В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Все про документи стосово легального перебування у країні
volodymyr
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 липня 2010, 00:37

В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення volodymyr »

Всім привіт!!! В мене до Вас таке питання... Можливо мені хтось може допомогти. За здалегіть дякую . В мене португальське громадянство і я хочу виїхати на ПМЖ до Швейцарії з метою працевлаштування. Чи потрібна мені віза щоб вїхати в країну , коли я вїду що мені перш завсе потрібно зробити, чи важко роботу будь-яку знайти і легально працювати ? І на яку заробітну оплату для початку я можу претендувати?
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення pol_serg »

З португальським паспортом ви можете вїжджати без проблем, проте просто так працювати ви не можете, для цього ви мусите зарєєструватись в своїй гемайнде, де житимете, надати папери, які вони вас проситимуть і чекати поки вам вироблять дозвіл на роботу (перміт), скоріше за все типу В. Перед тим треба знайти місце роботи. Зараз ви вже можете шукати роботу на шв. сайтах і розсилати свої резюме, ну а вже як діставатимете запрошення на співбесіду, тоді й вартуватиме приїхати, ходити на співбесіди і роздивлятися все навколо. Ваш заробіток сильно залежатиме від кваліфікації, то важко сказати без знання того, що ви можете і хочете робити... Ну і не забувайте про знання мови - в залежності від кантону то мусово має бути німецька або французька або італійська + англійська дуже бажано...
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:З португальським паспортом ви можете вїжджати без проблем, проте просто так працювати ви не можете, для цього ви мусите зарєєструватись в своїй гемайнде, де житимете, надати папери, які вони вас проситимуть і чекати поки вам вироблять дозвіл на роботу (перміт), скоріше за все типу В. Перед тим треба знайти місце роботи. Зараз ви вже можете шукати роботу на шв. сайтах і розсилати свої резюме, ну а вже як діставатимете запрошення на співбесіду, тоді й вартуватиме приїхати, ходити на співбесіди і роздивлятися все навколо. Ваш заробіток сильно залежатиме від кваліфікації, то важко сказати без знання того, що ви можете і хочете робити... Ну і не забувайте про знання мови - в залежності від кантону то мусово має бути німецька або французька або італійська + англійська дуже бажано...
Дозволу на роботу громадянам "старих" країн ЄС, в тому числі Португалії, НЕ ПОТРІБНО.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення pol_serg »

Тобто - працювати без Перміту??? Навіть наші німецькі та іспанські аспіранти, щоб типу "вчитися" в ЕТН перміт виробляють, інше питання що то займає набагато менше часу і робиться практично автоматично.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Тобто - працювати без Перміту??? Навіть наші німецькі та іспанські аспіранти, щоб типу "вчитися" в ЕТН перміт виробляють, інше питання що то займає набагато менше часу і робиться практично автоматично.
Слід розрізняти документ ("перміт", "бевілігунг", "аусвайс") та дозвіл на роботу. Бо це різні речі. Дозвіл на роботу для старих країн ЄС НЕ потрібен. А от реєструватися та отримувати "перміт" на підставі контракту - потрібно.
volodymyr
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 липня 2010, 00:37

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення volodymyr »

Дякую за відповідь! Але виникають ще питання. Ну з вїздом та перебуванням проблем небуде так як я розумію. А як бути з мовою? Я знаю тільки португальську ну німецьку декілька слів :dreamer: Хоч якусь роботу можна знайти? Не всі ж приїзджають і зразу всі мови знають...
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення pol_serg »

Так, з вїздом проблем не буде, проте хто ж візьме вас на роботу, коли ви не говорите жодною з мов, це буде надзвичайно важко. Ви мусите також визначитись з родом робіт, крім того все решта - житло, страхування, побутові кошти і тд потягнуть у Швейцарії набагато вище, ніж, підозрюю, в Португалії...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення Svitlana »

volodymyr писав:Дякую за відповідь! Але виникають ще питання. Ну з вїздом та перебуванням проблем небуде так як я розумію. А як бути з мовою? Я знаю тільки португальську ну німецьку декілька слів :dreamer: Хоч якусь роботу можна знайти? Не всі ж приїзджають і зразу всі мови знають...
Ви питаєте приблизно те саме, що "чи можна в Україні знайти роботу, ящо я володію лише португальською і декілька слів українською?"
Оцініть шанси тепер.

Хоч якусь роботу можна теоретично знайти: якщо роботодавець знає португальську і за ваші умови праці за вас хтось домовився з ним, а ви лише прийшли напр. копати (звідси і до вечора). Можна ще припустити, що роботодавець може знати португальську.

"Хоч якусь роботу можна знайти? " - можна теоретично. Кто ищет тот всегда найдьоть, як то кажуть. Можете стати тим самим винятком, про якого розказувати будуть: "був тут один у нас.... і таки знайшов роботу. Бачиш, можна/пощастило і.т.д."
Аватар користувача
zirkochka

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення zirkochka »

Привіт! З португальським паспортом дозвіл на працеалаштування все-таки потрібен. Дозвіл на працевлаштування (не проживання) потрібен без виключення всім, крім самих швейцарців. Інша справа, що громадянам старих країн ЄС його легше отримати, ніж громадянам нових країн ЄС та громадянам не ЄС. Дозвіл потрібно отримувати після того, як є пропозиція роботи...А приїхати та шукати роботу можна сюди без проблем!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення Svitlana »

zirkochka писав:Привіт! З португальським паспортом дозвіл на працеалаштування все-таки потрібен. Дозвіл на працевлаштування (не проживання) потрібен без виключення всім, крім самих швейцарців. Інша справа, що громадянам старих країн ЄС його легше отримати, ніж громадянам нових країн ЄС та громадянам не ЄС. Дозвіл потрібно отримувати після того, як є пропозиція роботи...А приїхати та шукати роботу можна сюди без проблем!
Якщо робота на короткий період (до 90 днів), тоді дозвіл отримувати не потрібно, потрібно лише замельдуватися (це робить, як правило, роботодавець). http://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/the ... ahren.html
volodymyr
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 23 липня 2010, 00:37

Re: В ШВЕЙЦАРІЮ З ПОРТУГАЛЬСЬКИМ ГРОМАДЯНСТВОМ

Повідомлення volodymyr »

vsim dyakyy za vidpovid!!! :seeya:
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”