Медицина

Медичне страхування і все, що стосується системи охорони здоровʼя.
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Медицина

Повідомлення nataliya »

Для того щоб звернутися до лікаря, потрібна медична страховка? Чи потрібно мати страховку чоловіка? Я поки що живу на Україні, але є багато питань, тому було б цікаво отримати відповідь.
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Re: Медицина

Повідомлення Stephan »

nataliya писав:Для того щоб звернутися до лікаря, потрібна медична страховка? Чи потрібно мати страховку чоловіка? Я поки що живу на Україні, але є багато питань, тому було б цікаво отримати відповідь.
Медичне страхування -обовязкове.
Без цього до лікаря не попадете.
Якось буде!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Страхівка чоловіка не підійде. Вам потрібно на своє ім"я мати. Але чоловік може взяти "сімейний" поліс. Ну або окремо для вас. При чому це він може зробити і зараз, і зробити початок дії на дату, коли ви прибудете.
Більше того страхівка є обов"язковою. І якщо за 3 (?) місяці перебування у країні ви не застрахуєтеся - можливі санкції.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Повідомлення сянка »

Які такі можливі санкції? Поки ви до лікаря не попадете, то ніхто і знати не буде, що немає страховки. В мене подруга рік жила без страхового полісу і нічого, ніхто ніяк не вичислив, поки не пішла до лікаря.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

After having declared your arrival, you will have three months to conclude mandatory basic health insurance. Within this time period, you will be covered from the date of your move to the country until you find an insurer. Premiums for this time must be paid retrospectively. If you miss the deadline, coverage will not start until after conclusion. Administration surcharges will also be imposed for late registration.
http://www.comparis.ch/krankenkassen/in ... o_Zuzueger

Після того, як ви заявили про своє прибуття, у вас є 3 місяці, щоб укласти обов"язкове базове страхування здоров"я. У цьому часовому проміжку вона покриватиме витрати з часу в"їзду до країни і до того часу, поки ви не знайдете собі власного страхівника. Відповідно, ви оплачуватимете премії за цей період. Якщо ви пропустите цей термін, то покриття страхового випадку не наступить до винесення рішення. Адміністративні стягнення також можуть бути накладені за пізнє страхування.

What happens if I don't bother getting health insurance?

If the government discover this then they will assign a health plan to you and will not necessarily consider relative costs so you may end up with a very expensive plan. It will be back-dated to when you entered the country.

Що буде, якщо я не укладу страхування здоров"я?

Якщо органи влади виявлять це, вони можуть призначити вам план страхування, що не враховуватиме рівень коштів і ви можете отримати найдорожче страхування. Воно починатиметься з часу, коли ви в"їхали до країни.

Ну і крім того, не знаю як в кого, а в мене в гемайнді просили показати страхівку ще до того, як видали дозвіл на проживання. Що створювало таке собі замкнуте коло, бо страхівник не хотів страхувати без дозволу на проживання. Врешті-решт гемайнде мене лише зареєструвала і видала довідку, я зробила страхівку, мені видали дозвіл на проживання.
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Повідомлення nataliya »

Дякую за відповіді. З медичним стахуванням все зрозуміло.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Svitlana писав:Ну і крім того, не знаю як в кого, а в мене в гемайнді просили показати страхівку ще до того, як видали дозвіл на проживання. Що створювало таке собі замкнуте коло, бо страхівник не хотів страхувати без дозволу на проживання. Врешті-решт гемайнде мене лише зареєструвала і видала довідку, я зробила страхівку, мені видали дозвіл на проживання.
В мене не просили нічого показувати, і дозвіл на проживання видали менш ніж за два тижні після мого приїзду. А страхуватися я пішов лише через два місяці. І в страховій компанії ніхто не вимагав сплачувати за ті 2 місяці від дати приїзду.

Кантон Базель-штадт, гемайнде Базель.

Тут в Швейцарії все дуже залежить від конкретного місця і конкретних людей.
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медицина

Повідомлення Ija »

В Швейцарії базове страхування є овязком кожного поживаючого . Якщо ви не не застраховані, то порушуєте закони країни. Як швейц. люблять порушників закону, то вже загально відомо.

Крім базового є ще додаткове страхування. Це вже ви можете вибирати на свій смак і розсуд. Або не вибирати.
раджу вибрати якщо щось трапиться, зможете викликати швидку. Базова страховка витрати на швидку не покриває.

Додаткова стахівка не обовязкова.

Ще одна стахівка обовязкова. Юридична. Щось таке входить туди як: ваш вазонок з вашого підвіконня впаде комусь на голову, тоді відшкодування платить ця страхівка. (ненавмисна шкода)

Цікавий факт: в маленькій швейцаріі існує понад 90 різних страховок здоров"я.
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медицина

Повідомлення Svitlana »

Ти щось трошки наплутала, Іє. Юридична страхівка зовсім не обов"язкова, хоча помічна. Вона страхує витрати на юристів-адвокатів у спірних випадках (коли доводиться судитися чи отримувати юридичну консультацію).
А ось те, що ти написала, то називається приблизно так по нашому "Страхування особистої відповідальності за шкоду третій особі" чи щось таке. Ото вона дійсно обов"язкова.
А 90 видів страхівок - супер! :good: Не знала. Хоча цікаво за якими критеріями підраховано - за видами витрат чи видами пакетів?

Я, до речі, щось не думаю, що базова страхівка не покриває швидку. Як на мене - якраз її то і покриває. То ж випадок загрози життю (потенційно лише тоді швидку викликають), а така допомога надається ще до того як питають чи у людини взагалі є страхівка. Знаю точно, бо питала, коли українським гостям шукала страхівку, щоб оплачувала медвитрати напряму, а не так, щоб платити готівку, а потім пробувати вибити гроші з укр. страховика. Сказали, що спочатку людей рятують, а потім вже займаються адміністративними питаннями. Треба буде детальніше пошукати про це :think: Хоча можу погодитися, що не покриваються витрати, коли викликалася швидка у неекстренних випадках (ну, типу, можна було і таксі взяти).
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медицина

Повідомлення Ija »

Про таксі: :oops: як ти думаєш , таксист теж зобовязаний першу допомогу надавати, поки патіента в Нотфалль везтиме?

Про рахунок за швидку від сусідки чула, яка після операції такий подарунок отримала. Як бабуся з переломом до таксі дибати мала, не уявляю.( кістки старечі крихкі)

Про 90 Страховок я на минулому тижні екзамен здавала, називається "Організація системи здоров"я в Швейцарії."


В те як рятують без страховки - мало вірю. Швейцарці гроші вміють рахувати. Якщо не заплатить страховка , дведеться платити кантону або Бунду. Рехнунгсбюро знайде , з кого гроші здерти.

Того й базова страховка обовязкова. Держава не бажає платити за лікування. :notgood:

Щодо страховки, про відшкодування ненавмисної шкоди третій персоні, це правда , вона обовязкова. З нас її вимагали в Айнвоннерамт, як і страховий поліс базової страховки.
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медицина

Повідомлення Svitlana »

Я про таксі мала на увазі, що його можна брати, коли до лікарні може і треба, але то не є смертельний випадок. Ну, скажімо, рука зламана. Ось в такому випадку повірю, що страхівка не буде оплачувати швидку. Але коли після аварії людина без свідомості, то ніхто не буде питати, хто платитиме за надання допомоги, а рятуватимуть в першу чергу. До речі, наших обморожених біженців-нелегалів же також рятували і оперували, хоча там лампочка мигтіла, що з них грошей не здерти. Оце я і мала на увазі, що не все так катастрофічно. А то хтось ще начитається і дуба дасть, бо буде шкода грошей за можливий рахунок на швидку. Також маю приклад, коли чоловік навідріз відмовився від швидкої на вихідні. Добре, що наша жінка знайшла якогось нашого ж лікаря, котрий приїхав і надав допомогу. Як виявилося була якась страшна алергічна реакція на ліки і до понеділка той чоловік міг би і не дожити, а ще крім того, що дожити - дійти до свого домашнього лікаря.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медицина

Повідомлення Svitlana »

Для тих, хто з якихось причин відрізаний від можливості медичного страхування і, відповідно, медичної допомоги (нелегали), існує можливість безкоштовної медичної допомоги в Берні (The Swiss Red Cross (SRC) i Mebif для жінок) , Цюриху (Meditrina) та Фрібурзі (Frisanté). Ось тут трошки про них і посилання на їхні ресурси http://www.humanrights.ch/home/front_co ... 313&lang=3 і http://msf.ch/Suisse.88..html?&L=1#zurich_tessin

Mebif (Medical information centre for illegal female migrants). Schwarztorstrasse 124, 3007 Bern, T +41 79 666 95 72, http://www.mebif.ch

Fri-Santé
12, rue François-Guillimann
1700 Fribourg
Tél.: 026/341 03 30

Meditrina в Цюриху та його години роботи.
Зображення

У темі "Довідкова по розділу" ви знайдете контактну інформацію про центри допомоги нелегалам та загальну інформацію і корисні поради нелегалам про їх права та обов"язки.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медицина

Повідомлення Svitlana »

Як визначити, чи потрібен вам рецепт на певні ліки (чи черговий візит до лікаря вам оплачувати не обов"язково :wink: ):
На кожній упаковці ліків стоїть значок Swissmedic і в колі велика літера, що означає наступне:
* A: Рецепт лікаря потрібен при кожній купівлі цього препарата
* B: Рецепт потрібен, але може бути виписаний на декілька купівель
* C: Препарат для вільного продажу, консультація лікаря обов"язкова, можна купити в аптеках
* D: Препарат для вільного продажу, консультація лікаря обов"язкова, можна купити в аптеках і дрогістах (типу "da")
* E: Препарат для вільного продажу, консультація лікаря не потрібна, може продаватися будь-де
Якщо ж цієї позначки з літерою немає - то або то не ліки, або нелегальні. Певно так... :think:
Відповісти

Повернутись до “Медицина і страхування”