується), то це має ніби робитися через роботодавця. Отже, може певно подаватися і без тебе.

Приїхати в Швейцарію по своєму чеському дозволу ти однозначно можеш і без проблем. Але в даному випадку ти вважатимешся туристом, так би мовити. Чи можливо буде з "туриста" перекваліфікуватися в "інвонера" - того я не знаю. Я би порадила прочитати інфо за цими ланками. Вибирай обов"язково свій кантон чи місто, бо правила можуть відрізнятися. http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php?f=10&t=662#p5344

А ще можеш тут полазити по першій та другій темі "Швейцарський лікбез" та "Інформація про візи, квитки...". Або постав пошук (вгорі).
Відповісти

Повернутись до “Освіта, діти”