Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Все про документи стосово легального перебування у країні
Dime
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 22 червня 2007, 09:27
Звідки: Sudak - Kyiv - Aarau

Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Dime »

Всім привіт.
Хто вже реєстрував новонароджену дитину в Швейцарії? Поможіть будь-ласка!

Дитина народилася в Швейцарії, батьки обоє українці.

Є наступні питання:
1. Як перекладати Свідоцтво про народження дитини на німецьку? Можна самому чи треба нотаріально завірене? Може в когось вже є такий переклад як взірець?
2. Чи можна одночасно подати заяву на громадянство і на вписування в паспорт?
3. Чи може тато один це все подати і добавити дитину і в свій і мамин паспорт?
4. Чи є ще якісь там нюанси, типу заплатити наперед щось треба чи щось таке...

Дуже дякую всім наперед за допомогу!

Діма
--
Дима Ш.
Julie
Дозвіл L
Повідомлень: 55
З нами з: 03 лютого 2010, 13:55
Звідки: Vaud

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Julie »

на сайті посольства України в Швейцарії все написано, http://www.mfa.gov.ua/switzerland/ua/26428.htm
Аватар користувача
Леся

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Леся »

Привіт!
Ми минулого року реєстрували нашу дитину в швейцірії, я українка, тато наш німець. Все що треба і куди і як нам з лікарні прийшли документи, там все було розяснено. Ми так і зробили.
Потім в Верн їздили (німецьке посольство), дитину реєстрували, і після пару тижнів дитина отримала паспор.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Svitlana »

Лесю, я в українському реєстрували? Дитині можна абсолютно легально мати два громадянства навіть при тому, що Україна подвійне громадянство не визнає. Діти - виняток. Майте на увазі.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Снігурка »

якщо ви громадянка україни, то в українському посольстві вас просто вимусять зареєструвати дитину. батько іноземець, але мати українка, тому повинна реєструвати дитину україцем. таке їх пояснення. так що реєструйте і не тягніть
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Svitlana »

Dime писав:Всім привіт.
Дитина народилася в Швейцарії, батьки обоє українці.

Є наступні питання:
1. Як перекладати Свідоцтво про народження дитини на німецьку? Можна самому чи треба нотаріально завірене? Може в когось вже є такий переклад як взірець?
2. Чи можна одночасно подати заяву на громадянство і на вписування в паспорт?
3. Чи може тато один це все подати і добавити дитину і в свій і мамин паспорт?
4. Чи є ще якісь там нюанси, типу заплатити наперед щось треба чи щось таке...
Дуже дякую всім наперед за допомогу!

Діма
1. Мало сенсу тут. Якщо дитина народжена тут, то і свідоцтво у вас вже буде на німецькій. В лікарні вам дають папірець, з ним йдете в гемайнде і там отримуєте свідоцтво на різних мовах (можливо, "різні мови" потрібно буде додатково запросити - міжнародне).
Потім його потрібно буде перекласти УКРАЇНСЬКОЮ. А це вже треба дивитися вимоги посольства на поточний момент.
2. Можна
3. Теоретично можна. Краще про таке в консульстві запитати
4. Наскільки мені відомо, процедура реєстрації дитини була безкоштовної. Якщо за паспорт доведеться платити, то "ощадкаса" (постбанк) за 200 м.
Аватар користувача
dima_ternopil
Дозвіл С
Повідомлень: 363
З нами з: 01 грудня 2007, 16:35
Звідки: Basel - Тернопіль

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення dima_ternopil »

Вписування дитини в один паспорт вартує 50 CHF
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Поможіть

Повідомлення Svitlana »

Хочу лишній раз нагадати дивитися інформацію на сайті консульства України в Берні. http://www.mfa.gov.ua/switzerland/ua/26428.htm
Інформація там постійно поповнюється. До речі, для тих, хто забрів з інтернету, шукаючи даних для інших країн - користуйтеся даною ланкою також - правила та закони дійсні для українців в усіх країнах. Для себе уточнюйте лише години прийому та контактну інформацію. :seeya:
Аватар користувача
Elena Schweiz

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Elena Schweiz »

Привіт, хто реєстрував тут дитині громадянство України через наше посольство, будь ласка скажіть...
1.Чи потрібно для процедури реєстрації дитини стояти на обліку в посольстві мені самій?
2. В яку суму приблизно все це виллється, з перекладами, внесенням в паспорт, треба один раз їхати в посольство, чи здавати, а потім ще раз персонально отримувати?
3. Якщо дитина вже набула громадянство ін. країни (в нашому випадку Австрії), чи потрібна заява від батька, що він не заперечує, що дитина отримає ще і Укр., я так розумію дітям можна мати два громадянства, до досягнення повноліття, потім зможуть вибирати, яке вони хочуть.
4. Чи дає посольство довідку на одноразову допомогу дитині на Україні?
5. Хтось із вас отримумав цю допомогу (мається на увазі ці 27.000 на першу дитину, 50.000 на другу і т.д...) Якщо отримували, поділіться будь ласка досвідом.
Дуже чекаю на відповідь! Дякую!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Svitlana »

Elena Schweiz писав:Привіт, хто реєстрував тут дитині громадянство України через наше посольство, будь ласка скажіть...
1.Чи потрібно для процедури реєстрації дитини стояти на обліку в посольстві мені самій?
2. В яку суму приблизно все це виллється, з перекладами, внесенням в паспорт, треба один раз їхати в посольство, чи здавати, а потім ще раз персонально отримувати?
3. Якщо дитина вже набула громадянство ін. країни (в нашому випадку Австрії), чи потрібна заява від батька, що він не заперечує, що дитина отримає ще і Укр., я так розумію дітям можна мати два громадянства, до досягнення повноліття, потім зможуть вибирати, яке вони хочуть.
4. Чи дає посольство довідку на одноразову допомогу дитині на Україні?
5. Хтось із вас отримумав цю допомогу (мається на увазі ці 27.000 на першу дитину, 50.000 на другу і т.д...) Якщо отримували, поділіться будь ласка досвідом.
Дуже чекаю на відповідь! Дякую!

1. Для процедури реєстрації дитини громадином України батькам на обліку стояти не обов'язково.
2. Внесення в паспорт 50 фр (Діма вище написав), переклад може зайняти 60-100 фр. Щодо скільки разів їхати можете домовитися з консулом. Якщо вам далеко, то думаю, вона зможе вам за один приїзд це зробити, але так, що ви зранку подаєте, а після обіду десь забираєте. Поговоріть просто. В гемайнде візьміть Тагескарте GA на поїзд, тоді одна поїздка вам обійдеться у 35-40 фр десь.
3. Нічого від батька не потрібно. Дитина взагалі-то вже за народженням є українцем, мати в посольстві отримує лише довідку-підтвердження цього факту.
4. Яку саме довідку вам потрібно?
5. Наскільки мені відомо там є певні нюанси щодо отримання допомоги, що робить отримання одноразової допомоги з-за кордону практично неможливим. У нас давно вже була дискусія на цю тему, пошукайне на форумі. Здається, все залежить від вашої місцевої служби там в Україні, де ви будете подавати. Запитайте там про всі документи і процедуру і, якщо є така можливість, запитайте, яким чином це можна зробити, якщо дитина прописана за кордоном.
Аватар користувача
Alex

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Alex »

Якщо дитина набула громадянство іншої країни, то всі ваші питання не мають жодного сенсу. Я згоден із Світланою - подивіться на форумі: такі теми вже були.
Аватар користувача
Elena Schweiz

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Elena Schweiz »

Світлана, дякую за відповіді. Ця одноразова допомога, це не соціальні і не декретні виплати. На цю допомогу має право кожен новонароджений українець. Моя подруга народжувала за кордоном, але не в Шв., ій видали в її консулаті таку довідку на допомогу, у нас в Україні теж видають, коли дитину реєструєш, тому і спитала може в нас кому видавали. Про кошти спитала, тому що Росіяни писали, що в них за оформлення суми набігають більше 1000 фр. Про потрібні документи для отримання допомоги звичайно я запитаю в соцбезі.Може ткнете носом, де це обговорювалося, бо щось не можу знайти. :smile:
Алекс, чому не мають сенсу, дитина може мати два громадянства до повноліття, поки вона не вирішить, яке ій потрібне. Отож теоретично має право і на отримання допомоги, як українець.
Аватар користувача
Elena Schweiz

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Elena Schweiz »

Вже знайшла тему про одноразову допомогу, чому практично неможливо, люди отримували, кому не лінь поїхати було. А хто не зхотів возитися, то вже їх проблема. Я прописана на Україні, ну а зловять, що не проживаю...ну то вже так і буде, припинять випати, та і все. А лікарі як доповідатимуть, якщо про ту дитину і знати не знають і в очі не бачили...
Funt
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 02 вересня 2011, 17:04

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Funt »

Elena Schweiz писав:2. В яку суму приблизно все це виллється, з перекладами, внесенням в паспорт, треба один раз їхати в посольство, чи здавати, а потім ще раз персонально отримувати?
5. Хтось із вас отримумав цю допомогу (мається на увазі ці 27.000 на першу дитину, 50.000 на другу і т.д...) Якщо отримували, поділіться будь ласка досвідом.
2. А поштою в Швейцарії цього хіба не можна зробити?
Аватар користувача
Гість

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Гість »

Funt писав:2. А поштою в Швейцарії цього хіба не можна зробити?
Ммм, чесно кажучи не знаю, мабуть що не можна? Росіяни на очі працівникам посольства мають з"явитися, мабуть в укр. теж так...Було б просто перфект, якщо почтою :glad:
Funt
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 02 вересня 2011, 17:04

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Funt »

Гість писав:
Funt писав:2. А поштою в Швейцарії цього хіба не можна зробити?
Ммм, чесно кажучи не знаю, мабуть що не можна? Росіяни на очі працівникам посольства мають з"явитися, мабуть в укр. теж так...Було б просто перфект, якщо почтою :glad:
Щось не бачу ніякої інфи на сторінці посольства України в Швейцарії...
В Німеччині це все можна поштою зробити. Я правда не дитину вписував, а на облік ставав, то за 10 днів отримав назад паспорт. Але й дитину так само поштою можна вписати, тут докладніше стосовно Німеччини.
Було б дивно, якщо в Німеччині можна, а в Швейцарії не можна поштою, треба безпосередньо в посольстві спитати.
Аватар користувача
Alex

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Alex »

Ребята... Ну ви як малі діти. :lol: Ну про яку пошту ви ведете мову? Хто вам буде її переказувати та в якій валюті? Кому це треба?
Ми, коли народилася дочка, останню частину 8 тис. на той час допомоги повинні були отримати саме через пошту в м. Києві (тоді як раз знову помінялися правила виплати). Так ось, знаходячись в Україні, в українській пошті ми так ту допомогу й не отримали.
Може ви оптимісти по відношенню до української бюрократичної системи? Якщо так, то вам треба особисто бути присутнім і усіх "добивати" на місті. Жодної важливої консультації по телефону, в посольстві (це, до речі, не їх функція), тощо. ви не отримуєте.
Успіхів!
Funt
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 02 вересня 2011, 17:04

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Funt »

Alex писав:Ребята... Ну ви як малі діти. :lol: Ну про яку пошту ви ведете мову? Хто вам буде її переказувати та в якій валюті?
Якщо мова йде про попередні кілька повідомлень, то там йшлося про те, щоб відіслати поштою паспорти в посольство.
А виплати допомоги в Україні здійснюються на банківський рахунок (принаймні минулого року ще так було). Тому з використанням цих грошей за кордоном жодних проблем немає при оформленні картки до рахунку.
Гроші мають бути витрачені на дитину. Іноді працівники соц. забезпечення в Україні приходять в гості, щоб це перевірити.
Аватар користувача
Elena Schweiz

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Elena Schweiz »

Соцпрацівники приходять, але що мене найбільше здивувало, до більшості мною опитаних подруг, вони прийшли відразу, коли гроші ще не перерахували, тобто не перевіряти, куди пішли ті гроші, а перевірити чи ти там живеш, щоб може тих грошей і зовсім не давати :notgood: А ще заглядали по шкафам, а ще одній сказали в тебе дитина якась недокормлена... :bad2: Мене аж тіпати після цього почало. Давно я додому не їздила...Дякую за відповіді, дивитимусь по ситуації, варто воно чи ні, їхати за тими грошима.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Svitlana »

В українському посольстві в Берні подавати документи потрібно мабуть особисто, а ось назад отримати можна поштою. Хоча... може і в посольство можна поштою відіслати. Але, гадаю, це стосується лише рутинних питань (наприклад для громадян, в котрий паспорт регулярно закінчується через кількість віз).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Svitlana »

В українському посольстві в Берні подавати документи потрібно мабуть особисто, а ось назад отримати можна поштою. Хоча... може і в посольство можна поштою відіслати. Але, гадаю, це стосується лише рутинних питань (наприклад для громадян, в котрий паспорт регулярно закінчується через кількість віз).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Svitlana »

Про "дитячі" гроші.

Кажу ж, залежить від місця проживання, від людей у відповідних структурах за місцем проживання, правила на поточний момент, тощо.
У мене знайома працювала свого часу у відділі видачі "дитячих" грошей. Казала, що з-за кордону це не реально просто тому, що огляди в лікаря потрібно показувати, ще там щось, купа паперу, як завжди... Навіть якщо ці папери липові, то принести повинні їх ви за списком. Ніхто не буде брати на себе відповідальність за розбазарювання таких великих грошей. Ну тобто, може в іншому місці в такій самій структурі хтось таке б і робив (в кого добре задниця прикрита), це таке... Зрештою, зараз питати як тоді було не поможе. Правила вже давно змінилися. Але бачите, Фунт пише, що, будучи в Україні, не дочекалися грошей.

Щодо довідки з посольства.
Якщо ваша знайома брала в Укр. посольсві довідку - хай конкретно скаже як вона називалася, про що в ній йшлося і т.д. Зверніться тут в посольстві - вони вам видадуть, чого б і ні.
Довідка може бути про народження дитини, про склад сім'ї, довідка з місця проживання тощо... Яка саме вам потрібна?
Funt
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 02 вересня 2011, 17:04

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Funt »

Svitlana писав:Правила вже давно змінилися. Але бачите, Фунт пише, що, будучи в Україні, не дочекалися грошей.
Ні, ми дочекались, то мабуть хтось інший :)
Наскільки я пам'ятаю довідок було мінімум, на 130 грн. "за доглядом..." більше було. І документи подали, потім більше нічого нас ніхто не питав. В поліклініку на перших кілька оглядів ходили. Потім поїхали, але ніхто нами не цікавився. То мабуть як пощастить.
Але друзі, що проживають в США оформлювали і отримують допомогу на дитину народжену в США. Інші з Німеччини будуть подаватися на дитину, народжену в Німеччині.
Наскільки я розумію, з юридичного боку немає проблем, якщо ви тимчасово проживаєте за кордоном, тобто у вас є внутрішній український паспорт і прописка в Україні... десь це докладніше обговорювалося з посиланням на закони, не пам'ятаю де.
Аватар користувача
Elena Schweiz

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Elena Schweiz »

Привіт, як і обіцяла, пишу про отримання допомоги. Я подала документи, але ще місяця не пройшло навіть, тому не отримувала поки що.. В мене не було часу займатися отриманням громадянства тут, тому я зробила це на Україні. Пішла в паспортний стіл за пропискою, сказала що хочу зареєструвати свою дитину Українцем, бо він набув громадянство за правом крові. Жіночка подивилася в свідоцтво і сказала, що в нього вже є інше громадянство і вони не дадуть йому українське :wise: На що я відповіла, що воно в нього вже є, бо я Українка і моя дитина набула громадянство "за правом крові", додала що мені в посольстві сказали, що дитина має право на 2 громадянства до 16 років. Тоді тітонька швидко згадала, що є ж стаття 7 , і мені таки дадуть довідку. Далі вам потрібні знайомства, бо ту довідку роблять від 1,5 до 3 місяців. Документи в собез прийняли без проблем і нічого не питали, нічого лишнього в мене не просили, все по списку, сама віддала ту довідку, не задарма ж її робила...Подивимося що з того вийде. Але одна моя знайома, яка теж проживає тут, вже отримала гроші. Так що і ми сподіваємося на краще :tak2:
Лариса Чуйко
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 03 червня 2012, 07:20

Re: Хто вже реєстрував новороджену дитину в Швейцарії? Помож

Повідомлення Лариса Чуйко »

Лєна, а які документи на дитину ви везли до України - Ті, що дають в кантоні? І де ви робили переклад? Обовязково треба вносити дитину до свого паспорту - і якого: закордонного?
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”