подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Все про документи стосово легального перебування у країні
OlegP
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 12 лютого 2007, 13:15
Звідки: Київ, Grandvaux

подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення OlegP »

Подивився інформацію про подвійне громадянство. Україна його не визнає, але немає законодавчих актів, що забороняють мати два громадянства.

Тепер маю декілька практичних запитаннь

1. Прилітаючи на Україну яким паспортом краще користуватись? Я так гадаю, що швейцарським, щоб там поставили штамп. І повертаючись з України теж показувати тільки швейцарський? Тобто, приїхавши на Україну я буду там швейцарцем, хоча Україна мене і не визнає швейцарцем?

2. Інша ситуація - дружина летить з дітьми, діти мають подвійне громадянство, а дружина тільки українське. Чи потрібна нотаріально завірена згода від мене? Наскільки я розумію - так. Україна не визнає швейц громадянство дітей, для України вони тільки українці і для них потрібно мати згоду батька для виїзду з України.

3. Таку згоду можна підписати в консульстві України? Чи користувались ви вже такою можливістю?

Мене цікавлять не тільки цитати з законів, а більше практичні відповіді, як ви це робите.

Дякую за відповіді.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Svitlana »

Значить так. Якщо дитина має 2 паспорти, тоді вона є і шв. і укр. в обох країнах.
Якщо дорослий, тоді:
Швейцарія - без проблем
Україна - визнає вас лише українцем. По ідеї мали б позбавляти громадянства, якщо б побачили інший паспорт, але цього не робиться (з досвіду). Таке мають право робити працівники консульських служб та органи юстиції (!) в Україні (не паспортний контроль на кордоні). Але і вони цього не хочуть робити, навіть якщо їх про це попросити. Але, законодавством не передбачено ніяких інших штрафних санкцій.

1. Прилітаючи в Україну, можете користуватися будь-яким паспортом. Вилітаючи з неї - користуєтеся тим, з яким влетіли. Щоб вас впустили до Швейцарії, мусите ще і швейцарський показати. Але оскільки наші прикордонники бережуть не лише наші кордони, але і інших країн також, то теж можуть запитати вас про візу до країни призначення (паспорт у даному випадку). Усі штампи в'їзду=виїзду збирайте в один паспорт. Ваш варіант: в'їхали по шв. і виїхали по шв. Все. На території України можете показувати, де вам треба український. Які тут можуть бути проблеми?

2. Як показує практика, якщо в дітей подвійне громадянство + дружина з українським, то дуже хочуть таку довідку (українські діти виїжджають з України). Потрібна. Іноді потрібна, навіть якщо дитина - лише іноземець, а мати її - українка, хоча тут можна було б дуже довго сперечатися, але на кордоні з дитиною перед літаком дуже не посперечаєшся. Чітких законів про це нема.

3. З великою ймовірністю, що так. Консульства, як правило, надають такі послуги. Чи є така послуга в Берні - потрібно в них і запитати (телефоном - НЕ у години прийому).
OlegP
Відрядження
Повідомлень: 10
З нами з: 12 лютого 2007, 13:15
Звідки: Київ, Grandvaux

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення OlegP »

Дякую, Світлано.

Про дітей от цікаво. Вони записані у прикордонників в базі даних? Я зателефонував у прикордонну службу, вони сказали що діти можуть перетинати кордон зі швейцарським паспортом. Якщо приїхали зі швейцарським, то можуть і виїхати так само. Більше ніяких документів не потрібно. Я сказав, що вони українці за народженням, але він мені відповів, що прикордонники дивляться тільки на штампи в паспорті.

Але це інформація по телефону. Невідомо як воно буде насправді. Пробував їм написати емейл - неможливо. Ті адреси, що в них вказані, недійсні.

Тому хотілось би позапитувати людей на форумі - як воно буває насправді.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Svitlana »

Вам добре сказали. Якщо хочете як можна менше проблем - беріть швейцарський паспорт і їдьте з ним. Немає значення, що у дітей (чи і в дорослого) є ще одне громадянство. Ніде на кордоні це не зареєстровано.
Якщо би часом вже якісь всезагальні бази даних підключили, то їм все одно, що у вас є інше громадянство. Єдиний випадок, коли хтось міг би таким фактом взагалі зацікавитися - це юнак призовного віку.

Якщо чесно, то я не зовсім розумію ваше питання. Якщо ви просто поговорити на тему, то давайте. Цікаво було би розібрати.

Якщо конкретно випадок: дружина з укр. паспортом (діти туди не вписані, я так розумію) летить з дітьми-швейцарцями (у них свої шв. паспорти). Крім того має свідоцтво про народження (щоб довести, що це її діти). Прикордонники кажуть більше ніяких документів не потрібно. Діти в'їжджають і виїжджають за шв. паспортами. Супер. Я би ще того прикордонника по телефону запитала номер постанови-уточнення-роз'яснення, яким він керується, роздрукувала би його і взяла з собою (і не брала нотаріальної довіренності тоді).

Або я б подумала, що "ну його тих укр. прикордонників, знаємо, як вони можуть розказувати і тероризувати, щоб на лапу дали" і для впевненості пішла зробила нотаріальний дозвіл на вивіз дітей (у тій довідці має бути серед іншого зазначено "вивіз дітей з України у Швейцарію", бо це їм головне....) ... хоча і дописати ніби буде потрібно "додому, де вони постійно проживають". Знаю, це маячня повна, але знаю також мамочку, котра на таке нарвалася. Правда там був український і американський паспорт, що суті, взагалі-то, не міняє.

Ще один випадок з прикордонниками. Доколупалися таможенники до золотих прикрас та фото/відео техніки. Мовляв, імпортується, йдіть платіть мито. Довести, що це все було вивезено неможливо, бо на виїзді прикордонники сказали "не треба декларувати, це ваші особисті речі". Але, добре, що мала "випадково" при собі роздруки частин Митного кодексу. Лише побачивши, що він є на руках відпустили зі словами "де ти така розумна тут взялася", навіть не пробуючи там щось читати чи ще щось доводити.

Ну такі ось приклади. Слухайте свою інтуїцію, тикайте пальцем в небо, гадайте на каві - пронесе/не пронесе без довідки. Не годен знати з нашими теперішніми прикордонниками! :dizzy:
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Darynka »

цікаво а як так швейцарці дають пасорт не вимагаючи виходе з українского громадянства?
німці ось паспорта не дають поки не надаш довідку що вийшов з українского громадянства. а швейцарці напевне меньш обізнані і більш загальовані. :lol:
contra spem spero
Аватар користувача
Nadya
Дозвіл B
Повідомлень: 115
З нами з: 17 січня 2008, 16:13
Звідки: Lviv- kanton Zuerich
Контактна інформація:

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Nadya »

Просто, наскільки я знаю, в Швейцарії дозволене подвійне громадянство.
Життя - це не генеральна репетиція.
Аватар користувача
Darynka
Дозвіл B
Повідомлень: 142
З нами з: 11 січня 2009, 16:58
Звідки: планета Земля

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Darynka »

В Німеччині теж можна подвійне з деякими країнами. Але в Україні не дозволено тому вони й питають про довідку бо знають що не дозволено в Укр.
contra spem spero
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Svitlana »

Так, тут визнається подвійне громадянство.

До речі, в усіх країнах, де подвійного нема, і в Україні також - діти мають повне право мати подвійне громадянство!!! Це для наших мамочок.
Більше того, діти українок є українцями вже за народженням. Мамочкам лише потрібно зі своїм паспортом прийти в посольство і отримати довідку, що підтверджує це. Радила би таке робити при нагоді. Тим більше, що це безкоштовно.
Аватар користувача
Олег1223

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Олег1223 »

А що на рахунок термінів, наприклад я маю і ітілійське і українське громадянство, скільки часу я маю право знаходитися на Україні чи в Італії?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Svitlana »

За Італію не скажу вам, ми тут за Швейцарію більше мову ведемо. Але теоретично - і там і там скільки хочете, якщо у вас і італійське і українське громадянство. В Україні вас будуть визнавати лише українцем, а в Італії лише італійцем (якщо там так само, як і в Україні не визнають подвійне громадянство).
Аватар користувача
Joni

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Joni »

Я хочу уточнити на рахунок часу перебування в Україні наскільки я знаю що з більшістю європейських закордонних паспортів можна знаходитися на території України 90 днів на пів року.
тобто час перебування в Україні обмежений.
Як можна збільшити час перебування?
Розкажіть хто що знає про це.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: подвійне громадянство - яким паспортом користуватись?

Повідомлення Svitlana »

Прописується іноземець в Україні так само, як українці тут. Під час прописки (реєстрації) подає на дозвіл на проживання. Але за точну процедуру та деталі того всього вам потрібно дізнаватися в Україні. Навіть не знаю в якому органі зараз то роблять. Колись то овіри робили.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”