прізвище чоловіка після заміжжя

Все про документи стосово легального перебування у країні
tetiana
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 17 квітня 2007, 16:51

прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення tetiana »

Дівчата, які взяли прізвище чоловіка після заміжжя, як швидко ви поміняли ваш український паспорт після весілля? І загранпаспорт? В моєму пермі (permis de séjour) мене записали за прізвищем чоловіка, а от паспорт України та загранпаспорт я ще не поміняла. Внутрішній паспорт думаю поміняти цим літом, а ось на процедуру заміни загранпаспорта відпустки може не вистачити. Хтось з вас вже літав (їздив) / літає в Україну, маючи на руках документи на різні прізвища? Чи були проблеми з митним контролем? Думаю, що слід мати при собі свідоцтво про одруження з перекладом. Ви завіряли переклад нотаріусом?
Заздалегідь дякую всім за відповіді.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення Svitlana »

В мене в ДнП (дозволі на проживання) стоїть подвійне прізвище... :think: Може тому, що я попросила спеціально? Не те, щоб думала про проблеми, просто коли стільки мороки з тими паперами і всюди товчуть про їх послідовність, то вже автоматично якось страхуєшся. Про всяк випадок. :pardon:
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення slavusia »

Ze zikavo, bo u mene v permi stojalo moje divoche prisvyshche. Skasaly shcho pominiajut, koly sminiu v sakordonnomu pasporti. Tomu ja pojihala v ukrajinu tam pereklala svidotstvo pro odrugennia + saviriala joho v notaariusa. Vge ne pamjataju chy treba bulo shche shchos. Potim pominiala dva pasporty (ze vge bulo des pislia 2 rokiv progyvannia v Ch) i lyshe todi meni sminyly prisvyshche v permi.
Na vashomu miszi ja by jisdyla s svidotztvop pro odrugennia (+pereklad), abo poprosyla by sminyty prisvyshche u dosvoli na progyvannia.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення Svitlana »

А-а-а.... Я, здається, розумію... Якраз при подачі заяви ми обговорювали питання прізвища у дозволі на проживання. У Швейцарії, в принципі, так само, як і в нас жінка може вибрати собі прізвище після одруження. Тому в мене і лишилося подвійне. Використовувати я його можу як захочу - чи своє дівоче, чи чоловікове, чи обидва... Тому, якщо було обрано "класичну" схему прізвища після одруження (в обох чоловікове прізвище), то тоді, певно, вимагають міняти паспорт, у мене паспорт лишився старий, у дозволі подвійне прізвище - проблем на кордоні не виникало, у жодній інстанції теж не було ніяких проблем. Посвідчення водія також на моє дівоче прізвище. Це може пригодитися тим, хто ще тільки збирається одружуватися. З досвіду можу сказати - подвійне прізвище це дуже і дуже зручно.
Аватар користувача
Гість

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення Гість »

Доброго дня, Світлана. Я особисто не зрозуміла нічого..... стосвно зміни документів після одруження. Можна мені, як для особливо розуміючих?! ))) Я громадянка України, яка 27 червня по польській шенген візі одружується в Швейцарії з швейцарцем і після шлюбу буду брати його прізвище. Те що потрібно міняти документи в Україні, я це зрозуміла. В мене питання як терміново потрібно змінювати мій закордонний паспорт після шлюбу.... та чи можу я отримати дозвіл на проживання в Швейцарії тут через міграційну службу?! Заздалегідь вдячна!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення Svitlana »

Ви громадянка України і питання "як швидко треба міняти паспорт" вам треба питатися в українських службах. Здається, останнім часом проскакувала новина ніби-то жінкам дозволять після одруження не міняти паспорт доки він не закінчить свою чинність. Тому краще уточніть це в Україні (паспортному столі напевно). Якщо вам скажуть міняти внутрішній паспорт негайно, відповідно вам і закондонний відразу треба буде міняти - віза ж не буде відповідати вашій особі, так би мовити. Якщо у вас ще нема візи, тоді з різними паспортами її вам і не видадуть.

У вас польська віза, до Швейцарії на постійне проживання ви по ній не зможете приїхати і подати на дозвіл. Вам треба у шв. посольстві в Києві подавати на візу "для возз'єднання сім'ї". Коли ви її отримаєте, тоді зможете в'їхати і подавати на дозвіл на проживання у сільраді (чи міськраді) за місцем проживання.

Отож, в такому разі вам таки варто міняти паспорти ще до в'їзду навіть з огляду на те, що новий паспорт довше дійсним буде і вам не потрібно буде через якийсь час міняти його, а за ним відразу отримувати новий дозвіл (на новий паспорт).

Якщо ще не зовсім зрозуміло - я поясню краще. Але тут просто можливі варіанти. Або ви все влаштовуєте зараз і маєте спокій, або робите аби швидше, а потім ще раз робите частину. Що вирішите - розпишу вам покроково ваші дії.
KristinaiSolik
Дозвіл L
Повідомлень: 53
З нами з: 28 квітня 2016, 10:02

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення KristinaiSolik »

Привіт! Скажіть будь ласка, чи всі поміняли свої закордонні паспорти на нові прізвища після одруження?? Чи обов'язково це робити? Є якийсь закон, який зобов'язує мене легалізувати шлюб в Україні і міняти український паспорт?
Аватар користувача
Geminy
Турист
Повідомлень: 9
З нами з: 04 червня 2015, 09:43
Звідки: Київ, Україна
Контактна інформація:

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення Geminy »

Допоки Ви не поміняли внутрішній український паспорт на нове прізвище, із закордонним можете їздити. Просто нюанс, що на заміну українського внутрішнього документу маєте 30 днів з моменту зміни прізвища, а потім будете сплачувати штраф. Щодо легалізації шлюбу, який було укладено за межами України, то на даний момент маємо багато клієнтів, які цього не зробили й в принципі якихось механізмів це виявити наразі не має...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: прізвище чоловіка після заміжжя

Повідомлення Svitlana »

Але коли виявлять, то теж штраф буде?

Знаю в іншій країні такий нюанс людині дуже дорого обійшовся, коли через 20 років виявилося, що то добровільно треба було зробити, інакше штраф, а штраф там за кожен просрочений день нараховувався. Сума вийшла немала. А механізмів теж ніяких не було, доки не довелося зі спадщиною розбиратися.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”