переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Інформація стосовно місцевої влади, законів, тощо
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

Добрий вечір
Збираємося всією сім'єю переїжджати до Швейцарії до кінця цього року (грудень 2015). Це невелике містечко поруч з Сан-Моріц. Поки оформляємо документи і збираємося підписати контракти на роботу виникає дуже багато питань, але задати їх нікому. У нас там немає ні знайомих, ні друзів. Допоможіть будь ласка. Дуже прошу. Питання нижче
1. Скільки коштує зняти квартиру і як це робиться? Дивлюся сайти про нерухомість, але там немає варіантів.
2. Для виїзду до Швейцарії чи потрібні медичні довідки дорослим і дітям? Які саме?
3. Чи потрібні всі щеплення дітям на момент їхнього віку?
4. Медична страховка (яку робить роботодавець) що в себе включає?
5. Скільки коштує медична страховка дитині? А дорослому якщо робити її самому (якщо роботодавець не страхує повністю)?
6. Садочок для дитини платний ?Скільки коштує?
7. Адаптаційний клас є в кожній школі? Він платний?
8 Чи потрібно нам з чоловіком переводити на німецьку мову свої дипломи про вищу освіту та сторінки з трудових книжок?
9. пишуть, що повинен бути рахунок у банку, коли приїдеш то відразу його оформляєш. Який повинен бути мінімум щоб відкрити такий рахунок?
10. Який прожитковий мінімум на сім'ю з двох дорослих і двох дітей?
дуже дякую.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

ada_lisy писав:Добрий вечір
Збираємося всією сім'єю переїжджати до Швейцарії до кінця цього року (грудень 2015). Це невелике містечко поруч з Сан-Моріц. Поки оформляємо документи і збираємося підписати контракти на роботу виникає дуже багато питань, але задати їх нікому. У нас там немає ні знайомих, ні друзів. Допоможіть будь ласка. Дуже прошу. Питання нижче
1. Скільки коштує зняти квартиру і як це робиться? Дивлюся сайти про нерухомість, але там немає варіантів.
2. Для виїзду до Швейцарії чи потрібні медичні довідки дорослим і дітям? Які саме?
3. Чи потрібні всі щеплення дітям на момент їхнього віку?
4. Медична страховка (яку робить роботодавець) що в себе включає?
5. Скільки коштує медична страховка дитині? А дорослому якщо робити її самому (якщо роботодавець не страхує повністю)?
6. Садочок для дитини платний ?Скільки коштує?
7. Адаптаційний клас є в кожній школі? Він платний?
8 Чи потрібно нам з чоловіком переводити на німецьку мову свої дипломи про вищу освіту та сторінки з трудових книжок?
9. пишуть, що повинен бути рахунок у банку, коли приїдеш то відразу його оформляєш. Який повинен бути мінімум щоб відкрити такий рахунок?
10. Який прожитковий мінімум на сім'ю з двох дорослих і двох дітей?
дуже дякую.
1. Дивіться на сайти про нерухомість. Якщо немає варіантів в вашому селі - підпишіться і чекайте, може, щось з'явиться. Інший варіант - оголошення в місцевій і кантональній газетах, звернутися за допомогою до роботодавця, читати оголошення в супермаркетах. В районі Санкт Моріц по селах вартість житла не повинна бути дуже високою. Принамйні, не вище за Цюріх та інші міста, тобто за 2500-3000 точно щось буде (але, можливо, і менше).
2. Ні.
3. Беріть книжечку щеплень, якщо якихось бракуватиме - тут зроблять (якісними препаратами). Таку книжечку варто взяти і дорослим.
4. В нього треба питати. Страхівок багато - на що він для вас розщедрився знає тільки він. Як мінімум він вам обов'язкове страхування зробив. https://www.comparis.ch/krankenkassen/i ... erung.aspx
5. Тут же можна вибрати і порівняти ціни на всі інші страхівки. https://en.comparis.ch/versicherung.aspx
6. Платні садки. Залежно від місця проживання, може таке бути, що ґемайнде оплатить частину, або і роботодавець частину оплатить.
7. Класи з додатковим вивченням німецької є поширеними. Адаптаційні класи - не чула, але, можливо, є. Запитайте у вашій школі - вам все розкажуть і покажуть. Школа - повністю безкоштовна (крім різних екскурсій та групи продовженого дня). Приватні школи - платні.
8. Дипломи - так, може придатися. Але якщо вам для отримання роботи вони не були потрібні, то, можливо, обійдетеся, або потім тут зможете перекласти (коло 80-100 франків за сторінку). Трудові книжки тут нікому не потрібні. Тут навіть не розуміють, що це таке. Резюме з рекомендаціями з попередніх місць роботи - це ваші основні документи. Можете взяти рекомендаційні листи - беріть і перекладайте їх.
9. Рахунок ви відкриєте як резидент, коли приїдете. Для цього не потрібно нічого мати на рахунку. Як не резидент рахунок можна відкрити не в кожному банку і в кожному окремому банку умови можуть відрізнятися 100000-200000 з замороженою сумою десь 10-20%.
10. Прожитковий мінімум - це дохід, який ви тримаєте. Сім'ї тут живуть і на 3-5 тисяч. Як, правда, живуть - не знаю. Подивіть по форуму - знайдете багато корисної інформації. На дати не дивіться - все дійсне, все актуальне. Тут рідко щось міняється.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Ось подібна до вашої ситуація. viewtopic.php?f=10&t=2047
Пройдіться по всіх темах і розділах - впевнена, щось знайдете. Особливо про прожитковий мінімум будете мати враження.

Навіть по таких темах походіть - тут також корисна інформація може бути - viewtopic.php?f=7&t=2595#p14458
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

Світлано, дуже дякую.
Про адаптаційни класи спитала, тому що старший син має піти в перший класс, він знає англійску на рівні першого класу. У Швейцарії, як я розумію усі підручники у школа на німецкьй мові? Про школу свого кантону я нічого не знаю. Де вона і шо вона. Тому ще ми ще не прилітали туди и зараз чекаємо на оормлення документів.
Тобто я зовсім не розумію як пристроїти старшого до першого класу, а молодшу 2 роки до садочку. В голові не дуже укладається в мене все це.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Як тільки ви будете знати, де ви будете проживати (хоча би в якому населеному пункті) - далі можна по інтернету знайти школу і наявність садочка і поговорити з ними за деталі. Але приготуйтеся, що далеко не в усіх селах є садок. Можливо, вам або дитину в Санкт Моріц возити потрібно буде або няню наймати (або маму з України запрошувати по черзі з татом). Якщо би ви більше трохи розказали де саме будете працювати (адреса роботодавця у вас же є), то звідти можна було б вже дивитися. У горах, то, знаєте, трохи інше життя і інші можливості.

З адаптацією першокласника не дуже переживайте - за пару місяців буде вам казати "мамо, я тебе не розумію, що ти кажеш". Окрім того, що в початковій школі діти більше граються тут, аніж вчаться. То не порівняти з українською школою.

Ось вам усі садки і школи в вашому кантоні http://www.gr.ch/DE/institutionen/verwa ... fault.aspx
А також усе про систему освіти та навчальну програму. Можете їм і свої питання надіслати.
Тільки зважте, що кіндерґартен - це не садок, а обов'язкова дошкільна підготовка. Не знати от тільки з якого віку у Ґраубюндені він обов'язковий. Може бути і з 5-ти і з 6-ти років.
Для зовсім маленьких такі заклади називаються Hort або KITA (Kindertagesstätte).

Цей лінк - то сайт кантону - там вся необхідна інформація є. Але в кожної сільради (Gemeinde) також є свій сайт і там вже можна буде більш конкретно дивитися і питати за ситуацію на місці.
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

Ми знаємо же будемо проживати. Це Самнаун Дорф і про цк місце я не мож знайти багато інформації. Точніше її просто не має (
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Самнаун - це найвідоміше місце з того кутка. Відоме далеко за межами. ;-)
Отож, інформація точно про нього є.

Ось сайт вашої сільради http://www.gemeindesamnaun.ch/de/
Там вся інформація, включаючи інформацію про освіту та правила викидання сміття.
Ось вам відразу ваша школа http://www.schulesamnaun.ch/

Пошук в гуглі з приводу квартири видав декілька різних сайтів, один з них саме по Енгадіну.
В самому Самнауні нічого немає поки що ніби, але шукати треба в околицях також. Мало хто тут живе там, де працює. Іноді по 2 години в одну сторону добираються.
Ось вам пропозиції в радіусі 50 км. А це - ніщо. Працювати за 30 км. від дому - це вважається "близько добиратися".
http://www.immowelt.ch/immobilien/immol ... pe=1&esr=2
http://www.engadimmo.ch/de/engadin-immobilien.htm
http://www.alle-immobilien.ch/faces/vie ... erted-desc
http://www.immoscout24.ch/?lng=de&wl=1
http://www.alle-immobilien.ch/faces/vie ... erted-desc
http://www.immowelt.ch/immobilien/immol ... pe=1&esr=2
Ну я, думаю, ви з гуглом дружите і самі. Штудіюйте карту і шукайте. В іншому випадку - селіться в готелі і вже будучи на місці шукайте, коли відчуєте на собі відстані.

А, щодо дитсадка для малечі, вони ще можуть crèche називатися або Kinderkrippe
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

30 км радіус? багато((
дякую. буду шукати)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Ну я за 30 км. добираюся і дуже рада. Раніше за 150 добиралася - то було справді дуже тяжко.
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

Просто молодшій дитині всього 2 роки. Я не дуже хотіла б щоб вона була так далеко від моєї роботи.
А є шкільний автобус який забирає дітей? і потім привозить ввечері?
перший клас до котрої години вчиться?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Я вже вам вище писала - кругом по-різному. В деяких місцях є шкільні автобуси, особливо отак в горах, де діти з різних сіл до школи добираються. Якщо в населеному пункті своя школа - то автобусів немає.
Дворічну дитину ви самі будете змушені возити. Можете спробувати написати Наталочці - вона з Хура, може щось більше про той регіон знає. memberlist.php?mode=viewprofile&u=6
Налаштуйтеся, що для молодшої дитини, можливо, взагалі немає садочків. З ними проблеми і у великих місцях. Люди записуються на чергу як тільки дізнаються, що вагітні.
Тому серйозно продумуйте допомогу рідних з України (максимум по 90 днів за раз на півроку). Або закладайте в бюджет витрати на няню (вона ж до вас додому може приїжджати).

Розклад занять можете подивитися на сайті школи (я вам знайшла лінк).
В кожній школі в різний час починаються і закінчуються заняття. Крім того, дитина на обідню перерву додому приходить (десь година-півтори).
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

скільки коштує няня на повний рабочий день?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

:smile: Давайте ви мені заплатите за мій час, а я вам всю інформацію познаходжу аж до деталей. Навіть нянь на вибір знайду. Все-все. :brovy:
А поки що спробуйте трохи самі погуглити (ви ж хоча б англійською мусите володіти). Хоча би на форумі роздивіться - достатньо було оголошень від нянь і мамочок з малими дітьми, котрі знають скільки це все коштує.
viewtopic.php?f=52&t=2276

Бонус за розуміння: https://babysitting24.ch/Nanny/GR/Samnaun%20Dorf
ada_lisy
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 08 серпня 2015, 22:34

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення ada_lisy »

дякую
в цьому і питання, що всі посилання що ви давали або не працюють,а бо на німецькій, а я володію ідеально тільки англійською мовою (((
але буду щось шукати)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Посилання на конкретну квартиру, можливо, вже і не працюють. Пропозицій мало, а попит у Швейцарії дуже великий. Але сайти, які я давала працюють і на них можна знову і знову шукати. Можна навіть підписатися і отримувати в поштову скриньку оголошення про нові квартири, як тільки вони з'являться. Можна навіть на сайтах на іншу мову переключитися. Правда, англійська не входить до переліку державних мов.

Ви така смішна, чесне слово. Ви збираєтеся жити в німецькомовному середовищі. Логічно, що все німецькою. Якщо ви на рік-два збираєтеся тут залишитися, то вам потрібно буде вивчити німецьку.
Як же ви збираєтеся спілкуватися з нянею чи в садочках чи навіть з вашою сільрадою, якщо ви навіть текст в інтернеті не можете перекласти (наприклад гугл-транслейтом)?
А коли пропишетеся - то ж мало не щодня по два-три листи німецькою будете отримувати і на них треба буде якось реагувати.

В даному випадку моя жартівлива пропозиція набирає серйозного контексту - знайдіть собі когось, хто для вас все це буде робити, бо інаше справи не підуть.
Можете спробувати ще через роботодавця. Деякі великі фірми допомагають своїм експатам влаштуватися.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: переїзд до Швейцарії сім я 4 людини

Повідомлення Svitlana »

Суто з цікавості перевірила:

15 посилань надано мною всього у цій темі

З них:
3 - українською
1 - англійською
5 - можна вибрати мову (в тому числі англійською)
5 - німецькою, з котрих
3 - державні установи, що офіційно спілкуються лише державними мовами,
2 - пошук житла, де назви населених пунктів не перекладаються, а слова фільтра - пару слів всього, щоб глянути у словнику

УСІ 15 лінків відкриваються і працюють!

Знаєте, після такого вашого ставлення, допомагати вам вже щось і не дуже хочеться. Вибачайте, якщо засильно вам допомогти хотіла.
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання швейцарських реалій”