Великий Піст

Після служб завжди організовуються зустрічі-посиденьки
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Великий Піст

Повідомлення natalotschka »

Тільки-но перескочила з "руссвісу" сюди. Пасха - діло святе! Але я маю надію на зустріч, ще до цього світлого свята.
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Паска

Повідомлення ewa »

Маєш надію на зустріч???
То приїзжай, побалакаємо :lol:

Ура!!!!
Українською!!!!!
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Так, давайте, певно з датою визначатися, кохані мої. А то так і буде літати в повітрі. Комусь може і поспішити треба :wink:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Cказали вже, що піст починається 19 лютого. У мене ще таке питання - чи можна їсти рибу у піст? Десь в інтернеті вичитала, що не можна (м"ясо, яйця, молоко і рибу). Але пам"ятаю, що бабуся моя якраз рибу і готувала - "бо піст". Я вже правда не пам"ятаю - чи то може лише в якісь дні можна чи взагалі не можна?
Хтось знає?
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Svitlana писав:Cказали вже, що піст починається 19 лютого. У мене ще таке питання - чи можна їсти рибу у піст? Десь в інтернеті вичитала, що не можна (м"ясо, яйця, молоко і рибу). Але пам"ятаю, що бабуся моя якраз рибу і готувала - "бо піст". Я вже правда не пам"ятаю - чи то може лише в якісь дні можна чи взагалі не можна?
Хтось знає?
Цей піст дуже строгий, тому рибу не можна.
СЕреда і пятниця особливо строго. В якісь дні щось дозволяється.
Перед постом треба спитати в священника тут в Цюріху.
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Дивлюсь зараз трансляцію служби з Лаври, неначе і я там стою, молюсь...
От і почався Великий Піст.
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Дівчата, ось знайшла, що можна істи а що ні в Великий піст.

Під час Великого посту за церковним статутом забороняється вживання в їжу продуктів тваринного походження – м’яса, молока, яєць, риби. Крім того, з понеділка по п’ятницю, якщо на ці дні не припадає якесь свято, не вживається й олія. Риба дозволяється лише два рази – на Благовіщення Пресвятої Богородиці і на Вербну неділю. У Лазареву суботу дозволяється ікра. В інші неділі і суботи посту, Страсний четвер і в дні деяких особливо шанованих святих (наприклад, сорока Севастійських мучеників, святителя Григорія Двоєслова) дозволяється олія. Перший день посту – Чистий понеділок і останній – Страсну п’ятницю рекомендується обходитись взагалі без їжі.
Що можна їсти в піст? Хліб, крім здоби, каші, зварені на воді без вершкового масла, овочі, сирі й варені, фрукти, в тому числі сушені, горіхи, гриби.

Піст, або говіння, - це відмова не лише від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це час покаяння, роздумів і старанних молитов. Мета будь-якого посту - помірність у всьому, очищення душі від пристрастей і гріховних помислів, підпорядкування тіла і душі - духу. Тому, наприклад, гніватися або сумувати під час посту так само є грішним, як і пити вино або їсти м’ясо.


А ось тут є пару рецептиків, навіть торт з родзинками і горіхами :D
http://hram.kiev.ua/index.php?mode=book ... 44&id=2752
Відповісти

Повернутись до “Українські богослужіння”