Допоможіть розібратися з візою

Все про документи стосово легального перебування у країні
Тетянка
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 22 квітня 2016, 11:17

Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Тетянка »

Доброго дня. Мені дуже потрібна допомога. Я хочу поїхати на роботу ненею в Ліхтенштейн. Я знайшла сімью яка готова оформити мені робочу візу, так як це робиться через швейцарське посольство звертаюсь за допомогою до вас. Вона пішла в Міграційну службу і сказала що мені треба просто подати документи і коли з України прийде запит в Міграційну службу вони просто його підтвердять і мені дадуть візу. Але я зв'язалася з посольством в Києві і вони мені сказали абсолютну паралельну інформацію, що спочатку треба отримати підтвердження, а тільки потім подавати документи. Я зовсім запуталась. Боюсь що щось зроблю не те і мені дадуть відмову. А ще в списках документів на подачу окрім стандартних документів є контракт оригінал, він повинен бути якось завірений? Допоможіть мені будь-ласка.Дякую.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Svitlana »

Привіт Тетянко, ви дуже все сумбурно написали - нічого незрозуміло, тяжко щось порадити. Давайте по черзі:
Я хочу поїхати на роботу ненею в Ліхтенштейн.

Ви хочете за програмою опер чи як на звичайну роботу?
Я знайшла сімью яка готова оформити мені робочу візу... Але я зв'язалася з посольством в Києві і вони мені сказали абсолютну паралельну інформацію, що спочатку треба отримати підтвердження, а тільки потім подавати документи.
Якщо як au-pair (опер) подаєтеся - там свої правила і то треба окремо розбирати і шукати. До недавнього часу українці не могли бути операми у Швейцарії (не знаю як в Ліхтенштейні), але з новими змінами в нашій політиці, може, щось зміниться і в цьому напрямку.

Якщо вам більше 27-ти років і ви подаєтеся як на звичайну роботу, тоді роботодавець (ваша сім'я) повинна дійсно спочатку подати заявку в "Берн" (у вас певно Вадуц) у місцевий "мінпраці", щоб ті видали дозвіл на роботу. У списку документів серед інших документів: підписаний контракт, мотиваційний лист і докази, що такого спеціаліста не змогли знайти на місці та в країнах ЄС. Коли з Берну приходить на фірму (в даному випадку у вашу сім'ю) дозвіл на роботу, тоді ви можете їхати в посольство отримувати візу на в'їзд. А після в'їзду отримаєте ще дозвіл на проживання. Є такі випадки, коли видається дозвіл на проживання, але без дозволу на роботу. Переважна більшість, що тут живе отримує дозвіл на проживання автоматично з дозволом на роботу, тому і не знають про нюанси.
Це я вам розказала про швейцарські закони. Як це робиться в Ліхтеншейні я не знаю. Тобто треба шукати як отримати саме дозвіл на роботу в Ліхтеншейні. Коли такий дозвіл буде отримано, тоді швецарське посольство надасть і візу на в'їзд. Зрозумійте, що Ліхтенштейн - то інша держава і швейцарське посольство лише виконує канцелярську роботу для цієї країни. Посольство нічого особливо не вирішує.
Трошки погугливши, я знайшла ось що для вас - формуляр заявки на отримання дозволу на проживання і роботи. Ото його заповнюєте, десь в процесі, наскільки я розумію, з вас будуть вимагати якісь документи і далі підкажуть, що далі робити. Спробуйте заповнити оце все. Або зателефонуйте і розпитайте про процедуру. http://www.llv.li/#/11754
Вам потрібнен ось цей формуляр Stellenantritt mit Wohnsitznahme in Liechtenstein https://formulare.llv.li/formserver_APA ... b10b1431df
Я зовсім запуталась. Боюсь що щось зроблю не те і мені дадуть відмову.
Абсолютно правильно мислите: якщо добре всі документи зберете, то і візу дадуть. Ваша задача зараз дізнатися про конкретну процедуру і який список документів куди подавати. Отримання візи - то заключна частина процедури. Грубо кажучи - візу дають з певною метою: лікування, навчання, одруження, робота. Відповідно до мети подаються документи: довідка від лікаря + контракт на лікування, контракт на навчання і лист про зарахування до вузу, свідоцтво про одруження + фінансові документи чоловіка, ну а для роботи - підписаний контракт на роботу+документи роботодавця. При чому, на відміну від інших віз, для роботи спочатку роботодавець подає документи на робочий дозвіл і лише, коли його отримує, лише тоді можете подавати на візу. Для візи ще якісь документи треба додати для посольства і матимете візу на в'їзд до країни. Далі, щоб жити і працювати вам ще буде потрібно отримати дозвіл на проживання. Ось тоді процедура міграції буде завершена. Наголошую, що я про Швейцарію знаю. Про Ліхтеншейт вам самим треба буде телефонувати до Ліхтенштейну і взнавати (або сім'я хай для вас це зробить).
А ще в списках документів на подачу окрім стандартних документів є контракт оригінал, він повинен бути якось завірений?

Коли ще будете розмовляти з тим, хто вам сказав про "завірений", розпитайте як саме завірений. Він може бути нотаріально завірений або завірений апостилем, або і те і друге. Про апостиль тут читайте Ну і само-собою, що треба знати куди подавати той завірений контракт.
Коротше, зараз вам треба знайти як отримується дозвіл на роботу в Ліхтенштейні (не віза!!! А дозвіл на роботу!).
Дайте знати, якщо ви не зрозуміли щось з цієї бюрократії
Тетянка
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 22 квітня 2016, 11:17

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Тетянка »

Дякую за відповідь. Я збираюся їх ати як ау паір, але по цій програмі я не зможу потрапити на території Ліхтенштейн. Мама пішла до міграційної служби в Ліхтенштейн і все пояснила, то вони сказали щоб я подавала документи на швейцарську робочу візу типу D. І потім вони підтвердять запрос в себе, проте зараз я розумію так: вони навпаки повинні мені дати дозвіл на роботу, та перебування, а потім я зможу подати візу? Мама готова надати мені все потрібні документи,та я не знаю які потрібні(((( І ще вони говорять що документи на робочу візу ідентичні з Швейцарськими, тому я і хотіла запитати повну процедуру дій поетапно. Тому що я це роблю в перше і мені зовсім нічого не зрозуміло.....
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Svitlana »

Тетянка писав:Я збираюся їх ати як ау паір, але по цій програмі я не зможу потрапити на території Ліхтенштейн.
Отож, не як опер (так воно читається по-нашому). Для оперів зовсім інша процедура (тут щось є про них для Швейцарії, не знаю як для Ліхтенштайну https://www.sem.admin.ch/sem/en/home/th ... t/faq.html
Мама пішла до міграційної служби в Ліхтенштейн і все пояснила, то вони сказали щоб я подавала документи на швейцарську робочу візу типу D.

Отут цікаво. Вам треба подавати на швейцарську робочу візу. Гм... Але для цієї візи потрібно попередньо отримати робочий дозвіл. Лише коли роботодавець (сім'я) буде мати такий дозвіл на руках, лише тоді цю візу можна буде запрошувати. Отож, правильно вам в посольстві сказали (про ту саму швейцарську візу). Думаю, що треба знову йти в Міграційну службу і просити видати такий дозвіл.
Ось список документів і дозвіл там першим пунктом https://www.eda.admin.ch/countries/ukra ... rmits.html
Мама готова надати мені все потрібні документи,та я не знаю які потрібні(((( І ще вони говорять що документи на робочу візу ідентичні з Швейцарськими
Як би я це робила:
1. Дізналася б список документів на швейцарську робочу візу D для швейцарського посольства (так ніби у вас вже є дозвіл). Тобто повністю всі документи і всі копії, що вам треба подати до посольства для цієї візи. (вже знайшла для вас - лінк вище дивіться)
2. Цей список (з відсканованими копіями документів з цього списку) надсилаєте своїй "мамі" (сім'ї) і нехай вона з цим усім йде знову до Міграційної служби отримувати дозвіл.

UPD:
Ось тут є вже багато інформації https://www.eda.admin.ch/countries/ukra ... rmits.html
(я думала, що ви вже тут все перерили на сайті, але.... вирішила зайти перевірити і ....думаю, що ви цього ще не читали :brovy: )
Коротше полазьте по лінках і "мамі" покажіть. Вона на німецьку там зможе переключити. А деякі і так англійською або німецькою.
Тетянка
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 22 квітня 2016, 11:17

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Тетянка »

Дякую, буду стараться добиться до цієї жіночки щоб вона добре все розігнала. Тому що в мігр. Служ. Сказали що в нас нічого не розуміють і що в Ліхтенштейн дещо інші правила ніж в Швейцаріі.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Svitlana »

Тоді ще таке питання. Ви коли до шв. посольства за швейцарською робочою візою типу Д зверталися, ви казали їм, що то для Ліхтенштейна?
Може в такому випадку дійно по-іншому будуть цю візу робити, як ліхтенштейнці вам сказали?
Але в лінках, що я давала - там і про Ліхтенштейн згадується - ніби нічого іншого там не було. Але, признаюся, в деталі не вникала.

Було би краще для мами в даному випадку просити інформацію письмово - писати їм е-мейла. Щоб потім цього е-мейла можна було до шв. посольства в Києві переслати. Бо так телефонувати усно - будуть вас тільки посилати усно одні до одних.
Тетянка
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 22 квітня 2016, 11:17

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Тетянка »

Доброго дня. Ну здається мій працевлаштовувач зробила всі документи віднесла до міграційної служби і вони поставили якісь печаті і відправили це до консульства. В свою чергу. Консульство написало моєму роботодавцю дату на яку можуть мене записати це 17.05 і написали список документів. Буду надіятись що все отримується, та у мене ще є декілька питань. Мені треба якась роздруківка запису на подачу? Консульський збір треба платити під час подачі? Чи як? І ще одне питання у мене є відмова в польській національній візі, так як я вже не потребувала цю візу,я не подавала на перегляд документи. І зразу почала робити візу в Ліхтенштейн. В мене тепер знаходиться печатка провідмову. Це якось може вплинути на оформлення цієї візи?Жду швидкої відповіді. Величезне дякую.... :smile:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Допоможіть розібратися з візою

Повідомлення Svitlana »

Ну тоді все виглядає дуже добре наразі. :good: тихенько вітаю хоча б з терміном у посольстві.

Якщо у вас є дата і час, коли прийти. Тоді просто беріть роздруковуйте того е-мейла, де це написано і все. Більше нічого вам не потрібно.
Консульський збір, як правило, платиться на місці. Беріть долари і майте дрібними купюрами з 10 доларів, бо курс щодня міняється і в них може не бути здачі... Ну так... В посольствах рідко здачу дрібними мають чогось (хіба би щось змінилося). :pardon:

Відмова може вплинути. Вплинути може все що завгодно, навіть те, що хтось з них зранку не з тої ноги встав. То ж швейцарське посольство анно доміні. Ну тут вже нічого не зміниш. Паспорта свого не зміните, штамп не витрете, з системи шенгенської запис також не змиєте.
Як вже буде. Можливо, спитають у вас за цю відмову на співбесіді. Поляки, взагалі-то, добре візи видають. Цікаво все ж, чого вам не дали. Одним словом, вигадувати не варто - вони навчені брехню розпізнавати. Краще запакувати причину у прийнятну форму.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”