Переїзд дружини українки з чоловіком німцем до Швейцарії

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Переїзд дружини українки з чоловіком німцем до Швейцарії

Повідомлення Sonja »

Доброго вечора, шановні форумчани!
Допоможіть рoзiбратися в наступному питанні:

Я- громадянка України, знаходжуся в Німеччині по візі нареченої, він- російський німець, живе в Німеччині 14 років. У лютому в нас весілля. Буквально днями моєму майбутньому чоловікові запропонували вигідну роботу в Швейцарії на тривалий термін, думаємо про переїзд. Але, питання в тому, чи можу я після отримання ВНЖ в Німечичині поїхати з чоловіком назавжди до Швейцарії? Це взагалі можливо? Що говорить в цьому випадку закон?
Буду рада, якщо хтось, хто розбирається в цій справі, відгукнеться. Заздалегідь дякую вам.
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення LSquirrel »

Добрий день!
Вам потрібно буде отримати дозвіл на проживання в Швейцарії, а не в Німеччині, адже жити Ви збираєтесь в Швейцарії. Підстава для його отримання - Ваше заміжжя з німцем, який живе в Швейцарії. Проблем з цього приводу бути не повинно.
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

дякую за роз'яснення. Не могли б Ви мені ще поки що неосвідченій в цій темі дівчині підказати мої подальші діі?
1. Після весілля мені необчідно піти до відділу по справам іноземців у нашій землі в Німеччині? Чи одразу до Швейцаріі і там вже звернутися до відповідних органів у кантоні, де ми плануємо жити?
2. Як довго чекати в моєму випадку дозвіл на проживання?
3. Напевно потрібно здавати інтеграційні курси. Де про них можна конкретніше дізнатися (тривалість, вартість)?
4. Які шанси отримати роботу мені? Для початку можливий підзаробіток 3-5 годинний
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

напевно забагато питань поставила... Два дні пройшло і жодної відповіді, в мене були великі надії на цей форум. Будь-ласка, допоможіть розібратися хоча б з одним із них, дуже треба. Не знаю в якому напрямку рухатися.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення natalotschka »

Sonja, доброго дня Вам! Ну чого Ви вже втратили надію, що ніхто не відповість. Просто люди може не потрапляли в таку ситуацію, тому не можуть дати Вам вичерпну відповідь.
Я теж Вам конкретно не зможу відповісти. Але хоч якось відреагую на Ваше запитання :smile: .

Звичайно ж Ви зможете переїхати в Швейцарію з чоловіком, тут Вам видадуть дозвіл на проживання на підставі того, що ваш чоловік тут працює і живе, а Ви його жінка.

Як довго чекати дозволу точно не скажу, подивіться на форумі, десь повинна бути така тема. Я думаю не більше місяця.

Що у Вашому розумінні інтеграційні курси? Ви маєте на увазі мову? Ну якщо Ви не володієте мовою, то зможете йти на курси, але то за Вашим бажання. Я особисто до сих пір (живу тут вже 7 років) на курсах не була, все зі школи і практика тут.Ось тут можете подивитися про мовні курсиhttp://www.klubschule.ch/Angebote/Sprachen/Deutschkurse Не забувайте, якщо переїжджаєте в німецькомовну Швейцарію, німецький швейцарський діалект дуже відрізняється від німецької мови ( я його й досі толком не розумію, бо в мене, як і у Вас чоловік - німець).

Роботу отримати важко. Ще залежить від того, куди Ви переїжджаєте. Якщо десь в Цюріх, я думаю, що там більше можливостей, якщо в якесь маленьке містечко, то.. Спочатку дуже добре треба володіти мовою. Ви спочатку переїдьте, а тоді вже на місці будете дивитися.
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

Дякую, Наталочко, що відгукнулися, вже куди ясніше стало, ніж було.
Щодо інтеграційних курсів. Вони стоять обов'язковим пунктом в списку негайних справ, які необхідно виконати відразу після одруження в Німеччині. Наразі мій рівень А1. Цікавило питання: чи обов'язковими вони є і у Швейцарії? Але відповідь я вже від вас отримала.
Переїзд планується в St.Gallen, майже на кордоні, містечко дійсно невелике.
Ще раз дякую, що відгукнулися.
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком

Повідомлення LSquirrel »

Sonja, я теж не можу повністю відповісти на всі Ваші запитання, хіба що порадити.
1. Залежить від того, коли саме Ви з чоловіком плануєте переїжджати до Швейцарії. Якщо він вже буде жити в Швейцарії, то тоді Вам – як мені здається – німецький дозвіл на проживання непотрібний, а потрібний швейцарський. Можна запитати (написати чи подзвонити) у відомствах по іноземцях і Німеччини, і Швейцарії.
2. В різних людей по різному щодо очікування дозволу на проживання. Залежить від кантону, комуни, часу подачі документів, особистих обставин і т.і. Очікування може зайняти від місяця до трьох місяців.
3. Ніколи не чула в Швейцарії про таке поняття, як «інтеграційні курси». Як і написала natalotschka, якщо Ви маєте на увазі мовні курси, то це Ваша особиста справа.
4. Щодо роботи, то все залежить від Вашої спеціальності, досвіду роботи, рівня мови і т.і. А ще є така річ, як удача, яка також грає свою роль...
Я Вам власне і бажаю удачи та гарного весілля! :smile:
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

Дякую Вам за побажання, так, удача мені не завадить.

На рахунок переїзду, то від післязавтра мій наречений буде працювати вже там, в Швейцарії. Отримає контракт на роботу, зніме житло. Далі місяць в розлуці і нарешті весілля, потім мене забере до себе.

Завтра сходимо в наше місцеве "ABH", спитаємо як нам далі бути, подивимося, що скажуть там.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Darynka »

Яущо ваш наречений проживає вде в Швейцарії то навіщо вам німецький дозвіл? Вам його й не дадуть якщо він вже "виписався" з Німеччини зовсім і там ьільше не проживає.
Стосовно курсів - ніяких нема. Інтеграція новоприбулих- спарва рук самих новоприбулих.
Мені 3 місяці робили дозвіл. Цей час звісно не можна працювати бо дозволу ще нема. До того ж кожен раз коли я подавала кудись заявку то вимагали копію вже існуючого дозволу. Без дозволу навіть далі б не розглядали. Я почала шукати роботу десь за місяць від того терміну, коли вони пообіцяли дати дозвіл та казала що документи на опрацюванні та скоро буде.

Пошук роботи дуже важка справа. Задежить від знань мови, від того яку роботу хочете та яка спеціальність і освіта *чи українська чи іноземна) у вас. Є спеціальності де легше знайти (IT, наукова діяльність, інженерія, IFRS та бугартерія і аудит за міжнародними стандартами), в деяких дуже важко бо українська освіта не дає того чого тут вимагають. Мені з німецькою вищоб совітою дуже важко тут знайти щось було. До того ж якщо звязані до конкретного місця проживання (особливо якщо невеличке місто далеко від великих міст) то дуже важко буває знайти бо не всі роботодавці які вам цікаві всюди мають свої філіали. Я шукала по всій Швейцарії та не виключала можливість переїзду або життя порізнь від чоловіка якийсь перший час якщо робота дуже цікава.
Успіхів у цій непростій справі. Якщо що питайте порад стосоно пошуків. У нас тут і ХР спеціалісти на форумі були якщо не помиляюся :wink:
contra spem spero
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

Ні,Даринко, мій наречений ще не виписався з Німеччини, наразі він на випробувальному терміні в Швейцарії, попрацює місяць і якщо все буде добре, то переїдемо туди.

Сьогодні звонила до місцевого АВН, сказали що прописуватись тут в Німеччині мені вже нема сенсу, інтеграційні курси теж відпадають, а за дозволом на проживання я маю звернутися у відповідні органи в Швейцарії. Питання: а куди саме звертатись? Хто видає цей дозвіл? І який саме список документів мені необхідно підготувати для подачі? Кожен кантон має свої органи, які займаються видачею дозволів? :think:

Щодо роботи, тут все набагато складніше виявляється. Освіта в мене українська: дизайнер одягу. Взагалі можу багато чого (дизайн меблів, дизайн нігтів, частково дизайн інтер'єру, малюю картини в графічному стилі), але це все в мистецькій галузі, а вона тут в Швейцарії бачу не в попиті...

Можливо є якісь варіанти підзаробітку для початку, поки не отримаю дозвіл на проживання і хорошу роботу? Кишенькові гроші ніколи не завадять :dreamer:
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Darynka »

Працювати нелегадьно дуже не раджу. Якщо дізнаються то за 5 хв з краіни виженуть і візд заборонять. Воно того нееварте.
Звертатися по дозвіл до einwohnermeldeamt у селі чи місті же жити будете. Вони скажуть які документи потрібні.

Є декілтка фірм в швейцаріі які в інду тріі моди. Strelson та philip plane у Кройцлінгені. В мене там одногрупниця практику робила. Є швейцарський бренд navyboot. Варто спробувати.
contra spem spero
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Darynka »

Philipp plein правильно. :think6:
contra spem spero
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

Дякую за підказки! :glad:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Снігурка »

хочу розяснити на рахунок курсів, бо я на них викладаю. тут, в німеччині, з 2005 року усі приїжджі іноземці повинні пройти інтеграційні курси, котрі включаюсь в себе вивчення мови, а також історії, політики і стилю життя в німеччині. метою їх є вивчення німецької і здача екзамену на рівень В1, а також здача тесту орієнтаційного курсу про історію і політику німеччини. тому Соня про них і писала. виглядає так, що в швейцарії такого ще немає
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Svitlana »

Соня, я ще свої 5 копійок вставлю:

1. Ваш чоловік прописується у Швейцарії і отримує дозвіл.
2. Подає тоді документи на возз"єднання сім"ї. Список документів і процедура є на сайті посольства Швейцарії в Києві. У цей час ви, можливо, не можете знаходитися у країні.
Можливо, матиме сенс зробити собі спочатку Шенгенську візу (напр. німецьку - дешевше вийде), щоб ви могли туристом приїхати хоча би на пару днів.
3. Отримуєте візу Швейцарську.
4. Після приїзду йдете в свою гемайнде і прописуєтеся. Після того вам видадуть дозвіл на проживання. Скільки часу на це може піти? 1. Залежить від того наскільки оперативно чоловік збере папери. 2. Залежить від того, як швидко спрацюють бюрократи. Десь я читала 3 місяці?
5. Живете собі... Курси не потрібні. Якщо є бажання можете піти у бюро по безробіттю, стати там на облік і випросити безкоштовні курси німецької. Не завжди є, правда. Залежить від села чи міста.
6. Роботою не забивайте собі голову. Як чоловік вас так роботою пресує, хоч ви ще і не приїхали - кидайте його поки не пізно. Це ж що далі буде? Ваша відпустка може затягнутися на довше і з цим краще змиритися. Криза Швейцарію не обминула, роботу тут також буває важко знайти. Санкт Галлен місто невелике, тому шансів менше, ніж в Цюриху. Як варіант - догляд за дітьми, хатня робота тощо. Все одно і тут не варто розраховувати на швидкі замовлення.
Аватар користувача
Sonja
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 09 січня 2013, 20:41

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Sonja »

Знову в Україну? І знову розлука з коханим? Зрозуміло, що в будь-якому випадку мені потрібно буде чекати, але я думала хоча б в Німеччині у нас вдома, а не в Україні :sad2: . Ми ж скоро одружимося i до того часу буду вже жінкою нім.громадянина, мені обов'язково в Україну треба? Можливо обійдемося швейцарським консульством у Frankfurt-am-Main (живемо наразі недалеко від нього)?

Щодо роботи, внесу невелику поправочку, а то я бачу складається хибна думка :smile: . Працювати- це повністю моя ініціатива. Мій наречений мене безмежно кохає і нічого не жаліє для мене, все віддасть до копієчки. Наразі він мене повністю утримує і не хоче, щоб я працювала. Але я просиділа так без роботи десь пів року (це був період підготовки документів на візу нареченої в Україні і потім період мого проживання з коханим тут в Німеччині) і мене вже трусить вдома сидіти, не можу... Тим більше зараз в Україні в родині не найкращі часи, моя б фінансова допомога (хоча б маленька) їм не завадила.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Darynka »

Нічого не бачу поганого в тому, що людина хочу розвиватися професійно а не сидіти в чоловіка на шиї та тихо деградувати від нудьги.
Звісно з першого разу не вдасться знайти роботу. Треба відвідувати різні заходи в індустрії в якій хочете працювати, шукати контактів, показувати що вмієте потрібним людям, реєструватися в професійних соціальних мережах та форумах, погоджуватися на малооплачувальні практики напочатку або навіть розпочати освіту спочатку.
Але лякати тим, що все життя пробудеш прибиральницею або нянею, я б не стала. Треба себе настроювати, що все вийде та продовжувати шукати роботу та вдосконалювати себе як фахівця, навіть якщо здається, що все вже спробували. Іслухати тих, хто в вас вірить, а не тих хто каже, що нічого путнього з вас не вийде (а таких тут в Швейцарії буде більшість). За моїми спостереженнями саме низька самооцінка чато заважає нашим співвітчизникам. Люди думають що ніколи нічого кращого не заслуговують та часто погоджуються на не найкращі роботи з ненайкращеєю платнею. Треба бути впевненою у собі і своїх силах і не зупинятися при першій неприємності або першій відмові.
Якщо дійсно є талант та подобається професія яку маєте, то нічого не завадить себе тут реалізувати. Хто дійсно хоче, той шукає можливостей, а не виправдань. І звісно треба вчити мову. Без мови ймовірність знайти роботу дуже маленька.
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Svitlana »

Соня, тоді це дуже добре. Просто я перший раз бачу, щоб людина разом з документами на візу (і без мови) так наполегливо відразу вже починала питати за роботу. :-)
У мене ще на думку спала ідея про фіктивний шлюб. Добре, що я помиляюся.

Не все так погано з візою. Я думаю, що ви можете чекати на візу в Німеччині. Це ж інша країна. Головне, що ви не можете перебувати в цей час на території Швейцарії.
Але знову ж таки. Тут я не зовсім впевнена. Якщо у вас буде віза на в'їзд (гостьова наприклад), то, можливо і можете (до 90 днів). Можливо, щось змінилося зараз.

Даринко, тебе щось занесло трохи. Поки що це не той випадок. Людину ніхто не хотів лякати, просто.... трошки на землю спустити. Ти ж сама знаєш, як тут можна шукати роботу, особливо без мови. Хай морально готується. Я, наприклад, не була готовою морально до довгого шукання роботи.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Darynka »

Світлана просто знаю декілька випадків коли перед переїздом або після переїзду всі казали людині що вона нічого путнього не здатна і радили йти в прибиральниці або щось подібне. І людина вірила і ставила хрест на можливості знайти бажану роботу. Тобто класичне Selbsterfüllende Prophezeihung. Настроюватися треба на інтенсивний та напружений пошук та постійне вдосконалення себе як фахівця, але не можливості займатися улюбленою справою це точно. Якщо Соня любить свою професію і має талант то знайде з часом роботу я впевнена. :glad2:
contra spem spero
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Darynka »

А в мене ці 3 міс був німецький дозвіл на проживання. Я з Німеччини прямо приїхала і без жодної візи дали дозвіл прямо.
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Svitlana »

Darynka писав: Настроюватися треба на інтенсивний та напружений пошук та постійне вдосконалення себе
Оце точно ти сказала.

Я так зрозуміла, що в Німеччині у неї ще немає дозволу на проживання. Тому суто офіційно потрібно буде вертатися в Україну.
Аватар користувача
Юля

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Юля »

Sonja писав:напевно забагато питань поставила... Два дні пройшло і жодної відповіді, в мене були великі надії на цей форум. Будь-ласка, допоможіть розібратися хоча б з одним із них, дуже треба. Не знаю в якому напрямку рухатися.
Добрий день, я зараз живу у Швейцарії , така сама ситуація як і у вас, вам потрібно звернутися у посольство Швейцарії в Україні все вони вам розяснять. Номера усе є на сайті посольства. Що стосовно роботи, то Вам потрібно оформити бевілікум" б" це потрібно робити з вашим чоловіком, потім якщо ви отримаєте дозвіл на проживання , потрібно зробити біометричний паспорт., уже безпосередньо в кантони)) удачі
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Svitlana »

Юля писав:
Sonja писав: потім якщо ви отримаєте дозвіл на проживання , потрібно зробити біометричний паспорт., уже безпосередньо в кантони)) удачі
Паспорт зробити в кантоні? Точно?
Якщо немає шв. громадянства, тоді паспорт робиться як мінімум в консульстві тієї країни, з яким паспортом вас тут зареєстрували.
ima
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 23 травня 2022, 13:12

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення ima »

Darynka писав: 18 січня 2013, 21:26 А в мене ці 3 міс був німецький дозвіл на проживання. Я з Німеччини прямо приїхала і без жодної візи дали дозвіл прямо.
Привіт! Намагаюся зробити те саме у Аппенцелі, на жаль, мені кажуть, що без візи і з самим лише німецьким документом подаватися на возз'єднання не можна. Чи в когось ще є подібний досвід тут?..
Info
Site Admin
Повідомлень: 539
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Переїзд з Німеччини до Швейцарії разом з чоловіком.Можли

Повідомлення Info »

ima писав: 23 травня 2022, 13:18
Darynka писав: 18 січня 2013, 21:26 А в мене ці 3 міс був німецький дозвіл на проживання. Я з Німеччини прямо приїхала і без жодної візи дали дозвіл прямо.
Привіт! Намагаюся зробити те саме у Аппенцелі, на жаль, мені кажуть, що без візи і з самим лише німецьким документом подаватися на возз'єднання не можна. Чи в когось ще є подібний досвід тут?..
Ви можете у швейцарське посольство в Німеччині звернутися за візою.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”