Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Все про документи стосово легального перебування у країні
tetiana
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 17 квітня 2007, 16:51

Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення tetiana »

Доброго дня всім!
Мені дуже потрібна остання інформація щодо оформлення віз для приватної поїздки в Швейцарію. З офіційною інформацією на сайті http://www.eda.admin.ch/eda/fr/home/rep ... isukr.html я ознайомилась. Але мені б хотілося почути думки тих, хто нещодавно займався оформленням віз для своїх близьких.
На справді, ми с моїм нареченим хочемо запросити моїх батьків на весілля. І у мене виникло кілька запитань:
1) якщо це перша їх поїздка, чи є обов`язковою процедура с гарантійним листом? вони планують перебувати в Швейцарії не більше 10-12 днів. Може буде достатньо відіслати запрошення з нашої сторони?
2) чи можливо запросити не тільки батьків, але й брата з дружиною і донькою?
3) чи може хтось один з моїх батьків подати візові формуляри до посольства? або необхідно бути присутнім кожному особисто?
4) де ви оформляли страховий поліс на період поїздки для своїх близьких?
Дякую за вашу допомогу:)
Всього вам доброго!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Таню, через декілька днів я тобі дам найсвіжішу інформацію. Поки що можу лише деякі моменти уточнити:
1) Гарантійний лист обов"язкова процедура, незалежно від причини відвідин і часу перебування. Запрошення краще вислати їм особисто (це звичайний лист у формі запрошення з вказанням дат, цілі і того, що ви берете фінансові зобов"язання на себе). Підписаний запрошуючим. А в день їх приїзду до посольства - відправити на факс посольства звідси. Якщо потрібен зразок листа - вишлю особисто на мило.
2) Можна запросити всіх, гадаю. :D Лише б у вас фінансових можливостей вистачило. Хіба, якщо в анкеті вони вкажуть, що самостійно фінансуватимуть своє перебування (лише в запрошенні вкажіть, що проживання за ваш рахунок). Але тоді потрібно буде їм доводити, що мають на це фінанси.
3) Перший раз потрібно їхати всім особисто. Другий і третій раз - може поїхати хтось один з дорученнями від усіх інших.
4) Страховий поліс не просить ніхто. Але я купила вже в останній момент просто в аеропорту (там є ПанЮкрейн - дуже хороша, і інші). Але бажано дивитися, щоб страховка була хорошою. А саме - щоб надавали безоплатну домопогу, а страховик розраховувався з клініками без вашої допомоги. Дешеві страховки, як правило, зобов"язують вас оплатити все на місці самим, а вже потім ви їм привозите довідки і рахунки і вони вирішують чи повертати і скільки повертати. З колишніх часів знаю, що єдиною страховою, що мала домовленості по всій Європі була Пан Юкрейн. Зараз може більше вже є - питайте у кожному окремому випадку.
Якщо маєте можливість - придбайте тут туристичну страховку вашим гостям. В Голландії я тільки так і робила. Там це мені коштувало по 30 Євро на особу. Тобто не набагато вище українських цін, а якісна безкоштовна медична допомога була гарантована.

Через декілька днів моя сестра з чоловіком поїдуть подавати на візу, то я вже вам найсвіжішу інформацію розкажу. А поки що знаю, що чергу потрібно займати з самісінького ранку (години з 6).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ще момент такий. Щоб ваші під посольством не переплачували за заповнення анкети і щоб ви були спокійні, що вони її заповнять так як потрібно (на іноземній) і повністю, роздрукуйте анкети самі (відразу вдруковуйте інформацію у форму). Залишіть лише дату і підпис пустими, само собою. І висилайте. Вони нехай ще раз пройдуться по датах і т.п., копіюють у 3 екз. (правда останній раз потрібен був лише 1), підписуються і все.
Аватар користувача
Гість

Повідомлення Гість »

Дякую за вашу відповідь і за ваші корисні поради.
Трохи засмучена, що всім моїм близьким треба буде їхати особисто до Києва.
Буду рада отримати останні новини з "фронту".
ira
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 33
З нами з: 17 березня 2007, 17:34
Звідки: Ukraina/Aargau

Повідомлення ira »

Світлано, мої батьки приїзжали до мене минулого літа,то тільки мама їздила в Київ без тата,а від нього зробила доручення. Було все добре.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Re: віза для приватної поїздки

Повідомлення Olenka »

tetiana писав: 1) якщо це перша їх поїздка, чи є обов`язковою процедура с гарантійним листом? вони планують перебувати в Швейцарії не більше 10-12 днів. Може буде достатньо відіслати запрошення з нашої сторони?
2) чи можливо запросити не тільки батьків, але й брата з дружиною і донькою?
3) чи може хтось один з моїх батьків подати візові формуляри до посольства? або необхідно бути присутнім кожному особисто?
4) де ви оформляли страховий поліс на період поїздки для своїх близьких?
1) Обов"язкова, не залежить від кількості днів.
2) Спитайте в гемайде, мабуть можливо, якщо скажете що весілля і розмістите родичів в готелі( якщо місця в вас не достатньо)
3)може з довіреністю і паспортами.
4)біля посольста стоять. А якшо ні то біля Володимирського собору є Австрійське посольство там повно Страхових агенств.
У посольстві просять після того як прийде гарант. лист, ще показати страховку і броню на літак чи наявність квитка.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: віза для приватної поїздки

Повідомлення Svitlana »

Olenka писав: 14)біля посольста стоять. А якшо ні то біля Володимирського собору є Австрійське посольство там повно Страхових агенств.
У посольстві просять після того як прийде гарант. лист, ще показати страховку і броню на літак чи наявність квитка.
Минулого вересня страховку не просили взагалі. Просили броню на літак, дійсно. Але лише коли ви вказуєте в анкеті переліт літаком. Якщо пишете авто - тоді ні.

А чаму саме в Австрійське посольство? Страховиків повно в усіх посольствах. :lol: І все ж я б радила брати не відписку для посольства, а хорошу страховку саме на випадок нещасного випадку. Щоб вам при настанні цього випадку не довелося кругленьку суму викласти, а потім ще довго і нудно пробувати гроші з української фірми вибити. Платити вони не дуже хочуть в Україні, як я чула. А коли платити треба, то тягнуть як можна довше.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: віза для приватної поїздки

Повідомлення Svitlana »

Olenka писав: 2) Спитайте в гемайде, мабуть можливо, якщо скажете що весілля і розмістите родичів в готелі( якщо місця в вас не достатньо)
А до чого тут гемайнде? Їм все одно кого і куди ви селите. Це іміграційній службі не все одно. Запросити можна кого хочеш і не лише родичів (макс. на 3 місяці). Єдине, щоб на всіх у вас грошей вистачило (при оплаті вами). Їм же головне, щоб усі туристи, що в"їжджають, були на чиїйсь матеріальній відповідальності: хто за них платитиме щодня їжу, проїзд, житло, витрати, пов"язані з учиненням ними кримінального акту (ага!) та їх депортацією, нанесення ними шкоди третім особам, а також - медичні витрати (тому часом і просять - хоча б яку-небудь страховку оформити). Можна вказувати в анкеті (та листі-запрошенні), що ви оплачуєте житло і проживання (включно кишенькові витрати), а вони - проїзд оплачують (вказати в анкеті) + беруть страхування. Тобто розподіляють витрати між собою. Так ми також робили, коли запрошували більше. Крім того можна попросити когось ще зробити запрошення (наприклад його батьків). Тоді точно усім дадуть візи.
Успіхів!!
Аватар користувача
сянька

Повідомлення сянька »

До того ж зважте, що повна процедура одержання візи перший раз триває не менше місяця. Тому не гайте часу :shock:
tetiana
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 17 квітня 2007, 16:51

Повідомлення tetiana »

Дякую вам всім за ваші відповіді!
А чи потрібно попередньо записуватися на прийом до посольства?
І ще одне суто практичне запитання: бачу, що посольство змінило адресу. Як найшвидше до нього дістатися від найближчої станції метро (це ст. Арсенальна, якщо я не помиляюся)?
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

tetiana писав: А чи потрібно попередньо записуватися на прийом до посольства?
І ще одне суто практичне запитання: бачу, що посольство змінило адресу. Як найшвидше до нього дістатися від найближчої станції метро (це ст. Арсенальна, якщо я не помиляюся)?
Записуватись не треба, того дня й приймають. Хто не встиг знову з ранку.
Як правило у понеділок найбільше людей.
Від АрсенальноЇ на 20 тролейбус до кінцевої, а там треба іти мимо ресторана і вниз.
Або м. Арсенальна і на 27маршрутку до музею Вел.Віт.війни
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

tetiana писав:Дякую вам всім за ваші відповіді!
А чи потрібно попередньо записуватися на прийом до посольства?
І ще одне суто практичне запитання: бачу, що посольство змінило адресу. Як найшвидше до нього дістатися від найближчої станції метро (це ст. Арсенальна, якщо я не помиляюся)?


Радять приїжджати до посольства як можна раніше (десь коло 6 години ранку), щоб точно потрапити того ж дня. Записуватися не потрібно ніби, але можливо потрібно взяти номерочок.

Так, від вокзалу їхати до м. Арсенальної, там перейти вулицю на протилежний бік і їхати будь-чим до Києво-Печерської Лаври (там дуже багато маршруток, тролейбуси). Далі йдете вздовж Лаври до Матері Батьківщини (її неможливо не побачити), але замість того, щоб заходити до Меморіалу Слави (там гармати стоять) берете вправо і попри ресторани Царське Село (українське) та Кухня СССР йдете вниз. Вам видаватиметься, що то край міста. :lol: Але ви йдіть туди.
У перехожих краще не питати. Бо тієї вулиці і так люди не знають, а відправлять швидше за все до метро назад. Не повторюйте помилки моєї мами. :P Ну і орієнтуйтеся на швейцарський прапор врешті-решт.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Olenka писав:
tetiana писав: А чи потрібно попередньо записуватися на прийом до посольства?
І ще одне суто практичне запитання: бачу, що посольство змінило адресу. Як найшвидше до нього дістатися від найближчої станції метро (це ст. Арсенальна, якщо я не помиляюся)?
Записуватись не треба, того дня й приймають. Хто не встиг знову з ранку.
Як правило у понеділок найбільше людей.
Від АрсенальноЇ на 20 тролейбус до кінцевої, а там треба іти мимо ресторана і вниз.
Або м. Арсенальна і на 27маршрутку до музею Вел.Віт.війни
:oops: треба закривати всі вікна, як не сиджу за компом. Не побачила, що ти вже написала.
Але я б номери не давала, бо там багато інших ходить. Просто дивитися або питати чи йде до Лаври або музею ВВВ.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Найактуальніша інформація про запрошення і гостьову візу.

1) Чергу дійсно потрібно займати як можна раніше.
2) Коли запрошені їдуть перший раз у Швейцарію і перший раз подавати анкети на візу, але є родичами один одному, то може їхати хтось один. Так само може їхати хтось один і вдруге (здавати і забирати паспорти з візами). Ніяких доручень не потрібно. Інформація з самого посольства.
3) Бажано їхати тому, хто є ріднішим запрошуючій стороні (сестрі, а не її чоловіку). Бо зможе краще відповісти на запитання.
4) Цього разу додатково попросили довідки з місць роботи про те, що їм дійсно надано відпустку на період подорожі (але гадаю, що це індивідуально).
5) якщо їдете автобусом, то при отриманні візи просять показати бронь на квитки.
6) якщо їдуть авто, то показати потрібно права, техпаспорт на машину і зелену карту.
7) термін розгляду: 2-3 тижні (3,5 сказали - максимум). Щоб знати чи вже можна подавати паспорт потрібно передзвонювати самим (після 2 тижнів).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Деякі доповнення до моєї найактуальнішої інформації вище.

Отож з додзвонюванням до консульства були проблеми. Пробитися практично неможливо. У нашому випадку вдавалося прорватися час від часу на автовідповідач, який відсилав на очікування, а коли хтось нарешті брав слухавку - відразу зривало.
Врешті-решт, написали е-мейла. Відповідь надійшла наступного дня. Незважаючи на те, що той наступний день був офіційним вихідним днем у Швейцарії і посольство не працювало.
Отож, варто таки пробувати писати листи. Перевірено, що відповідають. А ще - запрошуючій стороні варто зателефонувати на цілодобовий номер допомоги для швейцарців, якщо і е-мейл не допоміг. У цьому випадку точно зреагують. Хоча він і не передбачений для вияснення інформації щодо видачі віз. Але така се ля ві.

Крім того у мене запитання: Чи дійсно Швейцарці ставлять лише мультівізи? Моїм з першого разу дали мульті. Але толку з неї ніякої, бо німці таки вліпили 2-разову, хоча і обіцяли мульті на співбесіді. Тож по околицях поїздити не вдасться все одно.
sweety
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 06 червня 2007, 10:59
Звідки: Україна

Віза для приватної поїздки - 2

Повідомлення sweety »

Будь ласка, потрібна порада. Я подала заяву на отримання візи до Швейцарії (приватна поїздка). Через 3 тижні, коли мені ледве вдалося зателефонувати до посольства, мені сказали, що кантональна поліція вимагає, щоб я вислала іще 2 візові заяви з фотографіями. У посольстві мені, звичайно ж, нічого не пояснили, але й офіційної відмови я не отримала. Сказали, що процедура може тривати від 3 до 4 тижнів. Скажіть, чи є надія отримати візу? Чи може запрошуюча сторона якось допомогти?
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: віза

Повідомлення _vital_ »

Надія є завжди :)

Якщо це Ваша перша поїздка, то розгляд триває кілька тижнів і потребує більше документів. Робіть, як Вам кажуть, і все має бути добре.

Для запрошуючої сторони передбачена процедура з гарантійним листом (запитайте у посольстві). У будь-якому разі це довга процедура.
sweety писав:Будь ласка, потрібна порада. Я подала заяву на отримання візи до Швейцарії (приватна поїздка). Через 3 тижні, коли мені ледве вдалося зателефонувати до посольства, мені сказали, що кантональна поліція вимагає, щоб я вислала іще 2 візові заяви з фотографіями. У посольстві мені, звичайно ж, нічого не пояснили, але й офіційної відмови я не отримала. Сказали, що процедура може тривати від 3 до 4 тижнів. Скажіть, чи є надія отримати візу? Чи може запрошуюча сторона якось допомогти?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: віза

Повідомлення Svitlana »

sweety писав:Будь ласка, потрібна порада. Я подала заяву на отримання візи до Швейцарії (приватна поїздка). Через 3 тижні, коли мені ледве вдалося зателефонувати до посольства, мені сказали, що кантональна поліція вимагає, щоб я вислала іще 2 візові заяви з фотографіями. У посольстві мені, звичайно ж, нічого не пояснили, але й офіційної відмови я не отримала. Сказали, що процедура може тривати від 3 до 4 тижнів. Скажіть, чи є надія отримати візу? Чи може запрошуюча сторона якось допомогти?
Не панікуйте, все буде добре. :D Додаткові документи можуть ще і пізніше запитувати. Наприклад довідки з роботи, хоча про них ніде і вказано.
А коли не можете додзвонитися до посольства - пишіть е-мейли. (Нам відповідь прийшла наступного ж дня)
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Re: віза

Повідомлення Olenka »

sweety писав: Скажіть, чи є надія отримати візу? Чи може запрошуюча сторона якось допомогти?
Запрошуюча сторона повинна написати, що всі витрати (білети, проживання, їжа) бере на себе :wink:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Віза для приватної поїздки - 3

Повідомлення nataliya »

Всім доброго дня! Знайшла цей форум в Інтернеті, а тепер звертаюсь за порадою. Я планую відвідати свого товариша в Швейцарії, ми познайомилися в Греції, спілкуємося, він приїзжав до Києва, а зараз запросив до себе. Можливо у когось є досвід отримання візи для приватної поїздки до Швейцарії. Чи можуть виникнути проблеми з її оформленням, які необхідні документи від запрошуючої сторони, які строки оформлення такої візи. Буду всім вдячна за відповідь. Також хочу побачити на власні очі життя в Швейцарії.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Багато інформації ти можеш вичитати з тем:
http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php?t=296
http://www.ukrainians.ch/viewtopic.php?t=175

В загальному отримання візи виглядає так:

Від запрошуючого потрібне запрошення. Це звичайний лист до тебе. Ми завжди робимо його письмово з підписом і відсилаємо поштою. Бажано скласти його за правилами написання офіційних листів, де буде вказано період, на який він вас запрошує та що він візьме на себе витрати на ваше перебування у Швейцарії. Можна цього і не вказувати (якщо це принципово для нього - всяке буває), але тоді від вас особисто вимагатимуть додаткових фінансових гарантій у вигляді різних довідок.

Окрім запрошення - заповнена анкета з фото (в одному або 3-х примірниках - кількість чомусь міняється), гроші (здається в доларах), ну і на перших раз, здається, все. Ага, паспорт і копія титульної сторінки.
У посольство треба приходити з самісінького ранку, щоб потрапити. На співбесіді вас можуть попросити додаткові документи. Це нормально і не варто лякатися. Вам видадуть гарантійний лист, котрий ви повинні відправити поштою своєму товаришу.
Він заповнює його, несе у відповідну службу.
Вся процедура від подачі до отримання візи займає, як правило, 3 тижні. Може і 1,5, а може і більше. Але останній раз сказали, що навіть з напливом та вихідними, очікування не перевищуватиме 3,5 тижнів.
Ви повинні зателефонувати до посольства (або надіслати запит е-мейлом), щоб дізнатись чи можна подавати паспорт. Якщо можна - відносите паспорт, а наступного робочого дня - отримуєте його вже з вклеєною візою.

Така процедура. Нічого страшного. На співбесіді нічого не придумуйте, кажіть правду, спокійно. Усі дані в анкеті подавайте достовірні. Якщо усе буде за списком та додаткові документи будуть надані, як вони хочуть - проблем не буде. Нехай вас ніхто не лякає, що можуть відмовити без причини. Причина завжди є, просто про неї можуть не знати (або не казати).

За найновішим списком документів, краще зателефонуйте до посольства (у довідковій темі по розділу є номер). Бо він може мінятися дуже часто.
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Отримання візи для приватної поїздки

Повідомлення nataliya »

Світлана, дуже вдячна за швидку відповідь. Посольство Швейцарії знаходиться недалеко від мого місця роботи, я підійду і дізнаюсь про повний перелік необхідних документів. Далі будемо сподіватися на отримання візи. Ще раз дуже вдячна.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

Visa-Regelungen
Botschaft in Kiew in der Kritik

BERLIN -

Drei Jahre nach der Affäre um eine zu laxe Visa-Politik in der Ukraine ist die deutsche Botschaft in dem Land nun wegen einer zu harten Prüfpraxis in die Kritik geraten. Die Vergabepraxis sei heute "zu scharf, rigide und wirtschaftsfeindlich", sagte der Osteuropa-Experte der Unionsfraktion im Bundestag, Georg Schirmbeck, der "Neuen Osnabrücker Zeitung". Ukrainische Studentinnen, Topmanager und Facharbeiter würden "wie potenzielle Prostituierte und Kriminelle" behandelt.

http://www.abendblatt.de/daten/2007/06/16/756483.html
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

привіт всім..
що таке гарантійний лист?
і звідки він береться?
дякую
;-)
nataly
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 09 серпня 2007, 17:41
Звідки: lviv ukraine

Повідомлення nataly »

привіт усім...
у мене виникло непорозуміння...
моя подруга зі швейцарії сказала шо перш ніж мені вона вишле запрошення я маю поїхати в посольство швейцарії в київ..
але я незнаю що за докмент я маю їй переслати.. хто знає поможіть...
;-)
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”