Через скільки років можна отримати швейцарський паспорт?

Все про документи стосово легального перебування у країні
Jenya
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 12 грудня 2010, 00:30

Через скільки років можна отримати швейцарський паспорт?

Повідомлення Jenya »

Здравстуйте, уважаемые форумчаны.
Я живу в Швейцарии уже 4,5 года (работаю по контракту в Новартисе). В следующем году выхожу замуж. Мой жених - швейцарец. И сейчас встал вопрос и том, как и где лучше менять документы (менять внутренний и загран. паспорт). Я уже перечитала все посты форума вдоль и поперёк:-) Поэттому, процедуру знаю. Варианта 2:
1) не менять локальный паспорт вообще, просто после замужества статть на ПМЖ в посольстве Украины и попросить их поменять мне загран.паспорт. Кстати, обязательно при этом стать на временный консульский учёт до этого? Потому что, я пока не стою.
2) поехать в Украину с свидетельством о браке (легализированном в Швейарии), перевести его на укр. язык, оформить перевод у нотариуса и начать переделывать внутренний паспорт. В Донецке, похоже, при этом ещё и нужно менять индефикационный код :( Что занимает 2 недели и ускорить это процесс нельзя. Ну а когда готовы внутр. паспорт и ИНН, можно подаваться на загран.паспорт.
Я склоняюсь больше к 1-ому варианту, потому что мотаться в Украину несколько раз (а придётся, за 1 раз не успеть), тратить свой драгоценный отпуск ради того, чтобы поменять документы мне и жалко м у меня не так много этого самого отпуска. По законодательству Швейцарии получить швейцарский паспорт можно через 5 лет после замужества. Но у меня вопрос такой - мои уже прожитые 4 года как-нибудь считаются? Потому что, я слышала, что в таком случае эти 5 лет укорачиваются до 3-х. Так ли это? Если да, то эта морока с заменой внутреннего паспорта не стоит всех усилий и времени..Спасибо заранее за совет! Кстати, у кого-то есть опыт в получении швейцарского паспорта и удержания украинского. Знаю, что нельзя, но так хочется и тот, и другой :-)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Svitlana »

Женя, привіт!

Вітаю з заручинами! :flower2:

Почну з кінця. Так, умова отримання громадянства дружиною швейцарця - 5 років легального проживання у країні, 3 з яких маєш бути одружена. :good: Це якраз твій варіант.

На ПМЖ можна буде стати і без попереднього тимчасового. Але процедура отримання документів на ПМЖ - не коротша, за обмін паспорта.
Але, здається, тобі пощастило, зараз знову помінялися правила і паспорт можна поміняти і тим, хто стоїть лише на тимчасовому обліку. Правда, деталей не знаю (чи це усіх випадків стосується).

Раджу стати поки що на тимчасовий (це дуже просто і безкоштовно) і при тому запитати про обмін документів. Думаю, що обійдеться без ПМЖ і відпусток у паспортному столі та податковій. У гіршому випадку - ти будеш мати право скористатися послугою витребування документів з України - довго, але зате нікуди не треба їздити (дуже і дуже розумію аргумент з відпусткою :enough:) Але на облік дуже раджу стати.

http://www.mfa.gov.ua/switzerland/ua/26425.htm
Одним словом, пройдися ще по "Консульських питаннях" на сайті Посольства.
Jenya
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 12 грудня 2010, 00:30

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Jenya »

Света, спасибо большое за ответ и поздравления! :smile:
Значит то, что краем уха слышала про 3 года, оказалось правдой. :glad: Хорошо для меня :wink: Хотя, о получении швейцарского паспорта я пока всерьёз не задумывалась.
Я в посольство Украины звонила, там мне сказали, что мне ОБЯЗАТЕЛЬНО надо стать на временный учёт (пока), чтобы потом можно было стать на ПМЖ, после свадьбы. Ну и после этого мой временный учёт станет постоянным (когда я стану на ПМЖ) и посольство тогда станет заниматься заменой моего загран.паспорта, внутренний же придётся сдать. На сайте почитала, там действительно процедура становления на ПМЖ серьёзная..надо собрать справки из Украины, письмо от родителей и так далее.
Света, скажи, а ты стоишь на ПМЖ? Это обязательно после свадьбы? Потому что, у меня сейчас разрешение на работу (В), которое разрешает мне жить тут. После свадьбы его мне его могут поменять, да? Только менять его будут же на основании свидетельства о браке + нового паспорта, да?
Но нужно ли тогда становиться на ПМЖ в посольстве сразу после свадьбы? Или это по желанию? Потому что, в моей голове это 2 неразрывных процесса, но так ли это? Связано ли моё ПМЖ с выдачей нового бивилинунга?
Если да, то уж тогда точно не будет смысла делать документы в Украине, потому что если после саадьбы придётся стать на ПМЖ, внутреннй паспор заберут. А я тут уже стала подумывать на Пасху (здешнюю) поехать в Украину + взять ещё пару дней отгула и сделать хотя бы внутренний паспорт. А там, заказать новый загран.паспорт и оставить доверенность на маму, чтоб забрала его. У меня 2 загран.паспорта (в старом чистые листы закончились, пришлось новый делать, но оба действительные), так что, можно было бы один сдать на обмен, а со вторым путешевствовать, пока не сделают новый паспорт. Правда, есть риск, что они захотят забрать оба загран.паспорта, чтобы потом поменять их но 1 с новой фамилией..
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Svitlana »

Ага, може бути, що потрібен тимчасовий перед ПМЖ.
Взагалі, стояти на обліку не обов'язково. На будь-якому. Просто тоді за будь-чим потрібно завжди в Україну їздити, голосувати не можна і так далі. Тому я би стала на тимчасовий. А ось з ПМЖ - подумала б. Там багато мороки. Я робила ПМЖ. А до того стояла на тимчасовому обліку.
На тимчасовий я також стала лише тоді, коли треба було документи робити, а часу їздити в Україну не було. Аналогічно ПМЖ. Бо раніше паспорт без ПМЖ не робили. Зараз же роблять.

Весілля і зміна бевілігунга не має ніякого відношення до посольства. Це дві різні країни і зовсім різні процедури.
Просто якщо ти тут одружишся, то в Україні ти все одно лишаєшся неодруженою, поки їм не заявиш про це сама. Якщо ти будеш на обліку, тоді це можеш робити тут, якщо ні - через паспортний стіл чи ЗАГС в Україні за місцем прописки.

Фактично, облік - це прописка (постійна або тимчасова). Так його і треба розглядати. І консульство тоді буде виконувати роль ЖЕКа, паспортного стола, ЗАГСу і всього, чого можна.

Щодо дозволу Б, то і після весілля він в тебе лишиться Б, тільки вже не буде вказаний роботодавець. Єдине, що для тебе зміниться - ти вільно зможеш поміняти роботу.

Підсумую.
1) Стаєш на тимчасовий облік (за бажанням, але, думаю, ти від цього лише виграєш, і ,як мінімум, нічого не втратиш)
2) Одружуєшся
3) Міняєш бевіллігунг відразу після весілля.
4) Підтверджуєш шлюб в Україні (через посольство або за місцем основної прописки). Це ти можеш зробити пізніше, коли тобі буде зручніше (напр. коли паспорт майже закінчиться, тому що є ризик, що поставлять штамп і не виїдеш, поки не поміняєш паспорт).
5) Міняєш паспорт через посольство або за місцем прописки в Україні (може бути пов'язано з п4).
6) ПМЖ - коли захочеш пізніше, а можна взагалі не робити. Поки тимчасовий облік даватиме такі ж вигоди, як і ПМЖ - смислу ПМЖ робити я не бачу.
Jenya
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 12 грудня 2010, 00:30

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Jenya »

Світлана, дякую тобі велике за таку детальну відповідь!
Тоді я стану на тимчасовий облік, а з ПМЖ (ПМП) поки що почекаю, якщо там немає ярко виражених бенефітс :)

В мене маленьке питання щодо пункту 3) заміни бевіллігунг одразу після одруження: я ж його поміняю на прізвищє чоловіка. Так в мене в паспорті буде моє ім'я, а швейцарьсому бевіллігунг - ім'я чоловіка. Чи не буде в мене проблем на кордоні, коли я буду їхати в Україну, міняти документи? А потім повертатися до Швейцарії?
Може поки не міняти бевіллігунг (він в мене дісний до липня 2011), пока не поміняю паспорт? Я вже спланувала їхати в Україну, робити документи там. На Великдень (в квітні) поїду, постараюся зробити внутрішній паспорт (його ніби роблять за тиждень, сподіваюся, що може й швидше) та замовити той інн, що є обов'язковим для того, щоб замовити закордонний паспорт. А в червні планувала їхати на тутошні свята (в Укарїні тож будуть нормальні робочі дні), та замовити закордонний паспорт. Там вже його моя мама може забрати за дорученням і привезти мені в липні, коли приїде до мене в гості.
єдине, що мене трохи турбує: в мене 2 закордон.паспорти і обидва дійсні. Я планую один залишити собі, щоб можна було виїхати назад в Швейцарію. Але я не знаю, чи дозволять вони мені..буду сподіватись, що вони про нього не згадаюсь:))

Ще раз дякую за допомогу та поради!
Вітаю тебе та всіх, хто читатиме цей пост з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!
Всіх благ!
Женя
(P.S. трохи вирішила попрактикувати свою українську:), ще ніби не забула :)
Julie
Дозвіл L
Повідомлень: 55
З нами з: 03 лютого 2010, 13:55
Звідки: Vaud

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Julie »

u mene taka zh sytuacija, meni skazaly jaksho ja budu letit" v UA to vzjaty z soboju svidoctvo pro odruzhennja z apostylem i perekladene de vkazano sho Vy zminyly prizvysche, i permis B bil"she nijakyh dokumentiv ne treba. Sama lechu v sichni, podyvljusja chy ce dijno tak :smile:
Info
Site Admin
Повідомлень: 560
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Info »

Кому цікаво, тут хороша оглядова стаття щодо набуття швейцарського громадянства.

https://www.swissinfo.ch/ukr/society/шл ... и/48358876
Томас Стівенс

Доступно 7 іншими мовами
Отже, хочу стати швейцарцем. До речі, у мене наступного тижня є вільна годинка, тож я готовий пройти співбесіду щодо натуралізації.
Хвилиночку, тут не все так просто! Існує три способи стати швейцарцем: за народженням (якщо один з батьків є швейцарцем), після укладення шлюбу зі швейцарцем або швейцаркою (після цього потрібно прожити у Швейцарії не менше п’яти років, про це докладніше далі) або проживши у Швейцарії принаймні 10 років (подробиці нижче). Зверніть увагу, що просто народитися в Швейцарії недостатньо – після цього автоматично ви не станете швейцарцем.


Цей вміст було опубліковано 22 Лютого 2023

Жоден з моїх батьків не є швейцарцем, та й у шлюбі з громадянином / громадянкою Конфедерації я не перебуваю.
Як йдеться в одному відомому фільмі – nobody is perfect («ніхто не ідеальний»). А якщо серйозно, тоді вам не залишається нічого іншого, як прожити тут постійно і легально 10 років (нове правило, діє з 1 січня 2018 року). До речі, де ви були… віком від 10 до 20 років? Часом не в Швейцарії?
Ні.
Шкода! Адже ці роки йдуть за два. Але в будь-якому випадку, якщо ви прожили у Швейцарії необхідний термін, ви маєте право подати клопотання про надання вам громадянства. Тоді влада кантону і громади, на території яких ви прописані, уважно перевірить, наскільки ви є соціально інтегрованим та законослухняним.
Якщо вам пощастить успішно подолати цей етап, то вам повідомлять про наступні кроки. Крім того, Державний секретаріат з міграції (SEM) також перевірить, чи ви не є загрозою для держбезпеки.

В деяких кантонах і громадах вам необхідно буде пройти усні або письмові іспити щодо рівня володіння офіційною мовою, тобто німецькою, французькою або італійською: на цій мові ви маєте пояснити, чому ви хочете стати саме швейцарцем. Можливо, вам також доведеться відповісти на загальні питання, щоб показати, наскільки добре ви знаєте країну. Питання можуть бути різними, від найпростіших, наприклад «Яке місто є столицею Швейцарії?», до прохання роз’яснити особливості функціонування швейцарської пенсійної системи.
В інших регіонах, можливо, вам навіть доведеться постати перед зборами громади, де кожен присутній може висловити вам в обличчя все, що він про вас думає. Потім збори будуть вирішувати, чи гідні ви взагалі швейцарського громадянства – а це, на думку тих, хто пройшов цю процедуруЗовнішнє посилання – досвід, що спалює безліч нервових клітин.

А якщо зареєструвати шлюб зі швейцарцем / швейцаркою?
Вітаємо, це найкоротший шлях до здобуття громадянства! Як правило, ви повинні перебувати у шлюбі з громадянином Швейцарії не менше трьох років і проживати в Швейцарії загалом п’ять років, у тому числі один рік безпосередньо перед поданням заяви на отриманні громадянства.
Крім того, діти, які не досягли 22-річного віку і не отримали громадянства разом з батьками (наприклад, якщо батьки емігрували поодинці), також можуть швидко стати швейцарцями за умови, що вони прожили у Швейцарії загалом п’ять років, у тому числі рік безпосередньо перед поданням заяви.

Яке місто – столиця Швейцарії?
Цей вміст було опубліковано на 10 Лютого 2023 года Понад 170 років тому Берн набув статусу політичного центру нової федеративної Швейцарії. Але столицею так і не став.
Детальніше: Яке місто – столиця Швейцарії?
Чи є інші способи прискорити процес? Ну, ви ж розумієте…?
Ні, не розуміємо! Інша річ, якщо ви маєте певні «тісні зв’язки зі Швейцарією». Визнаємо, що це досить не чітке формулювання, але в дійсності воно стосується людей, які живуть за кордоном і одружені зі швейцарцем / швейцаркою протягом принаймні шести років. Лижі? Ні, щорічна подорож для катання на лижах в Сен-Моріці чи Верб’є та дворазове поїдання фондю у Грюєрі не зараховуються в якості «тісний зв’язок».

Чи треба мені щось за це платити?
Що за питання – ви ж у Швейцарії! Безперечно, вам доведеться дуже часто і навіть дуже глибоко залазити у свій гаманець. Але оскільки особливості процесу розгляду клопотань про надання прав громадянства можуть сильно змінюватись, залежно від кантону та громади, то якісь чітко визначені тарифи навести неможливо. Хоча щонайменше 2-3 тисячі франків вам точно доведеться витратити. До речі, імпровізоване опитування журналістів, які працюють у swissinfo.ch і вже отримали паспорт, показало, що сума може змінюватися від «приблизно 400 франків» до «однієї місячної зарплатні».
Як багато часу все це займає?
Знову і знову: все залежить від кантону та громади. Навіть якщо ви встали на короткий шлях, тобто одружилися — від 18 до 24 місяців щонайменше. Однак нам доводилося чути як про приклади достатньо швидкого отримання громадянства, так і про ситуації, коли вся процедура тривала близько чотирьох років!
У будь-якому випадку, ваш перший крок – це контактЗовнішнє посилання з вашим муніципалітетом.
Info
Site Admin
Повідомлень: 560
З нами з: 09 червня 2010, 15:19

Re: Через сколько лет можно получить швейцарский паспорт?

Повідомлення Info »

Для статусу S, за умови, що війна триватиме понад 10 років, етапи будуть такі:

Перші 5 років щорічне подовження статусу захисту S.
Наступні 5 років статус В (є думки, що відразу на 5 років дадуть В, є думки, що подовжуватимуть щорічно знову).
Далі потрібно продовжувати жити зі статусом В (який на цей проміжок мав би бути звичайним статусом В, не привʼязаним до статусу захисту).

І ось після 10 років на дозволі В (після 15 років заголом у Швейцарії), можна буде подати на постійний дозвіл на проживання С.
Отримання дозволу С не є автоматичним, його потрібно запрошувати окремо і потрібно надавати додаткове обґрунтування, такі наприклад, як відсутність боргів, штрафів, наявність роботи, знання мови на рівні В2, тощо. Тривале отримання соціальної допомоги може стати на заваді отримання статуса С.

Громадянство можна запрошувати, загалом, після 10 років безперервного проживання у кантоні (саме кантон надає громадянство свого кантону). Тут висуватимуться додаткові вимоги, такі як рекомендації від швейцарців, до переліку всіх вимог, що були для С. Але для громадянства отримання соціальної допомоги в принципі може стати на заваді отримання громадянства. В багатьох місцях за надання громадянства досі голосує населення в громаді, тому дуже важливою є інтеграція і активна участь в громадському житті. Щоб люди вас знали.

https://www.admin.ch/gov/de/start/dokum ... 87371.html
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”