Як і де правильно оформлювати документи?

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
al123ch
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 18 квітня 2007, 17:06
Звідки: Neuhausen am Rheinfall, СH

Як і де правильно оформлювати документи?

Повідомлення al123ch »

Усім доброго дня. :)
Слухайте люди, у мене таке запитання. Скажіть будь ласочка, я ось збираю документи, як то Довідку про народження, Довідку про сімейний стан, Довідку про несудимість, та Довідку з місця проживання для того що би одружитися з громадянкою Швейцарії та отримати візу для в'їзду в цю країну з цією метою. Всі ці документи повинні бути перекладені німецькою мовою та завірені чи то в МЗС, чи то в Міністерстві Юстиції. Перелік цих документів я отримав тут в Швейцарії. Я зараз тут і перебуваю, в місті Шаффхаузен, може хто знає :wink: То підскажіть, будь ласка, ті хто це вже робив, або напевно знає, де їх треба перекласти на німецьку і де їх треба завірити в МЗС, чи в МінЮсті?, та в якій послідовності?, до того як я однесу їх в швейцарське посольство. Допоможіть будь ласка с цим розібратися. Будь яка інформація мені дуже допоможе!!!
Дякую. Олексій
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ви зараз перебуваєте з візитом, як я розумію....
Значить щоб зібрати і подати документи вам потрібно буде повернутися в Україну.

Кроки з документами будуть наступними:
1. Збираєте усі документи за списком (дублікати, довідки).
2. Завіряєте спочатку в ОБЛАСНОМУ управлінні Юстиції (кожен документ завіряєте у тій області, де він був виданий).
3. З усіма завіреними документами їдете отримувати печатку "Апостиль" до Києва на вул. Коцюбинського 10 чи 12 (здається). Це м.Університет, виходите, переходите вулицю і йдете вниз по вул. Володимирській, поки справа не побачите вул. Коцюбинського. По ній проходите метрів 50 і зліва побачите купу народу (як правило). Це там. Вам потрібно визначитися у який кабінет (запитайте в охоронців, скажіть, що ви приватна особа).
4. Після того ви йдете у Швейцарське посольство у Києві і завіряєте документи там.

Лише після того є сенс перекладати документи. Кажуть, що перекладаючи документи в Україні вам потрібно буде завіряти переклади. Я особисто у це не вірю. Але про це вам розкажуть достовірніше співробітники у посольстві.
Я особисто перекладала усі свої документи за кордоном і проблем ніколи не виникало. Легалізації перекладів ніхто не вимагав.

Але ви ще ведете мову про одруження. Здається має значення де саме ви будете одружуватися - тут у Швейцарії чи в Україні. Про це нехай розкажуть вам люди з відповідним досвідом. Бо в мене однаково інформація з других рук. На своїй шкірі я того не вивчила.
Аватар користувача
al123ch
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 18 квітня 2007, 17:06
Звідки: Neuhausen am Rheinfall, СH

Повідомлення al123ch »

Svitlana писав:Ви зараз перебуваєте з візитом, як я розумію....
Значить щоб зібрати і подати документи вам потрібно буде повернутися в Україну.
Шановна Світлано,

по-перше, я дуже вдячний Вам за швидку відповідь, а по-друге, до мене можете звертатися на "ти". :D

Так, я зараз в Швейцарії, але де який час я жив у Німеччині, там і познайомився з майбутньою дружиною. Термін моєї шенгенської візи спливає наприкінці Червня, тому я маю повернутися до України, або як мені сказали в Zivilstadsamt у Шаффхаузені, я можу сплатити 900 франків та вони самі надішлють запит куди треба. Але мені треба їхати додому в будь якому випадку, тому що треба ще щось зробити окрім документів.
Дуже вдячний за інформацію... Одружуватися ми скоріше за все будемо тут, так як для нас це легше з-за деяких обставин.. Скажіть будь ласка, що Ви порадите зробити мені після одруження? Звернутися одразу до нашого посольства в Берні, щоб стати на облік? Я знаю тут була ціла дискусія з цього приводу, але що Ви порадите?
Ще раз дякую.
Олексій
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Svitlana писав:З усіма завіреними документами їдете отримувати печатку "Апостиль" до Києва на вул. Коцюбинського 10 чи 12 (здається). Це м.Університет, виходите, переходите вулицю і йдете вниз по вул. Володимирській, поки справа не побачите вул. Коцюбинського. По ній проходите метрів 50 і зліва побачите купу народу (як правило). Це там. Вам потрібно визначитися у який кабінет (запитайте в охоронців, скажіть, що ви приватна особа).
Респект, оце в тебе память. Я вже таких деталей не памятаю, де я документи на одруження збирала :oops: Забула як страшний сон.
Аватар користувача
al123ch
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 18 квітня 2007, 17:06
Звідки: Neuhausen am Rheinfall, СH

Повідомлення al123ch »

tanyushka писав:
Svitlana писав: Респект, оце в тебе память. Я вже таких деталей не памятаю, де я документи на одруження збирала :oops: Забула як страшний сон.
Сон то може і страшний, але мені треба його ще подивитися :cry: , дуже радий, що його хтось ще пам'ятає :)
Папірці зібрати відносно неважко, а ось покататись по Україні та проштампувати їх, я гадаю, забере і час і нерви.
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

У мене ще був прикол з свідоцтвом про народження. Мені потрібно було його легалізувати. А в мене було свідоцтво ще з СССР зеленого кольору. Сказали на легалізацію треба українське. Поїхала в свій районний центр по прописці, кажу, поміняйте свідоцтво на нового зразка. Вони кажуть бланків нема, навіть дітям при народженні замість свідоцтва видать тимчасові справки. Це якраз були перевибори і оранжева революція, то друкарні були перегружені. Поїхала я потім в обласний центр. З горем по полам, силою і хабярями вибила свідоцтво про народження українського зразка.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Re: Як і де правильно оформлювати документи?

Повідомлення Olenka »

[quote="al123ch"]Усім доброго дня. :)
як то Довідку про народження, Довідку про сімейний стан, Довідку про несудимість, та Довідку з місця проживання для того що би одружитися [/quote
1.Спочатку довідку про народження (там де народився) Явщо свідоцтво старе, дадуть нового зразка і завірити в міському управлінні юстиції.
2.Довідку з місця проживання ( місце прописки), ЖКО
3.Довіку про сімейний стан в загсі( завіритив в міському упрю. юстиції)
Потім все легалізувати в Мінюсті України.
Зробити переклад і знову поставити в Міюсті вже Апостіль(квадратна печать).
Довідку про несудимість, я вже брала після шлюбу, по вул. Кловский узвіз 13а у Києві( дуже швидко роблять)
У вашому кантоні в Штандензамті, вам повінні дати перечень документів, які треба для розписування, бо кожному кантоні свої правила.
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka »

В мене ситуація трохи інша - ми розписувалися в України, але нерви прийшлося все одно стріпати. Свідоцтво про народження треба отримувати українського зразка по-любому! А от його переклад і переклад інших документів я робила в Києві. І щоб не мати великої головної болі та самому не шукати, що і куди ліпити, то краще звернися в фірму (якщо маєш трохи лишніх грошей :) ). Вони там все розкажуть, зроблять тобі переклади, завірять нотаріусом, завірять твої документи в Мінюсті чи проставлять Апостиль (в залежності, чого ти потребуєш). Багато фірм знаходиться біля німецького посольства на Б.Хмельницького і прилеглих вулицях.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

al123ch писав:
Svitlana писав:Ви зараз перебуваєте з візитом, як я розумію....
Значить щоб зібрати і подати документи вам потрібно буде повернутися в Україну.
Шановна Світлано,

по-перше, я дуже вдячний Вам за швидку відповідь, а по-друге, до мене можете звертатися на "ти". :D

Так, я зараз в Швейцарії, але де який час я жив у Німеччині, там і познайомився з майбутньою дружиною. Термін моєї шенгенської візи спливає наприкінці Червня, тому я маю повернутися до України, або як мені сказали в Zivilstadsamt у Шаффхаузені, я можу сплатити 900 франків та вони самі надішлють запит куди треба. Але мені треба їхати додому в будь якому випадку, тому що треба ще щось зробити окрім документів.
Дуже вдячний за інформацію... Одружуватися ми скоріше за все будемо тут, так як для нас це легше з-за деяких обставин.. Скажіть будь ласка, що Ви порадите зробити мені після одруження? Звернутися одразу до нашого посольства в Берні, щоб стати на облік? Я знаю тут була ціла дискусія з цього приводу, але що Ви порадите?
Ще раз дякую.
Олексій
Я б радила стати на облік, але то ваша особиста справа. Є і плюси і мінуси. Бо після одруження, наскільки я розумію вам потрібно буде робити ПМЖ, на тимчасовий облік вас не поставлять. Ця процедура займає трохи біганини по інстанціях і часу десь хоча б місяць (в Україні). Тут довше і більше грошей. То якщо ви вже точно вирішили для себе, що житимете тут і в Україну не вернетеся найближчими роками (хоча б до часу, коли потрібно буде міняти паспорт), то був би сенс разом з документами на одруження та візу також займатися документами ПМЖ. Спершу подаєте усі документи, потім чекаєте рішення (десь 3 тижні і далі виписуєтеся і отримуєте штамп ПМЖ, здавши внутрішній паспорт). З цим штампом можна стати на постійний консульський облік. Тоді укр. консульство стане свого роду вашим ЖЕКом, паспортним столом та іншими інстанціями, що в Україні проходять під грифом "за місцем проживання". Можна буде обмінювати паспорт, наприклад.
Про мінуси ось щойно дізналася таке - з ПМЖ ви втрачаєте внутрішній паспорт та право на всі дії, де він в Україні вимагається. НАприклад - відкривати рахунок в українському банку, робити доручення в українського нотаріуса, знімати гроші з Ощадбанку. Але, гроші зняти, відкрити (нащо?!! не знаю) рахунок до виписки, доручення робити у консульстві або в місцевих нотаріусів з подальшим перекладом.
Такі виходять пироги.
Не всі біжать відразу це робити. Як правило чекають доки півень не клюне. Я теж з них. Не хочу давати порад, щоб потім не вийшло на гірше вам. Але особисто я пошкодувала, що ПМЖ не робила при нагоді раніше, коли була можливість. А дочекалася, коли потрібно буде, хоча це лише додало деяких проблем, але ніякої вигоди.
Хоча, не заперечую, що такий варіант обійшовся малою кров"ю і якби я робила ПМЖ раніше, то отримала б інші і більші проблеми. Я просто не знаю які проблеми могли б бути, якби я ПМЖ робила раніше. Але знаю точно яких проблем могло б не бути. :P
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

tanyushka писав:
Респект, оце в тебе память. Я вже таких деталей не памятаю, де я документи на одруження збирала :oops: Забула як страшний сон.
добре, що я хоч телефони вже напам"ять не знаю.... :) Бо видзвонювала як піонерка.


Додам ще, щоб Олексій не забув уважно вичитувати кожен отриманий папірець, що отримує, і кожен штамп. Бо з радості ховаєш того папірця і летиш на крилах далі. А буває, помиляються і потім повертають.
Потрібно звертати увагу також на те, що якщо щось накреслять, то потім документ теж можуть повернути. Отож відразу вимагайте 100% чистого і безпомилкового. Навіть якщо щось перекреслять і збоку штамп і підпис поставлять - все одно може не пройти. Будьте уважні.
Рік звіряйте чи той поставили, дати, імена, щоб сходилися до букви. Все може трапитися.
І боронь боже якись документ складати удвоє-троє. Теж може бути причина для завертання.

І ще одна деталь - не забудьте довідку про ідентифікаційний код брати з собою. Якщо нема - у перший же день підіть зробіть. В ідеалі - якось присобачити ту довідку до внутрішнього паспота. Бо тепер в Україні мода на код. Питають його кругом, де паспорт просять.
А паспортний стіл Домову книгу любить.
Аватар користувача
al123ch
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 18 квітня 2007, 17:06
Звідки: Neuhausen am Rheinfall, СH

Повідомлення al123ch »

Дуже дякую.. а документи на ПМЖ хіба приймуть, якщо ще не одруженний? Добре там у МЗСі спитаюся, що до чого, може і дійсно собі краще і легше буде одразу все поробити... Ох, уж ці мені папери.. 8)
Велике швейцарське вам Мерсі :lol:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

ПМЖ можна і без одруження робити. Ви ж вже живете за кордоном. Тому різниці ніякої. Вас просто питатимуть в яку країну ПМЖ робити. То відразу кажіть, що Швейцарія. У мене навіть не попросили підтвердження, що я у Швейцарії дійсно живу.
Лише 25 разів перепитували чи закордонний паспорт у мене є ("чи будемо робити") :lol:
ira
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 33
З нами з: 17 березня 2007, 17:34
Звідки: Ukraina/Aargau

Повідомлення ira »

Я б не радила ставати на облік у Берні.Дуже і дуже шкодую що таке зробила. Знову витратила кучу грошей,а користі ніякої. Хотіла поміняти паспорт,а вони кажуть їдьте на Україну,бо у нас багато роботи. :evil:......
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

ira, оце вони наглі. :evil: Вони що законів не знають? :shock: Я думаю, кудись на їх можна пожалітись, тільки куди. Може хто знає ?Я робила собі загранпаспорт в Мюнхені в консульстві, то без проблем.

А ти на постійному чи тимчасовому обліку? Якщо на постійному, то ж паспорт внутрішній забирають. То ж де тоді в Україні загранпаспорт міняти, якщо взагалі прописки Україні немає. :evil:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

хто на постійному обліку, міняє паспорт в посольстві чи консульстві, україна вже за нього не відповідає
ira
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 33
З нами з: 17 березня 2007, 17:34
Звідки: Ukraina/Aargau

Повідомлення ira »

Я на постійному стою. Це правда. Так вони відповідали не тільки мені а і багатьом. Моя подруга хотіла зробити дитині паспорт,щоб влітку його на Україну одного відіслати,то вони їй сказали,що можуть тільки його фото в її паспорт вклеїти. :shock:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

в нас тут роблять паспорт в консульстві, коштує 50 євро, триває місяць
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Svitlana писав:

І ще одна деталь - не забудьте довідку про ідентифікаційний код брати з собою. Якщо нема - у перший же день підіть зробіть. В ідеалі - якось присобачити ту довідку до внутрішнього паспота. Бо тепер в Україні мода на код.
В мінюсті(коли в банку оплачуєш квітанції) треба написать № кода. :wink:
Аватар користувача
al123ch
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 18 квітня 2007, 17:06
Звідки: Neuhausen am Rheinfall, СH

Повідомлення al123ch »

ira писав:Я б не радила ставати на облік у Берні.Дуже і дуже шкодую що таке зробила. Знову витратила кучу грошей,а користі ніякої. Хотіла поміняти паспорт,а вони кажуть їдьте на Україну,бо у нас багато роботи. :evil:......
Да як то так, багато роботи??? :evil: то і є їхня робота, Іроди!!!... штани тут просиджують та в Альпах на лижах катаються, а не роботи у них багато, повбивав би...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Так-так, це вже цікаво про облік і паспорт. Я теж ось недавно стала. Правда, паспорт міняти відразу не буду, але якщо мені у чомусь відмовлять я їм розкажу як я на ПМЖ ставала і що мені при цьому розказали (всі питання тепер - лише в консульство).
Я б порадила свій старий метод спілкування з посольствами. Вичікуєте якийсь час і дзвоните знову (або приходите з усіма документами на паспорт): а) може помінятися людина б) у тієї ж людини може помінятися настрій.
З усіх українських консульств, які мені довелося відвідати - швейцарське - це ще ангели небесні. Лише на тон першої відповіді не потрібно звертати увагу. Він може мінятися полярно у подальшій розмові. Крім того, вони працюють і в "неприйомний час", якщо ви не встигаєте з чимось (оплатою чи дати піджимають). Бо могли б як швейцарське в Україні - приходьте завтра зранку і їм до одного місця, що ти здалеку.
А ще наші, бувало, передзвонювали, щоб деталі вияснити, навіть якщо і не домовлено. Ну але це мій власний досвід. Мені чисто по-людськи хотілося віддячити тому, хто мені допомагав з документами і консультаціями. ...якби тут ця тоненька лінія між добром і злом не була потрактована невірно, то певно відразу б і зробила це.
Я б просто радила говорити з ними як з людьми, а не чиновниками. Ну... :roll: принаймні, намагатися...
Аватар користувача
al123ch
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 18 квітня 2007, 17:06
Звідки: Neuhausen am Rheinfall, СH

Повідомлення al123ch »

Доброго дня усім шановним українцям та україночкам :wink:

як то, на превелику радість, буває - кошмарні сни колись закінчуються...та ось і мій також скінчився. 24 Листопада шасі мого літака торкнулися швейцарської землі, та вся та "бюрократична волокита", нескінченні черги під посольством та кабінетами чиновників залишились позаду і я можу зітхнути з полегшенням. Всім тим хто мені тут надавав порад - просто величезне дякую :god:
Тепер я, з моєю майбутньою дружиною, оселився на деякий час в м. Нойхаузені, що є в кантоні Шаффхаузен, а згодом ми переберемось ближче до Цюріха (думаю так на початку весни). Хотілося б з усіма підтримувати контакт, а там буде Божа ласка, зустрінемось.

По темі хочу ще сказати, що якщо (тим кому це ще треба зробити) у вас є трошки "зайвих" грошей та вам потрібно оформити документи, чи то для візи нареченого/нареченої, або на ПМЖ, в Україні то звертайтеся до фірм посередників та заощадьте собі нерви та час оформлюючи документи... Я сам звернувся до таких як "Гольф Стрим" (Маріуполь), та "Рятівний Круг" (м.Київ) для оформлення та перекладу документів, та спокінисенько чекав собі поки вони мені подзвонили та сказали прійти та забрати документи :grin: я переплатив десь приблизно 100 грн. за документ. Не так вже і багато, враховуючи те, що мені не треба було самому їздити і збирати і перекладати все це. Я тільки привіз їм оригінали..
Ну на пока все.. не кажу пока...але до скорого :)
До речі моє одруження заплановане на 2 Лютого в Zivilstandsamt Schaffhausen :roll:
"Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну." Володимир Сосюра
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну супер просто! Хай щастить вам разом!
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”