Сучасна література, що почитати?

Куди вибратися, що побачити, що почути
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення slavusia »

Nova knygka Levyzkoji vge nijakoji vedmegoji posluhy ne robyt. Tam ukrajinzi najposytyvnishi heroji jakyh tilky mogna sobi ujavyty.
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення slavusia »

S kalsyky teg liubliu sester Richynskyh, a shche "Povnolitni dity" Iryny Vilde. Pamjataju shcho koly chytala salyvalasia sliosamy:(
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Svitlana »

slavusia писав:Nova knygka Levyzkoji vge nijakoji vedmegoji posluhy ne robyt. Tam ukrajinzi najposytyvnishi heroji jakyh tilky mogna sobi ujavyty.
Ото я щойно дочитала цю книжку ("Два каравани"). З одного боку, дійсно - українці там з позитивного боку змальовані. При чому не прикрашено зовсім.
Але з іншого боку в цій книжці набагато більше "проколів", що видають необізнаність авторки з побутом життя описуваних людей. Я не можу судити про побут заробітчан і про побут Малаві, але маю досить добре уявлення про побут українців і поляків - якраз там було найбільше проколів. Наприклад, полячка мріє начинити курку каштанами, стверджуючи, що це був улюблений рецепт її матері. Каштани - національний польський продукт? :think6: Не думаю :no3: Або про те, що українці люблять банани, бо, мовляв, в Україні вони не доступні. В теперішній-то час?! Навіть 10 років тому вони вже були досить звичайним продуктом, як апельсини... Правда, курей ними ще не начиняють повсюдно... Ну тобто.... на мою думку, ця книжка дещо слабша за "Трактори", з трохи менш напруженим сюжетом і іноді надуманими "пустими" деталями. Хоча в загальному - може бути. :notatall:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Снігурка »

прикольна книга наталки сняданко про її життя, частково як опер в німеччині. досить весело читати
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Svitlana »

http://www.brainwarp.net/ - може комусь буде цікаво. Здається, я колись згадувала про цю книжку і мене запитали що то була за книжка і де її можна взяти. Цього я отак сходу сказати не могла.
І ось нині я знайшла збережене мною посилання і викладаю для тих, кому це цікаво. Я прочитала лише деякі сторінки з тих, що викладені на сайті.

Насправді я переглядала посилання, зібрані мною під час Помаранчевої революції і виявила, що більша частина ресурсів перестали існувати, як такі, що мене навело на думку, що ці ресурси могли бути створені з певною метою для подачі певного матеріалу (це були матеріали обох сторін з цікавими твердженнями, статистикою, свідченнями, поглядами тощо). І коли я дійшла до цієї книжки, то надії натрапити на інформацію про цю книжку в мене вже не було. Думала, що цей ресурс також міг бути "проектним" - книжка про отруєння кандидата в президенти України (прямим текстом) англійською, котру ніхто ніколи не бачив.... :idiot3: - але цей проект таки дійсно робочий, книжку дійсно можна купити і вони навіть додали відео автора на сайті. Одним словом - читайте на здоров"я!
:ps3: Поділіться враженнями після неї, не забудьте. :wink:
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Хочу запропонувати вашій увазі сайт, на якому можна прочитати рецензії на нові книжки, чи фільми, чи музичні групи. Особливо цікаві рецензії на книжки, після яких вже знаєш - варто читати ту чи іншу книжку чи ні. А то коли йду в книжковий, то гребу все, що якимсь чином сподобалось, потім читаю вдома і половина з того виявляється просто мотлохом.
То ж користуйтесь сайтом http://www.sumno.com/
Аватар користувача
Oceanic
Дозвіл B
Повідомлень: 222
З нами з: 30 березня 2007, 21:39
Звідки: ZH

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Oceanic »

сянка писав:Хочу запропонувати вашій увазі сайт, на якому можна прочитати рецензії на нові книжки, чи фільми, чи музичні групи. Особливо цікаві рецензії на книжки, після яких вже знаєш - варто читати ту чи іншу книжку чи ні. А то коли йду в книжковий, то гребу все, що якимсь чином сподобалось, потім читаю вдома і половина з того виявляється просто мотлохом.
То ж користуйтесь сайтом http://www.sumno.com/
Зважаючи на основну ідею цього сайту (тобто публікація рецензій), його назва досить реалістично відображає стан сучасної літератури та фільмографії.

:smile:
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Чому така дивна назва і сама не розумію, може то абревіатура якась. А рецензії там дають не лише нашим творам, але і зарубіжним, всьому новому що виходить в світ на території України.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Ще один цікавий сайт, де розповідається про всі новинки, які пропонує наш український книжковий ринок.

http://www.bukvoid.com.ua/

Там і і рецензії на нові твори, і презентації книжок та авторів і все -все-все. Захдьте, не пошкодуєте.
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Сучасна література, що почитати?

Повідомлення nataliya »

Нещодавно прочитала декілька книг Анни Гавальди, це сучасна французька письменниця, дуже сподобалось, рекомендую.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/1675362/
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

У мене склалось враження, що зараз з українською літературою стався якийсь бум. Видається всього так багато, що просто не встигаєш за новинками. Ось недавно прочитала нову книгу Марії Матіос "Москалиця". Чесно кажучи оповідання як на мене слабші ніж "Солодка Даруся" чи "Ніколи не навпаки" чи "Нація". Таке враження, що авторка поспішала видати книгу до книжкового ярмарку у Львові і тому не до кінця прописала сюжети.

Ще прочитала дві книжки зовсім нової письменниці Люко Дашвар "Село - не люди" і "Кров з молоком". І там, і там події відбуваються в селі. Тільки в першому випадку це наш час - роки незалежності, а в другому - колгоспно-радянський період. В книзі "Село - не люди" село змальоване таким депресивним і дикуватим, що аж страшно стає: невже в українському сучасному селі дійсно такі порядки? Те що пияцтво процвітає - вірю, те, що працюють тяжко - теж погоджуюсь. Але невже в наш час можливий самосуд сельчан над односельчанами? Крім того вражає якесь примітивне невігластво (в певних моментах) персонажів, що знову ж виникають асоціації, що це не наш час, а десь період кріпацтва.

Новий автор Олександр Жовна з його книгою оповідань "Її тіло пахло зимовими яблуками". Хоча не такий він вже і новий, бо по його творах, виявляється поставлені фільми, зокрема "Маленьке життя". (Хто їх , правда, бачив, то вже інше питання). Оповідання чи новелки яскраві, колоритні. Одна як на мене вада: улюбленими темами автора є зима, сніг, цвинтар, похорон і смерть.
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Сучасна література, що почитати?

Повідомлення nataliya »

А я прочитала в одному журналі, що порівняно з російськими сучасними авторами, в Україні є з десяток сучасних письменників і особливо письменниць, яких постійно публікують закордоном і їх книги користуються неабиякою популярністью.

Щодо письменниці Люко Дашвар, я якраз прочитала її книгу "Кров з молоком". Що можу сказати, відвезу мамі, нехай вона прочитає та поділимося враженнями. Це якраз період, коли вони були "молоді".

Хтось читав "Імітація" Євгенії Кононенко?
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Наталю, а як тобі "Кров з молоком"? Бо у мене враження якоїсь нереальності подій. Якась містика з тим червоним намистом. Символізм, який малозрозумілий. Крім того ота скрита від чужого ока любов між Стьопою і головною героїнею. Якщо вони так любилися, то чому не одружилися? Яка така була важлива причина, щоб їй було виходити заміж за іншого, а того Степана мучити і псувати життя і собі , і своєму чоловіку, і сімї Стьопи?

Читала колись давно "Імітацію" Кононенко. Нічого так.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Не знаю про інші країни, але у Женеві зі всіх нині відомих і розкручених письменників я бачила у французькому перекладі лише один єдиний раз Андруховича "Московіаду". Можна і зараз в книгарнях знайти кілька оповідань Куркова, хоча він є більше російський письменник, який проживає у Києві, ну і звичайно ж Гоголя, якщо його вважати чисто українським письменником.
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Сучасна література, що почитати?

Повідомлення nataliya »

[quote="сянка"]Наталю, а як тобі "Кров з молоком"? Бо у мене враження якоїсь нереальності подій. Якась містика з тим червоним намистом. Символізм, який малозрозумілий. Крім того ота скрита від чужого ока любов між Стьопою і головною героїнею. Якщо вони так любилися, то чому не одружилися? Яка така була важлива причина, щоб їй було виходити заміж за іншого, а того Степана мучити і псувати життя і собі , і своєму чоловіку, і сімї Стьопи?

Читала колись давно "Імітацію" Кононенко. Нічого так.[/quote]

Мені сподобався початок книги про сім'ю українського олігарха, що мешкають в Лондоні, а далі все пішло в такому типово сільському руслі, але ж книга з цієї ж серії "Село та люди". Є досить реалістичні сцени та кумедні як з Тарасом Петровичем. Коли купувала книгу, то продавець сказав вона зайняла перше місце в цьогорічному всеукраїнському літературному конкурсі.

А що ви рекомендуєту почитати? Я прочитала декілька книг Кононенко, Роздобудько, Клименко, Андруховича.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Подобається Марія Матіос. Прочитала майже все з її доробку.
Дуже люблю Кокотюху. Він пише восновному детективи. Події відбуваються в його творах в Україні, на Чернігівщині, звідки він родом. Тому все вималюване ним виглядає досить реальним. Читаю все, що нового виходить з-під його пера.
Андруховича не люблю. Роздобудько дещо читала, але вже навіть не памятаю про що був сюжет, отже не зачепило.

Дуже хотілось би прочитати щось Олеся Ульяненка, бо нічого його не читала. Особливо після того як заборонили продаж його останної книги.

А про що пише Клименко?
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Сучасна література, що почитати?

Повідомлення nataliya »

Я прочитала лише одну книгу Люби Клименко "Порядна львівська пані", така собі українська еротика. А ось посилання на її новий шедевр http://kut.org.ua/books_a0095.php.

А щось з Марії Маттіос пошукаю та обов'язково прочитаю.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

Нещодавно прочитала книжку, яку раджу прочитати всім. Автор -Дара Корній "Гонихмарник". Такої насолоди від прочитання української книжки я вже давно не одержувала. Сюжет цікавий, неординарний для нашої літератури, містика, базована на українському фольклорі і віруваннях. Нічого подібного сучасні українські письменники ще не писали. :verygood:
Аватар користувача
Nadya
Дозвіл B
Повідомлень: 115
З нами з: 17 січня 2008, 16:13
Звідки: Lviv- kanton Zuerich
Контактна інформація:

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Nadya »

А не підкажете, де можна цю книгу в Швейцарії дістати ? Дуже хотілось би почитати :tak2:
Життя - це не генеральна репетиція.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення сянка »

У мене цієї книжки вже немає, бо я її віддала на Україну. Може хтось буде їхати звідти, то може привезти.
Аватар користувача
Тимко

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Тимко »

тут сучасні популярні книги українською мовою
http://read-online.in.ua/popularbook
sergiy
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 02 серпня 2011, 20:20

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення sergiy »

Запрошую відвідати український сімейно-етнічний журнал "Дім і Сім'я"
http://www.dds.com.ua - для тих хто шанує свій рід, себе, наше минуле та прагне кращого.
Майже десять років ми разом з дружиною видаємо цей журнал.
З роками все більше виявляється як багато втрачає наша культура, ми самі від глобалізації, тимчасових негараздів, елементарної неуважності, зверхньості та невихованості, які так цинічно пропагує "маскультура" через телебачення та ЗМІ в Уакраїні.
Сподіваємося, коли наші родини стають міцнішими то і світ стає кращим, адже справжнє щастя можливе тільки у родині.
Запрошуємо до співпраці авторів.
mail-at-dds.com.ua
З повагою,
Біленький Сергій
Аватар користувача
Димитріус

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Димитріус »

Нещодавно у Львові придбав книгу С.Гридіна "Федько, прибулець з інтернету". Для дитини - те що потрібно! Головний герой - смішний комп"ютерний вірус Федько разом з двома хлопцями-друзями потрапляють у віртуальний світ і мають цікаві пригоди. Отримали задоволення всією сім"єю. А ще анонсоване продовження! В інтернеті поки що його не знайшов.
З дорослої книги сподобалась "Село не люди" Люко Дашвар, хоча іноді (як на мене) і перебор!
Аватар користувача
Лариса

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення Лариса »

Для тих, хто любить українську літературу можу порадити класний та сучасний літературно-художній журнал Дніпро, в ньому публікується багато сучасних українських авторів, а також можна зустріти такі рубрики, як проза, поезія, фантастика, детектив та ін. Журнал виходить щомісячно. Журнал орієнтується на смаки сучасного читача.
http://www.dnipro-ukr.com.ua/
Аватар користувача
marianna Hudyma

Re: Сучасна література, що почитати?

Повідомлення marianna Hudyma »

гарна книжка прочитайте ( Бог ніколи не моргає) автор Регіна Бретт :smile:
Відповісти

Повернутись до “Дозвілля та подорожі”