Продовження закордонного паспорту.

Все про документи стосово легального перебування у країні
Sweta
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 17 травня 2007, 18:52
Звідки: Eschenbach Luzern

Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Sweta »

Добрий день уiсм учасникам форуму

Можливо вам знайома ситуацiя, в яку я потрапила стосовно продовження мого закордонного паспорта и ви могли б менi в цьому порадити. Справа в тому, що до цього часу я мала швайцарський та український паспорти. В цьому роцi строк дiї мого закордонного паспорту закiнчився. Пару рокiв тому, на зустрiчi працiвникiв укр. посольства з членами укр.- швайцарського товариства у Бернi, нам було повiдомлено, що при бажаннi цiлком можливо тримата обидва паспорти, якщо бути обережним, виїжджати на Украну лише з одним з них. Зараз я вирiшила продовжити закордонний паспорт. На сторiнцi укр. посольства в iнтернетi, у роздiлi: ПОРЯДОК ВИДАЧІ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН, читаю, що серед багатьох документiв, якi менi потрiбнo подати є також:» довідка від місцевих органів влади про те, що у громадянина немає паспорта країни перебування» (тобто швайцарського паспорту). Нижче у роздiлi: Порядок розгляду клопотань про надання статусу закордонного українця в Посольстві України у Швейцарії, зауважується: „Слід зазначити, що громадяни України, які набули громадянство іншої держави без виходу з громадянства України, у правових відносинах з Україною визнаються лише громадянами України і юридично не підпадають під дію Закону "Про правовий статус закордонних українців". Це означає, що менi не варто тут зв´язуватись з продовженням паспорту, а треба зробити це на Українi?

Дуже дякую за пораду.
Свiтлана
Sweta
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Olenka »

Sweta писав: стосовно продовження мого закордонного паспорта и ви могли б менi в цьому порадити. Справа в тому, що до цього часу я мала швайцарський та український паспорти.
Sweta" мабуть має на увазі закордонний паспорт українця???
Якщо так, то краще міняти на Україні.
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Я без поняття у вашому випадку.
Але порадила б таки звернутися до посольства. Там не будуть вас здавати і силоміць забирати паспорта. По-перше, там сидять люди, а не людиська (нам дійсно пощастило тут у Швейцарії), а по-друге, просто так паспорт втратити неможливо. За відмову від громадянства беруть немалі гроші і це передбачає певну купу роботи як для вас, так і для них. Отож у цьому ніхто не зацікавлений. Втратити громадянство згідно ЗУ можна, але фактично ця процедура або не розроблена на належному рівні, або з якоїсь іншої причини вона є дуже непопулярною серед наших посольств за кордоном.
Отож, моя порада - телефонувати до посольства (за будь-яким номером на сайті, а не лише номером з питань роботи з громадянами).
Viktoriya
Турист
Повідомлень: 8
З нами з: 16 грудня 2007, 18:56
Звідки: Kiev

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Viktoriya »

Здравствуйте!

Мой пасспорт истекает в январе 2009, на Украину ехсть не "можеться", скажите пожалуйста, можно ли продлить зарубежный пасспорт в нашем посольстве без регистрации?
Для регистрации там нужно много документов, это совсем не реально сделать... :(

Большое спасибо за любую инфо!

Виктория
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Svitlana »

Viktoriya писав:Здравствуйте!

Мой пасспорт истекает в январе 2009, на Украину ехсть не "можеться", скажите пожалуйста, можно ли продлить зарубежный пасспорт в нашем посольстве без регистрации?
Для регистрации там нужно много документов, это совсем не реально сделать... :(

Большое спасибо за любую инфо!

Виктория
НІііііііііііііі :cry2: Це така болюча тема для всіх.... Не можна. Це те саме, що продовжувати паспорт у паспортному столі сусіднього міста. Вас все одно відішлють за місцем прописки (реєстрації) або змусять прописатися у них. Алееееееее.... :brovy: Можна звернутися в консульство і попросити поставити вам штампик у паспорт, що подовжить його дію. Ідея його така, що з недійсним паспортом ви просто не доїдете до України, щоб його поновити. Отож вам ставлять такий штамп "Подовжено до ..(дата)..." Я точно не знаю як він виглядає, але бачила таке робили ще місяці 2-3 тому назад. Штамп стандартно ставили на 1 рік.
Удачі вам в будь-якому випадку. Розкажіть потім що у вас з цим вийшло, може, ще комусь стане у нагоді. :bow:
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Valentyna »

Для подовження паспорта ніякої реєстрації консульство не вимагало (у всякому випадку у нас). А от стояти на консульському обліку потрібно.
Десь тут вже писалось про консульський облік, це процедура проста і не займає багато часу. (Як вона виглядає у випадку ПМЖ у Швейцарії я не знаю, але при тимчасовому перебуванні все проходить просто і без проблем.)
Мій чоловік весною подовжував термін дії старого паспорта. Процедура виглядала досить просто: при нас від руки у паспорті у графі "Подовжено до" вписали нову дату та поставили штамп. Подовжили ще на рік.
З цим паспортом пару раз подорожували, інколи на кордонах потрібно було ткнути пальцем у нову дату, бо прикордонники часто недобачають, що паспорт подовжено.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Svitlana »

Valentyna писав:Для подовження паспорта ніякої реєстрації консульство не вимагало (у всякому випадку у нас). А от стояти на консульському обліку потрібно.
Десь тут вже писалось про консульський облік, це процедура проста і не займає багато часу. (Як вона виглядає у випадку ПМЖ у Швейцарії я не знаю, але при тимчасовому перебуванні все проходить просто і без проблем.)
Мій чоловік весною подовжував термін дії старого паспорта. Процедура виглядала досить просто: при нас від руки у паспорті у графі "Подовжено до" вписали нову дату та поставили штамп. Подовжили ще на рік.
З цим паспортом пару раз подорожували, інколи на кордонах потрібно було ткнути пальцем у нову дату, бо прикордонники часто недобачають, що паспорт подовжено.

Реєстрація - це і є консульський облік. Фактично те саме, що прописка - тимчасова чи постійна. Тимчасово досить легко це робиться, але для цього повинен бути контракт (на роботу, навчання, лікування тощо). А якщо його нема, тобто одруження.... то тоді просять зробити постійний облік, ну а це купа паперів.

А без реєстрації роблять якраз оту від руки приписану дату, хоча це рятує аж на рік часу (а не на 10, як новий паспорт). Ну але і то добре, правда? Дякую, Валю, що розказала, як на цей паспорт дивляться на практиці прикондонники. Значить справді нічого страшного. :good:
Viktoriya
Турист
Повідомлень: 8
З нами з: 16 грудня 2007, 18:56
Звідки: Kiev

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Viktoriya »

Спасибо большое! Постараюсь съездить в Берн, когда найду вреся, может и мне повезет! :smile:

Ой, а скажите пожалуйста, если мой пасспорт истекает в январе, можно ли мне его ехать продлевать в октябре?

Хочеться поехать в отпуск ав Ноябре, а многие страны не хотят пускать граждан, пасспорт которых истекает ранее чем через 6 месяцев... :enough:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Svitlana »

Viktoriya писав:Спасибо большое! Постараюсь съездить в Берн, когда найду вреся, может и мне повезет! :smile:

Ой, а скажите пожалуйста, если мой пасспорт истекает в январе, можно ли мне его ехать продлевать в октябре?

Хочеться поехать в отпуск ав Ноябре, а многие страны не хотят пускать граждан, пасспорт которых истекает ранее чем через 6 месяцев... :enough:
Думаю, що можна. Просто поставлять дату від січня і до наступного січня. Там зараз нова тітонька і я чула, що дуже приємна і привітна. Так що налаштуйтеся на щось приємне і якщо що, то не сперечайтеся, погоджуйтеся на все (дайте людині пару випустити :dreamer: ), а після всього ще раз смиренно попросіть піти вам на зустріч....
Ну це так - короткий відступ до практичної психології спілкування з бюрократами... :brovy:

Вікторіє, триматиму за вас кулаки. Розкажете після того, як все пройшло і яке враження справила на вас новий консул. Може комусь ще пригодиться... а може і психологію перепишемо :gigle:
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Valentyna »

Доречі з постановкою на консульский облік.
Зі мной був просто анекдот. Чоловіка без проблем брали на облік, бо підстава перебування у Швейцарії - робота в Лозанському політесі (контракт був на руках), а мене - ні, бо я і не працювала, і не навчалась, і не перебувала на лікуванні.
Діло було, як раз перед черговими виборами і без консульського обліку голосувати було заборонено, а нам в край як заманулося голосувати.
Тому проблему треба було якось вирішувати. Рішення знайшло саме посольство.
Розпитавши мене чим і як я займаюсь у Швейцарії було прийнято рішення вважати мене працюючою особою, так як я на той час працювала волонтером в одній освітянській Лозанській асоціації. Тому написавши пояснення, щодо виду занятості, та заяву мене взяли на консульський облік. (Ясне діло ніякого контракту, відомості про зарплату чи ще чогось, що могло свідчити про мою трудову діяльність у мене не було і бути не могло; волонтерство є волонтерство).
Можливо ще комусь стане у пригоді мій досвід постановки на консульський облік.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Svitlana »

Я також свого часу стала на тимчасовий консульський облік під вибори без ніяких пояснень і додаткових документів. Правда, то було під знамениті вибори 2004. :wink: Мораль тут може бути одна - ВСІ НА ВИБОРИ!!! :lol3:
Viktoriya
Турист
Повідомлень: 8
З нами з: 16 грудня 2007, 18:56
Звідки: Kiev

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Viktoriya »

скажите пожалуйста, а нужно ли для этого получения этого щтампа везьт какие-то спец документы? Ну, фотонрафию, там, свидетельство о браке... :enough:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Svitlana »

Наскільки я бачила, то, ніби, нічого крім паспорта (і дозвола на проживання) не треба. Але я завжди беру все в консульство - ніколи не знаєш.
Аватар користувача
dima_ternopil
Дозвіл С
Повідомлень: 363
З нами з: 01 грудня 2007, 16:35
Звідки: Basel - Тернопіль

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення dima_ternopil »

Svitlana писав:Наскільки я бачила, то, ніби, нічого крім паспорта (і дозвола на проживання) не треба. Але я завжди беру все в консульство - ніколи не знаєш.
Питання дуже актуальне, оскільки я б теж хотів мати можливість проголосувати...
Буду в Берні - обов'язково зайду та запитаю.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Продовження закордонного паспорту.

Повідомлення Svitlana »

Діма, в консульство можна ще і подзвонити. Але за останньою інформацією - дзвонити краще не у прийомні години, як вказано на сайті. Причина та, що коли консул приймає людей, то не може відповідати на телефонні дзвінки (логічно). Було би, звичайно, добре, щоб вони чітко години телефонних консультацій вказали і години прийому особисто. Відповідно, в обіцяний час таки надавали ці полуги, а не вмикали автовідповідач чи просто знімали трубку.
До речі, якщо у когось є якісь скарги щодо роботи консульства, то найдієвішими вони б стали тоді, коли б ви їх у письмовій формі вислали на факс консульства. Лише назбиравши купку одинакових скарг ("неможливо додзвонитися" напр.), генконсул чи посол (чи їхній в.о.) зможе подавати заявку в МЗС щодо найму додаткових співробітників. А так виходить, що все гаразд і що нічого не потрібно міняти. Розумієте?
Тут певно було би доречно просити тих українців у Швейцарії, котрі мають доступ до факсів, відсилати раз в певний період стандартний лист. Якщо хтось має бажання це зробити, але не має бажання складати листи - звертайтеся, я складу.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”