Досвід спілкування з агенціями по найму персоналу

Оголошення про роботу в розділі "Оголошення". Тут лише загальні запитання про можливості і документи
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Досвід спілкування з агенціями по найму персоналу

Повідомлення Svitlana »

tanyushka писав:Оже ви історії розказуєте. То й мені треба на таке налаштовуватися, як ми в Швайц переїдемо? Мені зразу тут клеять в паспорт. А взагалі, мені вчора одна фірма по персоналу сказали, що я з Drittland і роботи мені не світить в Швейцарії. І так не хотіла переїзжати, а тепер зовсім не хочу. :cry:
Одного разу заходжу з вулиці (на вікні у них прочитала оголошення) - кажу, хочу більше довідатися про таку і таку позицію. А вона мені: ви на неї не підходите.
- А звідки ви взяли, що не підходжу? Ви ж мене щойно побачили.
- Ну... те, се... дуже специфічна фірма..... - Щось вона мені таке наговорила - не підходжу одним словом. Але домовилися, щоб я таки принесла своє резюме - подивиться ще.
В той самий час (чи може і день) на тій самій вулиці заходжу я до іншого бюро (Adecco), де вже стояла зареєстрована довший час. Хотіла поновити інформацію. А тут мені тітонька: "Ой! як добре, що ви вже закінчили навчання. У нас тут є вакансія така і отака". Я бачу - подібне щось. Погодилася, домовилася на співбесіду.
Але тій першій все ж принесла своє портфоліо. Показала і розказала чому саме я на ту роботу підходжу. Тоді відмовиною стало вже те, що я іноземка, а на бухгалтера іноземців ніхто не візьме. Типу - забуддься! Ну але пообіцяла щось інше подивитися на майбутнє. Лише повинна я їй була якусь дрібницю донести - податковий код чи щось таке.
А тим часом, співбесіда проходить у мене вдало, друга також і мене беруть на роботу буквально через 2 дні.
Ну, але, я не могла відмовити собі у задоволенні піти анулювати свої дані у тієї контори особисто. В її наглі вічі подивитися з усім своїм іноземним торжеством.
Приходжу, добриден, а вона мені з порога: "Я вас вітаю з новою роботою!" Я трошки в осад випала. Кажу - як ви знаєте? А вона - ну це була та сама позиція, про яку ви питали.
Отако-о в житті буває. Нехай не розкидаються тут іноземцями. Бо таке власній кишені шкодить. Я уявляю як вона локті кусала за мене (як бухгалтер - потім рахунки бачила :mrgreen: ). Я ж до неї першою потрапила як-не-як.
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Re: Досвід спілкування з агенціями по найму персоналу

Повідомлення tanyushka »

Svitlana писав:Тоді відмовиною стало вже те, що я іноземка, а на бухгалтера іноземців ніхто не візьме. Типу - забуддься! Ну але пообіцяла щось інше подивитися на майбутнє.
Я тільки і чекаю на те, що мені хтось таке в Німеччині скаже, що я іноземка і на роботу з-за цього мене не візьмуть. Зразу піду до адвоката і в поліцію. Але за 2 роки ще ніхто такого відкрито не сказав. В минулому році в Німеччині прийняли закон проти дискримінації при прийому на роботу і в інших сферах. Починається все з оголошення про роботу, не можна більше писати типа шукаємо енергійного молодого чоловіка 30-35 років з рідною німецькою мовою. У всіх повинні бути рівні права при прийому на роботу. Кожне оголошення про роботу повинно бути як для жінки так і для чоловіка, як для іноземця так і для німця. Кожен повиннен мати шанс. Ну і так з відмовами, не можна казати, типа ви іноземець і ми вас через те не візьмем, а бо що ви вже старі, вам за 50, ми знайшли інших молодих.

І не тільки в роботі. А наприклад зйом квартири. Іноземцям важко зняти квартиру, бо хто здає, часто думає іноземці не порядні і т.п. Показували один репортаж по телевізору, темношкіра жінка родилась і виросла в Німеччині, шукала квартиру, по телефону назначала терміни на перегляд квартири і тільки власник квартири її бачив, зразу казав, ой пробачте , я тільки 5 хвилин тому уже здав квартиру. А на наступний день шукав квартирантів далі, бо нікому він же свою квартиру не здав. Ця жінка подала на нього в суд і суд присудив платити йому чималеньку сумму цій жінці.
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

А взагалі по темі, ефективно шукати роботу через head hunter. Але вони шукають роботу тільки для хороших спеціалістів з досвідом.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Хороші закони. Але доки правди доб"єшся - кругленьку суму адвокатам викласти потрібно буде.

Мені на ранніх етапах говорили що, ви ж розумієте, навіть голландцям важко влаштуватися з відмінною голландською, безробіття зрозтає... А у вас ні місцевої освіти, ні місцевого досвіду і голландську потрібно підівчити.... Ну я і пішла вчити. :lol:
Зате з дипломом (бурса наша!) вже не було відмовок про безробіття і незнання мови. Ну а та - то просто дура була повна. Я до того вела, що якщо хтось сказав таке - то не варто звертати увагу. Краще ще походити і послухати. Може навіть приїдь колись сюди на день-два і походи по місцевих - що вони скажуть тобі. Як моя мама любила казати: "тобі в писок ніхто не дасть" :lol:
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Світланко, дякую за пораду! Я так і роблю. :2thumbs:

Ну а про адвокати, то майже у свіх є страховки Rechtschutzversicherung.
Lausanne VD
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 травня 2007, 23:27

Повідомлення Lausanne VD »

Ваш случай удачный. я зарегестрировала свое резюме во многих компаниях-рекрутерах по интернету, но реакции никакой, хотя резюмэ у меня хорошее.
Как Вы полагаете есть смысл посетить лично офисы рекрутеров (без предварительно назначенной встречи)? Влада
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Однозначно ходити! Я теж реєструвалася в інтернеті, але там лише шукала оголошення про роботу. А ось коли приходиш до рекрутера особисто (краще домовитися про співбесіду заздалегідь телефонно), то тоді все зовсім іншим боком повертається. І краще навідуватися, телефонувати до них частенько. Я б сказала раз на 2-3 тижні точно.
Правда, я б ще порадила, крім резюме, зробити собі портфоліо таке.
Туди збирати все, що тільки можна - усі дипломи, свідоцтва, похвальні грамоти, рекомендації, фото з якихось важливих презентацій, виставок чи інших подій, що зіграли б вам на руку. Не лише офіційні документи, але й будь-що - беджі з виставок, ВІП-пропуск на ваше ім"я як перекладача, тощо...
Можна навіть не з галузі, де ви влаштовуватиметеся. Просто так би мовити про великі і маленькі заслуги, котрими ви б могли і хотіли похвалитися. Усе це стане тим золотим ключиком, що перетворить вас зі звичайного кандидата, на кандидата цікавого. Бо таке дуже мало хто робить, наскільки я знаю. Я про таку фішку знала давно, але ось реально випробувала лише на тій тітці, що впіймала зі мною облизня. Вона так би мовити підштовхнула таки за це взятися. Пізніше, я ще раз випробувала і ефект теж був моментальним, хоча від їх роботи я відмовилася вже сама.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Пропустила "(без предварительно назначенной встречи)". Можна і так. Я саме так спершу і робила. І не інакше. Але потім одного разу все ж зателефонувала, через оголошення і виявила, що при такій домовленості з вами як правило розмовлятиме досвідчений рекрутер, а не початківець, котрого посадили зустрічати захожих.

Без домовленості я заходила у двох випадках:
- виділяла день, брала кипу резюме і розносила як пресу по агенціях і заповнювала там принагідно анкету для реєстрації. На цьому як правило все і закінчувалося. Дані при повторній перевірці були все одно внесені аби як.
- коли, проходячи мимо, бачила оголошення у них на вікні, котре мене цікавить. Тоді просто заходила і питала "деталі". При такій нагоді перевіряла свої дані в їхній базі і вносила зміни.

Чим більше ви у них з"являтиметеся з різних приводів, тим більше шансів "примелькаться" і показати серйозність ваших намірів.
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Lausanne VD писав:Ваш случай удачный. я зарегестрировала свое резюме во многих компаниях-рекрутерах по интернету, но реакции никакой, хотя резюмэ у меня хорошее.
Как Вы полагаете есть смысл посетить лично офисы рекрутеров (без предварительно назначенной встречи)? Влада
Влада, краще шукайте роботу напряму у роботодавця. Наприклад, подивиться які є великі і середні фірмі в вашому місті і окрузі, здайдіть їх сторінку в інтернеті, там в розділі Karriere або Job висять обяви про вільні вакансії. Бо далеко не всі фірми звертаються до агенцій або розміщають обяви на таких сайтах як monster.ch і т.п.
Відповісти

Повернутись до “Робота і підвищення кваліфікації. Загальна інформація”