Віза для стажування в Швейцарії.

Все про документи стосово легального перебування у країні
=sowa=
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 25
З нами з: 20 грудня 2010, 14:44

Віза для стажування в Швейцарії.

Повідомлення =sowa= »

Доброго дня.
Терміново потрібна допомога щодо оформлення документів для швейцарської візи.
Ситуація така: у березні наступного (2011) року збираюсь поїхати до Швейцарії на стажування в лікарні (als Gastärztin) на місяць. Пошукала інформацію на сайті посольства і дійшла висновку, що найоптимальнішим варіантом візи буде "Віза для участі в заходах, конференціях, у міжнародних організаціях". У переліку необхідних документів вказано:
1. "Лист-запрошення зі Швейцарії в оригіналі". Чи означає це, що із лікарні листа мені мають вислати звичайною поштою? Е-Мейл варіант не підійде?
2. "Бронювання готелю". У готелі я жити не буду. Буду знімати кімнату (скоріш за все на території "медмістечка", чи у будинках для медперсоналу, не знаю як це правильно називається). Чи мають мені з лікарні вислати підтвердження бронювання кімнати? Я просто не знаю чи в них існують такі документи... :dontknow:
Ситуація ускладнюється ще й тим, що в Україні я не маю місця роботи... Чи можна довідку з роботи замінити на якийсь інший документ, який би підтвердив, що я повернусь в Україну (довідка з банку, довідка про майнову власність тощо)?
3. "Підтвердження бронювання квитка на літак, туди й назад". Квитки на літак я мушу бронювати лише в рамках того періоду, що вказаний в запрошенні? Тобто, наприклад, стажування я хочу проходити з 1 по 31 березня, отже прилетіти у Швейцарію хочу за день-два до 1 березня (щоб поселитись, освоїтись і т.п.), а відлетіти із Швейцарії - 1 чи 2 квітня. То у запрошенні мають стояти дати 1.03. - 31.03 чи обов"язково 27-28.02 - 2.04.??
Вибачте, за, можливо, дурні запитання, але я в такій ситуації вперше і не маю з ким порадитись.
Дзвонила у Колл-центр посольства, нічого путнього мені там не пояснили. Сказали лише, що я маю подивитись типи віз на сайті посольства, вибрати собі сама яку мені візу треба і згідно з переліком подавати всі документи.
Дуже сподіваюсь на вашу допомогу.
Тетяна
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Віза для стажування в Швейцарії.

Повідомлення LSquirrel »

1. Наскільки я знаю, зараз в Посольстві дійсно вимагають оригінал запрошення, яке має бути вислане Вам зі Швейцарії на домашню адресу. За певних обставин, роздрукований варіант запрошення, висланий на і-мейл, можуть прийняти (наприклад, якщо Ви не встигаєте по термінах початку стажування), але гарантії немає. Так що краще заздалегідь попросити прислати Вам запрошення з підписами та печаткою додому.
2. Треба мати якусь адресу в Швейцарії, бо для заповнення аплікаційної форми потрібно буде її надати. Я думаю, що якщо лікарня Вам забезпечить місце проживання, вони можуть надати якусь інформацію щодо цього для Посольства. Це не обов"язково робити окремим документом, в офіційному запрошенні може бути фраза про те, що лікарня забронювала для Вас кімнату в гуртожитку чи квартиру на території "медмістечка". Вам треба окремо попросити про це тих, хто забезпечує Вам запрошення, наголосивши, що це потрібно для того, щоб Ви отримали візу. Довідка про місце роботи не є критичною, на мою думку. Однак довідка з банку є необхідною, адже Вам потрібно буде довести, на які кошти Ви збираєтесь жити в Швейцарії, як Ви будете оплачувати житло и т.і. До речі, якщо Ви отримали стипендію, то потрібно також офіційне підтвердження щодо неї - що власне покривається, на який термін і т.і.
3. Мені здається, що запрошення може мати конкретні дати Вашого стажування, але це не забороняє Вам прилетіти на кілька днів раніше, щоб роздивитися, та відлетіти на кілька днів пізніше - за умови, що Вам дозволятиме Ваша віза. Тому я думаю, що можна забронювати квитки із запасом в кілька днів, це не страшно. Крім того, якщо це буде тільки бронь, в разі питань з цього приводу Ви зможете її відмінити.
Подавайте документи заздалегідь. В разі чого, Ви зможете донести додаткові документи, якщо Вас попросять в Посольстві.
Успіхів!
=sowa=
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 25
З нами з: 20 грудня 2010, 14:44

Re: Віза для стажування в Швейцарії.

Повідомлення =sowa= »

Дуже дякую. Ви якраз вчасно відповіли, бо завтра збираюсь писати листа секретарю з клініки. Кімнату вони мені зарезервують й казали, що проживання безкоштовне. Треба не забути попросити, щоб вони написали в листі, що кімната зарезервована.
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Віза для стажування в Швейцарії.

Повідомлення LSquirrel »

Рада, якщо чимось допомогла. Якщо проживання безкоштовне, то добре було б, якщо вони це також зазначили в листі запрошення. Успіху з візою!
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”