Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Все про документи стосово легального перебування у країні
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

Доброго дня!
В серпні їду до знайомого в Берн. Летіти буду з пересадкою у Відні. Враховуючи, що в Австрії теж Шенген хочу в період між літаками (5 годин) погуляти у Відні. Наскільки мені відомо між Швейцарією та іншими країнами Шенгену ще досі існує митний контроль. Питання: якщо віза буде відкрита для 1 в'їзду до Шенгену і мені на в'їзді до Відня поставлять печатку, а на виїзді із Відня поставлять теж печатку про те, що я виїхав, у мене будуть проблеми із в'їздом до Швейцарії????
Можливо вже хтось так робив?
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення _vital_ »

Віктор писав:Доброго дня!
В серпні їду до знайомого в Берн. Летіти буду з пересадкою у Відні. Враховуючи, що в Австрії теж Шенген хочу в період між літаками (5 годин) погуляти у Відні. Наскільки мені відомо між Швейцарією та іншими країнами Шенгену ще досі існує митний контроль. Питання: якщо віза буде відкрита для 1 в'їзду до Шенгену і мені на в'їзді до Відня поставлять печатку, а на виїзді із Відня поставлять теж печатку про те, що я виїхав, у мене будуть проблеми із в'їздом до Швейцарії????
Можливо вже хтось так робив?
1. У будь-якому разі вам повинні поставити у Відні печатку про в"їзд і виїзд, бо саме там, у віденському аеропорту, ви перетинатимете зовнішній кордон шенгенської зони. Причому ВСЬОГО ОДНУ на в"їзд по дорозі до Швейцарії і ВСЬОГО ОДНУ на виїзд при поверненні до України. Обидві печатки у віденському аеропорту.
2. Поїдете ви до міста чи ні, жодного значення не матиме, крім того, щоб не запізнитися на літак до Швейцарії. Це теж ніяким чином не буде видно з вашого паспорту, бо печатку ви матимете все одно (див. п.1).
3. Ви плутаєте митний контроль із прикордонним. Ваш паспорт у Швейцарії перевіряти ніхто не буде, бо фізично нікому. Це і є шенгенська угода в дії.
4. Проблем ніяких не буде, бо ніяким іншим чином ви літаком через Відень до Швейцарії потрапити не можете. Думаю, цей маршрут ви також вказали в анкеті-заяві на на візу. Тобто, все окей и не переймайтеся, бо незалежно від виходу до міста у вас буде саме 1 в"їзд до Шенгену і 1 виїзд. При вході з Відня на виліт до Швейцарії прикордонного контролю НЕМАЄ, бо це вже шенгенська зона.

Щодо погуляти у Відні з інтервалом між літаками 5 годин.
1. Дорога від аеропорту до центра Відня займає автобусом 45 хвилин. Автобуси йдуть, наскільки я пам"ятаю, кожні 30 хвилин.
2. S-Bahn приблизно так само, точніше дивіться тут: http://www.oebb.at
3. З урахуванням часу від прильоту до виходу з урахуванням прикордонного контролю з чергами, а також за пп.1 та 2 туди й назад та часу на проходження контролю безпеки перед вильотом та часу посадки, ви зможете погуляти у Відні максимум години дві. Треба добре розрахувати, щоб все встигнути.

Приємної Вам подорожі.
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

_vital_ писав: Приємної Вам подорожі.
Дякую Вам за інформацію!
Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення _vital_ »

Віктор писав:
_vital_ писав: Приємної Вам подорожі.
Дякую Вам за інформацію!
Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Нажаль, такого досвіду не маю. Щодо прогулянки, то може так бути, що у вас залишиться на сам Відень навіть не більше години, або й того менше в разі запізнення літака з України або великої черги на прикордонному контролі на вхід до шенгену.

Майте на увазі, що і автобус, і S-Bahn не йдуть прямісінько до найтуристичнішого самого центру. Я би їхав саме автобусом, він прибуває на західний вокзал (Westbahnhof). Звідти до центру найкраще можна дістатися на метро, або прогулятися по Mariahilferstrasse, але це щонайменше хвилин 20.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення _vital_ »

Віктор писав:
_vital_ писав: Приємної Вам подорожі.
Дякую Вам за інформацію!
Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Щойно перевірив: на S-Bahn вийде трохи швидше, а саме 25-27 хвилин двічі на годину до станції Wien Mitte-Landstrasse. Є ще швидкісна лінія CAT (City-Airport-Train, 16 хв., теж двічі на годину до тієї самої станції), але дорожче.
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

_vital_ писав: Щойно перевірив: на S-Bahn вийде трохи швидше, а саме 25-27 хвилин двічі на годину до станції Wien Mitte-Landstrasse. Є ще швидкісна лінія CAT (City-Airport-Train, 16 хв., теж двічі на годину до тієї самої станції), але дорожче.
Дякую Вам за інформацію!
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення LSquirrel »

Віктор писав:Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Розглядають біля двох-трьох тижнів, часом може бути і чотири тижні. Але з мого досвіду ніколи більше місяця не було. Зараз сезон відпусток у адміністративних працівників, тому краще не затягати із поданням документів на візу, подати заздалегідь.
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

LSquirrel писав:
Віктор писав:Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Розглядають біля двох-трьох тижнів, часом може бути і чотири тижні. Але з мого досвіду ніколи більше місяця не було. Зараз сезон відпусток у адміністративних працівників, тому краще не затягати із поданням документів на візу, подати заздалегідь.
Дякую Вам за інформацію!
Julie
Дозвіл L
Повідомлень: 55
З нами з: 03 лютого 2010, 13:55
Звідки: Vaud

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Julie »

Добрий день, хочу запросити маму в гості, виникло питання, кому адресувати запрошення, чоловік написав на ім'я посольства, на сайті є зразок на ім'я особи , яку запрошують, то кому його писати? Теж мені неясно як заповнювати анкету, особливо пункти 31-34, бо я і мій чоловік запрошуємо, у мене громадянство украінське, у чоловіка-швейцарське, якщо у мами вже були шенген візи на 2 роки, але німецькі, можем ми теж просити 2 -х річну мульті? Якщо мама приватний підприємець, то свідоцтво треба перекласти і завірить нотаріально? Виписки з банку теж треба? Що таке кантональний орган? Куди мені йти? Дякую за відповіді.
Аватар користувача
Natella
Дозвіл L
Повідомлень: 51
З нами з: 31 травня 2009, 22:51

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Natella »

Привіт Юля

ми посилаємо запрошення завжди на імя запрошеної особи. Запрошення я пишу від нас обох і ми обоє підписуємо, але в анкеті я заповнюю дані чоловика. В мене мама теж приватний підприємець. Здаєтся вона кожного разу бере несе якусь довідку з податкової з перекладом - квартальний звіт чи щось таке схоже. Я точно не знаю. Удачі :goodluck:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Я так само роблю як Нателла.
Аватар користувача
Гість

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Гість »

Допоможіть будь ласка хто чим зможе)
Бачу тут багато таких як я.
в мене така ситуація.я проходжу практику в швейцарії і хочу запросити до себе на тиждень маму.господарі не проти.
хочу спитатись де брати форму на запрошення, щоб заповнити її?куди їхати?і хто що може підказати як зробити краще і правильно?
дякую вам усім!
LionA
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 13 жовтня 2013, 21:12

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення LionA »

допоможіть будь ласка.
я проходжу практику в швейцарії.хочу запросити маму на тиждень в гості.господарі не проти.де я повинна взяти бланк запрошення, щоб відправити їй?
підкажіть як зробити правильно і краще?або розкажіть мені-зеленій як зробити?
дякую вам усім!!!
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення LSquirrel »

Бланка запрошення немає. Ви пишете запрошення від себе у вільній формі про те, що запрошуєте свою маму в гості. Підписуєте та висилаєте. Вимоги до такого запрошення викладені на сайті посольства Швейцарії в Україні.
http://www.eda.admin.ch/eda/uk/home/rep ... isukr.html
Там перелічені і документи, які потрібно подати в посольство. Єдиний момент: якщо ви запрошуєте свою маму, то будете виступати гарантом, тобто будуть перевіряти, чи у вас достатньо грошей. Можливо, у вашому випадку буде легше зробити туристичну візу для мами. Плюс, я тут зараз перечитала, що ви згадуєте господарів. Тобто у вас немає власного житла (?). Тоді точно простіше робити туристичну візу, інакше вам треба буде підключати до гарантії господарів, а я не впевнена, що вони захочуть це робити.
LionA
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 13 жовтня 2013, 21:12

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення LionA »

Велике велике спасибі!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

ЛіонА, 5 сторінок не багато - пролистайте назад - там був зразок запрошення нім. мовою. Додайте деталі за новими вимогами і все.
Щодо туристичної візи... можливо варто подивитися чи польська, угорська, словацька візи не будуть кращою альтернативою. Тобто - будь-яку туристичну Шенгенську візу. Єдиним мінусом може бути вимога спершу відвідати ту країну, яка видала візу.

З іншого боку - якщо батьки платоспроможні, то і до вас, практикантки, їм відкриють візу. В анкеті, у відповідному місці просто хай проти усіх квадратиків закреслять, що самі все собі оплачують. Відповідно, довідка про доходи має відобразити достатній рівень доходів.
Bogoliy
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 09 жовтня 2014, 15:13

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Bogoliy »

Добрий день!

Скажіть будь ласка. маю перміт Б, хочу запросити батьків в гості, я так розумію мені потрібно відправити їм запрошення. Чи є обовязковим гарантійне зобовязання?
Чи достатно батькові відкрити рахунок з достатньою кількістю грошей(мені простіше перерахувати йому кошти на рахунок) і обійтися без полокіти з цим гарантійним зобовязанням?

с повагою Олександр
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Запрошення дуже просте - то ваш лист вашим батькам. Звичайно, з деякою дуже офіційною інформацією, яка вимагається. Погортайте назад - там є приклад.

Гарантійне запрошення для подорожей за запрошеннями взагалі-то є обов'язковою процедурою, але зовсім нескладною. Вони подають документи, отримують бланк, відправляють його вам, ви заповнюєте і відправляєте у свою гемайнде. Гемайнде звіряє ваші доходи і відправляє відповідь до Києва. Батьки отримують візу. Процедура робиться один раз. Всі наступні візи для ваших батьків будуть без цієї процедури. Погортайте сторінки назад - там детально все описано і не мінялося за всі роки обговорення тут. Що змінилося - то процедура запису на подання документів та текст запрошення, а також переклади документів.

З особистого досвіду - я б радила все-таки гарантійне запрошення брати, аніж рахунок в банку з достатньою кількістю грошей. Друге - більш заморочливе.
Inna_S
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 27 грудня 2014, 18:02

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Inna_S »

Добрый день!
Я в Швейцарии совсем недавно и многого еще не знаю. Хочу спросить некоторые моменты оформления визы для частной поездки родителям.
1) Подскажите, формат-анкета для приглашения в кантоне Фрибург существует? После праздников пойду уточнять сама, но все же, может, кто-то уже сталкивался с Ville de Fribourg...
2) И второй вопрос об облате визового сбора. Знаю, для украинцев Шенгенская виза стоит 35 евро, а по моему личному опыту близким родственникам вообще бесплатна (по крайней мере, финское посольство так делает), но, неужели, швейцарское посольство действительно берет 60 евро и без всяких исключений для родителей?
Заранее благодарна!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Досі ще не було окремих запрошень по кантонах. Лист-запрошення - то просто лист написаний вами вашим родичам і підписаний особисто. Правда, в листі повинні бути всі дані, котрі є на сайті посольства Швейцарії в Україні - паспортні дані запрошуваних, дані приймаючої сторони, родинний зв'язок, тривалість подорожі, розподілення витрат, відповідальності тощо. Сходіть подивіться останні вимоги на сайті і візьміть їх до уваги при написанні. Оце і все.

Є гарантійний лист, котрі родичі отримають на співбесіді, відішлють вам, ви віднесете в комуну-гемайнде, ті відправлять до посольства в Києві і ваші родичі зможуть отримати візу. То робиться тільки перед першою поїздкою і насправді виглядає простіше і швидше, ніж це можна описати. При наступних візах цього не потрібно буде робити. Про гарантійний лист прокрутіть вище тему - там є детальніше.

Шенгенська віза в швейцарському посольстві коштує в долларах залежно від курсу між 60 і 90 долларів. Мої минулого року платили десь коло 80-ти. Про безкоштовні візи там також не чувати було. Тому деякі, навіть маючи родичів у Швейцарії, часто беруть інші візи - польські, словацькі, угорські - кому які зручніше брати. Там є безкоштовні візи, ну а платні, як ви кажете - 35 євро стандарт.
Аватар користувача
7ка

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення 7ка »

Доброго дня,
Зараз почали готувати мамі документи(мій чоловік швейцарець) для отримання візи до Швейцарії. Ми живемо у кантон Vaud.
Чи має хтось приклади листа-запрошення французькою?
На сайті пишуть, що треба вказати причину візиту...ну яка може причина щоб провести час з мамою?(Поки на чернетці нашкарябала raison sociale)

Ну і якщо хтось має свіжий досвід отримання віз, поділіться важливими порадами, будь ласка.(особливо цікавить чи змінився порядок розгляду документів у зв"язку з подіями 2014? які питання задають на співбесідах? та як краще на все те відповідати?)
Inna_S
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 27 грудня 2014, 18:02

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Inna_S »

7ка писав:Доброго дня,
Зараз почали готувати мамі документи(мій чоловік швейцарець) для отримання візи до Швейцарії. Ми живемо у кантон Vaud.
Чи має хтось приклади листа-запрошення французькою?
На сайті пишуть, що треба вказати причину візиту...ну яка може причина щоб провести час з мамою?(Поки на чернетці нашкарябала raison sociale)

Ну і якщо хтось має свіжий досвід отримання віз, поділіться важливими порадами, будь ласка.(особливо цікавить чи змінився порядок розгляду документів у зв"язку з подіями 2014? які питання задають на співбесідах? та як краще на все те відповідати?)
Добрий день!
Мої батьки минулого тижня подали документи до посольства (не до візового центру), ніяких співбесід не проводили. Запрошення я писала у довільній формі англійською мовою, а причиною візиту вказала, що запрошую батьків у гості, бо бачилися востаннє минулого літа.
Раджу зібрати більше документів, ніж написано на сайті. Батьки везли копії і мого паспорту+перміт, і справки мого чоловіка, і наше свідоцтво про шлюб... В посольстві забрали усе і подякували за додаткову інформацію :verygood:
Inna_S
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 27 грудня 2014, 18:02

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Inna_S »

Продовжуючи своє попереднє повідомлення, хочу запитати про гарантійне зобов'язання, яке отримали мої батьки. Я перечитала весь форум, але не знайшла того, що треба.
Так ось, сьогодні пішла з гарантійним дорученням до міграційного офісу, де мені сказали, що я маю їм принести 2 листа. Перший - це лист-запрошення батькам від мене, а другий - від батьків... Нашвидкуруч службовець того офісу пояснив, що у листі від батьків має бути вказано, що після візиту вони обов'язково виїдуть зі Швейцарії + дата виїзду. Чи складав хтось такий лист вже? Що ще важливо там зазначити?

І друге питання: чи були у вас такі випадки, коли місцеві швейц.органи не вимагають ваших довідок про доходи, з банківських рахунків тощо при розгляді гарантійного зобов'язання? Мені сьогодні сказали, що їм потрібне лише саме зобов'язання та ті 2 листи.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Коли ми робили гарантійні листи при подачі на першу візу, не вимагали ніяких листів і також не вимагали листа-запрошення. Батьки (та інші запрошувані) при подачі документів на візу в посольстві отримували бланк, котрий самі поштою надсилали нам. Ми той бланк підписували (здається, там і не було що заповнювати) і несли в гемайнде. Більше нічого.
Через тижнів два запрошуваним вклеювали візи до паспортів.

Виходить, що це якісь теперішні нововведення. Було б цікаво почути чи в інших кантонах та комунах таке нововведення також з'явилося. Може бути, що то ініціатива місцевих урядовців. Всяке тут буває.
Inna_S
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 27 грудня 2014, 18:02

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Inna_S »

Для тих, кому може знадобитися інформація, розповім про останні новини щодо оформлення гарантійного доручення у кантоні Фрібург :wise:
Саме доручення я віднесла до Ville de Fribourg, де зробили копії з усіх моїх довідок та довідок чоловіка про матеріальне становище. На місці поставли печатки на тому дорученні. Процедура зайняла близько 5 хвилин та за це взяли 20 франків готівкою :dizzy:.
Далі наказали нести те відштамповане доручення + мій лист запрошення батькам + лист від батьків про те, що вони гарантують свій виїзд із Швейцарії, до міграційної служби (Service de la population et des migrants). На диво, там все прийняли без проблем і результат був готовий у посольстві вже через 2 робочих дні! :tak2: Проте, це також не безкоштовна процедура - 32.40 франків за двох запрошених осіб.
Я була трохи здивована сумою, яку мені треба платити як гарант, адже ніде на офіційних сайтах я не знаходила інформації про те, що ці послуги платні...
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”