вiнчання з протестантом

Після служб завжди організовуються зустрічі-посиденьки
валентина
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2008, 16:04

вiнчання з протестантом

Повідомлення валентина »

Я вийшла замiж за швейцарця рiк тому, зарееструвалися у Бiлi. Вiн протестант, але церкву не вiдвiдуэ. Я б хотiла з ним повiнчатися в православнiй церквi. Священник Свято-Троiцькоi церкви м. Берна сказав, що може нас обвiнчати, тому що чоловiк хоч i не православний, але християнин. Але в Киэвi менi вiдмовили в цьому, чоловIку сперва потрiбно прийняти православiэ. Хтось занйомий з цiэю сiтуацiэю? Отець Назарiю, вiдповicте будь-ласка на моэ питання. Валентина
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Re: вiнчання з протестантом

Повідомлення Valentyna »

Я, хоча і не священик, але можу сказати так: все залежить від православної течії та внутрішньої церковної "політики". На Україні православні церкви ні Київського ні Московського патріархатів не погоджуються вінчати, якщо один із подружжя християнин іншої конфесії.
Тому якщо бернський священик іде вам на зустріч і для вас це принципове питання -вінчання саме в православній церкві, робіть це (вибір завжди за вами!).
Мій родич (католик) та його дружина (православна) на Україні довго і нудно виясняли чому їх не можуть, без зрікання чоловіком віри, обвінчати у православній церкві вирішили це питання так: повінчалися у католицькому храмі. Католики, як не дивно, зараз дуже ліберально дивляться на це питання. Для них принциповим лишається тільки приналежність кожного із подружжя до християнської віри.
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: вiнчання з протестантом

Повідомлення slavusia »

Мій чоловік теж протестант і вінчалися ми в Україні в українській православній церкві (м. Рівне) без жодних проблем. Нікому не потрібно було міняти конфесію.Може варто просто в іншій церкві запитати...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: вiнчання з протестантом

Повідомлення Svitlana »

Наскільки мені відомо, автокефальна православна церква вінчає без будь-яких проблем. Автокефальна - це та православна віра, що збереглася від Хрещення Володимиром Русі (за моїми особистими польовими дослідженнями).
o.Nazarij
Дозвіл B
Повідомлень: 137
З нами з: 11 березня 2007, 19:01

Re: вiнчання з протестантом

Повідомлення o.Nazarij »

Що стосується вінчання з представниками іншої конфесії чи іншої релігії (наприклад, мусульманами, можливе й таке), то тут, як уже правильно зауважено на форумі, багато-що залежить від християнської конфесії та "крила", до якого належить той чи інший священик. Наскільки мені відомо, то Російська Православна Церква (Московський патріярхат) офіційно вимагає зміни конфесійної приналежности неправославної сторони, хоча якщо батюшка "ліберал", то може повінчати й так. Однак взагалі-то однозначної канонічної бази для такого вінчання в Православних Церков нема. Що стосується вінчання в католиків, то тут (у Швейцарії принаймні) дійсно правила дуже ліберальні, причому настільки, що я деколи аж дивуюся. В Українській Греко-Католицькій Церкві від представника іншої конфесії хоча й не будуть вимагати зміни віровизнання, але перед вінчанням поставлять представнику протестантської спільноти кілька умов: 1. Ця особа повинна визнати, що християнський шлюб є нерозривним, триває до кінця життя і передбачає крім блага самої пари також народження та виховання дітей. 2. Ця особа не перешкоджатиме своїй "половинці" задовільняти свої духовні потреби відповідно до власної традиції . 3. Діти будуть виховані у нашій традиції (наскільки це за даних обставин можливо). І вам обовязково запропонують пройти передшлюбні науки, для поглиблення розуміння того, чим є християнський шлюб. Якщо ще виникнуть якісь питання з цього приводу, охоче допоможу, чим зможу. З Богом! :seeya:
Відповісти

Повернутись до “Українські богослужіння”