Медсестра у Швейцарії?

Оголошення про роботу в розділі "Оголошення". Тут лише загальні запитання про можливості і документи
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Підкажіть будь ласка!
1)Чи можливо узаконити диплом медсестри чи лікаря у Швейцарії??? Яким чином??? Якщо ні, то скільки часу триває навчання на медсестру і скільки це коштує??? Може хтось мав досвід?
2)Скільки отримує людина яка працює зі старенькими як "сідєлка" чи то в приватних домах, чи то в домах пристаріли?
3) можливо хтось може прокоментувати цю вакансію http://rabota.ua/company3245971/vacancy ... 01.09.2015
Чи це не є якийсь обман???
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Svitlana »

1. Можна. Як - не знаю. Але цю тему вже обговорювали - пройдіться по старих темах (навіть дуже старих - всі правила і закони діють). viewtopic.php?f=9&t=1071
Реалії такі, що медперсоналу, особливо молодшого дійсно не вистачає, а з іншого боку існуюють квоти і різні додаткові вимоги, як підтвердження диплома, що дуже ускладнюють іноземним спеціалістам доступ до роботи тут. Найбільше у цій галузі зайнято німців. Для них тут дуже вигідно працювати, вони володіють ідеально німецькою і мають дипломи на рівні (підтвердження дипломів все одно мусять робити, але то для них значно простіше через схожість стандартів і програм). Але все одно навіть для них важко влаштуватися тут.
Те, що я читала - Треба подати диплом на підтвердження, паралельно ж знайти місце роботи, де тебе візьмуть без підтвердженого диплома лікаря на практику. І такого досвіду "практики" потрібно набрати декілька років (у різних клініках і відділах) і тільки тоді можна подавати на ліцензію місцевого лікаря. Платять на таких практиках так, що навіть на їжу не вистачить. Тому це можуть собі дозволити лише дружини, котрих утримує чоловік.
Не виключаю, що є інші способи - просто не чула за них.

2. Ну точно більше 2000. Там залежить від змін. Вночі ж доплачують. Оцінюю, що менше 5000 не повинні платити. На форумі була інформація по середніх зарплатах у Швейцарії (всіх галузях). Пройдіться по темах
viewtopic.php?f=9&t=2578#p14440 - тут написано 4000, але тут це вважається дуже низькою зарплатою. Сім'ї на такі гроші прожити буде практично нереально. Можете ще глянути в тему "Як виїхати до Швейцарії жити" - там також є деяка інформація. І по інших темах пройдіться - де люди питали за інші роботи в інших галузях або такі, що вже знайшли роботу - там є щодо скільки коштує тут жити.

3. Спершу мені все виглядало дуже притомно, окрім зарплатні - 2000 тисячі то дуже мало для Швейцарії. Вам же треба буде ще якісь витрати оплачувати. Безкоштовне проживання, не компенсує недооплату в розмірі як мінімум 50%, а тим більше у дво-тримісних кімнатах, коли ви за пару сотень можете проживати в окремій кімнаті, ділячи цілу квартиру з двома-трьома людьми. Оплата залежить також від місця проживання частково.
Ну і ще мені в оголошенні не сподобалося знання англійської. Навіть для офісної роботи англійська йде як додаткова, а в догляді за людьми вимагають навіть не те, що німецьку, але хоча би розуміння швейцарської (що коло німецької лежало, але німці її не розуміють). Ну і завершило це все враження - наявність неіснуючої веб-сторінки. Якщо фірма довго і легально працює на ринку (польська фірма на польському ринку), то сайт має бути на рівні. Кожна найменша фірма має сайт, а тут - не склалося? Але зате є сайт, що орієнтований виключно на українців з туром по Україні і зустрічами в стилі МММ. А що - поляки вже ніхто не хоче працювати у Швейцарії? Хочуть і то навіть дуже сильно хочуть, але чогось ця фірма українців шукає, котрим візи дууууже тяжко зараз до Швейцарії робляться замість того, щоб набрати поляків, котрі цілком легально без додаткових витрат і зусиль можуть працювати у Швейцарії (і 2000 то для них також дуже великі гроші). Оце насторожує дуже сильно. Підозрюю нелегальщину. Але можете сходити і позапитувати їх - яка саме віза буде робитися, де саме проживання (хай адресу назвуть - у них же є), чому поляків не беруть на такі роботи. Дивіться тільки, щоби вам зуби не заговорили.
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

ООО, це цікаво, щиро дякую!
А чи є якісь правові норми щодо такої праці, тобто кількість вихідних, право на відпустку (на скільки днів), оплата нічної роботи...., тривалість робочого дня??? щоб пішовши на співбесіду можна було їм аргументувати свої права і давати конкретні питання по цьому?
На питання "чому українці?" відповіли , що запитаєте особисто у Швейцарців на співбесіді. Я подумала що то зарплата замала для поляків.... але?
Якщо дають такий контракт людині на Україні , він підписується в Україні, чи вже у Швейцарії? По телефону відповіли , що якийсь попередній контракт підписується на Україні. Цього не розумію.
Якою б мала б бути віза в отакому випадку?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Svitlana »

Я вам не скажу за цю конкретну кантору і їхні контракти.
1. Ніякого попереднього контракта не буває. Що підпишете - те і буде діяти. Читати треба уважно, а краще з юристом, особливо в місці знаходження суду при виникненні проблем. З зарплатою у 2000, підписаним контрактом з укр.фірмою і місцем суду в Швейцарії (без наявності у вас в'їзної візи до Швейцарії) ви нічого не зможете зробити, для прикладу.
Якщо вам обіцяють контракт на місці зі швейцарським роботодавцем - кажіть хай вас з ним напряму зводять і ви будете питати ще перед підписанням контракту що і до чого.

2. Законодавство швейцарське вимагає мінімум 4 тижні на рік при повній зайнятості. Доплату мінімум 50% за нічні зміни та вихідні дні (точних годин не пам'ятаю, але, здається з 19.00 до 06.00), можливо і більшою може бути доплата.
Але швейцарське законодавство каже також, що при підписанні контракту з фірмою діє контракт. Хоча при будь-якому контракті працівник має бути застрахованим (для оплати лікарняних), для нього має платитися пенсія (а для цього роботодавець запрошує для вас соціальний номер AHV) - то як мінімум. Окрім того обов'язковим є медичне страхування, що коштує в межах 200-300 франків на місяць (мінімальне). Його роботодавець не сплачує, але ви собі це мусите вирахувати із зарплати. Добирання на роботу (залежно від місця проживання) обійдеться вам також від 200 франків на місяць. В оголошенні не пишуть, що проживати ви будете там, де працювати. І взагалі, проживання у дво-тримісних кімнатах, взагалі-то, не дозволяється. Є певні норми житлової площі на людину, котрих я не знаю в цифрах, але при возз'єднанні сім'ї дивляться приблизно так, щоб в дітей була своя кімната. Тобто, батьки в одній, але діти мають мати свою кімнату або і дві залежно від віку.

Щоб з ними контракт підписати - вони з вас просять якісь гроші за посередництво? На візу чи переїзд чи ще щось? Якщо так - йдіть від них геть і забудьте. Якщо вони дійсно шукають персонал і швейцарцю дійсно потрібні люди, він не буде, по-перше, ховатися (не в швейцарському стилі), а по-друге саме швейцарський роботодавець і платить посереднику за рекрутинг (а також за візу, переїзд тощо, навіть приїзд на інтерв'ю може заплатити). То є нормальна практика. Робітники, що шукають роботу не платять нікому абсолютно нічого. Єдине, що можуть за власною ініціативою і звернувшись особисто як клієнт заплатити спеціальному тренеру (job coach), що навчить його як поводитися на співбесіді, як краще оформити свої документи тощо. Але то вже послуга, яку безробітний сам замовляє і до якоїсь конкретної фірми чи роботи не має ніякого відношення.

Щодо поляків, то я, випадково, дуже добре знайома з їхньою ситуацією. Зарплати у них по 1000-1500, правда щоденні витрати набагато нижчі. До речі, десь такі ж зарплати плюс-мінус і в Німеччині і в інших країнах Європи. То тільки в Швейцарії так завищено все. Відповідно, і ціни дуже завищені на все, особливо на житло і послуги. Перукарня в сусідніх країнах десь 15-20 євро, у швейцарії 70-200 франків. Як вам?
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Так, я знайома із Швейцарськими розцінками. Щодо возз'єднання сім'ї і житлових норм, певно одинаково в усіх країнах Європи (плюс,мінус).
Відносно запитань які я задавала, то відповідь одна - "запитаєте на співбесіді у Швейцарців все що вас цікавить,моє завдання організувати первинний відбір" Вторинний мав бути з поляками, але вже його не буде ,третинний мав би бути із швейцарцями. Ще в листі, який присилали для детальнішого ознайомлення, швейцарці хотіли рекомендацію, бажано від священника....
Не знаю.
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Ще зустрічала цікаву інформацію на форумах (російських), про те, що дехто працює і без визнання диплому??? хоч мало в таке вірю. а дехто працює повноцінно і паралельно роблять визнання.
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Знайшла інформацію, про визнання дипломів різних спеціальностей, може комусь пригодиться. Там є окрема рубрика про визнання дипломів для країн, що не входять в ЄС . Ссилка:
http://www.sbfi.admin.ch/diploma/index.html?lang=it
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Svitlana »

Супер, дякую за інформацію! Люди подякують

Так, то правда з дипломами. Мій диплом, наприклад, навіть не перекладений. Я його подаю, звичайно, але не ще ніхто не просив розказати що то таке. Тут на дипломи дивляться не настільки прискіпливо. Швидше, дадуть якісь завдання чи запитання з фаху, якщо є сумніви. Аналогічно, не маю ніякого диплома, що моя німецька чи англійська на належному рівні. Відкриваєш рота - і ніяких більше доказів тут не потрібно.

Правда, для лікарів потрібно отримати ліцензію, а її без перекладеного диплома отримати неможливо. Але якщо є роботодавець, що найме - питань немає ні в кого. Власник фірми сам вирішує кого наймати, за це він особисто несе відповідальність. Але лікарю без ліцензії, певно, і платити менше будуть.

Щодо рекомендації - так, то дуже по-швейцарськи. Але рекомендацію від священика??? То мене дивує трохи. Релігія тут не грає дуже великої ролі.
Хіба то просто такий наївний хід, щоб забезпечити чесність і прозорість документа?

Не знаю, що вам тут порадити. Пробуйте лише до швейцарського роботодавця добитися. Дізнатися офіційну назву фірми і її адресу хоча би, щоб хоча б перевірити чи такі насправді є.
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Можливо хтось має ще якусь інформацію, досвід по цьому питанню???
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Ija »

ja znaju kilka divtschat jaki tut navtschalysja abo nostryfikuvaly ukr. dyplomy. zaraz schwejcarija ne vyznaje ukr. dyplomiv medsester- nyz°kyj riven°
добрий вечір
прочитала все написане - і не втрималася від відповіді. не знаю що за сайт і роботодавець , але трохи дивний як на мене. Диплом укр. медсестри можна спробувати нострифікувати в швейцаріі, але не повністю. Раніше наші так і робил(десь 10 років тому). зараз після реформи буде укр. диплом прирівнюватися десь до 3 річної освіти ФАҐЕ-шось середнє між медсестрою і санітаркою. вчитися на медсестру треба 6 років. (ФАҐЕ + 3 Роки вишої школи для медперсоналу) або мати іншу професію + мін. рік практики в пфлеґе + 3 роки вишої школи для медперсоналу
в будинки перестарілих берут`ь на посаду санітарки- помічниці )як більш- менш добре розумієте мову і спілкуєтеся і пишете.
Нічні - максимум 25 %, як і суботи неділі. задзвичай це тільки +6-7 фр. в годину. зарплати десь 3,5-4 тис. з усіма доплатами. як ви медсестра зі швеіцарським дипломом ХФ то десь-5-6 тис. після школи без досвіду роботи. 100%.мої колеґи мают`ь по 6,5-7 тис. після 15-20 років стажу. Відпустка 4-5 тижнів , оплачувана. баґато відповідальності, на ноґах, вночі не поспиш..
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Ija »

персоналу не вiстачає, так, але to не означає шо візьмуть всіх підряд- після випробувалноґо терміну або ідеш сама або тебе звілняют . це в офіційниx установах. коли щось не те...
я чула від знайомих; з чехії привозять медсестер , які доглаядають старих вдома. ніби так родичам дешевше. так вони роблять по 2 тижні, потім їдуть додому , їх міняють. живуТь в квартирах / будинках з пацієнтами. Фірми які надаюТь такі послуги дбають про всі необхідні папери ( курси мови- мед. термінологія, курси невідкладної допомоґи від швейцарськоґо хреста). доглядалНиці отримують по 1000 Евро кожна, (2 х 1.000 = 2 000), фірма від родичів 4-5 тис. і всі задоволені. мій знайомий знайшов такий вихід для для своґо батька- а так би все йому б коштувало б 7-8 тис. в місяць . Тут правда нюанс- чешки- громадянки еу.
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Щиро дякую і ця інформація є важлива! А скільки часу проходить нострифікація диплому ?,
якщо є вища мед.освіта + середня медична? чи кількість навчальних годин зменшується , чи все одно 6 років???
Можливо ви можете дати якийсь контакт до тих людей, які вже пройшли цей шлях?
Вище написаний сайт про визнання дипломів у Шв. вказує, що медсестри і лікарі роблять нострифікацію через Червоний Хрест Шв. і що є різні офіси що цим займаються. Через кого робили ваші знайомі це?
І чи можна робити у своєму кантоні, чи є прив'язаність до якогось мед. університету?
Щиро дякую за відповідь
Аватар користувача
La Luna

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення La Luna »

Мої знайомі підтверджували свої дипломи в Цюриху. Це було добрих 10-13 років тому. Всі вони живуть в Ostshweiz . Кожен випадок індивідуальний. І напевно залежить від кантону проживання. Всі вони влаштовувалися на роботу а потім починали біганину по інстанціях. І ще : медсестринська справа тут відрізняється від української дуже сильно. Я б вам порадила не паритися і не тратити час на підтвердження укр. Диплому. Це все одно вам коштуватиме купу часу і грошей. А дізнатися про умови прийому на fage erwachsene - для дорослих. Бо га рівень HF наш диплом навіть з додатковим навчанням ( приблизно рік ) не потягне. Подумайте. Нострифікація переклади підтвердження і мін. 1 рік навчання - і навчання паралельно з роботою 2 роки fage erwachsene.
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Ija »

http://www.bzgs.ch/hoehere-berufsbildun ... ystem.html
http://www.bzgs.ch/berufliche-grundbild ... -fage.html
нострифікували своі дипломи моі знайомі років 10-13 тому .в Цюриху. питайте в червоному хресті або в рав.на біржі. часу мінімум 1. рік бере. грошей багато.зараз помінялася система освіти. я б вам радила починати заново. треба найти місце роботи в медичній установі. . згодом воно стане вам місцем практики на 3 роки і пошле до школи. подивіться лінки.
хф має обмеженння по віку до 35 років. за навчання платить кантон де ви прожили і протягом останніх 2 років платили податки.
або самі , десь 26-27 000 Фр. за 3 роки.
удачі.!
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Щиро дякую за інформацію. :good:
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Щось нове знатиму , писатиму сюди. Якщо в когось є ще щось цікаве пишіть !!!
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

багато читаю про таке , що якщо ти влаштуєшся на роботу ( звичайно якщо тебе візьмуть на посаду: медсестри, стоматолога, асистента, продавця, консультанта.....) то диплом підтверджувати не потрібно, достатньо українського.... ???? Таке буває??? чи це якісь поодинокі випадки??? чи справді , якщо ти спец, то візьмуть без отих перекладів і так далі.... при потребі можуть самі запропонувати довчити??? Хоча медична сфера.... я б не знаю чи допускала якогось .... чужоземця з незрозумілим дипломом до відповідальної роботи. Але, все ж таки???
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Хочу додати ще деяку цікаву інформацію по даній темі з інших форумів:
" врачем устроится (если не привязан к определенной специализации) довольно просто, в некоторых областях уже сейчас большой недостаток и ищут днем с огнем, только давай работай. а дальше будет еще хуже, не хватает в Швейцарии врачей. Стоматологом конечно намного сложнее устроится на то есть свои причины, но не невозможно. Я уже писала в других ветках, но для вас отдельно: работать врачем здесь можно годами и без подтверждения диплома это во первых во вторых - диплом можно подтвердить и позже (конкретно: для стран не входящих в ЕУ/ ЕФТА) даже намного проще надо знать как, есть описание на этом сайте (http://www.bag.admin.ch).
я знаю клиники - где возьмут хоть завтра, но надо иметь хотя бы достаточный минимум (языка, готовности работать много, параллельно учится и т.д.)
Как было до сих пор: подтверждением диплома занимался БАГ (ссылок не даю, писали об этом много). Но диплом нужен был только для самостоятельной работы врачом ( то есть открывая свой собственный праксис). А для этого необходима специализация ФМХ, которую не подтверждали и ее надо было получить здесь ( можно было засчитать стаж, конечно не все время, но это детали). Работа же врачем ассистентом считается не самостоятельной. Поэтому она решалась на кантональном уровне - Департаментами по здравоохранению кантона (в зависимости от кантона - называется по разному). вот ссылка (www.fmh.ch/files/pdf4/Anhang_4.pdf) кому интересно - ищет там Bewilligung Assistenzarzt. Этим разрешением занимался работодатель сам, поэтому нам ничего не надо было делать, окромя как найти такового. Месяц назад; в октябре 2010 ФМХ принимает новую версию (www.fmh.ch/files/pdf4/Wegleitung_d_150710.pdf) и в пункте 1.2 убирает слова "unter Umstunden", которые были в версии 2008 года и раньше (http://www.sgpath.ch/docs/wb_k/wegleitu ... 7_2008.pdf). Т. е. то что раньше было факультативно ( подтверждение диплома) теперь по идее становится обязательной предпосылкой. Конечно решение остается за кантонами. Мое мнение, некоторые клиники не смогут себе сейчас этого позволить , там некому будет работать. я сегодня разговаривала с отделом кадров одной клиники в кантоне Цюрих - там пока еще все по старому. Как эти изменения отразятся на практике - будет видно. Так что тем, кто еще собирается , раздумывает или мечтает - или срочно искать место работы в таких кантонах ( цель - вы еще получите разрешение. Другие кантоны потом ссылаются на него). Или готовиться с сдаче экзамена, или искать другие варианты."
Цікаво.
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Ija »

ну то спробуйте , може вам і пощастить.
де ви цю інформацію найшли ? на ладошках?
знаю ( знала) одну лікарку з новосибірська, працює в невеликій приватній очній клініці в невиликому селі, вони пропонують послуґи баґатим росіянам які хочуть оперуватися за кордоном. так ось: як я зрозуміла , ця пані дохторка вже років 12 тут, десь років 4 в клініці. приймає пацієнтів замість лікаря- власника клініка- ну так асистує поки немає складних випадків . ніде , навіть на рецепті чи ше якісь цидулці її імені не стоїть. Розговорилися,вона в приступі щирості сказала шо її тут важко, вона великий і досвідчений спеціаліст з відомої професорської родини в Новосибірську, а тут її недоцінюють, тупо використовують, натякнула , шо шансів зробити карєру чи просто нострифікувати її диплом тут у Шбейцарії нема,краще було починати все з початку.Вона й хоче переїздити до Німеччни, там кажуТь леґше з цим. я з її слів зрозуміла , шо вона без нострифікованого диплому працює.
ше траплялася мені одна лікарка з Білорусії. ну це вже була неординарна людина- і як лікар і як жінка. за таку кожна лікарня має руками і ноґами і руками чіплятися. вона казала шо тут вчилася / довчалася в Університеті. була і є на порядок вищою в професійному плані як всі разом лікарки швеіцарки і німки kotri z neju pratzjuvaly.
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
Аватар користувача
Ija
Дозвіл L
Повідомлень: 75
З нами з: 23 листопада 2007, 16:48
Звідки: Україна

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення Ija »

щодо медсестринської посади _ to не все так леґко, як вам здаєТься - тут зовсім інше розуміння медсестринської справи як в україні. Ви знаєте тут інші обовязки : робота з компутером, знати робочі проґрами, організація всього процесу обстеження, догляду, лікування , планування виписки ,реабілітації і т.д. дуже баґато треба проводити розмов з пацієнтом,та з родичами , слідкувати за йоґо фізичним та психоемоційним станом, знати нюанси страховок , та що там страховок, нюанси медицини в цій країні. і не забувати , тут пацієнти не лежать тижнями- прийшли на Операцію , на обстеження і- чао, наступний клієнт. а клієнт , тут король . тому і треба так довґо вчитися.
без нострифікації можна сподіватися тільки на посаду помічниці, ну санітарки, це так поґодувати , підняти лежачоґо, повернути, провести до туалету, і помити вази для квітів. Тільки не забувайте що навіть на цю роботу баґато своїх жінок- зі швейцарським паспортом і мовою. Одна знайома югославка сказали мені: нам, інозенкам, треба бути в 10 разів кращими за швейцарок, шоб втриматися, шоб витримати конкуренцію, щоб на їх місце взяли нас. Ця жінка з Белґрада знала шо каже- сама журналіст за фахом, змушена була 20 rokiv заробляти на життя санітаркою в психіатрії.
і кожен фініш -це по суті старт
і наперед не треба ворожити
і за минулим плакати не варт
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Ця інформація з форуму "Вся Швейцария на ладони" http://forum.ladoshki.ch/archive/index. ... tml?%D0%B8...
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Можливо хтось має особистий досвід?
Так, медицина в Європі є інша ніж в Україні. Я народжувала в Італії... Була в лікарні в Ірландії... Розумію про що йде мова.
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Але щиро дякую за всяку інформацію і за кожну думку. Можливо це обговорення ще комусь стане у пригоді :)
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Чи хтось має якусь інформацію і може поділитись?
Лікар, медсестра, "сідєлка"...
Як проходить нострифікація, чи вона потрібна і чи хтось зустрічав укр. тих що таке робили. Чи можна працювати і паралельно нострифікувати диплом? Довчатись потрібно у своєму кантоні, чи конкретно в якомусь універі :wise: ?
irysja
Дозвіл L
Повідомлень: 95
З нами з: 13 квітня 2015, 23:46

Re: Медсестра у Швейцарії?

Повідомлення irysja »

Відповісти

Повернутись до “Робота і підвищення кваліфікації. Загальна інформація”