Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Оголошення про роботу в розділі "Оголошення". Тут лише загальні запитання про можливості і документи
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Хто знає чи існує в Швейцарії таке: найманий працівник має право на додатковий вихідний для святкування свого національного/релігійного свята. Наприклад, наше Різдво цього року припадає на понеділок - в Швейцарії робочий день.
У деяких країнах Європи таке право працівники мають. А тут?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Питання: скільки потрібно пропрацювати у Швейцарії, щоб мати право на мінімальну пенсію від держави? Можна і окремо по кантонах дати інфо, можна і приблизне...
Anariel
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 26 січня 2009, 23:48

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Anariel »

V Ispaniyi 15 rokiv,u Frantziyi vrodi tez,moze u vas yakos sxoze :smile:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Anariel писав:V Ispaniyi 15 rokiv,u Frantziyi vrodi tez,moze u vas yakos sxoze :smile:
Тут до паспорта чекати 10 років.... сумніваюся, що до пенсії лише 15.... Але хто зна? Може також? :think: Дякую за інфо про сусідів... завжди корисно знати
Anariel
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 26 січня 2009, 23:48

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Anariel »

V Ispaniyi tak samo 10 rokiv do pasporta,a ot v Portugaliyi lipwe...lywe 5 :smile:
Namaza w4o,zavzdy rada!
emtiua
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 31 липня 2009, 18:54

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення emtiua »

Добрий день, Українці! :bravo: Хтось може підказати, чи потрібна мені українська трудова книжка, коли я влаштовуюсь на роботу в Женеві? Якщо так, то якою мовою робити запис? Чи це має бути швейцарська трудова?
Дякую!
Па-па!
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення pol_serg »

А для чого Вам у Швейцарії Ваша трудова книжка? Ви ж платитимете податки і соцстрахування тут в Швейцарії, потім при закінченні контракту і поверненні на Україну ви можете отримати кошти з пенсійного страхування назад і домовитись в укр. відділі соцзахисту, щоб сплатити їх там у відповідному розмірі (там існує можливість платити внески в пенсійний фонд щомісяця). А тут возитися з укр. паперами і тд. ніхто не буде. Не морочіть собі голову лишнім.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

emtiua писав:Добрий день, Українці! :bravo: Хтось може підказати, чи потрібна мені українська трудова книжка, коли я влаштовуюсь на роботу в Женеві? Якщо так, то якою мовою робити запис? Чи це має бути швейцарська трудова?
Дякую!
Па-па!
pol_serg писав:А для чого Вам у Швейцарії Ваша трудова книжка? Ви ж платитимете податки і соцстрахування тут в Швейцарії, потім при закінченні контракту і поверненні на Україну ви можете отримати кошти з пенсійного страхування назад і домовитись в укр. відділі соцзахисту, щоб сплатити їх там у відповідному розмірі (там існує можливість платити внески в пенсійний фонд щомісяця). А тут возитися з укр. паперами і тд. ніхто не буде. Не морочіть собі голову лишнім.
Я недавно мала розмову з нашою дамою щодо трудової. І в процесі я дійшла до такого ось логічного пояснення явища "трудова книжка у Швейцарії".
В Україні це поважний документ. А тут (як на мене) цей поважний документ підміняють декілька явищ: :wise:
1) резюме + рекомендації або й просто довідки з місць роботи = у трудовій - запис усіх попередніх місць роботи і посад з підписами
2) пенсія. Щодо пенсії то тут вона знімається з заробітної плати кожного і відкладається на особистий рахунок кожного (не будемо про пілари і поділ на види пенсій). Якщо ви, як іноземець відпрацювали тут менше, ніж 4 місяці, то можете при виїзді забрати усю зароблену пенсію готівкою. Якщо ж ви пропрацювали більше 4 місяців, то ваша зароблена пенсія залишається у Швейцарії і забрати її можна буде лише у випадках:
а) пенсії при досягненні пенсійного віку (де б ви не жили, гроші щомісячно будуть перераховані на ваш рахунок звідси)
б) при купівлі житла
в) при заснуванні власного бізнесу
Залежно від конкретного контракту, за яким відраховуються пенсійні заощадження умови і суми можуть відрізнятися дещо.
Трудова книжка як така тут не потрібна взагалі. :warn: АЛЕ!!!!!! Якщо у вас ну зовсім немає рекомендацій чи довідок з попередніх місць роботи, то ви можете цей пост-радянський пережиток перекласти німецькою (французькою, італійською, залежно від регіону або ходовою досить англійською) і використати як довідки з попередніх місць роботи. Швайцам окрім резюме саморобного страшенно потрібні офіційні підтвердження кожного слова, викладеного у резюме. Чим більше, тим краще. :count: :enough:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Це було таке загальне розглагольствування, пардон, а тепер про ваш випадок. Якщо ви вже ведете перемовини про підписання контракту з кимось - трудова книжка вам вже особливо не поможе. Якщо ж ви лише шукаєте роботу - то тоді перекладайте трудову французькою (Женева) і використовуйте її як своєрідні довідки з роботи.
Більше нічим вона вам тут не придасться.
А-а-а.... хіба якщо у вас ще радянський герб намальований - може допомогти привернути додаткову увагу до вашої апплікейшн (бевербунг - як українською це назвати? :wow4: ) - екзотика, як-не-як. :lol3: Та, навіть, якщо і український герб - також екзотика.... цікаво як перекладуть поняття "трудова книжка" (Арбайтс бюхляйн? working book?)... Думаю вербувальникам буде цікаво щось новеньке погортати :lol3:
микола
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 05 грудня 2009, 23:07

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення микола »

я в швейцарии знаходжуся на практици в с/г десятий мисяць,в мене контракт закинчуэться 30 квитня,чи э можливисть залишитися в швейцарии якщо шеф мене може забезпечити контрактом на роботу?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Так, абсолютно, можете тут лишитися на роботу. Кращих умов годі шукати (маю на увазі те, що шеф готовий підписати з вами контракт). Для цього шеф повинен подати на вас подання в арбайтсамт про отримання дозволу на роботу для вас. Проте спершу ви повинні підписати контракт на роботу - без нього папери робити не будуться. В принципі, це не є дуже складно, попри те, що звучить дуже страшно (довести, що ви унікальний спеціаліст і т.д). Але цим все одно ваш роботодавець займатиметься.
микола
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 05 грудня 2009, 23:07

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення микола »

а нащот визи чи аусвайса шеф цим теж займаеться.?И в мене ще таке питання,в мене контракт закинчуеться я иду на украину,а тоди як мени можна вернутися в швейцарию на роботу до того шефа в якого я проходив практику? Шеф дае мени контракт з собою на украину,чи пересилае по факсу,а тоди йти мени зним в швейцарське посольство и видкривати визу,така е можливисть чи ни,и видкриють мени визу на роботу? Буду вдячний за видповидь))
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Поки ви тут - підписуєте контракт і шеф тут же може подавати на дозвіл на роботу для вас. Почати процедуру може лише ваш шеф. Те, що він вам пообіцяв контракт - ще нічого, в принципі, не означає. Він повинен оформити і папери. А починати їх робити він може вже.

Як тільки дозвіл на роботу отримано, тоді:
Якщо ви в Україні - тоді спочатку мусите подати на візу на в'їзд, а коли в'їдете - тоді на дозвіл на проживання.
Якщо ви ще тут будете - тоді після отримання дозволу на роботу, подаєте на дозвіл на проживання.

Шеф за вас може робити дозвіл на проживання і подати за вас на візу. Ви особисто мусите отримати візу і подати на дозвіл на проживання (тому що у цих випадках потрібна ваша особиста присутність).
микола
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 05 грудня 2009, 23:07

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення микола »

яки для цього потрибни документи? Куди шеф мае подати ци документи? Дозвил для роботи повинен бути L чи B ? Визу обовязково продовжувати якщо вона закинчилась ще як в червни? Компания AGROIMPULS ничого проти небуде мати нащот що я залишуся,бо я розпитував мени видповили що ниякого шансу залишитися немае?
Витталий
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 09 грудня 2009, 18:23

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Витталий »

хто може пидказати як можна отримати дозвил на роботу в швейцарии якшо э контракт,и якщо можна то де?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

микола писав:яки для цього потрибни документи? Куди шеф мае подати ци документи? Дозвил для роботи повинен бути L чи B ? Визу обовязково продовжувати якщо вона закинчилась ще як в червни? Компания AGROIMPULS ничого проти небуде мати нащот що я залишуся,бо я розпитував мени видповили що ниякого шансу залишитися немае?
Ви за відділ кадрів хочете виконувати роботу?.... Дивний у вас шеф, скажу я вам.

Значить так:
Повинен заповнити подання на вас до Арбайтсамт: анкета, копію вашого паспорта, підписаний з вами контракт на роботу, а також долучити лист, в якому повинні мотивувати свій вибір - чим займається фірма, як шукають робітників, чому такого робітника, як ви не змогли знайти у Шв. або в ЄС, ну і завершити гарним проханням про видачу вам дозволу на роботу (Б чи Л - вирішує не роботодавець, а Відділ видачі дозволів на проживання у тому місці, де ви будете проживати).
Як тільки вашу справу розглянули і прийняли рішення, роботодавцю надсилають підтвердження надання вам дозволу на роботу. З цим підтвердженням (Цузіхерунг арбайтсбевіллігунг) ви можете йти отримувати візу у посольстві (як правило, і тут роботодавець трошки піднімає дупу і надсилає всі документи для виготовлення візи за вас, але.... може, і ви самі можете напряму піти).
Як тільки віза отримана, ви можете в'їжджати у країну на роботу. У перший же день (робочий) йдете до місцевої сільради чи міськради і прописуєтеся. Як правило, при цьому ви подаєте запит на отримання дозволу на проживання. Після того одразу ж можете ставати до роботи. Дозвіл прийде через якийсь місяць-два-три, як пощастить.
Як показує досвід, людям з х-країн, дуже часто люблять надавати по декілька разів підряд дозвіл Л. Що не є добре чи погано, доки у вас є робота - вам його продовжать. якщо роботодавець (знову ж таки) підніме дупу, та напише прохання, та передзвонить, та гарно попросить, то після першого Л вам можуть надати Б. А можуть і одразу надати Б.

те, що ви просрочили візу і ще сидите тут - не є добре. Спробуйте втекти так, щоб вас ніхто не заловив. Хоча.... можуть вас при видачі візи заловити з тим, що дати виїзду з України і в'їзду назад показують дуже великий розрив. Подовжувати візу потрібно було за тиждень-два до її закінчення. Зараз вас просто випровадять і ще надають за порушення візового режиму. На майбутнє - більше ніколи такого не робіть - самі собі ж ускладнюєте життя і видачу вам віз та дозволів.

Якщо хтось вам сказав, що шансів немає, значить, можна припустити, що як спеціаліст ви не є унікальним. Але.... нехай роботодавець за вас подать папери і побачимо чи є шанс чи нема. Але, при умові, що роботодавець дійсно хоче вас мати і дійсно буде за вас пробивати папери.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Витталий писав:хто може пидказати як можна отримати дозвил на роботу в швейцарии якшо э контракт,и якщо можна то де?
Вам те саме, що вище.
микола
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 05 грудня 2009, 23:07

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення микола »

я е практикант в мене контракт 14 мисячний, закинчуеться 30 квитня,виза закинчилася 02,05,09,а аусвайс Л дийсний до 30 квитня 2010р,аусвайс не е документом на продовження тут мисце перебування,и з ним можна переихати Украиньську границю,чи дадуть зепортацию?
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення _vital_ »

микола писав:я е практикант в мене контракт 14 мисячний, закинчуеться 30 квитня,виза закинчилася 02,05,09,а аусвайс Л дийсний до 30 квитня 2010р,аусвайс не е документом на продовження тут мисце перебування,и з ним можна переихати Украиньську границю,чи дадуть зепортацию?
Шановний, ну так не можна!!! Треба ж хоч трохи орієнтуватися в обстановці. Аусвайс L - то і є ваш дозвіл на перебування, і дійсний він ще 4.5 місяці. Про яку депортацію може тут бути мова? Все в вас законно, а віза була в"їзна - на її підставі вам і дали той аусвайс. Все законно на 100% і ваш статус в тому числі. Можете їхати й до України і назад. Літаком без пересадок - то точно, а от по землі або з пересадкою з аусвайсом L то треба уточнити в міграційному відділі.

Якраз саме зараз варто поквапитися з пробиванням продовження контракту та десь з лютого - аусвайсу L. Дуже ймовірно (практично 100%), що ніхто не стане вам давати B, бо то є великий клопіт, а L може бути продовжений ще на рік майже без проблем - за наявності підписаного продовженого контракту. А от коли вже продовжений L буде закінчуватися, тут варіант лише один - отримати B або їхати додому, якщо нічого не вийде. І боронь вас Боже від прострочених віз. Бо то є безумовна депортація, заборона на в"їзд на 5 років до шенгенських країн, і ні про які роботи та дозволи вже ніхто з вами не говоритиме.
микола
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 05 грудня 2009, 23:07

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення микола »

Дуже вдячний вам за видповиди на мои питання,вибачте якщо був надокучливий.)))))
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Ти просто трошки наплутав з візами та дозволами. :wink: Але для того ми тут і тусуємося.
Так що не соромся і допитуйся. Якщо будуть потрібні твоїм HR дані, куди піти і прочитати про це - не соромся, поможемо. Але для того було би добре знати, в якому ти кантоні. А поки що можеш прочитати тут про процедуру видачі дозволів на роботу працівникам з "третіх" країн (не ЄС)
http://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/the ... blauf.html
Аватар користувача
Наталя

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Наталя »

Добрий день! З Новим 2010 роком! Мене цікавить наступне, - чи потрібно мені мати на руках контракт на роботу для виїзду в Швейцарію, чи можна уже там по приїзду її (роботу) шукати?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота: особливості, нюанси, права і обов"язки

Повідомлення Svitlana »

Наталя писав:Добрий день! З Новим 2010 роком! Мене цікавить наступне, - чи потрібно мені мати на руках контракт на роботу для виїзду в Швейцарію, чи можна уже там по приїзду її (роботу) шукати?
Якщо можете в'їхати за якоюсь іншою візою, ніж робота, тоді можете і на місці шукати. Якщо ж вибору особливо нема, тоді контракт потрібно мати для оформлення візи (читайте вище).
Відповісти

Повернутись до “Робота і підвищення кваліфікації. Загальна інформація”