Чи потрібні українці Швейцарії? Якщо Україні не надто...

Сімейні стосунки, дружба, швейцарці зі своїми тарганами, емігрантська доля. Драми і комедії.
Наталя П.
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 20 січня 2017, 12:57

Чи потрібні українці Швейцарії? Якщо Україні не надто...

Повідомлення Наталя П. »

Здрастуйте.
Я проживаю в Україні. В даний час активно вивчаю інформацію про українців за кордоном: їх життя, роботу, побут.
Думаю, Вам відома ситуація в Україні.
У мене вища фінансова освіта, диплом не купувала, а вчиласчь сама, проте працюю за копійки. За минулий рік змінила три роботи в пошуках вищої оплати, марно. Сил не має дивитися в очі дитини, котра не розуміє чому мама стільки працює, а грошей не вистачає.
Це був ліричний відступ про наболіле.
Якщо конкретно, то розкажіть як Вам живеться. Хочу приїхати на роботу, розуміючи, що мене чекає некваліфікована праця. І чи українці можуть влаштуватися в Швейцарії на роботу? На яку саме?
Розкажіть про реалії життя.
P. S. Знаю, буде нереально важно. Дякую усім за поради.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Чи потрібні українці Швейцарії? Якщо Україні не надто...

Повідомлення Svitlana »

Я сподіваюся ви вже прочитали цю тему viewtopic.php?f=6&t=2585

Думаю, що ваш пост може бути поштовхом до написання ще одного такого поста, але узагальнено "про життя у Швейцарії". Треба буде подумати.

Якщо у вас добра освіта і зароблений диплом - шукайте кваліфіковану роботу. На некваліфіковану шансів, насправді, тут найменше. Тут ЄС стоїть в черзі другими після швейцарців, а всі інші - третіми. Тенденція така, що ті українці, які багато років тому виїхали до Португалії, отримали громадянство, тепер їдуть як некваліфікована робоча сила (і кваліфікована теж) до Швейцарії.

Реалії тут такі, що без знання мови вам ніяка робота не світить. Для висококваліфікованої буває достатньо англійської, а ось для некваліфікованої хочуть німецької, а додатково ще і швейцарської (в кожному регіоні своя швейцарська).
Але буває, що і по дві-три мови хочуть (офіційних тут чотири плюс англійська в ходу). Особливо для рівня офісного планктона, секретаря тощо.

Ви, напевно, не повірите, але з некваліфікованою роботою тут швейцарці працюють також дуже багато, а грошей так само, як і в Україні не вистачає. Це правда. З кваліфікованою також дуже багато працюють, грошей вистачає тоді, бо немає часу їх витрачати (епідемія burn-out виснаження тут). Гроші ці також йдуть на няні, групи продовженого дня (вони тут платні і дуже дорогі) та под. Тому щоб мати працювала потрібно, щоб її зарплата була набагато вищою від зарплати няні. Дитина сама вдома сидіти не може. А ще є таке, що діти щодня з 12.00 до 13.00 приходять додому на обідню перерву, а потім йдуть знову до школи (потрібно бути вдома, щоб дитину нагодувати). Тепер уявіть собі як це з робою (не)поєднується. Тому треба платити дитині відповідний сервіс - чи організовані шкільні обіди чи няню чи групу продовженого дня (це від кінця школи до вечора, доки мама з роботи не прийде). А ще нюанс - всі школи, класи починаються в різний час в різні дні, а на всі роботи треба ходити вчасно завжди. Винятки - кваліфікований офісний персонал у фірмах, що дозволяє роботу з дому home office.

Щодо роботи няні - часто вимагають відповідну освіту з офіційним дипломом. Тут на кожну посаду є свій національний диплом. І їх дуже часто вимагають. А робота з дітьми - то додатково. Можна нелегально? Можна, якщо хтось ризикне вас так взяти. Але знову ж, нагадаю, є багато громадян ЄС (вкл. Прибалтику, Болгарію і тд), котрі наважуються на такі авантюри.

Багато різних нюансів. Це лише маленькі штрихи для вас (мама з дитиною).
Щодо "дитина не розуміє" - гадаю, діти навіть не задумуються про це насправді. Як і я колись не задумувалася чому моя мати працювала і я по суботах в садку сиділа з двома-трьома такими ж "колегами". І грошей точно так само не вистачало. На цьому я б радила вам не зациклюватися і так досить турбот.
Але хочете спробувати емігрантської долі - будь ласка. Знаєте, є, що все вдається і люди швидко себе тут знаходять, буває дуже і дуже навпаки. Це як лотерея майже. Хоча багато, звичайно, залежить від вас особисто. Будете конкретніші запитання ставити - будуть вам конкретніші відповіді. А поки відкланяюся.
Відповісти

Повернутись до “За життя”