Питання щодо статусу S

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Питання щодо статусу S

Повідомлення Svitlana »

Наступне питання щодо статусу. З форуму не зрозуміла. Якшо я маю закордонний паспорт, то не спішу реєструватися 90 днів? ОК. А страховка, проживання, харчування за свої кошти чи як? Чи ці люди мають утримувати, бо вони мають якісь пільги від держави, якшо беруть до себе когось?
А якшо статус, то який? На форумі незрозуміло, чи краще статус S чи тимчасовий притулок? Там хтось радив, що краще не реєструватися, як біженці, то тоді можливості кращі. І як пояснити цим людям, який статус кращий?
Коли і в якому розмірі отримують фінансову підтримку? І чи буде людина отримувати ці кошти, якшо піде на роботу?
Чи варто йти на роботу, де будуть платити мізер? Бо якшо підеш, то нічого не заробиш і допомогу втратиш?
Так, все за власний рахунок. Живете, як турист. Страхівка мала б бути туристична, теж за власний рахунок.

Люди, що вас приймають - це їхнє бажання допомогти і співчуття до українців. Ніяких пільг вони не отримують і не будуть отримувати. Відшкодування (часткове) можливе лише, якщо ви орендуєте житло за гроші. В цьому випадку розмір такого відшкодування і сама наявність такого відшкодування - на розгляд місцевої влади. Тому десь воно буде, а десь - ні.
Тому, ні, вони не зобов‘язані вас утримувати. Вони надали вам дах над головою, а далі вже ваша черга якось їм віддячити. Запропонувати допомогу у господарстві, зварити вечерю тощо. Не впевнені - питайте, говоріть з людьми. Багато непорозумінь через брак відкритого спілкування.

Статус S і є тимчасовим притулком. Є ще статус біженця F. Його ви явно не хочете - на форумі є матеріали про нього, але його українцям зараз і не дають. Без реєстрації ви - турист без права на роботу/школу/страхівку. Не бачу переваг не реструватися.
Всіх, у кого є де жити, просили почекати з реєстрацією. Зараз відкрили он-лайн реєстрацію. Ланка в viewtopic.php?f=71&t=4047

Фінансова допомога - на розгляд місцевої влади. Тому в різних місцях вона буде різною, напевно. На федеральному рівні - лише перевірка і рішення про надання статусу S. Все інше - місцева влада. Фінансова допомога - лише після статусу. Є (були) варіанти отримати і до, але з таким напливом за них вже можна і не згадувати.

Коли ви знаходите роботу і можете забезпечувати себе, звісно, що допомоги не буде. Місцеві, які приймають родичів, не сильно біжать отримувати цю допомогу, бо соціал у Швецарії - це позика (прочитайтеб є тема про соціал), яку потрібно віддавати. Зараз ніби була інформація, що допомогу українцям не потрібно буде повертати, але оскільки документ на урядовому сайті зник, де це було написано, то і стверджувати вже не можу :pardon: Але, якщо будете мати роботу - то і віддавати не буде так тяжко.

На роботу варто йти навіть безоплатну. Рекомендація, яку ви отримаєте - важить дуже багато. Волонтерство, будь-що, все вам піде в резюме і матиме вплив на подальші кар‘єрні можливості.

Сподіваюся, мої відповіді вам допомогли. Єдине, що вам потрібно зрозуміти - тут напівкапіталізм, ніхто нікому нічого не зобов‘язаний, навіть влада. Вся допомога надається на добровільних началах і з бажанням допомогти людям в біді. Тому шукати роботу і якнайшвидше бути в змозі забезпечити себе без будь-якої допомоги. Допомога при малих доходах теж передбачена, наприклад в пільгах на медичне страхування, тощо. Але використати систему тут особливо не вдасться.
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Stephan »

На сьогодні 23 березня 2022 року у Швейцарії зареєстровано 11 тисяч українських біженців.
Загальна кількість українців яка проживала до війни в Швейцарії складала також приблизно 11 тисяч українців, з них приблизно 5000 отримали громадянство Швейцарії.
Якось буде!
Mykola22
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 31 березня 2022, 12:52

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Mykola22 »

У мене таке запитання: якщо людину розподілили для поселення у певному кантоні і вона ще не одержала візу S чи має вона право жити тимчасово у знайомих у іншому кантоні чи лише у тому житлі, що їй надали? Яка ситуація після одержання статусу S, чи він дає прави жити будь-де у країні чи лище за кантоном і місцем розподілленя? Де можна про це дізнатись офіційну інформацію? Дякую.
Info
Site Admin
Повідомлень: 542
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Info »

Mykola22 писав: 31 березня 2022, 12:58 У мене таке запитання: якщо людину розподілили для поселення у певному кантоні і вона ще не одержала візу S чи має вона право жити тимчасово у знайомих у іншому кантоні чи лише у тому житлі, що їй надали? Яка ситуація після одержання статусу S, чи він дає прави жити будь-де у країні чи лище за кантоном і місцем розподілленя? Де можна про це дізнатись офіційну інформацію? Дякую.

Якщо вона вже розподілена в кантон, то дуже вірогідно, що позитивне рішення про статус еС вже є. Тобто S вже отримано. Єдине, що карточку-документ про це потрібно буде ще отримати.
Проживати потрібно лише в тому кантоні, де прописана. Там будуть надавати соціальну допомогу. Поміняти кантон можна, але нелегко. Це як з однієї країни в іншу переїхати. В одному місці потрібно виписатися, в іншому прописатися. Краще це робити перед подачею в соціаламт. Щоб ще і це не перевозити.

Проживати «в гостях» маєте право завжди. Як відпустка. Але приписані ви там, де приписані. Туди вам буде надходити пошта, там у вас всі офіційні інстанції.

Відповіді є на сайті SEM, відповіді теж є в місцевих кантональних органах. Але, вони самі кажуть, що багато чого не знають самі, що все нове і з часом якась інформація мінятиметься.

Тут офіційна інформація українською мовою
Питання та відповіді на запитання англійською мовою
Info
Site Admin
Повідомлень: 542
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Info »

Stephan писав: 23 березня 2022, 07:06 На сьогодні 23 березня 2022 року у Швейцарії зареєстровано 11 тисяч українських біженців.
Загальна кількість українців яка проживала до війни в Швейцарії складала також приблизно 11 тисяч українців, з них приблизно 5000 отримали громадянство Швейцарії.
На вівторок 29 березня вже було зареєстровано 20 тисяч біженців з України.
Valeriia
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 05 квітня 2022, 23:15

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Valeriia »

вітаю!
підкажіть, будь ласка, якщо я вже отримала тимчасовий прихисток у Чехії, але тут не вдається знайти житло та працевлаштуватися, чи можу я розраховувати на статус S у Швейцарії?

чи можу я розраховувати на соціальну підтримку у Швейцарії, якщо вже отримала тимчасовий прихисток у іншій країні!

і як наразі у Швейцарії з розміщенням українців? бо Чехія вже дійсно переповнена, і наразі неймовірно складно отримати соціальне житло або орендувати його самому.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Svitlana »

Давайте спочатку подивимося на карту офіційних даних. Більша частина країни - гори. Проблема з житлом існувала ще до того (тут ринок, де власники житла собі пожильців вибирають).
Тепер подивіться на цифри і розмір території сусідніх країн (25 000 у Швейцарії. Франція 36 000. (друга за величиною після України)).

Зараз у Швейцарії мова йде про кочування між приватними (якщо вдасться знайти) і проживанням в центрах (Цюрих зараз тимчасово не приймає).
Для роботи потрібно знання мови регіону. І дозвіл на роботу не видається автоматично зі статусом S. Дозвіл має зробити роботодавець, при цьому довівши, що рівнозначного працівника серед місцевого населення не зміг знайти.
Влада зараз займається лише розселенням (бункери, військові казарми, закинуті готелі тощо).
Але головне, що за правилами, ви можете отримати притулок лише в одній країні. Наразі вони не мають змоги ретельно перевіряти кожну заяву. Але ж то Швейцарія, руки в них до цього колись точно дійдуть і тоді вже буде «подача неправдивих даних» і анулювання статусу. Я не думаю, що Швейцарія варта того.
Це ще й дуже дорога країна для проживання.
Винайм житла починається від 600 франків (там, де роботи нема), до 4000 і більше в містах, де є робота. Мінімальної зарплати за законом немає.
Але все ж дам вам надію - шукайте роботу тут з Чехії. Тоді ви абсолютно легально зможете претендувати на робочу візу, зарплата буде достойною і ви зможете на неї прожити. Звичайно, що мова про висококваліфіковану роботу зі знаннями мови. Але ж в нас багато розумних людей, які чомусь на низькокваліфіковану роботу орієнтуються зараз. Не варто. Такі роботи вже до того були зайняті громадянами ЄС.
8E0AFE13-ED2B-4D02-AAD7-1A6FB050D478.jpeg
Valeriia
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 05 квітня 2022, 23:15

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Valeriia »

дуже вдячна вам за таку детальну відповідь. ви повністю підтвердили мої вагання, тож буду все ж таки щось вирішувати на місці.

дякую!
Аватар користувача
ВікторіяН

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення ВікторіяН »

Доброго ранку, будь-ласка, підкажіть щодо Статусу еС таке питання: ми з чоловіком (+3 дітей, багатодітна родина) були вимушені виїхати з України через війну і з 11 березня 2022 знаходилися в Латвії. У дітей закордонних паспортів не було і хоча ми продовжували працювати онлайн в українському ЗВО, нам порекомендували зробити робочі візи і в мій паспорт вклеєно візи на всіх трьох дітей. Я запитувала у офіційних представників чи зможемо ми за необхідності переїхати до іншої країни та отримати можливість працювати там, мені відповіли, що ніяких проблем. Тож, 1 питання: чи означають ці робочі візи у паспортах, що ми вже отримали прихисток в іншій країні? Оскільки ми обидва з чоловіком PhD, то за програмою Scholars at Risk нас запросив працювати у науковий проект професор-куратор Швейцарського університета. 10.04, коли ми ще не мали латвійських робочих віз, я відправила на електронну пошту заявки на статус еС в Швейцарії на всіх членів родини. Вказала адресу тимчасової реєстрації - університет, де ми маємо працювати. Жодної відповіді чи підтвердження про отримання заявок не отримала. Наш куратор-професор відправив 7.04 заявку в SNF, ще також не має підтвердження щодо нашої участі у проекті, і як результат, контракту поки теж немає. Куратор сказав нам вже їхати до Швейцарії і що у нас буде вибір де мешкати: у нього, житло від університету чи те житло, що запропонують при отриманні статусу еС. Ми вже в дорозі і отримуємо від куратора листа, що краще нам зупинитися в Ostschweiz Bundesasylzentrum Altstätten, Bleichemühlistrasse 6
9450 Altstätten. Щоб так скоріше отримати статус еС. Питання 2: чи є реальна можливість нашій сім‘ї отримати цей статус? Та чи потрібен він у цій ситуації взагалі? Адже ми обидва будемо (маю надію) отримувати зп, а це означає, що будь-яка соціальна допомога нам не має надходити, чи не так? 🙏 будь-ласка, допоможіть розібратися
Info
Site Admin
Повідомлень: 542
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Info »

У вас трохи нестандартне питання.
1. Їхати в центр Альтштеттен - це шанс найшвидше бути зареєстрованим і отримати розподіл в кантон. Це правда. Це найменш завантажений центр і(або) найкраще організований. Оскільки вам вже пропонують роботу, то зі зміною кантону не повинно бути проблем. Вам ще може надійти відповідь на вашу он-лайн реєстрацію. Часто таке буває. Якщо не було підтвердження про отримання, варто було надіслати з е-мейлу іншого домену. Але то вже таке. Реєстрація через центр - це найшвидше в будь-якому разі. При реєстрації скажіть, що ви вже реєструвалися і хай видалять ваші заявки.

2. Робочі візи. Не знаю тонкощей реалій там, тому важко сказати. Якщо то лише право на роботу, але права на проживання ви не отримували і, тим більше, не реєструвалися на притулок, то не бачу, чому вам тут мали б відмовити. Тобто, ви чітко повинні знати в якому статусі там знаходилися. Якщо на ті 90 днів перебування («як туристи») вам просто дали право на роботу (дистанційно), тоді ви можете тут просити притулку.

3. Якщо ж там був дозвіл на проживання (автоматично разом з робочою візою) і вам тут відмовлять в статусі, не сильно засмучуйтеся. Живете собі тут, як туристи, 90 днів і за цей час роботодавець подає для вас на звичайну робочу візу (з отриманням дозволу В). З вашою кваліфікацією, то не повинно бути великою проблемою. Звісно, війна могла внести якісь корективи сюди, але, все ж, визначальним є бажання вашого роботодавця вас взяти і довести, що ви, як спеціаліст високого рівня, йому потрібен. Бюрократія є, але з місцевими бюрократами дуже непогано можна розмовляти. Тим більше, що є такий проект. Трошки зачекати доведеться - тут все вам видасться страшенно повільним - але все зробиться. У вас добрі шанси.

Питання 2: Статус еС надає право легального проживання в країні. Він надає доступ до отримання соціальної допомоги, але як і швейцарці, її зможуть отримувати лише малозабезпечені. Також соціальна допомога - це страхівка. Якщо у вас відразу буде зарплатня вища умовного прожиткового рівня в кантоні, то на соціальну допомогу ви не зможете розраховувати. Тут питання у вас швидше стоїть - за яким механізмом ви зможете отримати дозвіл на проживання та роботу у Швейцарії. Статус еС - це найвидший спосіб. Але якщо не вийде, тоді звичайна процедура отримання дозволу на проживання на основі отримання дозволу на роботу (яку для вас спочатку отримує роботодавець).
Аватар користувача
Katerynka

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Katerynka »

Добрий вечір підскажіть будь ласка я очікувала 4 місяці на статус, прийшов лист на другу розмову, сказали очікувати далі але гарантій ніхто не дає чи прийде позитив
Моє питання якщо в паспорті стоїть канадська віза діюча, але в Канаду я не виїжала ніколи чи можуть дати відмову?

І ще цікавить я у Швейцарії зі своїм хлопцем, він має статус S
Чи можемо ми подати документи на одруження, і чи зможу я отримати статус як на возєднення сім'ї?
Info
Site Admin
Повідомлень: 542
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Питання щодо статусу S

Повідомлення Info »

Так, вас досить довгенько перевіряють, тому не знати. Але оскільки ви в Канаді не були, то, можливо, і нададуть статус захисту. Йдіть на другу розмову, надавайте інформацію, що їх цікавить, кооперуйте і все буде добре.

Щодо одруження. Без детального розгляду всіх обставин (що вони в даному випадку і роблять, тому виходить так довго, напевно) можна подумати, що ви одружуєтеся виключно задля отримання статусу. А це вже може виглядати на досить поширене у Швейцарії явище «одруження з метою отримати дозвіл на проживання», яке є недопустимим. Тому, гіпотетично, після відмови зараз (або нашвидкуруч, не чекаючи відмови) і одруження з новою подачею на дозвіл на проживання у Швейцарії, таке дійсно може бути, що вас знову будуть дуже ретельно перевіряти, тепер навіть ще ретельніше. Вам потрібно буде доводити, що ваші стосунки справжні (як довго, що, де, як, коли, докази)… І так, можуть відмовити, але можуть і дати дозвіл на проживання з подальшими якимись перевірками, як у фільмі «Schweizermacher“. Не можу сказати наскільки зараз перевіряють факти фейкових одружень, ну ця тема колись була дуже поширеною і, думаю, вона залишилася, навіть якщо про неї зараз в пресі нічого немає.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”