У Швейцарію на ПМП

Все про документи стосово легального перебування у країні
Verkhovynets
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 11 грудня 2009, 00:56

У Швейцарію на ПМП

Повідомлення Verkhovynets »

Привіт.

Почав думати про переїзд до Швейцарії на ПМП. Знайшов цей форум - вирішив спитати:

1. Наскільки складно імігрувати у Швейцарію?
2. Де шукати інформацію щодо процедури та вимог до кандидатів?
3. Яке є підводне каміння?
4. Чи допускає Швейцарія подвійне громадянство? (те, що Україна не дозволяє, я в курсі).

Коротко про себе: одружений, заробляю переважно в Мережі. Робота в Швейцарії мені не потрібна, навпаки: якщо переїду - спробую підняти філіал своєї київської компанії з відновлення інформації з битих носіїв (http://rdm.kiev.ua), для чого мені знадобиться як мінімум один місцевий :-)

Буду дуже вдячний за будь-які відповіді та поради.
Микола
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення pol_serg »

Ну якщо вам дійсно хочеться переїхати до Швейцарії, то мусите зважати на то, що іміграційне законодавство тут мабуть найжорсткіше в Європі, і, як показує практика, дуже недоброзичливе до українців. Зважте на те, що отримати дозвіл на перебування тут ви можете лише якщо вас запрошує місцевий роботодавець, котри перейметься вашим дозволом на роботу, будете навчатися тут в уні і маєте достатньо коштів для перебування, маєте в володінні нерухомість на території Швейцарії або інвестуєте в місцеву економіку семизначну суму. Ну я не говорю про випадок, якщо ви одружитесь з швейцарською громадянкою, або перебуватимете в цивільних відносинах з нею (або "з ним", так, ви не помилились :tak2: )-то як раз і буде наближення до німецького "ПМП". І лише після 12 років сумлінної праці і сплати податків ви зможете претендувати на громадянство. Більше офіційної інформації на сайті в даному і нших розділах, відвідно до того, що вас цікавить.
http://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/the ... erung.html
Підводного каміння мабуть трохи забагато, щоб про нього писати, можливо хтось розповість про то детальніше, загальне враження - Швейцарія то не рай на землі, і потрібно спочатку спробувати, а там вже реально зважувати всі "за і проти"...
Подвійне громадянство допускається.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Ну якщо вам дійсно хочеться переїхати до Швейцарії, то мусите зважати на то, що іміграційне законодавство тут мабуть найжорсткіше в Європі, і, як показує практика, дуже недоброзичливе до українців. Зважте на те, що отримати дозвіл на перебування тут ви можете лише якщо вас запрошує місцевий роботодавець, котри перейметься вашим дозволом на роботу, будете навчатися тут в уні і маєте достатньо коштів для перебування, маєте в володінні нерухомість на території Швейцарії або інвестуєте в місцеву економіку семизначну суму. Ну я не говорю про випадок, якщо ви одружитесь з швейцарською громадянкою, або перебуватимете в цивільних відносинах з нею (або "з ним", так, ви не помилились :tak2: )-то як раз і буде наближення до німецького "ПМП". І лише після 12 років сумлінної праці і сплати податків ви зможете претендувати на громадянство. Більше офіційної інформації на сайті в даному і нших розділах, відвідно до того, що вас цікавить.
http://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/the ... erung.html
Підводного каміння мабуть трохи забагато, щоб про нього писати, можливо хтось розповість про то детальніше, загальне враження - Швейцарія то не рай на землі, і потрібно спочатку спробувати, а там вже реально зважувати всі "за і проти"...
Подвійне громадянство допускається.
Наскільки я чув, нерухомість права на дозвіл на перебування не дає. З іншого боку, правила її купівлі дуже різняться від кантону до кантону, від комуни до комуни. Далеко не всі з них дозволяють купівлю нерухомості іноземцям навіть з дозволом B, не те що без всякого дозколу.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення _vital_ »

zbroyar писав:Привіт.

Робота в Швейцарії мені не потрібна, навпаки: якщо переїду - спробую підняти філіал своєї київської компанії з відновлення інформації з битих носіїв (http://rdm.kiev.ua), для чого мені знадобиться як мінімум один місцевий :-)

Буду дуже вдячний за будь-які відповіді та поради.
Вам знадобиться не один місцевий, а кілька, причому на місцевій зарплаті мінімум ~78 тис. франків на рік + ваші соціальні відрахування. До того ж сума, яка вам знадобиться, щоб підняти цей бізнес (за умови, що він тут потрібен) буде явно принаймні на порядок більшою, ніж в Україні.

Швейцарія відкрита для країн ЄС, але не для всіх інших. Бо це невелика країна, яка вимушена мати жорсткі правила гри на ринку праці. Як до того ставитися - то інша річ.

Найкраще почитайте першоджерело:
http://www.bfm.admin.ch/bfm/en/home/the ... erige.html

Там є і про підприємців з Non-EU. Для них правила гри найжорсткіші.
Verkhovynets
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 11 грудня 2009, 00:56

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення Verkhovynets »

Мдя...

А просто дозвіл на проживання отримати реально? Ну там квартирку чи халупу якусь купити в горах?
Микола
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення pol_serg »

Все що ми написали вище й стосується дозволу перебування, без вищезгаданих переумов - практично не можливо. Спробуйте пошукати роботу (наявність німецької/французької/італійської + англійська - потрібна), як знайдете, дістанете якийсь з дозволів на перебуванняі дозвіл на роботу, а там далі розбиратиметесь на місці...
Verkhovynets
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 11 грудня 2009, 00:56

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення Verkhovynets »

Та нє... З такими понтами я скоріш за все буду дивитись на Німеччину чи вже Північну Америку.
Микола
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення _vital_ »

zbroyar писав:Та нє... З такими понтами я скоріш за все буду дивитись на Німеччину чи вже Північну Америку.
Ну і що там можна видивитись? Принаймні в Німеччині не буде набагато простіше, ніж у Швейцарії.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: У Швейцарію на ПМП

Повідомлення _vital_ »

zbroyar писав:Мдя...

А просто дозвіл на проживання отримати реально? Ну там квартирку чи халупу якусь купити в горах?
Якщо є дозвіл B, правила комуни дозволяють, та ще принаймні півмільйона франків за найстрашнішу халупу або від 400 тис. за квартиру - тоді можна купити.

Дозвіл на проживання дають на підставі роботи або воз"єднання сім"ї. Або дуже сер"йозних інвестицій - створите сер"йозну фірму з кількома робочими місцями та/або інвестуєте кільканадцять мільйонів.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”