Громадянство дитини

Все про документи стосово легального перебування у країні
ninulic
Турист
Повідомлень: 6
З нами з: 17 серпня 2007, 14:43
Звідки: Zurich

Громадянство дитини

Повідомлення ninulic »

Доброго дня!
У мене така ситуація: очікую дитину від громадянина Швейцарії, але ми не одружені. Чи має дитина право на отримання швейцарського громадянства?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Якщо батько оформить дитину як свою, то тоді матиме. Але попрошу висловитися ще тих, що точно знають точніше.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Хочу додати у цій темі про саму процедуру отримання громадянства для дитини:

Документи, що подаються для оформлення набуття громадянства України за народженням

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України (частина перша статті 7 Закону), один з її батьків подає такі документи:

а) заяву (додаток 1) про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;

б) копію свідоцтва про народження особи (+переклад, завірений нотаріально); Рекомендую зробити також Апостиль на свідоцтві про всяк випадок на майбутнє (де саме можна дізнатися у своїй гемайнді).

в) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.

Процедура оформлення набуття громадянства України дитиною за народженням безкоштовна.

Після оформлення набуття громадянства України дитиною дані про неї можуть бути внесено до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publicatio ... nt/717.htm
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Чи так вже воно необхідне те оформлення українського громадянства для дитини? Адже вона отримає швейцарське (в моєму випадку німецьке) так чи інакше.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

:mod: Розкажу тобі по великому секрету, що Україна платить 3 000 грн. (цифра не точна, бо цим не цікавилася) матерям одночасно при народжені дитини, а потім ще скількись там щомісячно, що в сумі дасть чи то вісім тисяч гривень чи то навіть і більше десяти, знову ж таки не знаю. Тому вигода вже є наявна. :zylinder:

Ліричний відступ: Якраз через це украинопаспортний народ на Руссвісі струнким строєм йде набувати громадянство для своїх дітей, навіть якщо їм дуже співчувають і радять замість українського дати краще російське, бо мовляв консульство російське таке чуйне і турботливе, на відміну від українського. Хоча добре про українське консульство теж пишуть, тільки, чомусь, лише в приватках. Підсумовуючи коментарі: навіть стояти у черзі під хвірточкою російського посольства - одне задоволення, на відміну від сидіння на страшнючих диванах в українському. :irre:

Але в основному українці набувають для своїх дітей громадянство з думкою "Нехай буде, ніхто не знає, що завтра буде". Це найпоширеніша думка, котру я чула, якщо чесно. Навіть якщо Україна зараз і не визнає подвійне громадянство, протте діти можуть мати усі громадянства, котрі їм належні за народженням. Лише з настанням повноліття та дитина повинна буде вирішити, в котрому вона захоче залишитися (за законами на момент її повноліття).
ninulic
Турист
Повідомлень: 6
З нами з: 17 серпня 2007, 14:43
Звідки: Zurich

Повідомлення ninulic »

мені здається що українське громадянство необхідне, щоб дитину внесли до мого паспорту. Чи для подорожей дитині видається окремий документ?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Громадянство в принципі не залежить від паспорта. Дитина може його не мати і не бути вписаною. Але так, якщо іншого громадянства у дитини немає, тоді їй для подорожей потрібен якийсь документ.
То може бути:
а) проїздний документ дитини (голубенький такий паспорт)
б) паспорт матері (чи батька), до котрого дитина вписана.
Можете самі вибрати перше чи друге. Перше зручніше, якщо десь колись дитину захочете саму відправити чи з бабусею тощо. А друге - простіше, ніби-то, і дешевше. Про ці процедури нічого не знаю. То вже окремо від набуття громадянства.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Svitlana писав::mod: Розкажу тобі по великому секрету, що Україна платить 3 000 грн.
Ну цей превеликий секрет для мене таким не являється. Так, платять 8 тис. грн. Але щоб їх одержати треба до півріччя дитини показати її, тобто ривезти її в Україну, а тільки тоді починати оформлення документів, за якими ти зможеш одержати ту саму "допомогу". Тягнути малесеньке в такому віці в Україну не збираюся, і із-за тих грошей собі голову морочити теж не хочу. "Овчинка выделки не стоит".
Мене цікавить от що. Як дитина отримає проїздний документ, то в нього будуть вписані батьки? Просто в мене так виходить, що ми з малим маєм різні прізвища, чи не може це стати якоюсь перешкодою? А раптом на кордоні скажуть, що то не моя дитина? Від них всього можна чекати!!!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

От цікаво виходить, бо моя сеста, котра живе в Україні, показувати дитину не повинна була, тільки документи. Як вони визначають хто де живе, якщо прописка така ж українська? Методом телепатії?

А про документи. Хм... Я так розумію, що паспорт в тебе український, бо ти не міняла його. А в дитини чоловікове прізвище. ДОбре. Але в тебе ж є і дозвіл на проживання, де, принаймні у Швейцарії виключно і тільки так, вказано і прізвище чоловіка. Тоді все ніби сходиться. Паспорт на одне, дозвіл на проживання вказує, що в тебе є ще і інше прізвище і вказує на те, що ти одружена. Прізвище дитини збігається з твоїм у дозвілі на проживання.
Якщо ланцюжок цей у тебе не працює, тоді доведеться тільки свідоцтво про народження брати.

А може в тому проїзному документі дитини батьки теж вказані... Хай би відгукнулися ті, у чиїх дітей він є.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

В тому то й проблема, що з чоловіком в мене наче одне прізвище, а по документам - інше! Наші досвічені українські перекладачі в паспортному столі перевели мені німецьке "ch" на латинське "kh", а тут видають документи на ім"я, яке стоїть в паспорті. Отже, в мого чоловіка прізвище на німецькій мові, а в мене на латинській - звучить однаково, пишеться по-різному! От такі заморочки!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

О! То епопея ще та, кажуть. Ну а не простіше просто паспорт поміняти на те прізвище, що тобі потрібно, звичайно попросивши їх гарно про це?
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

Та в тому то і справа! Мені з самого початку треба було написати заяву в паспортний стіл, щоб мені написали таке прізвище як потрібно, але я ж того не знала. А отримавши на руки вже готовий паспорт із перекрученим прізвищем не хотіла чекати (до речі, паспорт зробила по блату) і оформила всі документи на це латинське прізвище. Отже, щоб мені змінити прізвище, потрібно змінювати всі переклади і всі документи, які вже видані мені. Отака морока!!! А по другому колу занурюватися у цю бюрократичну грязюку в мене нема ні сил ні здоров"я!
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Повідомлення сянка »

Проїзний документ дитини видається лише в Україні. Термін його дії - три роки і батьки в ньому не записуються. Чи варто його робити - кожен вирішує сам. Ми своїм дітям поробили тільки тому, щоб не псувати сторінки мого паспорта візами. Але якщо ти все ж таки захочеш такий документ виробити, то довідка про належність дитини до громадянства українського тобі буде просто необхідна. Таж сама довідка буде тобі потрібна, якщо ти захочеш вписати свою дитину в свій український паспорт. І вписати дитину в свій паспорт і одержати довідку про належність до українського громадянства ти можеш в нашому посольстві. Довідка до того ж видається безплатно. Чи проходити цю всю процедуру з набуттям громадянства - вирішувати тобі. Я би на твому місці це зробила. Навіть якщо твоя дитина вже має закордонний паспорт.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

сянка писав:Проїзний документ дитини видається лише в Україні...
...якщо дитина є її громадянином. А якщо дитина громадянин Німеччини, то проїздний документ видає Німеччина, так я розумію. В принципі, українське громадянство оформляти не обов"язково, так чи інакше в дитини буде вже одне - німецьке. Просто, воно не завадить. Адже як дитина виросте, то вона зможе вибирати між українським :) :( і німецьким.
А ще один такий аргумент щодо українського громадянства дитини. Якщо, не дай Господь-Бог, щось станеться з батьками дитини, то не маючи українського громадянства, українські родичі не зможуть її забрати - таку невеселу історію почула по ТБ...
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Повідомлення сянка »

Наскільки мені відомо в наших посольствах немає бланків проїзних документів дитини. Тому якщо необхідно, то видається паспорт звичайний закордонний. Як на мене то краще дитину вписати в паспорт свій.
Щодо громадянства дитини, я би не позбавляла її укр.громадянства, бо ніколи не відомо, яка буде ситуація в тій чи іншій країні. Хто зна? може в майбутньому рівень життя в Україні буде куди кращим ніж зараз і дитина не дорікне: мамо, мамо, чому ти не подбала про можливість мого вільного повернення в Україну? :wink:
ninulic
Турист
Повідомлень: 6
З нами з: 17 серпня 2007, 14:43
Звідки: Zurich

Повідомлення ninulic »

А хто знає що потрібно для отримання однаразоаої допомоги на дитину? І чи взагалі дадуть її якщо народжувати у Швейцарії?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Знаю точно, що не залежить, де народжувати дитину. Лише свідоцтво про народження потрібно легалізувати Апостилем в будь-якому випадку. А потім перекласти.
Швидше залежить, де жити.

А ось про порядок документів, то краще вам за місцем проживання (в Україні) звернутися. Кажуть, що ніби вимагають показати дитину. Але ви спробуйте не казати, де живете на даний момент. Бо наскільки я знаю, то в матерів, що живуть в Україні, такого поки що ніби не вимагали. Ну принаймні, деякі місяці тому. А від матерів за кордоном я чула, що просять. То не знаю... Щось тут трохи не клеїться.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”