зміна громадянства

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

зміна громадянства

Повідомлення Снігурка »

привіт!

люди, зараз мучусь питанням, чи варто міняти громадянство. чи хтось зробив це і чи (не)пожалів?

у мене є знайомі, котрі нізащо не хочуть позбуватись укр громадянства. є такі, що кажуть, що паспорт це лиш папірець, котрий все ж таки дає багато свобод, напр пересування. інші ж не хочуть більше бути громадянами такої україни принципово

я переконана, що скільки б де не жити, якщо ти народився і виріс в україні, то ніякий паспорт не допоможе себе почувати або стати швейцарцем чи німцем

питання зміни громадянства не є питанням зміни ментальності, стилю життя чи гастрономічних уподобань. але що то? зрада, прагнення свободи чи справді абсолютно незначущий процес? :?:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Мені здається, що ти сама для себе повинна визначити "сенс буття". Що для тебе паспорт і що для тебе зрада?
Якщо тримати український паспорт, а жити і працювати в іншій країні роками (на благо іншої країни заради свого ж блага) - то зрада чи не зрада? (хоча як би там не було - а частину кровно зароблених в Україну везеш)
А якщо робити те саме, тільки без паспорта? то тоді вже точно зрада? чи нічого все ж не міняється, крім кольору і мови паспорта?
А якщо мати німецький паспорт, а жити і працювати в Україні?

Можна і простішу і популярнішу ситуацію розглянути для аналогії філософського вибору: зміна прізвища при одруженні.
Це ж завершення роду для багатьох сімей (як у мене). Міняти чи не міняти? Можна ж і залишити, але правильно (традиційно) було б змінити. А чи не є це зрада своєму [славетному] родові? Ситуація банальніша, а тому вибір здається простішим. Так само і з паспортом, якби такі випадки частіше траплялися, то і вирішувалося воно б простіше. І помпезності значення не набувало б. В обох випадках ціною зусиль на паперову катавасію можна все вернути на місце.

Відразу, з порога, заперечу на закиди - "це ж.... а це ж зовсім інше". Нічого не інше - якого ми значення надаємо речам, такого значення вони і набувають. Комусь життєво необхідно Гуччі і Каваллі на собі носити коштом власного здоров"я, а хтось навіть не знає таких слів. Пріоритети ми розставляємо самі собі.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

при незміні прізвища діти в більшості випадків так чи інакше отримують прізвище батька, тому як не крути, а рід закінчується
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Svitlana писав: зміна прізвища при одруженні.
Це ж завершення роду для багатьох сімей (як у мене). Міняти чи не міняти? Можна ж і залишити, але правильно (традиційно) було б змінити. А чи не є це зрада своєму [славетному] родові?
В мене стояло це питання?????
Переважило рішення міняти. Чому?
На жаль в Швейцарії звертають увагу на прізвище.
Навіть чула що якщо в тебе прізвище закінчується на (......ова)
То квартиру зняти буде складно. Не знаю як в Німеччині???
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

моє прізвище як у кличків на -ко, і з ним я не маю проблем, хіба для німців трохе задовге
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

ну а на запитання у верхній частині мого поста ти для себе вже дала відповідь?

Хотілося б почути думку когось з українців, що були народжені не в Україні (Яркоооооооо! Якщо читаєш) і українського паспорта ніколи і не мали. Бо зустрівши їх у Лозанні та особливо у Фрібурзі у мене склалося враження, що меншими українцями від того вони не є (якщо не навпаки). Але знову ж таки, це просто приклад з іншого боку.
Якщо тобі не хочеться розлучатися з укр. громадянством і сама думка про це є некомфортною - то не роби цього. Наскільки я розумію є якісь "пожиттєві" дозволи на проживання. Як передумаєш - то завжди зможеш ще отримати паспорт.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

ні, таки ще напишу:

відколи відкрила я цю тему, мені постійно на язиці крутяться погано зліплені докупи рядки Маяковського про паспорт гражданина. І подумалося врешті-решт - чи оці твої душевні муки з приводу громадянства, не плоди радянського виховання часом? :wink: :D
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

скоріше псевдопатріотичного. часто можна почути, що раз інший паспорт, то не патріот україни, ніби то тісно взаємозвязані речі, як іслам і копфтух
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Re: зміна громадянства

Повідомлення Olenka »

Снігурка писав: я переконана, що скільки б де не жити, якщо ти народився і виріс в україні, то ніякий паспорт не допоможе себе почувати або стати швейцарцем чи німцем :?:
А не можна залишити і укр. паспорт і німецький одержати???????
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Повідомлення сянка »

Якщо Німеччина не вимагає документа про вихід з попреднього громадянства, то можливо залишити український паспорт при собі. Якщо ж вимагає, то проблема набагато складніша ніж видається на перший погляд. Бо для того, щоб вийти з українського громадянства треба заповнити чи не таку ж купу документів, і стратити таку ж купу часу як і при одержанні. І все це робиться на ім'я Президента. Президент приймає рішеня про вихід особи з громадянства України і лише після цього ти вже не громадянин України. Таким чином за українським законодавством не настає автоматичної втрати українського громадянства при одержанні іноземного.

Ух... написала і аж самій страшно стало... :wink:
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

Доброго дня усім!
Я тут новенька, і хочу вашої поради :)

Скажіть, які можуть виникнути проблеми у майбутньому після зміни громадянства??
Я одружена з італійцем, півроку живу в Італії.
Маю тут "carta di soggiorno" - документ на постійне проживання і дійсний пожиттєво.
Тим не менше, чоловік наполягає змінити громадянство.
Для України неможливо мати подвійне громадянство, але й Італія не наполягає залишити українське при запиті на отримання італійського.
Тобто... можна два паспорти? але про це нікому не казати :cool:

Хочу ваших порад та міркувань, і якомога більше!
Дякую сердечно :wink:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

У багатьох країнах існує положення, згідно якого одружені жінки мають право залишати рідне громадянство. Тоді навіть ті країни, котрі офіційно не визнають подвійного громадянства, роблять виняток у цьому випадку. Найкраще було б зайти на сайт міністерства закордонних справ Італії (швидше за все це огранізація, що видавала вам дозвіл на проживання).
Там повинна бути інформація, або телефони, за якими ви можете про це довідатися.
Взагалі, було б корисно дізнатися про всю процедуру набуття громадянства (натуралізацію так звану). Якщо існує у вас спрощений вид, то дуже ймовірно, що саме через нього ви і зможете залишити українське громадянство.
Лише один нюанс - перед самою натуралізацією поміняйте укр. закордонний паспорт на новий, щоб вам ще довго не довелося його міняти, бо кажуть виникають проблеми з обміном у тих, що мають 2 громадянства.

А якщо мислію по древу.... То якщо вам дозволу достатньо - то і живіть собі на здоров"я з дозволом. ЕУ-паспорт вигідний, якщо ви багато подорожуєте, бо тоді значна частина проблем з візами та перевірками на кордонах відпадає автоматично.
Хіба що ще в глобальному це може мати значення. Так, може змінитися влада в країні і можуть змінитися закони і дозволи можуть забрати тощо, а громадяни як-не-як лишаються громадянами. Але це все дуже теоретично...
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

Svitlana писав:У багатьох країнах існує положення, згідно якого одружені жінки мають право залишати рідне громадянство. Тоді навіть ті країни, котрі офіційно не визнають подвійного громадянства, роблять виняток у цьому випадку.
Такого положення на законодавчій основі в Україні не існує.
Конституція в Україні одна, і ніякий уряд поправок до неї не приймав.
Варіант про який Ви говорите - просто не існує. :cry:
Svitlana писав: Найкраще було б зайти на сайт міністерства закордонних справ Італії (швидше за все це огранізація, що видавала вам дозвіл на проживання).
Щодо Італії, то Уряд, що видавав дозвіл на проживання, не вимагає залишати громадянство своєї країни. :cool:
Svitlana писав: Взагалі, було б корисно дізнатися про всю процедуру набуття громадянства (натуралізацію так звану). Якщо існує у вас спрощений вид, то дуже ймовірно, що саме через нього ви і зможете залишити українське громадянство.
Та не існує навіть такого поняття - "спрощення" для нашої України :sad:
Svitlana писав: Лише один нюанс - перед самою натуралізацією поміняйте укр. закордонний паспорт на новий, щоб вам ще довго не довелося його міняти, бо кажуть виникають проблеми з обміном у тих, що мають 2 громадянства.
Мій паспорт до 2016 року, тільки один рік, що юзаю новенький.
а про проблеми...
То тут ще одна ситуація-кака...
Дізнатися, чи повідомляє Уряд Італії Посольство України про те, що громадянину було видано італійське громадянство.
В моїх бажаннях аби не повідомляв, так як це роблять США.
Громадянин України має два паспорти, і два громадянства.
В Борисполі проходить контроль з українським паспортом, в Нью-Йорку з американським.... :roll:
Svitlana писав: А якщо мислію по древу.... То якщо вам дозволу достатньо - то і живіть собі на здоров"я з дозволом. ЕУ-паспорт вигідний, якщо ви багато подорожуєте, бо тоді значна частина проблем з візами та перевірками на кордонах відпадає автоматично.
Хіба що ще в глобальному це може мати значення. Так, може змінитися влада в країні і можуть змінитися закони і дозволи можуть забрати тощо, а громадяни як-не-як лишаються громадянами. Але це все дуже теоретично...
Свєтіку, проблема в тому, що мені недостатньо того дозволу.
Бо зараз думаємо про діток... Реєструвати дитину громадянином Італії - додаткові проблеми: бо коли захочу провідати батьків з дитиною, маємо робити дозвіл чоловіка на вивіз дитини закордон. А реєструвати дитину громадянином України - не хочу принципово.

Просто Україна зі своєю владою ну нічого не варта, прошу вибачення патріотів...
Процедури виїзду закордон, проблема подвійного громадянства...
Все зроблено лише проти людини.
Громадяни не знають своїх прав і не знають законодавства. Це все зроблено штучно: бо, пробачте, стадом баранів легше керувати.
Це вже мої мислії по древу.

Може з часом щось і зміниться, але я тяжко в це вірю...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Чіполіна, давай все спочатку. Я зрозуміла з твого поста, що українське громадянство ти вже маєш і хочеш набути італійське.
Відповідно, закони України тут ні до чого у цьому місці, а керуватися потрібно італійським законом про громадянство. Там таке положення дуже навіть може існувати.
Якщо Італія не змушує відмовлятися від українського (наполягати залишити своє громадянство вона вже точно не буде :lol: ), то тоді ти можеш його залишити.

Давай я тобі на прикладі розкажу: знайома з Голландії (так само ЄС), що одружена з голландцем набула голландське громадянство за спрощеною процедурою. Відповідно, до положення про заміжніх жінок від українського громадянства її не змусили відмовитися, хоча подвійного громадянства Нідерланди не визнають так само. Отож, вона має собі 2 паспорти і 2 громадянства. Діти її також мають 2 громадянства.
Ще раз кажу - ні Голландія, ні Україна подвійного громадянства не визнають, тому в кожній з цих країн вона для них є лише їхньою громадянкою і все (в Укр - українкою, в Голл. - голландкою), але в обох цих країнах вона фактично має 2 паспорти.
Проблем з цим у неї за 3 роки ще не було - ні на кордонах, ні в жодній з країн.

Не знаю, чесно кажучи, звідки інформація про те, що США повідомляють Україну про набуття їхнього громадянства, але США дозволяють мати 2 громадянства все одно, тому не логічно, що вони це роблять. Від багатьох своїх друзів про таке ще ніколи не чула. Усі вони так само залишили українське громадянство і поки я ще не чула про якісь проблеми.

А щодо дітей, то тут взагалі все просто - ти - мати, він - батько, діти можуть мати одне громадянство одного з батьків, або два громадянства обидвох батьків разом. Але тільки до повноліття. Тоді їм доведеться вибрати. В Українському Законі про громадянство це теж один з пунктів. Не хочеш давати їм українське громадянство - твоє право. Я б на твоєму місці дала таки українське громадянство поруч з італійським. Як підростуть - самі виберуть, в якому залишитися. А ще хто знає де буде ЄС за 20 років і де буде Україна.
Якщо ви одружені, то ніяких проблем з дітьми також не повинно бути, навіть коли ти залишишся з дозволом на проживання. Принаймні, не чула про такі проблеми ще ні разу. Хоча з Італії не знаю нікого, може в вас дійсно щось не так, як в інших країнах ЄС.
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

Cвєтіку, дуже прошу спитати своєї знайомої про те дивне положення, бо тоді можу знати про що там йде мова. Навіть якщо воно іноземною мовою.
Проблема в тому, що на сайті укр посольства в Італії недостатньо інформації для дій.
Хочу отримати італійське, але й не хочу втратити українське.
Однією попою на двох стільчиках :lol:
Ось що пишуть на сайті укр посольства в Італії НАБУТТЯ УКРАЇНСЬКИМ ГРОМАДЯНИНОМ ІТАЛІЙСЬКОГО
Конкретно: Про факт набуття італійського громадянства громадянином України, із зазначенням дати підписання Президентом Італії відповідного указу та дати складання присяги, письмово повідомляється Посольство України в Італії.

Процедура набуття громадянином України італійського громадянства внаслідок одруження з громадянином Італії є добровільною, а це, згідно зі ст. 19 Закону України про громадянство України № 2235-ІІІ від 18.01.01р., є підставою для втрати українського громадянства.


З іншого боку, якщо Італія визнає подвійне громадянство, то якого біса вони мають повідомляти укр. посольство, що якась там Чиполіна стала італійкою??? :???:
Думаю, це вже обробка наших людей з боку посольства, не інакше
:evil:
Ось що ще знайшла, читати сторінку 3 і 4:http://www.immigrazioneoggi.it/channels ... ed8_ua.pdf

А ще Ти неправильно мене зрозуміла: не США повідомляють посольство укр, а Італія. Отой лінк вгорі, що я вставила.
А про США, то в мене там проживає родич, отримав за 13 років громадянство, українське має теж. Тобто - живий приклад.

Дітей реєструватиму на дві країни, як радиш Ти. А потім вже нехай вибирають. :wink:
Я знаю вас, нащадки запорожців,
Я вірю вам і низько б'ю чолом.
Дивлюсь на вас і вірою займаюсь,
І б'ю поламаним крилом.
Олександр Олесь
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну все, амен! Ми з тобою дійшли згоди. Дійсно, все так і є і все добре написано. Тепер я тобі розкажу про втрату громадянства.

ТУТ Написано про те, що в Голландії не потрібно відмовлятися від свого рідного громадянства. Але воно тобі ні до чого, бо у вас і так не вимагають відмовлятися від укр. громадянства. А ось яким саме положенням у них керуються я не знайшла. Хоча точно я це бачила чи то в документах якихось чи і на тому сайті було. Йшлося про Хартію якусь. Але оскільки там нема точних даних, то і мови далі про неї вестине варто. Крім того, щодо України, то я дійсно про таке положення там не чула. В частині про українське громадянство я краще скопіюю слова з дружнього форуму: Особливо зверни увагу на пункти 3, 4 і 6, а також другу цитату.
Пані Наталя написав:
celtic написав:
В принципі можна мати 2 громадянства. Ми з жінкою отримали шведське і зберегли украінське теж.
...ніяких проблем...Звісно, це суперечить якимосьто законам Украіни...та...

І ще що якщо помітять, то позбавлять Українського громадянства.
Він (консул тобто) сказав, що якщо людина сама "виходить" з громадянства, то потім може назад "увійти" (не те щоб я хотіла але приємно мати відкриті опшони). Якщо ж громадянства позбавлять, то потім можуть бути проблему зі в'їздом до України. А у мене тато сам в Києві живе...
Не певна, що все це так і є, але ризикувати боюся...


Давайте вернемося до наших баранів. Бо я тут такого начиталася, що просто Shocked
В Законі України "Про громадянство" чітко прописані і закони і процедура для всіх. Зараз спробую дуже коротко написати. Але для початку давайте визначимося, що Швеція (чи будь-яка інша країна) до документів України не має жодного відношення. Будь-які помітки вони можуть робити лише на своїх власних візах та їх подовженнях. Тим більше при отриманні іноземного громадянства ніхто не може забрати у вас паспорт.
Два паспорти - це не 2 громадянства, якщо обидві країни не визнають подвійного громадянства. Коли покажете 2 паспорти, то у кожній з них ви будете лише її громадянином.
Значить:
1. За народженням громадянство отримують усі діти, в яких один з батьків на час народження дитини мав українське громадянство (незалежно від вже наявних в нього громадянств країни, батька тощо). Лише при досягненні повноліття дитині потрібно буде вирішувати в якому громадянстві він/вона хочуть залишитися.
2. Якщо країна не вимагає відмови від громадянства, то можна тішитися. Бо тоді ви зберігаєте 2 паспорти. Але це все відносно. Кажуть, що при поновленні паспорта все одно вимагають принести довідку про те, що у вас відсутнє громадянство країни, де ви перебуваєте.
3. Так, я теж чула, що коли ви виходите (з оформленням ПМЖ попередньо), то потім зможете повернути громадянство відповідно до формулювання "за народженням" або "за походженням". А коли ви втратите його, то повернути ніби-то вже не можна буде. Але! В законі про це не йдеться. Жодного іншого документу мені теж не траплялося. Тому не можна сказати з упевненістю, що це дійсно так.
4. Це не вірно, що наші служби просто ретельно вишукують, хто має 2 паспорти, щоб позбавити його українського громадянства. Процедура така є і вона чітко прописана в Законі. Але фактично це не роблять навіть, коли їх про це попросити і тицьнути в Закон. Чомусь їм це не хочеться або не вигідно робити. Про невигідно - досить реальне підгрунтя, оскільки за процедуру виходу потрібно викласти кругленьку суму і купку документів (не рахуючи ПМП), а втрата здійснюється безкоштовно і без будь-яких документів.
5. Жінки, що одружилися до отримання іноземного громадянства шляхом спрощеної процедури натуралізації, у деяких країнах (особливо ЄС) мають право залишати своє громадянство. Він них не вимагатимуть вийти з громадянства і Україна теж не може відібрати.
6. Взагалі, в Україні неможливо втратити громадянство автоматично. Такого просто не існує. Це робиться лише через подання відповідної консульської установи або МВС (підставою може бути а) виявлений факт порушення, тобто інше громадянство б) особиста заява власника). Тобто оті хлопці на кордоні, що паспорти перевіряють, такого права не мають. Але навіть якщо якимось дивом хтось виявить бажання позбавити вас громадянства за поданням, то проблем із в"їздом в Україну все одно не може бути. Подумайте логічно: ви будете громадянином іншої країни і якщо будете відповідати критеріям (візу мати тощо), то хто може заборонити вам подорожувати Україною? Персона нон грата так просто не роздають. Laughing
Ну ось коротко і все. Читайте вісник МЗС України, панове, Laughing http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publicatio ... nt/717.htm
http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php?t=435 - тут про консульський облік трохи є. Якщо будуть питання - питайте.
Ну ось все і прояснилося щодо пункту 3.
Цитата:
Закон допускає також можливість поновлення у громадянстві незалежно від того, на яких підставах особа припинила громадянство України, за винятком лише одного випадку. Це стосується осіб, які втратили громадянство України внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів під час оформлення набуття чи прийняття громадянства України.

http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publicatio ... nt/722.htm

Той один випадок нас не стосується ніяк, бо громадянство ми усі набували за народженням автоматично.



^*Вареник*^

Дякую пані Svitla. Ви так добре все пояснили але в мене до Вас декілька питань. Я так зрозуміла, що Україна громадянства відібрати не може але чи може вона змусити людину будь-яким шляхом відмовитися від укр. громадянства? Чи є кримінальна відповідальність перед Україною за володіння 2 громадянств?

Svitla

Правильне запитання. Ні, кримінальної відповідальності не існує. Не передбачено. Покарати не можуть ніяк. Окрім подати подання на втрату вами громадянства.
Як я вже писала, позбавити теоретично можуть, але цього робити не хочуть навіть, якщо їх гарно і наполегливо просити (ну не виключаю, що є винятки). Більше того, навіть кажуть, що даний пункт закону не має відношення до ситуації, що, як на мене, чорним по білому в ньому прописана (це мені відомо з двох реальних випадків).

Змусити когось "добровільно" запросити вихід з громадянства - то вже з серії шантажу і вымогательства (гроші то потрібно платити Rolling Eyes). Оце вже і буде криміналом якраз.

Вся ця ситуація мною описана на сьогоднішній день (ну рік). Як буде через тиждень чи місяць - ніхто не знає. Тому ще раз кажу: читайте сайт МЗС - найсвіжіші і найгарячіші новини саме там. І найдостовірніші - теж. Wink
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

Свєтіку!!!!!!!!!!!!!!!! Дякую щироооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!
:smile: Я тепер ТАКА ВПЕВНЕНА лишати українське і робити запит на італійське!!! :wink:
Дякую!!!
:smile:
Я знаю вас, нащадки запорожців,
Я вірю вам і низько б'ю чолом.
Дивлюсь на вас і вірою займаюсь,
І б'ю поламаним крилом.
Олександр Олесь
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

В мене ще є запитання.

Хочу подавати запит на отримання італійського громадянства, то для цього я повинна мати ПМЖ?

Бо щоб подавати запит на отримання італійського маю бути прописана тут, за адресою в Італії.
З цього випливає, що адреса де я прописана в Україні має бути змінена на італійську...
Взагалі, я заплуталася що і за чим робити.


Підскажіть, може ще хтось робив щось подібне що я тут мудрую...
І як це все пройшло.
Я знаю вас, нащадки запорожців,
Я вірю вам і низько б'ю чолом.
Дивлюсь на вас і вірою займаюсь,
І б'ю поламаним крилом.
Олександр Олесь
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Cipollina писав:В мене ще є запитання.

Хочу подавати запит на отримання італійського громадянства, то для цього я повинна мати ПМЖ?

Бо щоб подавати запит на отримання італійського маю бути прописана тут, за адресою в Італії.
З цього випливає, що адреса де я прописана в Україні має бути змінена на італійську...
Взагалі, я заплуталася що і за чим робити.


Підскажіть, може ще хтось робив щось подібне що я тут мудрую...
І як це все пройшло.
Чіполіна, нема за що! Разом краще думається, як жити :cooler:
Ну та і нащо всім на одні і ті ж граблі наступати.

А тепер про ПМЖ. Ти вже маєш прописку чи реєстрацію в Італії, бо як же ти отримала дозвіл на проживання. Само-собою і українська прописка в тебе є, якщо ти не виписувалася.
Для отримання італійського громадянства українське ПМЖ не потрібне. Воно буде тобі потрібне лише тоді, коли захочеш чогось серйозного добитися в українському посольстві. Наприклад, поміняти паспорт, або відмовитися від громадянства. Дітей реєструвати можна без ПМЖ.
До речі, є ще таке поняття, як тимчасовий облік, тобто реєстрація в консульстві України в Італії на обмежений термін. Єдине, що через твій "довічний" дозвіл тобі можуть в цьому відмовити і послати робити ПМЖ. Але є ще варіант їздити і робити все в Україні за місцем прописки, тоді ніякий облік не потрібен: ні тимчасовий, ні ПМЖ.
Прописка твоя в Україні в тебе залишається аж до того часу, коли ти сама не випишешся з ЖЕКу чи там сільради або якщо тебе рішенням суда не випишуть якогось милого. Так що тут взагалі не варто переживати! :wink:

Коротше ще раз і назавжди запам"ятай, що чиновники Італії до чиновників в Україні (і посольстві) не мають ніякого відношення. З цього і виходь. Якщо Італії буде потрібна якась бумаженція з України, то питати вони будуть тільки з тебе. Якщо Україні буде щось потрібно за місцем твого фактичного проживання, то так само - тобі потрібно буде діставати. Те, що Італія повідомляє консульство взагалі звучить трохи безглуздо, але навіть якщо це і так, то на тому по ідеї все і закінчується. Без твого відома ні одні, ні другі не зможуть нічого без тебе вчинити між собою.

Отож зараз ти просто йдеш в свій італійський муніципалітет і подаєш заяву на отримання італійського громадянства. Робиш все, що тобі там скажуть.
Отримаєш італійське громадянство - будеш мати 2 паспорти і все.
Не хочеш лишніх проблем - не будеш лишній раз показувати 2 паспорти.
В Україні лише укр. паспорт показуєш, а в Італії користуєшся лише італійським. Далі будемо вирішувати проблеми у міру їх надходження. Якщо раптом українське консульсво після повідомлення італійців позбавить тебе громадянства (як ти вже вище прочитала теоретично це можливо, хоча реально це не так і просто), то ти лишишся з тим, до чого і йшла - з італійським громадянством. А коли в якомусь майбутньому Україна прийме подвійне громадянство, то ти зможеш відновити собі українське громадянство "за народженням/за походженням".
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

це все добре. але в німеччині після отримання дозволу нім установ на право отримання нім громадянства вони вимагають відмови від укр. що тоді робити,якщо україна в принципі залишає громадянство?
5. Жінки, що одружилися до отримання іноземного громадянства шляхом спрощеної процедури натуралізації, у деяких країнах (особливо ЄС) мають право залишати своє громадянство. Він них не вимагатимуть вийти з громадянства і Україна теж не може відібрати.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

якщо німці вимагають відмовитися - то вже треба чітко вибирати тоді - брати німецьке громадянство і виходити з українського чи все залишити як є.
Як нема ходів-виходів, то нема, що вже зробиш? :noidea:
В італійському випадку, бачиш, є такий фінт ушами, що не вимагають виходу з рідного громадянства, то можна сидіти і чекати - урветься чи ні.
А кому вимагають :hangman:
.... До речі, чула про такі випадки, що забували давати підписувати зобов"язання про вихід з рідного громадянства. Або таки давали підписувати, а потім "забували", тобто не присилали нагадувань тощо. Бажаю тобі такого ж щастя :wink: :lol:
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

Svitlana писав: Чіполіна, нема за що! Разом краще думається, як жити :cooler:
Ну та і нащо всім на одні і ті ж граблі наступати.

А тепер про ПМЖ. Ти вже маєш прописку чи реєстрацію в Італії, бо як же ти отримала дозвіл на проживання. Само-собою і українська прописка в тебе є, якщо ти не виписувалася.
Для отримання італійського громадянства українське ПМЖ не потрібне. Воно буде тобі потрібне лише тоді, коли захочеш чогось серйозного добитися в українському посольстві. Наприклад, поміняти паспорт, або відмовитися від громадянства. Дітей реєструвати можна без ПМЖ.
Свєтіку, в Італії для мого довічного дозволу було достатньо свідоцтва про шлюб.
Тут я ще не прописана, бо прописку можна зробити лише після дозволу на проживання.
То тепер хочу запитати: я ж маю виписатися з українського місця проживання, а це значить - оформляти ПМЖ.
Без нього ж ніяк?
Як багато часу треба на оформлення ПМЖ, і чи можливо зібрати в Україні оті всі довідки, щоб не робити їх в посольстві і не чекати 3 місяці?
Svitlana писав: До речі, є ще таке поняття, як тимчасовий облік, тобто реєстрація в консульстві України в Італії на обмежений термін. Єдине, що через твій "довічний" дозвіл тобі можуть в цьому відмовити і послати робити ПМЖ. Але є ще варіант їздити і робити все в Україні за місцем прописки, тоді ніякий облік не потрібен: ні тимчасовий, ні ПМЖ.
Прописка твоя в Україні в тебе залишається аж до того часу, коли ти сама не випишешся з ЖЕКу чи там сільради або якщо тебе рішенням суда не випишуть якогось милого. Так що тут взагалі не варто переживати! :wink:
А ще скажи мені: які плюси і мінуси в консульському обліку?
Знайомі кажуть "гроші викинуті на вітер" - я маю на увазі збір за те щоб поставили на той облік.
А толку в ньому ніякого.
Я знаю вас, нащадки запорожців,
Я вірю вам і низько б'ю чолом.
Дивлюсь на вас і вірою займаюсь,
І б'ю поламаним крилом.
Олександр Олесь
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Прописка в Україні до прописки в Італії відношення не має. Тобі не потрібно виписуватися з України, щоб прописатися в Італії.

Переваги обліку (тимчасовий облік - безкоштовний) - зможеш голосувати на виборах, зможеш зробити собі паспорт через консульство чи витребувати документи... Взагалі якщо ти будеш на обліку, то тоді консульство буде функціонувати як ЗАГС для тебе тут. Інакше потрібно буде їхати в Україну (крім - дітей ти зможеш зареєструвати громадянами України без обліку, принаймні так було до цього часу).
Не можу тобі порадити робити чи ні - сама собі вирішуй.
Я зробила, бо мені припекло. До того часу не робила і було мені добре. Голосувала також, бо була можливість на тодішніх виборах. Документи мені не потрібні були ніякі.
Якщо хочеш робити ПМЖ, то дешевше і простіше це буде зробити в Україні, але краще порівняти у своєму італійському випадку. Бо розцінки і кількість документів дуже відрізняються. Наприклад ціна нотаріальної копії одного документа: в Україні це коштує 5-10 грн. і потрібна лише одна копія з документа = 1 Євро, а в консульстві України в Голландії вона коштує 60 Євро і потрібні 4 копії = 240 Євро.
Так що треба спочатку порахувати.
Декому вигідно і при таких розцінках через консульство робити, якщо виходу нема і не дають відпустку.
До речі, 3 місяці - то щось дуже мало. Знаю, що ця процедура від півроку до року може затягнутися через консульство. Але може в вас так винятково=оперативно консульство пробиває документи для своїх громадян.
В Україні це займає 2-3 тижні до місяця. Якщо запросити наперед довідку з податкової, то і ще менше може зайняти - залежить від кантори і тих маленьких начальників, що свої закони і розпорядки дня влаштовують.
В тебе може бути ще і той мінус, що коли ти станеш на ПМЖ, то тобі наступний паспорт потрібно буде робити через консульство, а як італійці їм повідомлять - гаплик, можуть іншого тобі вже не видати. А якщо лишишся прописаною в Україні і наступний паспорт через свій ОВІР робити будеш, то шанс досить великий, що тобі зроблять паспорт без проблем. Ніде ж не записано, що ти виїхала за кордон. Формально ти прописана в Україні, а значить формально живеш там. Нема підстав підозрювати, що ти можеш мати інший паспорт і, відповідно, перевіряти (а сама ж ти казати їм не будеш, правда?). Ну це знову ж - моя думка.
Аватар користувача
Cipollina
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 01 січня 2008, 04:34

Повідомлення Cipollina »

Cвєтіку, величезне Тобі дякую :)
буду робити все по порядку і розказувати що і як.
Може кому пригодиться :)
Я знаю вас, нащадки запорожців,
Я вірю вам і низько б'ю чолом.
Дивлюсь на вас і вірою займаюсь,
І б'ю поламаним крилом.
Олександр Олесь
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”