Що планувати на майбутнє? Свій, до свого, по своє!

Лише віртуальні знайомства та пошук друзів і однодумців (оголошення мають свій підрозділ)

Якщо ідея вам до душі, голосуйте за тему першого заходу:

Ви можете обрати до 3 варіантів відповіді

 
 
Переглянути результати

Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Що планувати на майбутнє? Свій, до свого, по своє!

Повідомлення Svitlana »

Є у нас ідея провети щось практично-корисне для наших українців у Швейцарії. Ось тільки нам би трішки підмоги не завадило. Тому - опитування. Окрім того, як завжди - прошу скидати і свої пропозиції та побажання, що не були висловлені у тексті нижче (флудити можна).

Отож, ідея провести семінар(и) або навчальні короткі курси (мастер-клас, воркшоп - підкажіть гарне українське слово), щоб полегшити побут та процес інтеграції, адаптації, акліматизації у країні Швейцарії. На яку тему і що саме є найактуальнішим для вас? Що вам потрібно для доброго життя сьогодні і зараз?

1. Комп"ютерна грамота. Само-собою, це не стосується тих, що вже з комп"ютером на "ти", а тих, хто ніби і знає що таке інтернет, але все ще ця машина лишається недосяжною таємницею. Можна і для тих, що добре користуються комп"ютером, але хотіли би поглибити знання у певній сфері: офісні програми, інтернет, чат-програми, графічні програми, презентації, фотоальбоми, обробка фото, інсталювання/деінсталювання програм, віруси/антивіруси - це лише декілька для прикладу, подавайте свої варіанти.

2. Пошук роботи, як зробити перший крок до трудового шляху у Швейцарії. Як скласти резюме, як писати супровідний лист, рекомендації, куди їх подавати, як поводити себе на співбесіді, тощо. У даному випадку це буде швидше обмін досвідом, ніж навчальний курс у чистому вигляді. Можна зробити такий собі семінар за зразком університетських: кожен готує певне питання і всі вчимося один в одного.

3. Тем можна наводити безліч, верхні - для затравки, дуже хочеться почути саме ваші потреби. Само-собою, дуже просимо вас передати цю інформацію іншим, переслати е-мейлом друзям, зателефонувати і розказати, згадати у приватній розмові (пунк №1 може їх дуже зацікавити).
Оплата подібних навчальних заходів, залежно від заходу, буде дорівнювати нулю або буде насправді мінімальною. Усі ці заходи будуть мати суто практичний характер: сьогодні почув - завтра використав.

Прошу уваги і активності! Бо хоч це і робиться виключно для вас, мої українці, але з вашої мовчазної :wontsay: згоди нічого робитися не буде.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Що планувати на майбутнє? Свій, до свого, по своє!

Повідомлення pol_serg »

Ідея, ясна річ, хороша, проте все впирається в кількість учасників. В нас на форумі "отираються" від сили 3-4 людини, читають ще кілька. Переважна більшість живуть далекувато один від одного. Невеликим виключенням мабуть є Базель, але не факт, що люди зголосяться поїхати в Базель чи де-інде на наш "семінар". Найпростіше мабуть просто здибатися тією кількістю, яка зголоситься десь на каві і в вузькому колі обговорити ті чи інші проблеми...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Що планувати на майбутнє? Свій, до свого, по своє!

Повідомлення Svitlana »

Як показує практика і досвід, читають набагато більше, ніж "ще пару". Це факт залізний. Ще практика і досвід показують, що люди поїдуть хоч на край світу, якщо вони отримають вирішення своїх проблем (хоча би частково) за малі гроші або безкоштовно. Правда, чи отримаю я тут настільки добру реакцію на свій запит - то вже інше питання. Але завжди ще лишається мій е-мейл та приватні повідомлення.
Чогось люди туди пишуть більш охоче, ніж напряму сюди. :dontknow: Я того не розумію і навіть планую звернення написати до усіх, що я не відреагую швидше чи інакше, якщо отримаю листа через особистий канал. Ще я планую виставляти все-таки ті листи, які мені надходять (без імен і адрес само-собою) на форумі все одно задля того, щоб з питання та відповіді могли скористати й інші люди. Для того, власне, й існує форум - така собі толока, де ми спільно можемо вирішувати особисті проблеми. Я ж не є якимось універсальним консультантом на всі випадки життя, тому часто не маю відповідей тоді, як інші, може, й мали б.

То був ліричний відступ, а по темі - окрім форуму, планую написати і в "Трембіту Гельвеції" про це ж саме. Там повинні прочитати люди, котрі взагалі не користуються інтернетом. Може, ще десь... Давайте і на цю тему поміркуємо. То все не є спішним і то не повинно робитися вже і зараз. То, певно, вже трохи не по-українськи планувати за рік наперед. Але мені таке "розкачування" більш до вподоби, ніж на глум щось готувати.
Відповісти

Повернутись до “Українська громада у Швейцарії”