Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Після служб завжди організовуються зустрічі-посиденьки
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

Зображення

Коломийський дитячий будинок-інтернат — заклад ІІІ профілю для дівчаток з обмеженими можливостями, що залишились без батьківського піклування. Життя сиріт з обмеженими можливостями є досить одноманітним — підготовка святкових концертів, прибирання прилеглої території, інколи вишивка чи малювання.

В Коломийскьому сиротинці проживає 65 дівчаток. Кожна зі своїм характером і всі з особливими потребами, і на всіх один вихователь з 10 річним стажем роботи, про яку дівчатка жартома і з любов’ю говорять - “вихователька в нас чемна, слухається”.

З одного боку у соціальну плані закладу ніби й нічого не бракує, як по українських мірках - чисті, прибрані кімнати, їжа, медичне обслуговування. А от що стосується дозвілля то тут вже починаються певні нюанси. Іграшки, в кожного своя, але лише в тих “кому можна”, адже діти з розумовою відсталістю не завжди можуть зрозуміти призначення того чи іншого предмета і, щоб потім не “виловлювати іграшки” в санвузлі їх дітям дають лише під наглядом. Ще передбачені – концерти (власними силами) до кожного свята та трудотерапія (прибирання прилеглої території інтернату). Чи не здалося вам, що у цьому переліку чогось бракує?

Як на наш погляд цим дітям в першу чергу не вистачає справи, яка б приносила задоволення і заповнювала вільний час. Адже більшість людей можуть вибирати вид діяльності до своїх вподобань, відвідувати різноманітні гуртки, секції, змінювати роботу чи навіть все життя. А діти з особливими потребами такої можливості не мають. Звісно, їм не доступні всі види діяльності. Але фахівці твердять, що і вони можуть реалізуватись та розвиватись через мистецтво. І воно для дітей-інвалідів стати можливістю почути, побачити, пізнати та відчути все різноманіття навколишнього світу.

Зображення

Саме тому Українська благодійницька мережа організувала в Коломийському дитячому будинку-інтернаті гончарну майстерню. Адже гончарство, як вид мистецтва, справляє терапевтичний вплив на психіку дитини з особливими потребами і є доступним для дітей з затримкою розвитку.

Виготовлення глиняних фігурок — це творчий мистецький процес. А мистецтво, як відомо, лікує. Заняття, звісно, приносить дітям задоволення. Чого варті лише посмішки на їхніх обличчях. Глина є безпечним, піддатливим матеріалом, який в руках дитини може стати неповторним витвором мистецтва. І хто знає, можливо саме завдяки цим заняттям, у Коломиї стане на одного гончара більше, а наш досвід переймуть в інших сиротинцях України.

Дарунок кожного із нас, чиє серце відгукнулося на цей “месидж”, — не просто пожертва, яка буде “спожита” і не залишить по собі ані сліду. Наші дарунки — це своєрідні соціальні “інвестиції”. Кожен, хто дарує, матиме змогу постійно спостерігати за просуванням нашої спільної справи.

Деталі на сайті Української благодійницької мережі (htt ... bm.org.ua)

Зображення

До слова
Робота творчих майстерень у дитячих будинках-інтернатах України — сьогодні доволі рідкісне явище. У багатьох із цих сиротинців їх вихованці позбавлені можливості зайняти свій час тією справою, яка справді подобається дитині.
Щиро сподіваємося, що до кінця 2012 року спільними зусиллями усіх дарувальників та Української благодійницької мережі вдасться започаткувати нові майстерні у інших дитячих будинках-інтернатах.
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

Нещодавно ми почали співпрацю з кафедрою соціальної педагогіки місцевого університету.
У планах дати можливість волонтерам - студентам університету проводити арт-терапевтичні заняття
із вихованками Коломийського сиротинця.
Однак, оскільки сиротинець знаходиться за 70 км від Івано-Франківська, дуже потребуємо коштів
на відрядження волонтерів. Вартість поїздки однієї людини - 40 грн.

Щиро просимо дати можливість студентам долучитися до волонтерської роботи із сиротами з обмеженими
можливостями - вихованками цього сиротинця.


За кожну отриману в якості пожертви гривню ГАРАНТУЄМО надання відкритого і детального звіту.
Як допомогти? http://ubm.org.ua/jak_dopomohty
Звіти http://ubm.org.ua/zvity.html
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

Ви можете зробити пожертву через PayPal:


У швейцарських франках (CHF):
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... MM5259ZGAL

У євро (EUR):
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... X95X9BA7GS

У доларах США (USD):
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... WWSQLVQYY2
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

[youtube]<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/dhpJaqnGnC4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/youtube]
Іван
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 20
З нами з: 28 березня 2009, 20:36

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення Іван »

Гарну справу робите.Молодці!

Але зібрати гроші на таку праву по українських діаспорах -- справа безнадійна.Більшість дописувачів цього форуму, це студенти або люди з обмеженими фінансовими можливості(у Швейцарії виживати непросто)...

Найбільш реально знайти для цього фонд, який саме вагається куди гроші подіти. А таких багато(достатньо в гуглі пошукати). Так робо непроста, бо їх ще треба переконати, але результат того вартий. ось наприклад гарний благодійний фонд в Нымеччині(який спеціалізується на Україні) http://www.vergiss-mein-nicht.de/

Успіхів,
Іван
Shurik1985
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 12 жовтня 2011, 14:03
Звідки: Geneva - Kalush (Ivano-Frankivsk region)

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення Shurik1985 »

Ось іще одна організація, яка працює у Франції:
http://www.perce-neige.org/
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

Іван писав:Гарну справу робите.Молодці!

Але зібрати гроші на таку праву по українських діаспорах -- справа безнадійна.Більшість дописувачів цього форуму, це студенти або люди з обмеженими фінансовими можливості(у Швейцарії виживати непросто)...

Найбільш реально знайти для цього фонд, який саме вагається куди гроші подіти. А таких багато(достатньо в гуглі пошукати). Так робо непроста, бо їх ще треба переконати, але результат того вартий. ось наприклад гарний благодійний фонд в Нымеччині(який спеціалізується на Україні) http://www.vergiss-mein-nicht.de/

Успіхів,
Іван
Щиро дякую Вам, пане Іване, за слова подяки на адресу нашої Організації.
У названий німецький фон за Вашою порадою ми вже написали.
Хочу сказати, що ми намагаємося в першу чергу залучати дарунки українських доброчинців.
Адже це наші діти. Ми не шукаємо значних пожертв і дорогих дарунків, але намагаємося залучити
до справи якомога більше людей і далеко не завжди через грошові пожертви.
Часто, говорячи відверто, люди нас не розуміють - для них більш зрозуміло, коли в сиротинець
везуть цукерки, одяг чи всіляку техніку. Ми не прости таких дарунків, але намагаємося в першу чергу
акцентувати увагу на тому, що дасть дітям змогу самореалізовуватися, розвиватися, творити,
мати якусь свою справу, таку, яку має кожен із нас - проживаючих поза парканами сиротинців.

У нас є волонтер у Швейцарії - молодий талановитий український науковець.
Плануємо розмістити для початку скриньку для збору пожертв, але не знаємо як це
правильно зробити за швейцарським законодавством. Можливо є швейцарські неприбуткові
організації, які можуть надати безоплатну юридичну допомогу з цього приводу, але ми поки про таких не знаємо.

Щераз дякую Вам за добрі слова! Молімо Господа за всіх Українців, котрих життя з різних
причин розкидало по всьому світу! Слава Україні!
Іван
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 20
З нами з: 28 березня 2009, 20:36

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення Іван »

можна ще кілька питань? просто дуже цікавить ця тема...
Ви представляєте один конкретний будинок для неповносправних чи цілу мережу?
це державна установа, якщо я правильно зрозумів? якщо ні, то хто керівник(координатор) їх діяльності?

Чи мають діти можливість відвідувати школу(напевно спеціальну)? Чи організоване для них культурне життя?(відвідування концертів, вистав і.т.д)
Як виглядає ситуація з духовною сферою?(чи існує можливість добровільних зустрічей з духівником?відвідування церкви?)

вибачайте, що допитуюсь.Просто це базові речі, без яких гончарна майстерня навряд чи внесе радикальне покращення якості життя...

Стосовно Вашого знайомого волонтера у Швейцаріїї, можете вислати мені його контакти.Якщо йому вдасться знайти якусь гуманітарну допомогу для Ваших дітей -- я зможу організувати її безкоштовну доставку до Коломиї...
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

Іван писав:можна ще кілька питань? просто дуже цікавить ця тема...
Ви представляєте один конкретний будинок для неповносправних чи цілу мережу?
це державна установа, якщо я правильно зрозумів? якщо ні, то хто керівник(координатор) їх діяльності?

Чи мають діти можливість відвідувати школу(напевно спеціальну)? Чи організоване для них культурне життя?(відвідування концертів, вистав і.т.д)
Як виглядає ситуація з духовною сферою?(чи існує можливість добровільних зустрічей з духівником?відвідування церкви?)

вибачайте, що допитуюсь.Просто це базові речі, без яких гончарна майстерня навряд чи внесе радикальне покращення якості життя...

Стосовно Вашого знайомого волонтера у Швейцаріїї, можете вислати мені його контакти.Якщо йому вдасться знайти якусь гуманітарну допомогу для Ваших дітей -- я зможу організувати її безкоштовну доставку до Коломиї...
Готовий відповідати на усі Ваші запитання. Запитуйте усе, що Вас цікавить.
Отже, відповіді:
Ми маємо намір працювати з усіма 56-ма дитячими будинками-інтернатами України, а також з спеціалізованими будинками дитини (для неповносправних дітей-сиріт у віці від народження до 3-4 років). Зараз ми збираємо про них інформацію, розміщуємо на нашому сайті.
Розповідаємо про самі сиротинці, їх життя, потреби...
Конкретні благодійні проекти маємо для Снятинського, Коломийського (Івано-Франківська область), Роздільського та Буківського (Львівська область) дитячих будинків-інтернатів.
Коломийський дитячий будинок-інтернат - це державна установа.
Благодійна організація "Українська благодійницька мережа" - це недержавна організація. Я, Футерко Василь Любомирович, є її керівником.

Діти не мають можливості відвідувати школу, в тому числі спеціальної. І тут немає вини інтернату - така державна політика.
Педагогічних працівників в інтернаті немає, лише одна вихователька та один соціальних працівник на 65 дітей.
Однак, така політика держави є не просто хибною, а я б навіть сказав злочинною і безвідповідальною по відношенню до цих дітей.
На загальнодержавному рівні зміни рухають дуже повільно і це відбувається, зокрема, через те, що дітям у цих сиротинцях майже не дають можливостей для розвитку та самореалізації. Тому й чиновники відказують "Навіщо з ними проводити якусь навчальну, реабілітаційну чи іншу розвиваючу роботу, якщо вони нічого не можуть...". На це відповідь проста - риторичним запитанням: "А хіба можна переконатися чи людина щось може чи ні, не давши їй жодних можливостей спробувати щось зробити?".
Є, як й усюди в Україні, проблема недофінансування (грошей ледь вистачає на найголовніші витрати).

ОДНАК, майстерня працює вже понад 2 місяці. Заняття з дітьми проводить не працівник інтернату, а наш штатний психолог.
Вона значно краще за мене може розповісти про усі позитивні зрушення. Залучити її до цієї розмови?
У кількох словах скажу: діти ХОЧУТЬ ходити в майстерню (причому часто, зараз вони мають таку можливість лише один раз на тиждень),
діти з нетерпінням чекають гостю, діти допомагають одне одному. І, повірте, хоч ці діти дійсно мають серйозні вади, але у них теж є своє сприйняття світу, у них теж є свої емоції, переживання, свої мрії...

Культурне життя є. Діти відвідують концерти, вистави, але наскільки це часто відбувається і скільки дітей в цьому задіяно - точно сказати не можу.
Якщо потрібно можу уточнити до деталей?
Знаю, що інтернат має в користуванні мікроавтобус, але через брак бензину і коштів на нього виїхати кудись діти можуть не так часто якби цього хотілося.
Дітей відвідують священники на місці, самі діти теж мають можливість відвідувати церкву (як часто не можу сказати, але знаю, що є навіть поїздки в церкви).

А самої гончарної майстерні, звичайно, не достатньо, але ж потрібно з чогось починати...
Потрібно давати дітям інші можливі форми самореалізації (і я глибоко переконаний, що є підходи й до дітей, котрі мають дуже складні вади; так вони витратні, потребують для свого впровадження залучення висококваліфікованих фахівців, але хіба це те на чому можна економити кошти?). І тут хочу додати, що дуже багато людей готові допомагати, просто майже нічого не знають про цих дітей.
Тому в ряді наших найголовніших завдань - поширювати інформацію, розповідати, відповідати на запитання...

За пропозицію перевезти допомогу дякую, буду мати це на увазі, і як тільки матимемо дарунки для передачі - відразу дам Вам знати.

Якщо маєте ще запитання - питайте. Адже дуже добре, що Ви питаєте. Українська благодійницька мережа - хоч покищо і невелика організація, але повністю відкрита. Багато людей хотіли б знати більше, але не хочуть питати. Тому питайте усі і відповідатимемо всім. :smile:
Іван
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 20
З нами з: 28 березня 2009, 20:36

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення Іван »

http://www.youtube.com/watch?v=dhpJaqnG ... r_embedded

http://ubm.org.ua/video

Тепер все набагато ясніше.Вам слід було з самого початку викласти координати Вашого сайту і ці відео з ютубу...

Скажіть, Ваш швейцарський представник пан Андрій Кучерак давно вже знаходитья у Шейцарії? Бо скільки вже відбулось україньких проектів, а з ним я ще не знайомий...Яким чином він Вам допомагає? він спілкуться на цьому форумі? якщо так, під яким іменем?

насправді вражає те, що робиться в Україні:з одного боку жалюгідність соціально системи -- а іншого мужність і наполегливість волонтерів і людей доброї волі... Стосовно Вашої тези: "...чиновники відказують "Навіщо з ними проводити якусь навчальну, реабілітаційну чи іншу розвиваючу роботу, якщо вони нічого не можуть..." -- можна розвести руками, а можна й подумати логічно:
Позбавлення людини права на освіту -- це грубе порушення прав людини.Думаю, при грамотному підході можна в судовому режимі добитися від держави уваги і поваги до цих дітей...

Вцілому мені здається, головне питання стоїть -- як забезпечити цим дітям достойний рівень життя? але як це не дивно, головна пролема тут далеко не завжди зводиться до грошей...але це окрема і досить обємна тема.Можемо якось поговорити по скайпу...

До речі, ці діти мають достатньо іграшок? 9,12 і 23,12 поїде автобус зі Швейцарії до Украни. Якщо б через Українське Товариство Швейцарії провести кампанію по збору іграшок(або інших речей...напр. предметів одягу) -- можна буде без проблем(і без грошей) доставити ці іграшки в Коломию... ось координати

http://ukrainian-helvetica.ch/cms/front ... =35&lang=1

http://www.mfa.gov.ua/switzerland
Іван
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 20
З нами з: 28 березня 2009, 20:36

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення Іван »

http://www.ukrainische-kirche.de/index.php?ua_links

ось ще невеличкий список благодіних фондів...
FVL
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 08 жовтня 2011, 15:01

Re: Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для вихованок

Повідомлення FVL »

Пан Олександр Кучерак у Швейцарії недавно і, наскільки я знаю, вже написав Вам листа.

Щодо збору іграшок - було б дуже добре. Але ми б радили передавати їх не у Коломийський,
а у Мельнице-Подільський дитячий будинок-інтернат (на Тернопільщині). Саме цей сиротинець
нещодавно дуже просив бодай якусь благодійну допомогу... Там кажуть, що доброчинники до них
"доїзджають" рідко.
Буду радий поспілкуватися з Вами у Скайпі, мій скайп-логін: vf2707
А це скайп-логін нашої Організації: UPN_CO (за ним відповідає Наталя (наш штатний психолог),
котра безпосередньо працює з дітьми у Коломийському інтернаті.
Відповісти

Повернутись до “Українські богослужіння”