Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Все про документи стосово легального перебування у країні
ast
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 29 квітня 2009, 18:42

Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення ast »

Доброго дня!

Я приватний підприємець і вже ~5 років працюю зі швейцарськими партнерами. За цей час був 3 рази у Швейцарії. Зараз намічається ще одна поїздка і я хотів би взяти з собою жінку (подивитись на Швейцарію).

Партнери зі Швейцарії готові зробити потрібне запрошення і забов'язатись оплатити всі витрати. Але я не до кінця розумію що саме партнерам написати у запрошенні і який тип візи жінці потрібно робити (для переговорів, як мені ЧИ приватну ЧИ туристичну).

Хто зіштовхувався або знає як це правильніше зробити - підкажіть будь-ласка. Буду дуже вдячний
Аватар користувача
dima_ternopil
Дозвіл С
Повідомлень: 363
З нами з: 01 грудня 2007, 16:35
Звідки: Basel - Тернопіль

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення dima_ternopil »

ast писав:Доброго дня!

Я приватний підприємець і вже ~5 років працюю зі швейцарськими партнерами. За цей час був 3 рази у Швейцарії. Зараз намічається ще одна поїздка і я хотів би взяти з собою жінку (подивитись на Швейцарію).

Партнери зі Швейцарії готові зробити потрібне запрошення і забов'язатись оплатити всі витрати. Але я не до кінця розумію що саме партнерам написати у запрошенні і який тип візи жінці потрібно робити (для переговорів, як мені ЧИ приватну ЧИ туристичну).

Хто зіштовхувався або знає як це правильніше зробити - підкажіть будь-ласка. Буду дуже вдячний
якщо запрошення буде робити фірма - то звичайно бізнесову візу!
ast
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 29 квітня 2009, 18:42

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення ast »

dima_ternopil, дякую за відповідь.

Якщо жінка буде подавати документи на ділову візу, то у тому числі вона має подати наступні документи:

- Довідка з місця роботи з зазначенням посади заявника, розміру зарплати, мети та тривалості поїздки
- Лист від українського / молдавського підприємства чи організації з інформацією про його/її діяльність

Але місце роботи жінки не має жодного відношення до мети поїздки. І тим більше її компанія не може їй видати довідку, де буде зазначено мету поїздки, оскільки її у поїздку власне не відправляє.

Як бути із уими документами?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення Svitlana »

Тоді, якщо ваші партнери згідні, нехай зроблять приватне запрошення та й усе. Туристична віза тут ніяк не проходить.
Для приватної поїздки дивіться сусідню тему. Але документи там нескладні: від швейцарців запрошення в оригіналі (зразок у сусідній темі), від жінки заява на візу, оплата збору, довідка з місця роботи (також, здається, є зразок у темі про візу на приватну поїздку) і оце і все.

Хоча.... мені здається, що ваші бізнес-партнери могли запросити вас обох. Ви ж приватний підприємець, тому маєте право їхати зі своїми підлеглими тощо. А дружина може у вас також працювати на якусь там четвертину ставки. Тому запрошення вони можуть робити на вас двох - участь в переговорах нехай буде, і в тому ж листі вказують дані двох осіб. Ось і все. Лист від підприємства як приватний підприємець будете мати, посаду для жінки не придумаєте? :brovy: Ми гуртом допоможемо. :tak2:

Якщо ж ви так серйозно і відповідально ставитеся до візи і хочете, щоб задекларовані слова аж до коми/крапки відповідали дійсності, то нехай роблять два запрошення - одне для вас на бізнес-візу, а вашій дружині приватне запрошення. Проте коли на співбесіду підете разом, то раджу не обманювати, а так відверто і казати, що, мовляв, просто захотів взяти дружину із собою в поїздку для поєднання роботи й відпочинку. Можете навіть передзвонити у посольство і ще перепитати щодо цієї ситуаці. Щодо того, що писати у запрошенні дивіться тему http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php? ... t=40#p7161
ast
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 29 квітня 2009, 18:42

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення ast »

Дякую за відповідь, Svitlana!

Варіант, що партнети вишлють приватне запрошення розглядаю.

Чи не буде проблемою те, що "ступень спорідненості / знайомства" моїх партнерів і жінки фактично відсутній?

Також, у жінки на роботі невисока офіційна з/п. Чи не буде це причиною для відмови?

Як підприємець я нажаль не можу найняти жінку, тому що я ПП без права найму.
ast
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 29 квітня 2009, 18:42

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення ast »

У посольство дзвонив. Але дівчата, ща там відповідають на телефоні самі не дуже добре орієнтуються у таких питаннях і відповідно не можуть дати змістовної відповіді... :(
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення nataliya »

У мене був аналогічний випадок, але в посольстві Великобританії, один співробітник їхав з дружиною. Ми попросили запрошуючу компанію зробити одне запрошення на нього, а інше на дружину і вказати, що вона їде супроводжувати чоловіка в діловій поїздці, тобто це бізнес поїздка. Далі зробили справку з роботи, що ми покриваємо їхні витрати (маючи на увазі і дружину), свідоцтво про одруження плюс переклад, анкету, квитки, броні готелю. Все здається.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення Svitlana »

Ось Наталя відразу з досвіду розказала все. У Швейцарському посольстві, думаю, аналогічно відбувається. Плюс швейцарців ще у тому, що вони дуже непогано користуються здоровим глуздом (на відміну від буквоїдів німців, наприклад).
Лише маленьке зауваження, якщо дівчата (наші) на співбесіді почнуть вас відсилати, просіть нехай кличуть консула. :tak2: Оскільки лише консул може вирішувати приймати у вас документи чи ні. А у співробітниць посольства, котрі родом з України, там чогось дуже часто росте корона і їм здається, що вони там за вікном цар і бог в одному.
ast
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 29 квітня 2009, 18:42

Re: Взяти жінку з собою у ділову поїздку

Повідомлення ast »

Ще раз дякую всім за відповіді, найбільш імовірно буду робити так як запропонувала Наталя.

Як закінчу процедуру - відпишу тут, щоб поділитись досвідом :)
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”