Knigge "Про подружнє життя"

Сімейні стосунки, дружба, швейцарці зі своїми тарганами, емігрантська доля. Драми і комедії.
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Knigge "Про подружнє життя"

Повідомлення slavusia »

http://www.zeno.org/Literatur/M/Knigge, ... 3.+Kapitel

Для тих, хто читає німецькою, цікава стаття про вибір партнера та стосунки в сім"ї. Якби я прочитала це раніше, могла би обійти багато підводних камнів, на які натрапляють чайники у сімейних стосунках.

Діліться враженнями.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Knigge "Про подружнє життя"

Повідомлення Svitlana »

Основним засобом людського спілкування є слово. А слово... Злостиве, воно разить душу, отже поволі руйнує і тіло. А добросердне - будить доброту, благородство та інші чесноти людини, підносить її самооцінку, тож допомагає жити здоровим і творити.
Зло притягує зло, а добродія - добродію. Образливе слово скалічить день і вашої половинки, і вам. Уявіть собі, що ваше різке висловлювання чи невдоволення зумовлять стан стресу в дружини (а стрес, ви знаєте, - потужний модулятор усіх негативних процесів в організмі). Вона накричить на дитину... Та й чи піде вам на користь сніданок, який ви наспіх ковтатимете, бачачи розхвильовану дружину і пригнічену дитину?..
Тому дуже важливо виховувати в собі культуру спілкування, особливо подружнього. Пропонуємо порівняти наведені нижче фрази і вибрати до свого лексикону такі, що принесуть згоду і любов, щастя та здоров'я у вашу оселю.

Чого залежалася? Уставай... Галочко! Доброго ранку. Хай Бог благословить твій і мій день!...
Ти такий само, як твій батько, нічого робити не вмієш... Молодець, Андрійку! Я ніколи не зробила б це так добре, як ти...
Ти така нечупара... Ти найвродливіша на світі. Я тебе люблю!
Усі люди уміють жити, а ти... Порадь мені, Дмитрику, ти так гарно розумієшся на...
Невже тобі незрозуміло, що... З тобою мені так легко ти мене завжди розумієш...
Ти став таким нудним, байдужим... Я так тобі вдячна за те...
З тобою ніколи вчасно не виберешся в гості... Кохана, чим тобі допомогти, щоб ми не спізнилися в гості?..
Знову на кухні бардак... Петрику, допоможімо нашій мамі прибрати на кухні...
Тільки й знаєш, що дивитися телевізор... Любий, ти зморився? Відпочинь трішки...

Не забувайте, що важливий не лише зміст слів, а й тон, яким вони сказані, а рана від меча легше гоїться, ніж від слова (це сказав ще у ХVІІ ст. іспанський драматург де ла Барка). Бережіть жінок і чоловіків також!

ПРАВИЛА ЩАСЛИВОГО ПОДРУЖЖЯ

Дейл Карнегі, відомий знавець психології людини, визначив 5 правил щасливого шлюбу.
1. Ніколи не бурчіть одне на одного.
2. Любіть і дайте жити іншим.
3. Не намагайтеся переробити партнера. Успіх у шлюбі залежить не від того, щоб знайти людину, яка вам підходить, а від вашої здатності стати людиною, яка підходить партнеру.
4. Прочитайте розумні книжки про статевий фактор у сімейному житті. Будь-які труднощі можуть бути подолані, якщо між подружжям нормальні статеві стосунки.
5. Не зневажайте дрібні прояви уваги. З давніх-давен люди вважали квіти мовою кохання.
Відповісти

Повернутись до “За життя”