Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ні, спершу вона тобі висилає запрошення, що виглядає, як звичайний лист тобі, але у більш-менш діловому стилі складений. У ньому має бути вказано на який період вона тебе запрошує та що всі витрати візьме на себе. З цим листом ти йдеш до посольства і там на співбесіді тобі дають той гарантійний лист, котрого ти відсилаєш подрузі.

Можеш спробувати сходити до посольства без запрошення і попросити той лист, якщо тобі не далеко. Але усі роблять так, як я описала вище. Подивись ще інші теми - там більш детально все описано. Наприклад оцю:
http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php?t=175
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

svitlano,djakyju za vidpovidj...
otge sperschy vona meni vusulae lusta ... a na jakuj period vona moge mene zaprosutu ?
i sche odne vona proguvae v italiajsjkomy kantoni i spilkyetjsja lusche italijsjkoju.... lusta mogna vusulatu italiajsjkoju movoju ?
ja guvy y lvovi tomy ne maju takoj zmogu jzdutu chasto do kuiva ...tomy meni neobxidno jakomoga biljsche tochnischoj informazij jak ce vse mogna zrobutu i jakomoga mensche raz vidvidatu stolucju ;-)
djakyju
;-)
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Я робила так:
З закордонним паспортом їхала до посольства і при вході видали мені 2 формуляри, які треба заповнити вам Наталі бажано італійською мовою.
Потім біля віконечка в середині, ви скажете що їдете до подруги, яка вас запрошує на такий - термін ( який ви обговорили з подругою)
Формуляри в вас забирають а вам дають інші, які ви повинні по пошті вислати своїй подрузі. Я висилала з Київського Глав поштампт, доходило за 3 дні(простим листом).
Подруга ваша вишле Лист-запрошення прямо на посольство.
Тоді вам треба дзвонити і питати чи прийшло запрошення?
Якщо прийшло, брати:
49 долларів.(плата за візу)
Справку -резервацію білета
Страховку
Закордонн. паспорт
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

nataly писав:svitlano,djakyju za vidpovidj...
otge sperschy vona meni vusulae lusta ... a na jakuj period vona moge mene zaprosutu ?
i sche odne vona proguvae v italiajsjkomy kantoni i spilkyetjsja lusche italijsjkoju.... lusta mogna vusulatu italiajsjkoju movoju ?
ja guvy y lvovi tomy ne maju takoj zmogu jzdutu chasto do kuiva ...tomy meni neobxidno jakomoga biljsche tochnischoj informazij jak ce vse mogna zrobutu i jakomoga mensche raz vidvidatu stolucju ;-)
djakyju
Подруга (і будь-хто інший) може запросити гостя на 3 місяці максимум. Можливо, і на більше, але тоді посольство буде підходити індивідуально. Як саме - тільки вони знають.

Листа можна писати будь-якою мовою (німецькою, французькою, італійською, ретороманською або англійською).
Я недавно запрошувала своїх родичів, то спершу поштою я вислала їм листа-запрошення німецькою (його можна висилати і електронною поштою напевно, але я хотіла перестрахуватися, щоб у них був лист з оригінальним підписом). До запрошення я додала копії паспортів (теж про всяк випадок, щоб пізніше не просили, як вже раз траплялося).
Потім з усім цим +своїми документами вони поїхали до Києва на співбесіду, де їм дали отой гарантійний лист.
Після того вони ще раз поїхали до Києва на 2 дні (1 день подаєш паспорт, а наступного дня забираєш). Тобто, доведеться 2 рази поїхати, але другий раз розраховуй на 2 дні).
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Svitlana писав:
Я недавно запрошувала своїх родичів, то спершу поштою я вислала їм листа-запрошення німецькою (його можна висилати і електронною поштою напевно, але я хотіла перестрахуватися, щоб у них був лист з оригінальним підписом). До запрошення я додала копії паспортів .
Лист - запрошення тільки в оригіналі.
Ну а копію паспорта інколи просять, то це можна єлектронною поштою.
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Olenka писав:
Svitlana писав:
Я недавно запрошувала своїх родичів, то спершу поштою я вислала їм листа-запрошення німецькою (його можна висилати і електронною поштою напевно, але я хотіла перестрахуватися, щоб у них був лист з оригінальним підписом). До запрошення я додала копії паспортів .
Лист - запрошення тільки в оригіналі.
Ну а копію паспорта інколи просять, то це можна єлектронною поштою.
А що таке оригінал?
Якщо е-мейл - то яка різниця на якому комп"ютері його роздрукують: українському чи швейцарському? Чи ти маєш на увазі, що лист-запрошення від руки має бути написаним?

Щоб уникнути плутанини з іншими країнами: тут офіційного документа "запрошення", що видається та завіряється місцевим муніципалітетом чи поліцією, немає.
Запрошенням є звичайний лист типу:
"Дорога сестричко, запрошую тебе провести свою літню відпустку у мене (адреса). Найзручнішим для мене буде з (дата) по (дата). Усі витрати на твоє перебування тут я беру на себе. Люблю, цілую, твоя сестричка".
Такі листи підписувати і пересилати традиційною поштою не обов"язково, але можна, звичайно.
Часткову функцію офіційного документа-запрошення, що існує в інших країнах, як мені здається, виконує саме той гарантійний лист, що висилається пізніше.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Svitlana писав: А що таке оригінал?
Якщо е-мейл - то яка різниця на якому комп"ютері його роздрукують: українському чи швейцарському? Чи ти маєш на увазі, що лист-запрошення від руки має бути написаним?
Гарантійний лист (запрошення)
може бути написаний на компюторі але підпис повинен бути в оригіналі.
В листі гарантійна особа пише, що гарантує проживання, їжу, оплату білети у дві сторони ( тоді нема проблем з відкриттям візи).
В деяких кантонах для цього листа є спец. бланк, який мабуть треба подтвержувати печаткою гемайде :?:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

pruvit...
djakyju vsim za vidpovidj...
i sche odne kolu do mene prujde lust vid podrygu i ja pojdy do posolstva meni potribno byde poperednjo zapusyvatusj ?
tam meni potribno byde zapovnjatu jakysj ankety i de jj bratu ...
ja chyla scho e spezialjni ljudu jaki zapovnjajutj vsi potribni blanku ..skiljku ce koschtye?
djakyju ....
;-)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Olenka писав: Гарантійний лист (запрошення)
може бути написаний на компюторі але підпис повинен бути в оригіналі.
:?:
Не збивай народ з пантелику, Олено.
Ок, я про всі кантони не знаю, але якщо УСІМ в посольстві Швейцарії в Києві, котрі їдуть перший раз видають БЛАНК, що називається ГАРАНТІЙНИМ ЛИСТОМ, то це ніяк не є кантональною особливістю. Гарантійний лист - то не запрошення. Надрукувати його на компютері не можна. Бо то 2 чи 3 тонкі самокопіювальні з"єднані разом листки паперу, котрі мають ідентифікаційний номер пробитий і котрий потрібно заповнити від руки і віднести у місцеву компетентну службу (в яку - тут вже дійсно від кантона залежить). Що там з ним роблять я не знаю, але повертають одну копію пізніше поштою. На інші напевно ставлять печатки чи що там і відсилають до Києва.
Але факт того, що його видають на співбесіді при поданні документів на візу вже підтверджує те, що попередньо вдома його не можна підготувати, а на співбесіду потрібно йти з запрошенням (от зараз думаю - а чи дійсно вимагається запрошення?).
Запрошення - це звичайний лист, як я описала вище. Принаймні, ми завжди так робимо і завжди без жодних проблем. Тому і раджу.
Я б ще просила поділитися своїм досвідом інших, хто запрошував чи був запрошений. Бажано з інших кантонів для порівняння з Цюріхом.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Olenka писав:ЯФормуляри в вас забирають а вам дають інші, які ви повинні по пошті вислати своїй подрузі.
Подруга ваша вишле Лист-запрошення прямо на посольство.
Формуляри, що в вас забирають - то заява на отримання візи. Він один, але на 2 чи 3 листках.

Ті інші - то і є гарантійний лист.

А лист-запрошення ми наперед висилали разом з заповненою анкетою латинкою (англійська мова теж дуже гарно працює) тільки без підпису. Анкету можна роздрукувати звідси і заповнити напередодні вдома, щоб цього не робити під посольством на коліні.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Востаннє редагувалось 16 серпня 2007, 15:06 користувачем Svitlana, всього редагувалось 1 раз.
clematis
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 16 серпня 2007, 12:53
Звідки: Київ

Повідомлення clematis »

Запрошення потрібно мати при собі вже при першому візиті до консульства, без нього гарантійний лист не нададуть. Ще звертаю увагу на велику чергу під консульством - два тижні тому провела в очікуванні запрошення до віконця більше 4 годин.
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

djakyju za dopomogy vsim ...
osj tiliku ja na danuj moment ne prazjuju a otge dovidku z miszja robotu ne maju .... mogna podavatu dokymentu bez zjogo ?
djakyju
;-)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Довідку з роботи не завжди просять. Здається, вона у списку документів не значиться (принаймні, не значилася).
Ну скажете на співбесіді, що зараз між роботами, тому і вирішили з"їздити у гості, поки на іншу не влаштувалися. То цілком нормальна практика. Їм аби гарантія, що ви тут не залишитеся.
Якщо гарант надійний, якщо ваші документи будуть у повному порядку та ви самі їм вселите надію на ваше повернення, то все пройде ок. Не бійтеся говорити з ними. А якщо у вас вже були візи в інші країни - то тим більше не переживайте за це. Навіть турецькі чи там болгарські з польськими візи вже показник вашої невеличкої подорожньої історії і означатиме, що ви швидше схильні до подорожі, аніж пошуків нелегального щастя.
На співбесіду - ніякої (або мінімум) косметики і попростіше вдягніться - джинси, майка, щоб вас, не дай Боже, з танцівницею не сплутали. :)
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

djakyju svitlano!
ja podorygyvala dyge bagato ostannim chasom navitj schengen viza e ...vse v porjadky vchasno povertalasj ...tomy nadijusj scho vse projde dobre ...
dyge djakyju vsim za dopomogy...
jakscho vunuknytj sche zaputannja to zvernysj obovjazkovo ...
;-)
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Отримання повторної приватної візи!

Повідомлення nataliya »

Світлана,
2 місяці назад я зверталася на форум щодо оформлення приватної візи. Візу я отримала, нещодавно повернулася з Швейцарії. Зараз думаємо над оформленням повторної багаторазової візи з можливістью в'їзжати на 2-3 дні протягом 3-6 місяців. Можливо, як завжди, у Вас є поради щодо оформлення такої візи.
Завчасно дякую.
Наталія
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

:D Ну.... я думаю процедура точно така сама. Тільки в анкеті вкажіть максимальний термін, на який ви хочете мати дійсну візу. "Мульті" ставлять автоматично наскільки я знаю.
На співбесіді вас все одно запитають що за віза, а в запрошенні все одно ви вкажете як плануєте їздити в гості. Тому, гадаю, то не буде проблемою ніякою.
Лише зауважте, що ви за півроку маєте право перебувати у Швейцарії лише 90 днів в сукупній кількості, а термін дії візи тоді можете просити півроку (90 днів - то термін вашого перебування у країні і він не обов"язково повинен збігатися з терміном дії візи). Як я вже казала, інших, ніж багаторазових, Швейцарія, здається не відкриває. Тож тут нічого особливого.

Ви ж розкажіть потім як це все на практиці відбувалося.

А з вашою першою візою були якісь проблеми чи якась може змінена процедура, про яку ми не знаємо тут? Поділіться, може ще комусь пригодиться. Чи все пройшло як ми тут дружно написали? :wink:
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Отримання повторної приватної візи!

Повідомлення nataliya »

Світлана, як завжди, вдячна за швидку і змістовну відповідь. Тепер стосовно першої візи. Я прийшла до посольства з усім переліком документів, там зі мною досить "чемно" поспілкувалися (насправді така ситуація практично в усіх євопейських посольствах), видали гарантійний лист, який я відправила до Швейцарії. Майже через тиждень я отримала від свого товариша по емейлу відсканований уже підписаний гарантійний лист і повідомлення, що я можу звертатися до посольства. Протягом тижня я телефонувала до посольства, а мені відповідали, що підтвердження ще не пришло. Далі я вирішила прийти до посольства з копією отриманого гарантійного листа, на що мені відповіли, щоб я звернулася в Швейцарію до органу, який його видавав і можливо вони забули переслати до посольства. Так і вийшло, що мій лист забули направили до посольства, а пояснили це як "коммунікаційна помилка". Через день я знову була в посольстві і отримала візу. В принципі, я називаю такі ситуації - отриманим досвідом.
Я так зрозуміла, що для отримання багаторазової візи, їм буде досить листа від запрошуючої сторони, що він мене запрошує до Швейцарії відвідати декілька раз протягом такого-то періоду.
Ще є багато запитань, взагалі стосовно життя українок в Швейцарії, адаптації, пошуку роботи, дозвілля.....
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Наталіє, вдячна за деталі. Цікаво, що нам повернули гарантійний лист поштою тижнями після того, як наші гості від нас вже поїхали. То, виходить, буває по-різному. А пересилали лист від дня подачі його тут до місцевого органу десь днів 3, не більше. Тобто за тиждень після того, як ми підписали та віддали лист тут - мої могли вже отримувати візу. А назад ми отримували його дуже довго. Ну але то було вже зовсім не терміново.
.... а інші питання - у відповідні розділи, ок? :wink:
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

yo you there?dobruj vecir ysim!!!!!
Otge byla sjogodni y posoljstvi.. v otrumani visu meni vidkazalu navitj ne dalu garantijnogo lusta a vse tomy scho ne prazjuju i nenavchajusja i v nux nema garantij scho ja povernysja na ridny nenjky ukrajny...
ok ....ale chomy ne zrobuvschu nuchogo vonu znjalu iz mene vizovuj zbir y rozmiri 44 dollaru? duvno vse ce ... perschuj raz zitknylasja iz takoju sutuazieju...ale nichogo straschnogo meni poradulu tam ge zvernytusj sche raz do nux jakscho ja nezgidna z rischennjam to ja jogo oskargyju i vonu moj dokymnentu poschljutj na rozgljad do berny...za ce vizovuj zbir stanovutj 49 dollariv...jaki takog ne povertajutjsja y razi vidmovu...
ja tiljku nezrozymila chomy meni navitj ne dalu garantijnogo lusta ale groschi znjalu v perschy g sekyndy rozmovu ...
osj j take byvae ...a vzagali tam ne straschno...
;-)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну так, вони всі (у всіх консульствах) так роблять. Гроші беруть просто за подачу документів, а не за готову візу. Шкода, що так відразу відмовили.
Я колись отримала (правда, не швейцарську, а шенгенську) візу теж, коли була без роботи. Правда, відвідувала у цей час курси.
Гадаю, що багато чого від особистого враження на співбесіді залежить. Але думаю, що це правильно, що ти оскаржуєш. Це покаже, що ти серйозно настроєна. Ну це я так думаю.
Взагалі, розкажи як сама співбесіда проходила. Що питали?
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

nataly писав: v otrumani visu meni vidkazalu navitj ne dalu garantijnogo lusta a vse tomy scho ne prazjuju i nenavchajusja i v nux nema garantij scho ja povernysja na ridny nenjky ukrajny...
То треба влаштуватись на роботу і принести їм справку :lol:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Helen
Відрядження
Повідомлень: 17
З нами з: 14 серпня 2007, 11:38

Изменения в получении гостевой визы.

Повідомлення Helen »

Сегодня прочитала сайте консульства, что с 1 марта приглашения не принимают по факсу и електр. почте., теперь необходимо подавать со всеми документами только оригинальное приглашение, которое надо высылать на дом. адрес. А нам так удобно было отправлять по факсу в консульство.
:nervous:

Вот ссылка на изменения.

http://www.eda.admin.ch/eda/de/home/rep ... isukr.html
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Изменения в получении гостевой визы.

Повідомлення Svitlana »

:sad2: Ну! Певно їм стало шкода факсового паперу... :gigle: От тільки з е-мейлами в чому проблема? Проблеми Фотожопа? :dontknow: Ми завжди 2 рази слали - 1 раз поштою, 1 раз факсом. Могли би дозволити факсом хоча б тим, що другий-і далі рази їдуть. :dreamer:
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Изменения в получении гостевой визы.

Повідомлення natalotschka »

Посольство Швейцарії в Україні почне працювати через систему запису на співбесіду з метою отримання візи.

Запланована дата початку нової процедури – 24 Березня. Усі заявники на візу можуть записуватись на співбесіду починаючи з 17 Березня


http://www.swissvac-ua.com/ukranian/index.aspx

Ми їм безвізовий режим, а вони з нас все побільше грошей збити хочуть...
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”