Питання про Цюріх

Інформація стосовно місцевої влади, законів, тощо
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав:Та, саме так, орієнтували. Проте шок все-одно є, мені смішно з самого себе, коли мій
мозок каже рукам - "не купуй м"ясо - воно коштує 45 Фр за кілограм, а в німеччині ліпше коштувало 7-8 Є, ти
не протягнеш до кінця місяця" :grin: :grin: :grin:
З м"ясом робимо час від часу такий "фінт ушами" - їдемо до Німеччини і затоварюємося ним там. :upside:
Якщо хочеш - свисну, коли знову туди поїдемо і собі також затоваришся заодно. Взагалі, там закупи дешевше виходять. В загальному. Так щоб прискіпливо, то я не вираховувала. Просто скільки ми тут платимо і скільки там (по курсу, звичайно).
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Про такий "фінт" і я собі вже думав, проте в моєму одиничному випадку мабуть шкірка не вартує вичиники - я ще не маю
того самого аусвайса іноземця, тобто на візи і тд. претендувати не можу.
До речі я говорив зі Swisscare, вони оформляють такі страховки
і все що на сайті написано ніби вірно, мало того я знайшов докторанта-індуса, в якого цю страховку сприйняли (правда до лікаря від з нею звертався лише раз, і то вклалося в франшизу). Вони кажуть що переймають усі витрати відповідно їхніх АҐБ, проте там є пункт, що лікування хвороб, набутих до початку періоду страхування, не оплачується також не оплачується діагностика. Це викликало в мене логічне запитання - а як же встановити чи була ця хвороба в прогресі на момент початку срахування, а то таки чином можливо відкараскатись від любих платежів, на що муні відповіли дуже туманно, типу лікарі добре знають свою справу і в них є свої експерти, які при потребі все з"ясують. Це мені так собі, не зовсім сподобалось. Проте якщо головне - зекономити трохи грошенят наприклад студенту, то може це й добрий вихід. Чекатиму на папір, а там може спробую то оформити - задля свого і колективного досвіду :seeya:
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення сянка »

Я краєм ока глянула як ви обживаєтеся в Цюріху і хочу вставити і свої дві копійки. Хоча я живу в Женеві, але ті самі мігроси і коопи у нас теж є. Хочу сказати, що ця дорожнеча є лише для непідготовленого покупця, бо продукти за нормальними цінами можна купити і там. Дивіться за продуктами, які продаються під маркою супермаркета: в Соор -це petitprix, а в Мігросі під власною маркою, тоді ціни наближаються до німецьких чи французьких. Щодо одягових магазинів - то ви напевно не там ходили, бо величезні відділи НіМ чи С&A є в кожному великому місті з нормальним асортиментом. Тож не розпачайте, треба тільки адаптуватись і краще вивчити ситуацію. :smile:
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

сянка писав:Я краєм ока глянула як ви обживаєтеся в Цюріху і хочу вставити і свої дві копійки. Хоча я живу в Женеві, але ті самі мігроси і коопи у нас теж є. Хочу сказати, що ця дорожнеча є лише для непідготовленого покупця, бо продукти за нормальними цінами можна купити і там. Дивіться за продуктами, які продаються під маркою супермаркета: в Соор -це petitprix, а в Мігросі під власною маркою, тоді ціни наближаються до німецьких чи французьких. Щодо одягових магазинів - то ви напевно не там ходили, бо величезні відділи НіМ чи С&A є в кожному великому місті з нормальним асортиментом. Тож не розпачайте, треба тільки адаптуватись і краще вивчити ситуацію. :smile:
В Coop це Prix Garantie

До того ж в Migros часто бувають акції зі знижками до 50 та навіть більше відсотків, причому далеко не тільки на товари, термін вживання яких добігає кінця. До того ж слід мати на увазі що у Швейцарії на продуктах два терміни: остання дата продажу і остання дата споживання.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Про такий "фінт" і я собі вже думав, проте в моєму одиничному випадку мабуть шкірка не вартує вичиники - я ще не маю
того самого аусвайса іноземця, тобто на візи і тд. претендувати не можу.
Фінти фінтами, але більше ніж 0.5 кг свіжого м"яса (ковбаси, риба, птиця до 5 кг чи що) в день на одну особу. На кордоні митники іноді перевіряють. Мене за два роки перевіряли двічі, але все одно ймовірність відмінна від 0.

Вввозити можна товарів не більше ніж на 300 фр. без сплати швейцарського ПДВ. Якщо впіймають - може бути боляче.
pol_serg писав: До речі я говорив зі Swisscare, вони оформляють такі страховки
і все що на сайті написано ніби вірно, мало того я знайшов докторанта-індуса, в якого цю страховку сприйняли (правда до лікаря від з нею звертався лише раз, і то вклалося в франшизу). Вони кажуть що переймають усі витрати відповідно їхніх АҐБ, проте там є пункт, що лікування хвороб, набутих до початку періоду страхування, не оплачується також не оплачується діагностика. Це викликало в мене логічне запитання - а як же встановити чи була ця хвороба в прогресі на момент початку срахування, а то таки чином можливо відкараскатись від любих платежів, на що муні відповіли дуже туманно, типу лікарі добре знають свою справу і в них є свої експерти, які при потребі все з"ясують. Це мені так собі, не зовсім сподобалось. Проте якщо головне - зекономити трохи грошенят наприклад студенту, то може це й добрий вихід. Чекатиму на папір, а там може спробую то оформити - задля свого і колективного досвіду :seeya:
Це стандартне правило всіх страховок. Не переймайтеся
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

Віталік, я вже парканадцять, а скоріше парка-дцять разів перетинала кордон Нім.-Шв. і з усіх цих разів не була перевірена жодного разу. Правда, машина зі швейцарськими номерами. З усіх разів затоварення м"ясом (ковбаси ми не вважали м"ясом) мали набагато більше на 1 особу, ніж мали право, бо, як правило, затоварювалися на гриль-вечоринки. Але ми усе набране м"ясо намагалися викладати на конвеєр не разом, а розподілено поміж іншими продуктами. Потім пакували, відповідно, також - м"ясо на спід (основну частину), зверху - масло, рибу, або щось з холодного розряду. Зверху клали дозволену к-ть м"яса - готову до перевірки. :tak2:
Правда, на кордоні, ми жодного разу не пробували вернути ПДВ - може тому нас не перевіряли? Хоча.... дуже часто по чеках неможливо усі м"ясопродукти вичислити. Особливо, якщо назви в них закодовані. А що ще вони перевіряють - багажник?! :dizzy:

Сергій, воно на 1 особу окремо їхати, звичайно, не виплатиться, але якщо по-дорозі з кимось, то певно, що так. Правда, з тими візами варто не починати - однаково незабаром наступить Шенген. :grin:
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Та сподіваюсь на то, що цей знаменний день колись та й настане. Проте цей анонсований вступ вже разів кілька переносився.
Хоча виглядає все не зовсім чесно, нароз з нім. дозволами на перебування має право перебувати до 3х місяців, якась дивна асиметрія.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення _vital_ »

Svitlana писав:Віталік, я вже парканадцять, а скоріше парка-дцять разів перетинала кордон Нім.-Шв. і з усіх цих разів не була перевірена жодного разу. Правда, машина зі швейцарськими номерами. З усіх разів затоварення м"ясом (ковбаси ми не вважали м"ясом) мали набагато більше на 1 особу, ніж мали право, бо, як правило, затоварювалися на гриль-вечоринки. Але ми усе набране м"ясо намагалися викладати на конвеєр не разом, а розподілено поміж іншими продуктами. Потім пакували, відповідно, також - м"ясо на спід (основну частину), зверху - масло, рибу, або щось з холодного розряду. Зверху клали дозволену к-ть м"яса - готову до перевірки. :tak2:
Правда, на кордоні, ми жодного разу не пробували вернути ПДВ - може тому нас не перевіряли? Хоча.... дуже часто по чеках неможливо усі м"ясопродукти вичислити. Особливо, якщо назви в них закодовані. А що ще вони перевіряють - багажник?! :dizzy:

Сергій, воно на 1 особу окремо їхати, звичайно, не виплатиться, але якщо по-дорозі з кимось, то певно, що так. Правда, з тими візами варто не починати - однаково незабаром наступить Шенген. :grin:
Світлано, я живу на кордоні і майже щонеділі бачу, як перевіряють: і тих, хто пішки, і тих, хто машиною. Вибірково. Дивляться і чеки в тому числі. Так що раз на раз, як кажуть ;) Ймовірність >0
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав:Про такий "фінт" і я собі вже думав, проте в моєму одиничному випадку мабуть шкірка не вартує вичиники - я ще не маю
того самого аусвайса іноземця, тобто на візи і тд. претендувати не можу.
До речі я говорив зі Swisscare, вони оформляють такі страховки
і все що на сайті написано ніби вірно, мало того я знайшов докторанта-індуса, в якого цю страховку сприйняли (правда до лікаря від з нею звертався лише раз, і то вклалося в франшизу). Вони кажуть що переймають усі витрати відповідно їхніх АҐБ, проте там є пункт, що лікування хвороб, набутих до початку періоду страхування, не оплачується також не оплачується діагностика. Це викликало в мене логічне запитання - а як же встановити чи була ця хвороба в прогресі на момент початку срахування, а то таки чином можливо відкараскатись від любих платежів, на що муні відповіли дуже туманно, типу лікарі добре знають свою справу і в них є свої експерти, які при потребі все з"ясують. Це мені так собі, не зовсім сподобалось. Проте якщо головне - зекономити трохи грошенят наприклад студенту, то може це й добрий вихід. Чекатиму на папір, а там може спробую то оформити - задля свого і колективного досвіду :seeya:
Я тут поки читала про страхівки, то пару разів надибала на відгуки про Swisscare. Досить багато студентів і постдоків у них якраз і страхується і негативу, здається, не було. Щодо чи покриють видатки на хворобу, яка до того була, то можеш бути спокійним. У Шв. є базова страхівка, обов"язкова для всіх. Усі страховики повинні гарантувати покриття витрат, співвідносні з цією мінімальною обов"язковою страхівкою і не можуть відмовити нікому. http://www.comparis.ch/krankenkassen/in ... tungen_kgv Ось тут - список послуг, котрі неодмінно мають бути покриті. Кому з німецькою погано - є можливість це все прочитати на англійській (вгорі зліва кнопочка). Зверни увагу, щоб у тебе була страхівка від нещасних випадків, хоча, її повинен надати тобі роботодавець, просто прослідкуй, щоб десь не заникали. Ну і коли щось, то спершу думай чи то часом не нещасний випадок, бо у ця страхівка покриє тобі 100%, тоді як будь-яка інша має мінімальну франшизу +10% (залежно від кантори).
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення slavusia »

Любий Сеогію,
мені також дуже шкода про Ваші негативні враження від Цюріха і ЕТН. Мій чоловік працює там вже декілька років і дуже задоволений (поки що принаймні). А Цюріх таке місто, яке не одразу відкриває свої таємниці. В ньому все трохи замасковано і розкидано... Його спочатку треба вивчити, а лише тоді можливо полюбити.
В Цюріху є багато точок, де як і в Німеччині можна дешево і сердито закупитися. Тут також є Aldi і ще є Отто, де мяса хоча і не купиш, зате макарони по 2 фр за кг, а олія по 5 за літр. Мясо і овочі можна дешево купити в турка (ви ж не будете шовіністом, правда?), а одежу я особисто завжди купую в секондах (круті марки і дешево). Непоганий секонд, де є чоловічий відділ: Rindermarkt 23 (працює всі робочі дні окрім понеділка з 10 до 18.30б ф в суботу з 10 до 16). 1750 на місяць за кімнату як на мене задорого. Знаю готель в центрі де місяць коштує 1000 плюс 2 харчування на день, правда не знаю чи вони ще мають вільні кімнати, але час від часу хтось виїжджає. Можна спробувати самому шукати кімнату по сайту www.immoscout.ch або http://www.marktplatz.ethz.ch/index.cgi (я якраз там передивилася і побачила декілька пропозицій). Можете і в нас пожити за 300 фр в місяць (правда це 40 хв від Цюріха). Не все так погано. :wink:
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення pol_serg »

Привіт, Славо,
Справи потихеньку владнаються, деякий поступ вже є. Мені так ненав"язливо дали зрозуміти, що не вартує тут в лабах все ставити з ніг на голову і боротися зі станом речей який є на даний час. Я сприйняв "правила гри", то ж так і працюватиму без "фанатизму" :smile: , хоча покладав великі плани, що вдасться щось цікаве зробити і написати пару статей, проте мабуть зась... :pardon:
Ну а все решта, житло - контракт підписано на 3 місяці (інакше мені б його не здали), тож я подивляюся на пропозиції типу WG чи маленьких квартир з грудня, проте пропозиція ще мала - просто не час ще, а й то що я вже відвідав - ще "краще" , ніж то що є на цей час :sad2:
Справа в тому, що район Віпкінген є доволі дорогий (хоча й не знаю чому, може близько до центру?) тому й така ціна на житло.
З рештою все також потихеньку розрулюється, враження про ціни тощо не міняються - бо це реальність, але я її вже сприйняв :dontknow: :tak2:
А готель за 1000 Фр - то бува не Businesshome / Rautistr. ?
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення slavusia »

Я би квартиру шукала вже зараз, бо що що а Швейцарці зовсім не спонтанні. Їм на все треба багато часу. Я вже зараз бачила оголошення про здачу квартири чи кімнати, які звільняться після Нового Року.
Статті я би теж писала і працювала з фанатизмом незалежно від атмосфери в Вашому інституті. Можливо це тяжко, але я впевнена що з часом принесе позитивні плоди. Діяти завжди краще ніж змиритися з ситуацією.
Назву готелю не памятаю, але коли наступного разу повз нього проходитиму, то гляну. Це маленький готель між Central und Neuerhof (по маршруту 3 трамвая).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав: тож я подивляюся на пропозиції типу WG
Я таки можу попитати (або спитати і дати е-мейл відразу тобі) у тому Веґе, про яке я раніше говорила. Бо знаю, що там на майбутнє намічається ще одне вільне місце. Правда, не знаю майбутнє якого терміну, але це відбудеться таки, бо про це вже йшла мова. А ти міг би просто закинути туди "вудочку", щоб якщо що, то щоб мали на увазі.
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення slavusia »

Готель називається Hirschhof, на вулиці Seilergraben (здається), зупинка Neumarkt 3тього трамваю.
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення slavusia »

У нас на факультеті свіженьке оголошення про WG. Але вони шукають когось в районі 22-27. Якщо ви ще такий молодий :grin: то можу надати повну інформацію.
silin
Дозвіл L
Повідомлень: 51
З нами з: 26 жовтня 2008, 21:34

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення silin »

У мене два запитання про Цюріх:

1. Чи організовані українці в Цюріху якимось чином? Чи ви маєте якісь регулярні зустрічі, святкування разом? І скільки приблизно українців в місті?

2. Чи має хтось досвід праці постдоком в IBM Zürich? Чи взагалі може щось сказати про цю фірму по інсайдерівськи?

Дякую наперед.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення Svitlana »

silin писав:У мене два запитання про Цюріх:

1. Чи організовані українці в Цюріху якимось чином? Чи ви маєте якісь регулярні зустрічі, святкування разом? І скільки приблизно українців в місті?

2. Чи має хтось досвід праці постдоком в IBM Zürich? Чи взагалі може щось сказати про цю фірму по інсайдерівськи?

Дякую наперед.
1. На перше питання - відповідь у розділі "Найближчі зустрічі". Так, є тут десь зо 2 десятка українців. Мо" й більше, тільки ми ще про це не знаємо. :wink:
Зустрічі проводимо регулярно... і чим далі тим регулярніше і веселіше. :gigle:

2. Я знаю лише одного студента (місцевого), що проходив практику в IBM. Добрі враження у нього лишилися однозначно. :tak2:
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Питання про Цюріх

Повідомлення slavusia »

Знаю двох росіянок і одного німця, які працюють для IBM в Цюріху. Всі дуже задоволені. Одна росіянка проходила спочатку практику а потім залишилася працювати і відмовидася від інших пропозицій, яких мала достатньо. Так що думаю, їй там було і є добре.
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання швейцарських реалій”