Сад, город

Кулінарія, магазини, корисні поради, хата і її внутр'єр
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Сад, город

Повідомлення natalotschka »

Отже весна на порозі, треба займатися посівом розсади. Знаю, що багато людей мешкає в квартирах, але то не стоїть на заваді. На балконі пречудово можна виростити пресмачненькі огірочки чи помідори.
Я вже посіяла полуниці. Дивно, що тут продається їхнє насіння, в Україні я цього не спостерігала. Але як правило з насіння рослини починають родити тільки наступного року. Ну побачим, що воно вийде.
А скільки ж тут квітів - в мене очі розбігаються! :schockiert: Не знаєш, які купити. Такого розмаїття я в житті не бачила!
А хтось вже щось посадив?
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

У нас квартира. Власний будинок - моя мрія.
:cry:
Я посадила на підвіконні помідори Cherry. Хто не знає, вони маленькі і дуже солодкі. Вже зійшло 3 штуки. Потепліє, буду розсажувати і переносити на балкон. А ще я накупила багато сімян, великий пакет, і відіслала мамі в Україну. Літом поїдем їсти, що виросте :D .
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

tanyushka писав: :cry:
Я посадила на підвіконні помідори Cherry. Хто не знає, вони маленькі і дуже солодкі. Вже зійшло 3 штуки. Потепліє, буду розсажувати і переносити на балкон.
Ой, Танюша! Я теж того року припустилася такої помилки, послухала чоловіка і купила ті "Черрі". Він думав, що як самі плоди маленькі, то й рослина маленька. А все виявилося навпаки. Вони виростають під два метри висотою (може й більше, але я їх пообломувала). Плоди такі маленькі, як виноград, а шкурка в них дуже тверда. В мене було десь штук 10 рослин (може й більше), а урожаю малюсінька мисочка. До речі я теж все вирощувала на балконі (ще огірки були).
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

2 метри?Ого!

Подивлюсь, що воно виросте з тих черрі. Посадити їх мене підбила одна німка тут. Я минулим літом проходила практику тут на одній фірмі, то вона мене пригощала цими черрі, що сама виростила на балконі. Вони були маленькі і солодкі. Ми їх так самих не їмо, а добавляємо в зелений салат пару штук.

Наталочко, а які огірки ти вирощувала на балконі? Вони були великі чи малі? І чи багато місця займає сама рослина?
Востаннє редагувалось 26 лютого 2007, 15:54 користувачем tanyushka, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Огірки були маленькі "Корнішони", але добрі. Та краще садити щось побільше. А рослина як правило не маленька, вона ж в"ється, її треба підв"язувати. Правда вже в кінці вони захворіли, якийсь грибок. Тут взагалі дуже багато хвороб і шкідників. Саме небезпечне - це павутинний кліщ. Такі малюсінькі кліщики випивають з рослини сік, не вспієш щось вдіяти, а рослина вже померла. Він дуже полюбляє сухе повітря, тому я свої вазони кожного дня оббризкую.
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Я колись в Німеччині теж пробувала помідори вирощені на балконі.
Назви не знаю, але на смак дуже смачні.
Зараз у мене на кухні "Кресо"(Сresson по француз.)
У пластикову коробку(з під Терамісу) положить слой вати, води трохи і зверху оце насіння. Виростає за 2 -3 дні. Води не забувайте підливать.
На смак як петрушка( сьогодні добавила в суп, салат) А раніше до начинки чебуреків.
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Спасибі за відповідь, Наталочка!

А скільки огірків у тебе було? Вони повинні добре родити? Думаю, багато сіяти не буду. У нас тут один знайомий насадив гурків в саду, і вони так вродили, великі і багато, що він не знав, що з їми робити. То кожен десь їв суп-пюре з огірків, салати і все можливе з огірків.
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

tanyushka писав:Спасибі за відповідь, Наталочка!

А скільки огірків у тебе було? Вони повинні добре родити? Думаю, багато сіяти не буду. У нас тут один знайомий насадив гурків в саду, і вони так вродили, великі і багато, що він не знав, що з їми робити. То кожен десь їв суп-пюре з огірків, салати і все можливе з огірків.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

еwa :winkgrin2:
Мені теж було смішно з цього знайомого-німця про огірки. Він не додумався, роздати ці огірки сусідам, родичам або друзям просто так. Топтав сам кожен день. І кожен день літом у нього тільки і розмови були, що сьогодні приготувати з огірків? :roll:
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

tanyushka писав:еwa :winkgrin2:
Мені теж було смішно з цього знайомого-німця про огірки. Він не додумався, роздати ці огірки сусідам, родичам або друзям просто так. Топтав сам кожен день. І кожен день літом у нього тільки і розмови були, що сьогодні приготувати з огірків? :roll:
Я насіння огірків від мами привезла сюди. Мій чол. каже може дачу взять? :cry: Я кажу нііііііі
А це вже лопатку і грабельки так маленькі собі прикупала :lol: :lol:
У його знайомого є дача, то може там посію огірочки????
:wink:
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Анекдот з швейц.
Сусід сусіда по дачі питає:
Слухай, в тебе такі чевоні томати, а в мене зелені,
що ти робиш?
Той йому- а я як повний місяць посилаю свою жінку до грядки, вона скидає з себе всю одежу і кричить: "Я-Г-УУУУУУУУ...."
На другий день:
- Ну що, вдався єксперимент?
- Та ні томати ні..... А от огірки......величезні ...!!!!
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

ewa :lachtot:
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Із за цієї теми, мене сьогодні як прорвало....
Цілий день на клумбі копала.....
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

ewa, і що ти там насадила на клумбі?
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

tanyushka писав:Спасибі за відповідь, Наталочка!

А скільки огірків у тебе було? Вони повинні добре родити? Думаю, багато сіяти не буду. У нас тут один знайомий насадив гурків в саду, і вони так вродили, великі і багато, що він не знав, що з їми робити. То кожен десь їв суп-пюре з огірків, салати і все можливе з огірків.
Огірків було не дуже багато, та й малюпусінькі вони були. Якби були нормальні, то поїсти вистачило б. Ну скільки можна на балконі посіяти, до 10 штук. Ще ж залежить який у тебе величиною балкон, і що ти ще хочеш сіяти.
А в мене проблема, накупила квітів, тепер думаю, куди це їх садити. Ще ж теж хочу огірків кинути, трохи помідорів, зелені якоїсь.
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

tanyushka писав:ewa, і що ти там насадила на клумбі?
Чорнобривці, астри ну і якісь весняні чол колись з Франції привіз.
Земля тут тверда з камінцями. Ох важко :cry:
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

tanyushka писав:еwa :winkgrin2:
Мені теж було смішно з цього знайомого-німця про огірки. Він не додумався, роздати ці огірки сусідам, родичам або друзям просто так. Топтав сам кожен день. І кожен день літом у нього тільки і розмови були, що сьогодні приготувати з огірків? :roll:
:lachtot: А жадность фраера не любит! Він не спротивив собі тих огірків до кінця життя?
Міг би і продавати, якщо за дякую не захотів розпрощатися. Але ж щодня огірки їсти - це ж здуріти можна. Не картопля ж. :-)
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Проліски і лісову суницю в лісі викопала.
На моїй клумбі посадила.
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

ewa писав:Проліски і лісову суницю в лісі викопала.
На моїй клумбі посадила.
Як ти могла! Тут же не Україна, тут же Naturschutz! Ех ти, думаєш про себе, а природу хто буде оберігати?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Та таке скажеш!! Тих підсніжників - як гною. І попри дорогах ростуть і де тільки можна. Забудь про Червону Книгу. А лебедів тут на озерах бачили влітку? Ото також не думаю, що вони їх охороняють особливо. Не знаю, звичайно, але думаю, що просто немає тут особливої загрози їх винищення
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Svitlana писав:Та таке скажеш!! Тих підсніжників - як гною. І попри дорогах ростуть і де тільки можна. Забудь про Червону Книгу. А лебедів тут на озерах бачили влітку? Ото також не думаю, що вони їх охороняють особливо. Не знаю, звичайно, але думаю, що просто немає тут особливої загрози їх винищення
Та пошуткувала я... А "впрочем" - тут і правда люди не будуть викопувати в лісі, до них це в голову просто не прийде,як їм треба, то вони куплять, тому і ростуть тут наші червонокнижні рослини скрізь.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

До речі, йшла я ранньою весною на День народження до подруги в Голландії. У мене на той час розцвіли величенькі і пишненькі підсніжники під хатою. Більше я ще ніде не бачила. Вирішила я її порадувати ними. Вискубала напевно всі, що мала.
І що ж? Вона зраділа неймовірно - ой! підсніжнички! ой які гарненькі!
А чоловік її подивився - каже: ти що попри канал їх назбирала? Це ж бур"ян!

Н-даааа... цінності, певно, в них не ті... Зате звідкись у мене насіння квітів взялося. Я їх і посіяла. Виріс - бур"ян! Сині такі квіточки польові. Голландці хвалили не могли нахвалитися - які чудові квіти! А я їх не повисмикувала лише через те, щоб дірка посеред зеленого не залишилася.
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

natalotschka писав:
ewa писав:Проліски і лісову суницю в лісі викопала.
На моїй клумбі посадила.
Як ти могла! Тут же не Україна, тут же Naturschutz! Ех ти, думаєш про себе, а природу хто буде оберігати?
Натуршютц тут з табличкою підписаний, а підсніжників багато хто на клумбах висаджує. Не думаю, що спеціально купують.
Ще примули бабуся сусідка дозволил викопать, примула зараз цвіте, так гарно.
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

А я накупила квітів - рози, лілії, гладіолуси - і не знаю, коли їх садити. А раптом ще морози будуть? Але останніми днями погода так і шепче. Мабуть на тому тижні таки вже висаджу!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Наталко, ти краще подивися на упаковку - що там написано. Там такі малюночки навіть мають бути - лопатка і місяці або температура. Крім того - на яку глибину їх закопувати потрібно, на яку висоту виростають і в які місяці квіти очікувати.
Бо з досвіду знаю, що навіть різні сорти гладіолусів у різні місяці потрібно висаджувати. Ти прочитай добре.
Я повний аматор у садівництві, але садила за тими малюночками і сходило і цвіло все також - як написано було. Ти, до речі, не викидай ті картонки з цибулин - можуть ще пригодитися (як не зійдуть, або як потім викопувати будеш і сортувати цибулини, щоб не переплутати).
Відповісти

Повернутись до “Господарка”