Проект "Книги про Україну"/Books about Ukraine/Livres sur l'Ukraine/

Концерти, виставки, конференції, семінари, екскурсії, фестивалі, марші, демонстрації тощо
Аватар користувача
olenavynogradova
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 17 січня 2020, 17:24
Контактна інформація:

Проект "Книги про Україну"/Books about Ukraine/Livres sur l'Ukraine/

Повідомлення olenavynogradova »

Вітаю! Хочу розказати про свій культурно-просвітницький проект, який я реалізовувала минулого року у кантонах Женева та Во. І одразу пошукати партнерів.

Мені потрібні нові книги про історію, культуру, туристичну привабливість України французькою, німецькою і італійською мовами (або кошти на закупівлю таких книг). Wish-list щодо книг у мене також складений, можу надіслати окремим файлом.

В першу чергу я шукаю фірми, видавців, культурні центри, меценатів і благодійників яким цікаво в цьому році долучитись до мого проекту «Книги про Україну».

Про досягнення проекту у 2019 році склала невеликий звіт. Нижче в інфографіці, а для детального ознайомлення потенційним партнерам можу вислати наративну частину українською/англійською.

Отже:

Мета проекту: покращити імідж і туристичну привабливість України серед населення Швейцарської Конфедерації.

Ідея проекту: поширення літератури про історію, культуру і туристичну привабливість України іноземними мовами серед бібліотек Швейцарської Конфедерації, які виконують роль надзвичайно популярних культурно-освітніх хабів для місцевого населення.

Проблема, на вирішення якої спрямований проект:
станом на середину 2019 року в муніципальних бібліотеках кантону Женева і навколишніх населених пунктів серед літератури про Україну найбільш поширеними є книги про голодомор, сталінські репресії, війну на Сході України, окупацію Криму, романи Едуарда Лімонова, книги, присвячені руху ФЕМЕН тощо (див., наприклад, Додаток 1 до звіту). За книгами, наявними в бібліотечних фондах муніципальних бібліотек, може скластись враження, що Україна – це територія між Росією і Білоруссю, де постійно відбуваються революції, війни, голодомори і активним є тільки рух ФЕМЕН. В найкращому випадку можна знайти туристичні путівники, складені іноземними авторами і видані іноземними виданнями, які дають досить загальне уявлення про цікаві для відвідування місця в Україні. Книг з історії України практично немає, а ті, які є, в основному стосуються періодів між І і ІІ Світовими війнами, або Помаранчевої революції, Євромайдану, війні на Донбасі чи окупації Криму. Художньої літератури, написаної українськими авторами (сучасними чи класиками), окрім п'ятьох книг Андрія Куркова ("Journal de Maïdan", "Truite à la slave", "Le jardinier d'Otchakov", "Laitier de nuit", "Le dernier amour du président"), по одній книзі Оксани Забужко ("Explorations sur le terrain du sexe ukrainien"), Сергія Жадана ("La route du Donbass") і Андрій Кокотюхи ("Zone d'anomalie") авторам проекту (до початку реалізації проекту) знайти не вдалось.

Виконавець проекту:
громадська організація "ТриЕс: Спільнота Свідомого Спілкування" (далі – 3С).
3С є неприбутковою, неполітичною всеукраїнською молодіжною ініціативою, яка з 2010 року організовує просвітницькі заходи для молоді на актуальні суспільно-політичні та світоглядні теми. З липня 2019 року 3С виконує культурно-просвітницький проект "Книги про Україну", в рамках якого здійснює поширення літератури про історію, культуру і туристичну привабливість України іноземними мовами серед бібліотек Швейцарської Конфедерації, які виконують роль надзвичайно популярних культурно-освітніх хабів для місцевого населення.

Команда проекту:
керівник: Виноградова Олена Юріївна (alyonavinogradova@gmail.com; +41793638075; +380679587624);
координатор в Україні: Дідур Максим Володимирович (max.didur@gmail.com; +38 097 775 11 59).

Строк виконання проекту: з 01 липня по 31 грудня 2019 року

Партнери проекту:
 Міністерство інформаційної політики України (2 вересня 2019 року реорганізовано в Міністерство культури, молоді та спорту України);
 медіа-компанія GWARA Media (https://gwaramedia.com.ua/);
 логістична компанія DDD-Service (https://ddd-service.com/);
 юридична компанія LPro (https://lpro.ua/);
 волонтери-студенти КНУ імені Тараса Шевченка.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ:

• у проекті за два місяці його активної фази участь взяли 13 швейцарських бібліотек із 2 франкофонних кантонів (Женева і Во);

• в рамках проекту було проконтактовано 80 швейцарських бібліотек щодо існування попиту на літературу про історію, культуру і туристичну привабливість України;

• бібліотекам пропонувалось 16 різних найменувань книг, в тому числі дуже відомі книги Олександр Палій @Yuliya Savostina, @Sasha Estton Legacy Ukraine, Книга-мандрівка. Україна та Брати Капранови; книги видавництва Саміт-Книга та Baltia- Druk, Видавництво «Видавництво», Green Penguin Media Видавництво Фоліо

• всього було передано 48 книг про Україну;

• вартість реалізації проекту склала 76 тис. грн, які покрились за рахунок отримання безкоштовних книг від Мінінформполітики, безкоштовної доставки книг з України в Швейцарію компанією DDD-Service - доставка допомоги додому. ; допомогою від друзів, роботою волонтерів і моїми власними ресурсами;

• партнерами проекту стали 3С - Спільнота Свідомого Спілкування Міністерство інформаційної політики України (реорганізоване в Міністерство культури України); Gwara Media; компанія DDD-Service - доставка допомоги додому.; LPro Law company - Юридична компанія; та небайдужі українці-волонтери з Києва, Дніпра і Парижа;

• всього проект тривав з липня по грудень 2019 року, підготовчий етап (пошук книг, партнерів з переведення, волонтерів, систематизація книг, пошук контактів бібліотек тощо) зайняв 4 місяці; активна фаза (контактування бібліотек - передача книжок) тривала 2 місяці.
Вкладення
Результати проекту 1
Результати проекту 1
Результати проекту 2
Результати проекту 2
директор представництва
Національної асоціації адвокатів України
у Швейцарській Конфедерації (м. Женева)
Олена Виноградова

director of the Representation
of the National Bar Association of Ukraine
in the Swiss Confederation (Geneva)
Olena Vynogradova

Повернутись до “Культурно-просвітницькі та громадсько-політичні заходи”