Подоляночка - хто це?

Гумор та теревені про все, що не лізе в інше місце
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

http://forum.domivka.net/showthread.php?t=7631

допоможіть людині, я спробувала

він десь звідси
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Я і сама задумалася - хто ж така подоляночка? Хоча знаю її з самого свого раннього дитинства, ніколи навіть на думку не спадало хто вона і що вона. Подоляночка вона і є Подоляночка.

Десь тут була подоляночка, десь тут була молодесенька (?),
Тут вона сіла, тут вона впала, до землі припала, бо ла-ла (сили?) не мала...
Ой устань-устань подоляночко, ой устань-устань молодесенька.... не пам"ятаю... візьмися у боки, та й.... у скоки :shock: ???

Чомусь мені так здається, що то якась істота типу русалки. Але з "долу", "долини"? Ну як Повітруля чи там Мавка... Але це мої власні думки на основі деяких базових знань фольклору та мовотворення.

На тому форумі була ще така думка, що це дівчина з Поділля. Ну, досить очевидно і логічно з точки зору сучасної укр. мови. Але чомусь мене беруть сумніви, що це так.
Аватар користувача
Путін
Дозвіл B
Повідомлень: 163
З нами з: 22 березня 2007, 21:56
Звідки: з Кацапурії

Повідомлення Путін »

а може бути, що це дівчина з Подолу, що в Києві
Я маю ворогів багато,
газожлоб я тут завзятий.
Не баньте мене, не вбивайте,
від тещі мене заховайте!
Аватар користувача
Oceanic
Дозвіл B
Повідомлень: 222
З нами з: 30 березня 2007, 21:39
Звідки: ZH

Повідомлення Oceanic »

Мабуть, Подоляночка - це дівчинка, котра була у Львові і три дні не милася, бо там проблеми з водопостачанням... :roll:

:wink:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Oceanic писав:Мабуть, Подоляночка - це дівчинка, котра була у Львові і три дні не милася, бо там проблеми з водопостачанням... :roll:

:wink:
:lachtot: :rate10: В яблучко просто!
Аватар користувача
lutmilla

Re: Подоляночка - хто це?

Повідомлення lutmilla »

Я думаю, что єто какая-то нимфа. Если она с Подолу, то что ей делать на Дунае? Она с юга Одесской области!
Аватар користувача
Думка

Re: Подоляночка - хто це?

Повідомлення Думка »

Подоляночка- так мабуть в давнину звали дівчину, це стародавнє ім'я, вона сильно кохала хлопця, але на свято Івана Купала - він її покинув і з відчаю вона втопилася, але не чтала русалкою, а ствла духом і на Івана Купала ходить поміж людей в пошуках коханого.
А слова : біжи до Дунаю, бери молоденьку, бери ту що скраю - це слова пісні, але так мабуть люди її проганяли, щоб вона їх не чіпала, а знайшла когось іншого, а в грі-пісні - дівчина передає іншій свій вінок. Можливо наступна утоплениця стає Подоляночкою, а може та хоча б знайшовши подружку - забирає її назавжди, аби не бути самотною.
Тільки з легенд та переказів - залишилася лише пісня. А бідному духові ніхто так і не може допомогти.
Аватар користувача
Svita
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 22 грудня 2019, 18:10

Re: Подоляночка - хто це?

Повідомлення Svita »

Цілком імовірно, що подоляночка - це дівчина з Поділля. Є такий регіон в Україні. "Поділля (Подільська земля) — історико-географічна область України, що займає басейн межиріччя Південного Бугу і лівих приток Дністра, охоплює територію сучасних Вінницької, Хмельницької, Тернопільської і невеликі частини Черкаської, Кіровоградської та Одеської областей." Докладніше можна глянути тут: https://sites.google.com/site/aimoaukra ... i-perekazi.
Аватар користувача
Katia09997

Re: Подоляночка - хто це?

Повідомлення Katia09997 »

На Поділлі жили подоляни, а подоляночка це дівчина з Поділля :tak2:
Відповісти

Повернутись до “Лавочка”