Невістка і свекруха - друзі чи вороги?

Сімейні стосунки, дружба, швейцарці зі своїми тарганами, емігрантська доля. Драми і комедії.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Невістка і свекруха - друзі чи вороги?

Повідомлення natalotschka »

Дівчата! Ну невже всі конфліктують зі свекрухами? Я думала, що в мене буде по іншому. А ні, не можу я її терпіти :evil: і нічого не можу з собою подіяти. Мама моя мене благає відноситись до неї добре, бо вона чоловікова мати. А мені так важко це робити... :(
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Повідомлення Valentyna »

Про конфлікти "невістка-свекруха" мій тато каже так: " Є дві дурепи - одна молода, друга - стара. Якщо молода ще може з часом порозумнішати, старій це вже не вдасться ніколи ..." Трохи грубо та жорстоко, але вірно.
Як поводитись у сімейно-конфліктних ситуаціях я не знаю, бо мені Бог послав чудову і чуйну маму мого чоловіка, з якою у нас склалися дружні стосунки.
З досвіду моїх знайомих та родичок, що мають лихих свекрух, можу порадити лише одне - відноситися з повагою та розумінням, але якщо не виходить - то як до неминучого зла... Намагатися лишатися спокійною і не зважати ні на що, відноситись, як до поганої погоди надворі (на дощ чи грозу нема сенсу ображатися, від наших переживань гірше тільки нам, а грозі та дощу - аж ніякої шкоди...)
Тримайтеся, мудрості та терпіння вам.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Valentyna писав:Про конфлікти "невістка-свекруха" мій тато каже так: " Є дві дурепи - одна молода, друга - стара. Якщо молода ще може з часом порозумнішати, старій це вже не вдасться ніколи ..." Трохи грубо та жорстоко, але вірно.
Як поводитись у сімейно-конфліктних ситуаціях я не знаю, бо мені Бог послав чудову і чуйну маму мого чоловіка, з якою у нас склалися дружні стосунки.
З досвіду моїх знайомих та родичок, що мають лихих свекрух, можу порадити лише одне - відноситися з повагою та розумінням, але якщо не виходить - то як до неминучого зла... Намагатися лишатися спокійною і не зважати ні на що, відноситись, як до поганої погоди надворі (на дощ чи грозу нема сенсу ображатися, від наших переживань гірше тільки нам, а грозі та дощу - аж ніякої шкоди...)
Тримайтеся, мудрості та терпіння вам.
Все то воно вірно. І я довго-довго намагалася не звертати уваги, але ж все має свою точку кипіння. І здається, що моє терпіння дійшло до цієї межі і от-от, як на вулкані, почнеться виверження. З другого боку, з дурним зв"яжись, то сам дурним станеш. Але хоч інколи все таки треба робити профілактичні бесіди, бо в іншому випадку тобі не тільки вилізуть на голову, а й справлять природні потреби.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

В мене свекрухи нема, інколи і жалкую, що нема.
То ж можна і в гості до неї приїхати на пироги і дитину залишити при нагоді. Вона ж чоловіка твого виховала, то чи гірше до онука віднесеться??
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

є мудра фраза "любов до родичів вимірюється кілометрами"

може ви надто близько одна до одної живете?
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Olenka писав:В мене свекрухи нема, інколи і жалкую, що нема.
То ж можна і в гості до неї приїхати на пироги і дитину залишити при нагоді.
Це ще велике питання, чи залишиться вона з твоєю дитиною!
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

natalotschka писав: Це ще велике питання, чи залишиться вона з твоєю дитиною!
А що ж вона любить робить??
Пиріг пекти!! Чи вечерю нехай приготує. (Тільки ж нахвалювати треба,
коли їси її пиріг або вечерю) :lol:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
oleh_k
Дозвіл B
Повідомлень: 119
З нами з: 20 квітня 2007, 10:51
Звідки: Тернопіль, Україна - Muenchen, Deutschland

Повідомлення oleh_k »

свекруха і невістка - однозначно вороги, бо боряться за одного чоловіка.

почитайте Фройда, там багато про це...

і краще жити трохи дальше один від одного: як кажуть, очі не бачать - серце не болить...
Україно, вперед!
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

oleh_k писав:
і краще жити трохи дальше один від одного: як кажуть, очі не бачать - серце не болить...
Отож то й воно, що дістають здалеку!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Valentyna писав:Про конфлікти "невістка-свекруха" мій тато каже так: " Є дві дурепи - одна молода, друга - стара. Якщо молода ще може з часом порозумнішати, старій це вже не вдасться ніколи ..."
:rate10: Супер! запам"ятаю. Татові привіт!

Бо так воно і є. У мене колись теж була одна така дура. І я була тоді дурою.
А з іншою своєю свекрухою чи то я порозумнішала, чи то вона таки іншої випічки була, котру я могла переварювати якось (дурою вона була вже по старості - з склеротичними випадками). Але я хвилювання ніколи не виказувала. Дистанцію тримала ввічливо і акуратно. Одного разу стався великий конфлікт. Слухи по родині пішли, те се... А найближчих вихідних - сімейне торжество у батьків. За логікою - я повинна була гордо і ображено не прийти. Але я прийшла, як ні в чому не бувало. Вела себе спокійно (в думках - слоників рахувала). Дурою залишилася вона. Мене в родині стали поважати, багатозначно здіймаючи брови, а її остаточно перевели до статусу "престарірих". Так що моя думка - спокойствие, только спокойствие, Наталочко. Менше уваги звертай на неї в обох напрямках - і з бажанням догодити їй (каже все, що думаєш) і з протилежного бажання насолити (хай собі там голову мастить зі своїми тараканами).
Були в мене і добрі свекрухи. Але що про них казати - вони і так добрі. :D
oleh_k
Дозвіл B
Повідомлень: 119
З нами з: 20 квітня 2007, 10:51
Звідки: Тернопіль, Україна - Muenchen, Deutschland

Повідомлення oleh_k »

то скільки ж у тебе тих свекрух було???

:lol: :roll:
Україно, вперед!
Аватар користувача
milady
Турист
Повідомлень: 8
З нами з: 12 серпня 2007, 17:45

Повідомлення milady »

Valentyna писав:Про конфлікти "невістка-свекруха" мій тато каже так: " Є дві дурепи - одна молода, друга - стара. Якщо молода ще може з часом порозумнішати, старій це вже не вдасться ніколи ..." .
Ваш папа так говорит, потому что сам никогда не бывал и не побывает в шкуре невестки. А со стороны судить очень легко...
Всех я люблю так, как Господь велит нам любить своих ближних, - христианской любовью; но ненавижу я от всей души только некоторых. (А. Дюма)
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Повідомлення Valentyna »

Более того, в шкуре свекрови он тоже никогда не бывал и не побывает... :D
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

oleh_k писав:то скільки ж у тебе тих свекрух було???

:lol: :roll:
Тобі "з докУментом" чи без перераховувати? :mrgreen:
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Повідомлення сянка »

Якось я розмовляла з однією подругою і мова зайшла про свекрух. І я від неї почула цікаву думку, з якою я абсолютно згодна. "Всі проблеми у відносинах старшого покоління і молодшого лежать на совісті старшого". Погодьтеся, що всі непорозуміння виникають як правило коли ініціаторами проблеми виступають наші дорогі свекрухи чи тещі. А коли у батьків вашої половинки вистарчає мудрості, такту і вирозумілості, то і проблем типу невістка-свекруха чи теща-зять не буде ніколи.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну бо так є. Невіста на початку ще взагалі рота боїться відкрити, кривого слова сказати, де там скандалити буде.
Але люди такі є. Ота дура, яку я вже згадувала - то вона до своєї сверкухи так ставилася, що жах просто. А свекруха - бабка-кульбабка була така, що і слова не скаже лишнього. Ми з бабкою спільну мову швидко знайшли. Вона мені жалілася на невістку (мою свекруху): "Отак все життя вона до мене гавкає. До тебе ще не гавкає?". А я що могла сказати? ТАК вона до мене ще не гавкала.
Аватар користувача
уляна

Re: Невістка і свекруха - друзі чи вороги?

Повідомлення уляна »

а як з нею поговорити, як горохом об стіну, він мій син, він має допомогти мені сестрі і тд а де час для сімї, просто за роки свекруха стає нестерпною для невістки. і не хочу її чути і бачити, а живем поряд - через паркан
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Невістка і свекруха - друзі чи вороги?

Повідомлення natalotschka »

уляна писав:а як з нею поговорити, як горохом об стіну, він мій син, він має допомогти мені сестрі і тд а де час для сімї, просто за роки свекруха стає нестерпною для невістки. і не хочу її чути і бачити, а живем поряд - через паркан
З досвіду. Якщо свекруха ну не зовсім вже дурна жінка, а Ви - невістка, ще розумніша :smile: , то можна знаходити компроміси і побільше говорити один з одним, при цьому ні в якому разі не ображаючи один одного. Тут люди взагалі з іншим менталітетом, тому нам українцям важко зрозуміти якісь нюанси їхнього життя. Для тутешніх свекрух ( не говорю про всіх, може є і виключення) на першому плані вони самі, тобто живуть вони лише для себе, наші ж свекрухи-мами-бабусі живуть для дітей-онуків, а про себе згадують рідко, хоча й дечому могли б повчитися у тутешніх панянок. Тому таким людям, які думають лише про себе важко щось довести у розмові. Тут Вам прийдеться ну дуже постаратися. Головне не виходитти з себе і залишатися спокійною у розмові.
Конкретно у Вашому , Уляно, випадку. Я Вам всією душею співчуваю. Це просто жах, жити недалеко від свекрухи. Невісткам, які живуть зі свекрухами в одній хаті, пам"ятник треба ставити :smile: . З іншого боку, так, Ваш чоловік може допомагати і мамі, і сестрі, але ж на прешому місці повинна бути Ваша сім"я. Але в цьому випадку, Ви ще можете і з чоловіком говорити. Ну а чути і бачити Вам свекруху все ж прийдеться, пам"ятайте, вона його мама, і це дуже важливо. Тільки за це Ви її повинні поважати (ну наскільки зможете, тримаючи кулаки :smile: ). Хай Вам щастить!
Відповісти

Повернутись до “За життя”