Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Оголошення про роботу в розділі "Оголошення". Тут лише загальні запитання про можливості і документи
alec_zander
Відрядження
Повідомлень: 13
З нами з: 23 січня 2010, 01:56
Звідки: Portugal
Контактна інформація:

Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення alec_zander »

Мої вітання всім співвітчизникам! Маю таке питання (хто зможе - допоможіть порадою :handshake: ): чи важко на данний час знайти роботу з паспортом ЄС? Краще шукати в маленьких містах, як Davos чи великих, як Цюрих? :handshake: Такі ж питання щодо житла. По приїзді треба десь реєструватися? Оформляти якісь дозволи? Наразі все. Наперед щиро дякую :bow:
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення pol_serg »

Ваше питання трохи дивне,для того щоб відповісти потрібно знати, що, власне, ви шукаєте. Просто зайдіть за зведеними тут в темі вище, лінками на сайт з вільними позиціями і подивіться, що є по вашому профілю. Потім розсилайте бевербунги і чекайте відповідей. Імовірно що в більших містах і пропозицій роботи більше, проте як сказано - специфіка і тут грає роль. З європейським паспортом в Швейцарії також потрібен дозвіл на роботу і дозвіл на перебування в одному (перміт), хоча й оформляється він порівняно легше, спершу треба знайти місце для роботи і потім вже з допомогою роботодавця то все оформляти. З житлом взагалі туго, якщо маєте на прицілі Цюріх чи Женеву - готуйтеся до тривалих і виснажливих пошуків.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Svitlana »

Pol_serg трошечки неправий щодо оформлення дозволу на роботу. Якщо паспорт ЄС, то, в принципі, ви просто приїжджаєте, реєструєтеся за місцем проживанням (при цьому вам потрібне медичне страхування, а також показати достатню платоспроможність свою).
Вам видадуть дозвіл на роботу та проживання на пів-року для пошуку роботи (або на рік - залежно від платоспроможності). Як знайдете роботу - йдете і міняєте дозвіл на проживання на довший термін. Якщо у вас вже буде контракт на руках (з ним легше і визначитися куди піти жити), то ще легше: з контрактом йдете до своєї гемайнде, як роботодавець напише супровідний лист - ще краще, беріть і його і йдете собі реєструватися і отримувати дозвіл на проживання.
Оце і все.

Про пошуки роботи - Pol-serg добре сказав: ви б конкретніше висловилися. Якщо шукаєте роботу лижного інструктора або офіціанта/масажиста/швейцара, то Давос/Моріц/Ароза та под. саме потрібні місця. Якщо у виробництві, то якому? Фарма? Базель. Пілоти/стюардеси? Базель, Цюрих, Женева... ООН/Червоний хрест/Юнеско? Женева... А "будь-де/будь-ким" - в пошуку на будь-якому сайті не заповнюєте нічого і тиснете на пошук. Вам виваляться позиції по цілій країні в усіх галузях.
alec_zander
Відрядження
Повідомлень: 13
З нами з: 23 січня 2010, 01:56
Звідки: Portugal
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення alec_zander »

Щиро дякую. Робота, яку шукаю Elektroinstallateur. Але без так званих "корочок".

І ще маю таке питання. Можливо, хтось має інформацію: якщо порівняти CH, DE та AT. плюси та мінуси. :seeya: Danke.
alec_zander
Відрядження
Повідомлень: 13
З нами з: 23 січня 2010, 01:56
Звідки: Portugal
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення alec_zander »

Маю ще питання до pol_serg. Якщо я не помиляюся, то Ви в 2008 переїхали до Швейцарії як науковий працівник? І на початку були трохи розчаровані. Як зараз? Змінили думку про CH? не жалієте? Дякую.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення pol_serg »

Якщо ви шукаєте власне таку роботу технічного спрямування, то й знайти її мабуть легше в Базелі-Берні-Цюріху чи Женеві-Лозанні, залежно від того, якою мовою ви розмовляєте - німецькою чи французькою. Про "корочку" я нічого сказати не можу, проте якщо ви працюєте за фахом в Португалії, то мабуть маєте на то підстави і ваш роботодавець може якимось чином то підтвердити, то все мусите додати в своє резюме.
Щодо плюсів - в Шв. мабуть вищий дохід, менші податки і просто жахлива бюрократія, шалені ціни на наймане житло, в Німеччині простіше з бюрократією, якщо є на щось підстави, то проблем отримати саме "те" не буде, нижчі ціни, менші доходи, проте співвідношення доходів-витрат таки на користь Німеччини, більш зручна система охорони здоров"я та освіти (і якість), хоча все суттєво залежить від регіону, мені до смаку "східна" частина, Берлін та Дрезден, то міста зі своєрідною харизмою, проте я певен, знайдеться багато людей, які мені заперечуватимуть. В Австрії надовго зупинятись не доводилось, доходи мабуть найнижчі з переліку, але й витрати порівняно найнижчі, часом спостерігається творчий безлад і бардак, як в Україні, особливо підкупляє приязність абсолютно незнайомих людей, причому то систематично, а не одиничний випадок. Про Відень багато говорити не буду - то треба побачити і оцінити свої відчуття.
Всі ці думки - лише мої суб"єктивні враження.
Мої враження щодо Швейцарії суттєво не змінилися, звичайно добре було б мати купу халявних фінансів, жити на березі Валенського озера і щодня ходити в гори до водоспадів, проте ця реальність не для нас і не в цьому житті. І хоча людина може адаптуватися до життя в доволі екстремальних умовах, розчарування нікуди не зникає.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Якщо ви шукаєте власне таку роботу технічного спрямування, то й знайти її мабуть легше в Базелі-Берні-Цюріху чи Женеві-Лозанні, залежно від того, якою мовою ви розмовляєте - німецькою чи французькою. Про "корочку" я нічого сказати не можу, проте якщо ви працюєте за фахом в Португалії, то мабуть маєте на то підстави і ваш роботодавець може якимось чином то підтвердити, то все мусите додати в своє резюме.
Щодо плюсів - в Шв. мабуть вищий дохід, менші податки і просто жахлива бюрократія, шалені ціни на наймане житло, в Німеччині простіше з бюрократією, якщо є на щось підстави, то проблем отримати саме "те" не буде, нижчі ціни, менші доходи, проте співвідношення доходів-витрат таки на користь Німеччини, більш зручна система охорони здоров"я та освіти (і якість), хоча все суттєво залежить від регіону, мені до смаку "східна" частина, Берлін та Дрезден, то міста зі своєрідною харизмою, проте я певен, знайдеться багато людей, які мені заперечуватимуть. В Австрії надовго зупинятись не доводилось, доходи мабуть найнижчі з переліку, але й витрати порівняно найнижчі, часом спостерігається творчий безлад і бардак, як в Україні, особливо підкупляє приязність абсолютно незнайомих людей, причому то систематично, а не одиничний випадок. Про Відень багато говорити не буду - то треба побачити і оцінити свої відчуття.
Всі ці думки - лише мої суб"єктивні враження.
Мої враження щодо Швейцарії суттєво не змінилися, звичайно добре було б мати купу халявних фінансів, жити на березі Валенського озера і щодня ходити в гори до водоспадів, проте ця реальність не для нас і не в цьому житті. І хоча людина може адаптуватися до життя в доволі екстремальних умовах, розчарування нікуди не зникає.
Варто ще додати, що спорігається масова міграція саме німців до Швейцарії, а не навпаки. Причому не лише мільярдерів, а переважно звичайних людей, що працюють за зарплату.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення pol_serg »

_vital_ писав: Варто ще додати, що спорігається масова міграція саме німців до Швейцарії, а не навпаки. Причому не лише мільярдерів, а переважно звичайних людей, що працюють за зарплату.
Я ж з тим не сперечаюся, то вже стало правилом - всі лають Швіц через то, що він такий, проте живуть тут через гроші (і німці, італійці, іспанці, французи, португальці), проте жоден німець не розриває свої страховки в Німеччині, сплачує обидві, справно платить і медичні, і соціальні, не везе своїх дітей сюди, не лишає їх в місцевих садочках, вчитися в школах у Швіці, і лише діти заможних батьків відсилають своїх чад вчитися наприклад у ЕТН, ну й на закупи всіх типів не гнушається ганяти за 100-150 км в прикордонні райони, правда от лише заправляється бензином в Швіці. :grin: Тож робіть висновки, що править світом...
alec_zander
Відрядження
Повідомлень: 13
З нами з: 23 січня 2010, 01:56
Звідки: Portugal
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення alec_zander »

Щиро дякую за відповіді. Дійсно є над чим замислитися :think: Поки ще маю вибір, буду думати. Ще раз дякую :handshake:
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення natalotschka »

pol_serg писав: Я ж з тим не сперечаюся, то вже стало правилом - всі лають Швіц через то, що він такий, проте живуть тут через гроші (і німці, італійці, іспанці, французи, португальці), проте жоден німець не розриває свої страховки в Німеччині, сплачує обидві, справно платить і медичні, і соціальні, не везе своїх дітей сюди, не лишає їх в місцевих садочках, вчитися в школах у Швіці, і лише діти заможних батьків відсилають своїх чад вчитися наприклад у ЕТН, ну й на закупи всіх типів не гнушається ганяти за 100-150 км в прикордонні райони, правда от лише заправляється бензином в Швіці. :grin: Тож робіть висновки, що править світом...
От і не правда, не можна так категорично. Я знаю досить німців, які тут живуть, не платять німецьких страховок і чекають або вже одержали шейцарське громадянство. А от за закупи у Німеччині, то правда :pardon: .
alec_zander
Відрядження
Повідомлень: 13
З нами з: 23 січня 2010, 01:56
Звідки: Portugal
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення alec_zander »

:seeya: Перепрошую, а за Люксембург можете щось розповісти? Дякую. :handshake:
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Darynka »

Ні освіта в Німеччині гірша ніж в Швейцарії. Шкільна так точно.
де краще співвідношення ціни- зарплата сказати важко. на мою думку все таки в Швейцарії. Не забувайте що в Німеччині також дууже високі податки. Десь кого 30% зарплатні йде на податки та соціальні виплати.
Хоча в Швейцарії все й дуже дорого але можна ж їздити в сусідню Німеччину купувати значно дешевше та повертати ПДВ. ще 19% назад. Що ми з чоловіком і робимо. :verygood:
contra spem spero
alec_zander
Відрядження
Повідомлень: 13
З нами з: 23 січня 2010, 01:56
Звідки: Portugal
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення alec_zander »

щиро дякую :bow:
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення pol_serg »

Darynka писав:Ні освіта в Німеччині гірша ніж в Швейцарії. Шкільна так точно. :verygood:
Дозволю собі категорично не погодитися, оскільки маю до освіти неопосередковане відношення, з усіх країн навколо Швейцарії найвищий рівень освіти в Німеччині, особливо східній, найнижчий-в Італії, Швейцарія займає почесну передостанню сходинку. Та залежність чітко прослідковується на підготовці студентів-"першокурсників". :wise: Також якщо подивитися на рівень найкращих учнів (олімпіадників) серед європейських країн то ситуація доволі однозначна.
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення one »

Я точно таким же питанням цікавлюся вже кілька років.

Побував, думаю, в усіх більш-менш вартих уваги країнах Європи і, поки що, мій рейтинг за рівнем життя наступний:

1) Швейцарія
2-3) Нідерланди, Німеччина
4-5) Данія-Швеція

З вищенаведених країн, на даний момент, найбільш активно розглядають іноземних кандидатів в Голандії, принаймні за АйТі фахом. Можливо, через невисоке безробіття. Хоча у Швейцарії воно таке ж.

Люксембург, до речі, теж досить непогане село, лише коли роботу знайдеш на якусь офіційну установу (тобто майже 100% надійність і вища середнього платня), бо інакше там з роботою може бути дуже скрутно.

В більшості інших країн теж, мабуть, можна пристойно жити, хіба що за винятком Італії та Норвегії. У Португалії, Греції чи Фінляндії не був, але я ними, відверто, і не сильно цікавився. Хіба що на море у перші дві колись можна було б змотатися, а в останню можна хіба що за дуже великими грошима.

Я, поки, надто серйозно переїздом не займаюся, але контакти напрацьовую. Зараз в Ірландії, де мене окрім очевидної відірваності від світу не влаштовують 3 речі: медицина, інфраструктура й освіта. У Швейцарії ж, окрім бюрократії, основний недолік, на мою думку - відсутність членства в ЄС.

А взагалі, аби була непогана робота, я б лишився або у Барселоні, або у Ніцці (хоча там був лише проїздом, але наявність АйТі роботи в Софії Антіполіс робить її досить привабливим місцем призначення).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Svitlana »

Я вважаю неналежність Швейцарії до ЄС її великим плюсом, якщо чесно. Також маю досвід і можу порівняти з іншими країнами. Тут мені подобається більше. Але я знаю людину, котрій Швейцарія не сподобалася, а Голландія - так (після Швейцарії). Для себе зробила висновок, що кожному своє.
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення one »

Світлано, а вам чим особисто Швейцарія більше подобається? Зараз ні за якими голандськими нюансами не сумно? Я розумію, що маршрут Нідерланди -> Швейцарія, ніби вказує на те, що Швейцарія краще, але чи це справді так і в чому саме? По собі знаю, що інколи доводиться згоджуватися на ненайкращий варіант.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Svitlana »

Мені особисто тут подобається. Маршрут не вказує взагалі ні на що - так сталося. Вище я вам вже писала, що в іншої людини за маршрутом Швейцарія -> Голландія життя склалося і їй в Голландії більше подобається.
Я вже колись писала на цю тему - спробуйте пошукати. Кожному своє. Якби я вас добре знала, то може би і сказала, де вам буде краще, а так - без поняття.

one писав:Світлано, а вам чим особисто Швейцарія більше подобається? Зараз ні за якими голандськими нюансами не сумно? Я розумію, що маршрут Нідерланди -> Швейцарія, ніби вказує на те, що Швейцарія краще, але чи це справді так і в чому саме? По собі знаю, що інколи доводиться згоджуватися на ненайкращий варіант.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Darynka »

мені поки що в Німеччині більше подобається ніж тут.
але згодна що кожній людині своє. в різних країназ різні менталітети різні системи оподаткування і т.д. тож перш ніж кудись їхати на довгий час треба хоча б декілька разів побувати в країні та роздивитися.
contra spem spero
Dimon.sdd
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 21 серпня 2015, 16:06

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Dimon.sdd »

Підскажіть будьласка такий нюанс з Італії можна переїхати працювати в Швейцарію маючи італійські дукументи Карта дісоджорно без терміну закінчення, якщо можна то щого починати треба? Якщо ні то що потрібно робити з цими документами щоб туди попасти і чи важко знайти роботу по ремонту квартир і в якому місті ліпше шукати .Буду дуже вдячний за відповідь
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Svitlana »

На жаль, документи інших країн тут ролі не грають. Ви можете хіба в'їхати без проблем у будь-який час на територію Швейцарії з дозволом на проживання в ЄС.
Щоб тут прописатися і жити та працювати грає роль ваш паспорт.
Прочитайте ще тут про те як можна переїхати і працювати у Швейцарії viewtopic.php?f=10&t=2585&p=14396#p14396
Dimon.sdd
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 21 серпня 2015, 16:06

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Dimon.sdd »

Dimon.sdd писав:Підскажіть будьласка такий нюанс з Італії можна переїхати працювати в Швейцарію маючи італійські дукументи Карта дісоджорно без терміну закінчення, якщо можна то щого починати треба? Якщо ні то що потрібно робити з цими документами щоб туди попасти і чи важко знайти роботу по ремонту квартир і в якому місті ліпше шукати .Буду дуже вдячний за відповідь
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Svitlana »

Значення має ваш паспорт. Якщо італійський - можете без проблем приїхати тут і пробувати влаштуватися (не легко, але можливо).
Якщо у вас паспорт український - то читайте тут viewtopic.php?f=10&t=2585 а також можете ще тут глянути viewtopic.php?f=10&t=1451
З італійськими дозволами ви можете лише в'їхати до країни без проблем. Щоб тут жити і працювати вам потрібно, щоб вас хтось найняв і після того, щоб вам дали дозвіл на роботу (а потім і на проживання).
Аватар користувача
Міша

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Міша »

Доброго дня...паспорт румунський..Чи без проблем працювати в швейцарії
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Робота в Швейцарії для громадянина ЄС

Повідомлення Svitlana »

Теоретично - так, але румуни і болгари мали певні обмеження. Не знаю чи вони ще актуальні. Якщо знаєте румунську - спробуйте в румун попитати.
Відповісти

Повернутись до “Робота і підвищення кваліфікації. Загальна інформація”